>

Skocz do zawartości

Pistacjowa Żaba 2019-05-23

1558480135.png

Lato zbliża się wielkimi krokami, większość z nas jest już za maturami oraz innymi testami i jesteśmy na ostatniej prostej do rozpoczęcia wakacji. LS-RP również nie próżnuje przedstawiając Wam nową część miasta. Na plaży Santa Maria Beach stworzyliśmy nowy klub nadwodny, w którym planujemy razem bawić się co niedziele w godzinach wieczornych. Dookoła plaży powstają i będą się rozwijać nowe atrakcje oraz standardowa infrastruktura jak na Amerykańską plażę przystało. Do Waszego użytku oddamy klub, strefę pryszniców i łazienek oraz sklep plażowy oczywiście z musztardą.

W poniedziałek, 27 maja przypada Memorial Day czyli państwowe święto, która upamiętnia tych poległych w trakcie służby wojskowej dla USA. Podobnie jak zeszłego roku, będziemy na serwerze celebrować tę okazję małym eventem na plaży, który później przekształci się w otwarcie nowej ligi sportowej, o której piszemy niżej.

Do zobaczenia na plaży!

PS. Uważajcie na znaki "Zakaz wjazdu (dla pojazdów)", bo podobno LSPD wystawia mandaty.

 

 
1558480142.png


Po długim czasie suszy pożarowej, dzisiejsza iskra skryptowa podłoży płomień pod lskową infrastrukturę ^_^. Przywracamy do gry istniejący kilka lat temu system pożarów, które mogą zostać wywołane przedmiotem mołotowa. Wrzucenie go do budynku wywoła pożar, który mogą ugasić członkowie LSFD. W przeciwieństwie do poprzedniego wydania, zapaloną butelkę można wrzucić niezależnie od tego czy LSFD jest na służbie, ale można to zrobić tylko w godzinach 20:00 - 23:59.

Pożar będzie trwał 15 minut i w tym czasie LSFD może uratować część interioru. W kompletnym lub częściowym spaleniu interior nie będzie dostępny do użytku, dopóki jego właściciel nie odbuduje go za pomocą ticketu. Cena takiej odbudowy będzie zależała od ceny samego interioru i procentu jaki dało się OSP uratować.

Dodatkowo GameMasterzy mają możliwość /podpal(enia) budynku o dowolnej porze więc trzymajcie się na baczności.

1558488496.png

"A kto to panu tak spierdolił..." powiedział fachowiec z firmy ochroniarskiej, po czym zaczął instalować jeden z nowych dodatków do Waszych drzwi. Na tej liście znajdują się między innymi:

 • alarm - podczas okradania mieszkania/biznesu, automatyczne, ciche powiadomienie zostanie wysłane do LSPD
 • drzwi antywłamaniowe - znacznie ograniczają efektywność wytrychu
 • kamery - pokazują informację o monitoringu w pickupie drzwi (od teraz staną się podstawą do odgrywania posiadania nagrań z wydarzeń w środku drzwi)
 • bramki wykrywające metal - wykrywają bronie, amunicje, torby i inne metale

Skoro o ochronie mowa to przejdźmy do ochrony Waszych pojazdów.
Od dziś dostępne są dla was nieobowiązkowe ubezpieczenia, które obniżają cenę napraw o 40%. Miesięczny koszt ubezpieczenia to 10% salonowej ceny pojazdu.
Dodatkowo policja może sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony używając /mdt, a sami macie to pod /v info.

1558480107.png

Logicznym następstwem odnowionego skryptu wyścigów z poprzedniej aktualizacji jest rozpoczęcie naszej własnej ligi wyścigowej. CARNAS to nowa seria, w której będziecie mogli ścigać się w bardziej destruktywny i drużynowy sposób.

Dzięki sześciolitrowym silnikom V8, spalanie Hotringów CARNAS będzie znacznie większe niż typowe samochody drogowe, a odchudzony 20 litrowy bak sprawi, że tankowanie w PIT-stopie będzie wymagane częściej. Wyszkoleni mechanicy będą mogli naprawić je w 30 sekund (zamiast standardowych 180, ale tylko na torze). No i oczywiście sam skrypt pokaże customowy licznik pozycji oraz okrążeń podczas wyścigu.

Więcej informacji o samej lidze możecie dowiedzieć się na poniedziałkowym evencie, o którym informacje pojawią się wkrótce, a także tutaj.

1558480115.png

Makler to nowy zawód na serwerze a dom maklerski to nowy typ grupy, który możecie założyć jako biznes. Od dziś handlowanie na giełdzie papierów wartościowych będzie odbywać się przez te domy maklerskie a gracze chcący kupić akcje muszą udać się do jednego z takich domów. Piecze nad tym projektem sprawował lecik dlatego jego Projekt IC będzie pierwszym, który uzyska dostęp do tego typu grupy.

Więcej informacji tutaj.

Skoro już o przestępcach mowa ;> to kolejną zmianą będzie system napadów. Od teraz przestępcy mogą kraść przedmioty zarówno z pojazdów jak i domów za pomocą nowej komendy /kradziez. Różnica pomiędzy kradzieżą i standardowym /przeszukaj jest taka, że do kradzieży wymagane jest minimum 5 oficerów LSPD na służbie, kradzież trwa dłużej, a policja zostaje natychmiastowo powiadomiona o kradzieży.

Dodatkowo, komenda /przeszukaj zostaje zablokowana podczas kradzieży, tak więc cel powinien zostać wybrany roztropnie, ponieważ dać się złapać za pusty schowek nie jest warte odsiadki.

Oczywiste jest też, że montowanie drzwi antywłamaniowych i zamykanie swoich drzwi to teraz dobry pomysł ;).

1558577031.png


Zastanawialiśmy się również nad tym jak tchnąć trochę życia w strefę biznesową i zdecydowaliśmy o utworzeniu dwóch "stałych" dla miasta firm. Różnica między tymi dwiema flagowymi biznesami a resztą jest taka, że będą one posiadać pełne wsparcie administracji przy organizacji wydarzeń jak i rozwoju frakcji. Dodatkowo przyszłe, potencjalne skrypty dla biznesów będą rozpisywane pod kątem właśnie tych dużych przedsiębiorstw. Część tych zmian skryptowych już weszła w życie i jest opisana w tym ogłoszeniu. Do tych rzeczy dochodzi także duże wsparcie finansowe i gotowy start w postaci budynków, pojazdów, przedmiotów i tym podobnych rzeczy. Kluczową zmianą jest jednak to, że te biznesy nie będą wyparowywały gdy tylko ich właściciel się znudzi. Pieczę nad projektami będzie sprawował opiekun strefy cywilnej i gdy uzna to za konieczne - będzie zmieniał właściciela danego biznesu tak, by frakcja cały czas była aktywna. Na tą chwilę wybraliśmy dwa typy przedsiębiorstw:

 • Klub rozrywkowy/muzyczny
 • Firma ochroniarska.

Na tą chwile pozycje klubu rozrywkowego przejmuje Ctronic pod szyldem Exotic. Pozycja firmy ochroniarskiej jest jednak do obsadzenia przez graczy. W tym celu każdy zainteresowany może skontaktować się z Gamemasterem Degusiem, który jest obecnie opiekunem strefy i podejmie decyzje o tym w czyje ręce trafi biznes. Od liderów tych frakcji jednak mamy spore wymagania - chcemy, żeby te biznesy stały się głównym miejscem pracy dla osób które w strefie cywilnej szukają aktywnej rozgrywki wśród biznesów jak i również punktem zaczepienia dla osób, które pierwszy raz mają styczność z serwerem lub role-play.

Jeśli zaś pomysł się przyjmie jesteśmy otwarci na wprowadzenia paru nowych, odmiennych typem biznesów w poczet "flagowych" przedsiębiorstw. Takie biznesy powinny posiadać sporę pole do gry dla potencjalnych pracowników. Jeśli zatem macie jakieś pomysły możecie je przedyskutować z Degusiem.


1558577039.png

Do powyższej listy zmian dołączamy również:

Wiosenne Sprzątanie
Pozbyliśmy się pracy rybaka, komend /kop i /sprzedaj, robaków, wędek, przedmiotów ryb i tym podobnych śmieci.

Zmieniliśmy okolicznościowe logo z serduszkiem WOŚP na logo standardowe (w grze).

 

Naprawiono buga z klonowaniem przedmiotów po wyjściu z odsiadki.

 

Screenshot2
Dodaliśmy komendę /screenshot2, która działa tak samo jako /screenshot ale dodaje kolor zielony (#00FF00) zamiast czarnego (#000000).

Tuning
Skonsolidowaliśmy wszystkie warsztaty tuningowe do jednego miejsca tak aby łatwiej było Wam znaleźć mechanika na służbie, który może Wam zaoferować tuning. Szukajcie tego w warsztacie Kakagawa.

Nowe Osiedle
Trwają prace nad nowym osiedlem mieszkalnym dla graczy. W odróżnieniu jednak od innych tego typu projektów tym razem chcemy postawić na stały rozwój osiedla. W tym celu Vincu przygotowuje dla Was nowe modele budynków a deguś dobiera sobie mały podzespół małych gmów w celu stałego dostarczania rozrywki w danym miejscu. Więcej informacji na ten temat już wkrótce a tymczasem firma Final Build zajmuje się w grze pracami związanymi z budową nowego osiedla.


1500134615.png


Oczekujcie informacji o nadchodzących eventach i organizacjach w których możecie uczestniczyć (takich jak CARNAS) wkrótce. W międzyczasie, jeżeli Wy macie pomysł na jakiś event, lub chcielibyście użyć nowej plaży, torów wyścigowych czy czegokolwiek innego i potrzebujecie pomocy ekipy, piszcie śmiało.

Tym, którzy już mają wolne miłych wakacji, tym którzy dalej zdają testy powodzenia a nam reszcie szarych roboli siedzących od 9 do 5 w pracy miłego grania wieczorem.

Pozdrawiamy,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Waniliowy Mops 2019-03-31

1500134615.png

 

Witajcie,

 

Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy od Was wiadomości na temat możliwości grania na LS-RP w różnych porach dnia. Większość z nas pracuje lub jest w szkole do godzin popołudniowych a nawet wieczornych i dlatego gra naszych postaci sprowadza się głównie do grania wieczorów w Los Santos.

 

Myśleliśmy długo jak rozwiązać ten problem i wydaje nam się, że znaleźliśmy rozwiązanie, które idealnie wpasuje się w osobny system nad którym pracowaliśmy.

 

 

31u14u5TuBL.jpg

 

 

Zmiany w czasie

 

Od dzisiaj, serwer gry będzie działał na 60 minutowych cyklach dnia i nocy.

 

Co każde 60 minut w świecie realnym, czas na LS-RP przesunie się o 24 godziny.

To znaczy, że każda minuta w realu to 24 minuty w grze a każda sekunda w realu to 24 sekundy w grze.

To znaczy, że każda godzina w grze będzie trwała 2.5 minuty w realu.

I tym samym, pora nocna (pomiędzy 6pm i 6am) będzie trwała 30 minut.

 

Dzięki temu, w jednej godzinnej sesji na serwerze, będziecie mogli zasymulować jeden pełny dzień życia Waszej postaci.

 

 

 1553649891.png

 

 

Zmiany w datach

 

Powyższa zmiana w czasie powoduje również, że możemy teraz realistycznie zacząć liczyć daty. Tym samym, każdy jeden dzień w świecie realnym będzie równał się 24 dniom w grze.

 

Jeśli pójdzie z tą matematyką dalej, dojdziecie do wniosku, że jeden rok na serwerze trwa 15 dni w realu.

To znaczy, że 10 lat w grze to 150 dni w realu.

 

Tym samym, jeden rok grania na LS-RP to 24 lata w świecie SA-MP.

 

 

 1553649955.png

 

 

Zmiany w mortalności postaci

 

No i finalnie, dzięki fakcie, że 1 rok w realu to 24 lata w grze, możemy teraz symulować żywotność Waszych postaci! Zaczynając od przyszłego tygodnia, w panelu tworzenia postaci, jednym ze skillów, które może przydzielić będzie żywotność postaci. (Dzięki Ajman)

 

Kiedy postać zostanie stworzona, system wylosuje Wam wiek, w którym ta postać umrze z naturalnych powodów. Im większa żywotność, tym większa szansa, że postać będzie żyła dłużej.

 

Dla przykładu, jeśli wybranym wiekiem Waszej postaci będzie 53 lata (robicie na przykład starego mafiozę), a system wylosuje Wam żywotność 62 lat, oznacza to, że macie 9 lat na grę, czyli aplikując przelicznik (15 dni = 1 rok) macie 135 dni na grę (15 dni/rok * 9lat) czyli ok. cztery i pół miesiąca.

 

Po upłynięciu tych 4.5 miesiąca, system zacznie Wam wyświetlać informację w prawym górnym rogu ekranu od nadchodzącej śmierci postaci przez 5 godzin gry. Macie wtedy do wyboru zagrać jakąś akcję IC samemu (np. rozbijając się samochodem) przez te 5 godzin, lub pozostawienie spraw naturze.

 

Jeśli wybierzecie opcję #2, system wylosuje Wam jedną z przypadkowych śmierci (jak np. zawał, zator, tętniak, zapalenie płuc, infekcja, etc.) i samoczynnie zabije Waszą postać.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie przedwczesnej śmierci Waszych postaci z innego powodu jak na przykład morderstwa, samobójstwa, wypadki i tym podobne.

 

 

Podsumowanie

 

Wprowadzenie tych zmian pozwoli nam również na szereg innych zmian wywiązujących się z realistycznego przebiegu czasu. Do tych zaliczają się między innymi eksploatacja pojazdów, niszczenie się przedmiotów leżących na ziemi, starzenie się mieszkań (które będą wymagały renowacji (hint hint firmy budowlane)) oraz wiele innych.

 

O tych i innych zmianach przeczytacie już wkrótce w okolicach świąt :)

Miłej niedzieli i widzimy się na serwerze.

 

Ekipa Los Santos Roleplay.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1554066863.jpg

Różowa pijawka / za mojego ojca, króla 2019-03-08

1500134615.png

 

Dzień kobiet - to już w piątek! Z tej okazji chcielibyśmy całą ekipą życzyć wszystkim paniom obecnym na naszym serwerze samych sukcesów. Spełniajcie swoje marzenia, bądźcie cały czas obok nas, aczkolwiek prosimy - nie dawajcie nam aż tak w kość. ;)

Jako że emocje po ostatniej zbiórce pieniędzy na WOŚP już opadły, przyszła pora na aktualizację serwerową. W aktualizacji przygotowaliśmy dla Was trochę większych i mniejszych zmian, na które niektórzy z Was czekali już od dawna. Popracowaliśmy również nad serwerowymi lagami, by grało Wam się nieco płynniej.
 
 
wybory.png
 
Wybory

Jako administracja skupiamy sporo naszych wysiłków (wysiłków ralteza) na rozwoju strefy politycznej serwera. Robimy to uderzając nie tylko w samo miasto, ale często i w cały stan San Andreas. Chcemy, by politycy i cała otoczka im sprzyjająca była na serwerze kolejną prężnie działającą siłą na miarę organizacji porządkowych czy przestępczych. Stąd też pierwsze zmiany w postaci chociażby skryptowych wyborów, które pojawiły się już jakiś czas temu i mogliście z nich korzystać chociażby w trakcie ostatnich wyborów, na których temat więcej dowiecie się w temacie State Senate Elections. Tym jednak, którzy skryptu jeszcze nie widzieli spieszymy się z krótkimi wyjaśnieniami:
 
Głosowanie było dostępne już około dwa lata temu, jednak każde kolejne wybory wymagały ingerencji dwóch osób: programisty i lidera rządu (IC). Nazwiska kandydatów leżały na sztywno w kodzie serwera, a wyniki były wyciągane i podliczane ręcznie. Od tej pory lider rządu oprócz statusu nad głową i rozpoznawalności w świecie gry zyskuje kilka komend, którymi może zarządzać wyborami sam. Zmieniać oraz podliczać wyniki, dodawać, usuwać kandydatów z poziomu gry, jak również z poziomu forum.
 
skiny.png
 
Sklepy z ubraniami

Znaczny lifting dotknął też sklepy z ubraniami, w których kupuje się skiny. Teraz nie trzeba już przeklikiwać kilkuset skinów, żeby znaleźć ten właściwy w stosie tych, które chociażby kolorem skóry nie pasują do naszej postaci. Skiny zostały również odwrotnie posegregowane i pokazują się w kolejności od najnowszego do najstarszego skina - dzięki temu będziecie na bieżąco mogli się zapoznawać z dodawanymi przez nas do gry modelami. Kategorie w sklepach można w dowolny sposób modyfikować, co otwiera graczom możliwość rozwijania własnych marek odzieżowych, jubilerskich, czy z innymi akcesoriami, które można zakupić w sklepach.
 
narkotyki.png
 
Zmiany w narkotykach

Mniej więcej rok temu po licznych problemach z dodawaniem nowych narkotyków w końcu udało nam się wprowadzić w życie wiele nowych rodzajów narkotyków. Do tej pory jednak ta zmiana opierała się głównie na nazewnictwie. Teraz poszliśmy o krok dalej i każdy nowy narkotyk może być w każdej chwili modyfikowany, a jego właściwości mogą być zmienne dla każdego rodzaju uwzględniając:

 • Różne statusy wyświetlane nad głową, przykładowo naćpany, zjarany, pobudzony i tak dalej, ponadto status jest różny zależnie od płci postaci (np. zjarany i zjarana),
 • manipulację efektami, jakie dają narkotyki (począwszy od leczenia, poprzez dodawanie siły, na drobnostkach jak efekty pogodowe kończąc) i ilości tych efektów,
 • czas wpływu danego narkotyku na organizm naszej postaci,
 • ustalenia, czy dany narkotyk uzależnia czy też nie,
 • kilka losowych /do, które informują nas o tym, jaki wpływ ma narkotyk na nasz organizm i jak należy odgrywać postać po jego zażyciu,
 • Rzeczy, które były dostępne już wcześniej, jak ceny czy też nazwy na cornerach.

Za wszystkie te rzeczy odpowiada odpowiedzialny za narkotyki Gamemaster, którym na chwilę obecną jest Mccon. To on podejmuje decyzje o tym, który narkotyk reprezentuje dane efekty, jak i czy należy dodać nowe pozycje na liście serwerowych narkotyków. Ostateczna decyzja zawsze należy do niego - nie znaczy to jednak, że nie możecie do niego pisać w formie ticketów z propozycjami wprowadzenia nowych narkotyków na serwer. Zwłaszcza, jeśli przykładowo sami zajmujecie się produkcją takich specyfików.
 
obiekty.png
 
Obiekty na serwerze

Kolejną sprawą, którą chcemy się z Wami podzielić, a która jest też swoistym apelem do graczy dotyczy obiektów. To właśnie ich nadmiar w dużej mierze odpowiada za lagi na serwerze. Przez ostatnie kilka dni ekipa serwera na czele ze Sproketem musiała skupić się na przewertowaniu wszystkich zbędnych stref i interiorów, których, jak się okazało, jest naprawdę dużo. Jako, że jakiś czas temu zdjęliśmy limity drzwi na postać, dziesiątki osób na swoich nieaktywnych postaciach zaczęły trzymać po kilka do kilkunastu interiorów (rekord to 52 interiory na postaci, która wchodziła do gry raz na miesiąc) tylko po to... żeby je mieć. Podobnie sprawa miała się ze strefami, gdzie niektórzy gracze omijali limit 30 obiektów na strefę tylko po to, żeby móc zbudować sobie żywopłot w palomino (43 obiekty samego płotu + reszta obiektów na strefie). W związku z tym:

 • Zmniejszono dozwolony limit obiektów do 1500 na interior,
 • przywrócono limit drzwi na postać, na chwile obecną jest to: 3 bez konta premium (wcześniej 2) i 5 dla osób z kontem premium. Administracja nie będzie więcej przypisywać drzwi osobom które osiągną limit /bo chcą sobie kupić kolejny domek/,
 • limit obiektów na strefę wynosi 30 i został zablokowany - nie będzie już możliwości obejścia go,
 • usunięto wiele zbędnych obiektów z Palomino Creek, bo ich nadmiar zaczął już powodować crashe. Administracja stopniowo usuwa interiory osób, które od dawna nie grają i tylko magazynują interiory,
 • grupy nie służą do przechowywania interiorów domów. Interiory domów na grupach będą usuwane, a takie grupy w ostateczności również zostaną skasowane.

W statystykach:

W ciągu ostatnich kilku dni liczba wszystkich obiektów na serwerze zmniejszyła się z 357000 do 293197. Jednocześnie tylko na świecie 0 liczba obiektów zmalała z 17500 do 11527. Dla porównania limit obiektów w 2014 wynosił 80 tysięcy ogółem i ok. 2 tysięcy na świecie 0. Jak sami widzicie, różnica jest zatrważająca i już teraz po usunięciu 50k obiektów lagi na serwerze są znacznie mniej odczuwalne. I tutaj przechodzimy do apelu: nie chomikujcie zbędnych interiorów. To czy macie 5 drzwi, 15 czy 50 nie dodaje Wam żadnego prestiżu, a jedynie zwiększa potencjalne lagi na serwerze. Parę miesięcy temu został w Wasze ręce oddany menedżer obiektów, byście swoje interiory mogli zapisywać bezpośrednio w nim i/lub na komputerze. Jeśli jakiś interior Wam się podoba, a nie potrzebujecie go w danym momencie to zgrajcie go do panelu i nie trzymajcie niepotrzebnie na serwerze. Wykorzystywanie 30 obiektów, żeby zrobić żywopłot również nie ma sensu, skoro można to zrobić znacznie mniejszym nakładem pracy.
 

napis.png


Mniejsze zmiany:

 • Dodano informację dla LSPD o nicku gracza dzwoniącego na 911. Skończyła się era śmieszków spamujących bezsensownymi zgłoszeniami,
 • skrypt LSFD został wzbogacony o /kogut i /kogut2,
 • zamieniono /pokaz prawko /pokaz dowod na ID/licencje,
 • zmieniono ban na kick i unspawn auta za próbę tuningu - pozwala to przeładować komponenty i uniknąć bugowania tuningu,
 • dodano wyświetlanie nazwy przedmiotu zegarka po jego użyciu (/time, /czas lub /u -> przedmiot) * Simon Sarno spogląda na zegarek nazwa_itemu,
 • zaktualizowano panel zakładania postaci na 2019 rok, co przekłada się na aktualizacje przedmiotów w wybierałce, usunięcie starych nieużywanych skilli, możliwość założenia najmłodszej postaci o roczniku 2002 (wcześniej 1998).

Naprawione bugi:

 • Naprawiono stary bug, który powodował złe wyświetlanie otrzymywanej na start sumy pieniędzy.
 • naprawiono buga z kradzieżą grupowych fur, który pozwalał na ich prowadzenie mimo ogólnej blokady,
 • naprawiono komende /relog, teraz wybiera dobrą postać,
 • naprawiono buga z krzyczeniem przez nieodebrany telefon (było słychać w słuchawce zanim odebrałeś),
 • poprawiono kilka mniejszych literówek przy cmds /rozwiaz, wyciąganiu z torby,
 • naprawiono buga z /szrot, z powodu którego wielu graczy otrzymało bana za bugowanie gotówki,
 • poprawiono działanie automatycznej naprawy pojazdu przy kicku za /psucie pojazdów/,
 • naprawiony bug z pieniędzmi z firmami truckerskimi,
 • naprawiono błędy w serwerowej giełdzie, w związku z czym ta ponownie została oddana do użytku graczy.

Słowem zakończenia jak zwykle wielkie podziękowania należą się Sproketowi za odwalenie dobrej roboty przy kodzie. Powoli zabieramy się także za reorganizacje strefy cywilnej na serwerze o czym już od paru tygodni z kilkoma graczami dyskutujemy na kanale discord. Zostało tam więc tylko przypomnieć o umiarze względem obiektów na serwerze, jeszcze raz pozdrowić wszystkie kobitki no i życzyć miłej gry na serwerze ;)

 

Cieplutko pozdrawia,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Wielka Orkiestra Lskowej Pomocy 2018/19 2019-01-16

price_tag_Vector_Clipart.png

 

Witajcie!

 

Po kilku miesiącach przygotowań dotarliśmy w końcu do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już drugi rok z rzędu przystąpiliśmy do tej niesamowitej akcji i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwy z rezultatów naszej całej społeczności.

 

Jak pewnie pamiętacie, w zeszłym roku zbieraliśmy na dofinansowanie oddziałów neonatologicznych aby pomóc maluchom w szpitalach tuż po narodzeniu. Wtedy zebraliśmy 1,302.00zł! W tym roku zbieraliśmy na podobny cel, dla zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki Waszej hojności bez problemu niemal podwoiliśmy zeszłoroczny wynik i razem zebraliśmy łącznie:

 

2,515.30 zł!

 

Kwota 2.5 tysięcy złotych wydaje się kroplą wody w oceanie ponad 92 milionów zebranych w całej Polsce, ale ta kwota może opłacić na przykład defibrylator, który uratuje jakiemuś noworodkowi życie. I o to w tej całej akcji chodzi. Orkiestra zebrała tyle pieniędzy dzięki tysiącom dobrodusznych ludzi takich ja Wy i to dzięki Wam życia są ratowane.

 

Szczególnie podziękowania należą się również tym, którzy postanowili odmówić sobie kilkudziesięciu kebabów, żeby wygrać w naszych aukcjach na Allegro. Tym samym, w imieniu całej ekipy, która organizowała Lskową Orkiestrę, serdecznie im dziękujemy.

 

Teraz trochę biurokracji. Te pieniążki zebraliśmy w następujący sposób:

 

Allegro Willa MaddDogga: 800.00zł

Allegro Zapalniczka Zippo®: 365.00zł

Allegro Koc LS-RP: 162.50zł

Allegro Kubek LS-RP: 133.50zł

Allegro Poduszka z tagiem: 102.50zł

Allegro Poduszka z krajobrazem: 91.00zł

Allegro Płyta Bedoesa: 91.00zł

 

Te kwoty zostaną zapłacone przez zwycięzców aukcji prosto na konto WOŚP poprzez Allegro.

Dodatkowo LS-RP przeleje na rzecz Orkiestry ze swojego konta:

 

359.10zł z przelewów zakupu konta premium w dniu finału.

218.70zł z smsów zakupu konta premium w dniu finału.

192.00zł po 1.00zł za każdy los wylosowany na PS4 w Grudniu.

 

Na łączną sumę 769.80zł. Potwierdzenie tego przelewu wrzucimy na forum wkrótce.

//Edit Potwierdzenie przelewu znajduje się tutaj: https://image.ls-rp.net/1547734247.png

 

 

Fakt, że w jeden dzień w roku, praktycznie cały 38 milionowy naród potrafi się zjednoczyć w tym jednym celu i razem celebrować dzień niesienia pomocy jest niesamowity. Nie przejmujcie się dysydentami, których pretensjonalne i złośliwe postulaty mieszają z błotem 27 lat dobroduszności i jedności narodu. Hojni i dobrzy ludzie tacy jak Jurek Owsiak, tacy jak Wy wszyscy, którzy bezinteresownie pomogliście, zawsze zwyciężą nad zawiścią i wszędobylstwem ludzi małych. Nie przestawajcie pomagać i szerzcie dobro na świecie. Pomaganie jest dziecinnie proste!

 

 

1515887662.png

Witaj 2019! 2018-12-30

1546188708.jpg

 
 
Witajcie,
 
W dwóch ostatnich aktualizacjach zapowiadaliśmy Wam nowy system zarządzania obiektami na serwisie i chronienia się przed administrator(kami) przypadkowo usuwającym dobre obiekty ; >>
 
Dodatkowo w tym wydaniu, ogłaszamy zwycięzców Balonów 2018!
A także przypominamy Wam o naszych aukcjach WOŚP, które startują już dziś.
 

 1546187678.png

 
 
Przechodząc do zakładki GRA znajdziecie w menu nową opcję - Menedżer Obiektów.
Ten kompletnie nowy system ma trzy zadania:
 
Zadanie #1
Służyć jako kopia zapasowa Waszych interiorów
 
Każdy z Was może teraz zrobić sobie dowolną ilość kopii Waszego interioru. Możecie na przykład zbudować sobie interior na święta, zapisać go, usunąć w styczniu, a za rok kiedy kolejny sezon świąteczny się rozpocznie, ponownie wrzucić te same obiekty do Waszych drzwi.
 
Istnieje możliwość zapisania sobie interioru jakiegoś fajnego baru, który prowadziliście i może Wam się przydać na innych postaciach w przyszłości.
 
Ale przede wszystkim teraz można zabezpieczyć swoje interiory przed ich nieodwracalnym zniknięciem kiedy Wasza postać nie weszła do gry przez miesiąc.
 
Zadanie #2
Służyć jako system szablonów dla budowniczych.
 
Wydaje nam się, że najżmudniejszą częścią budowania interiorów jest stawianie i spasowanie ścian, podłóg i sufitów, a także tworzenie schodów i  drzwi. Dzięki temu systemowi, kiedy zbudujecie sobie jeden bardzo prosty interior w stanie tzw. "do wykończenia", możecie go sobie zapisać i załadować przy następnej budowie aby mieć fajną, gotową fundacje na dalsze dekorowanie.
 
Zadanie #3
Służyć jako miejsce do dzielenia się interiorami z innymi
 
Wchodząc na stronę główną Menadżera Drzwi zobaczycie kilka przygotowanych przez nas i graczy gotowych do wgrania interiorów. Mamy nadzieję, że z czasem interior makerzy będą dodawać tu swoje kreacje. Na początku szczególnie zależy nam na małych szablonach, które gracze mogą sobie samodzielnie dekorować i wykańczać w grze. Pierwsze 20 takich szablonów dobrej jakości zostanie przez nas nagrodzone GSami.
 
 
 

1546187687.png

 

 
Jak używać tego systemu? To proste!
 
Po wejściu w dowolny interior zobaczycie na ekranie jego podsumowanie. Tytuł, autora, kategorię, liczbę obiektów, ilość polubień innych graczy oraz opis autora.
 
Rząd przycisków na górze umożliwia Wam:
 
1. Pobrać kopię zapasową tego interioru na dysk. Ten plik jest aktualnie bezużyteczny, ale w niedalekiej przyszłości dam wam możliwość wgrywania tych plików z dysku a także konwertowania obiektów zrobionych w MTA na format LS-RP.
2. Wgrać ten set obiektów do jednych z Waszych drzwi. O tym napiszemy więcej w sekcji poniżej.
3. Napisać wiadomość prywatną do autora setu.
4. Polubić lub przestać lubić dany set.
 
Wgrywanie obiektów do swojego interioru
 
Po wybraniu opcji "Wgraj do interioru" na danym secie obiektów, wyskakujące okienko zapyta Was o drzwi do których chcielibyście wgrać swój set obiektów. Nawiasy przy nazwach drzwi wskazują jaki dane drzwi mają limit obiektów. Po wybraniu drzwi i kliknięciu przycisku "Wczytaj Obiekty" wyskoczy Wam informacje o poprawnej operacji. Ostatni krok to wpisanie /drzwi opcje i przeładowanie obiektów. :)
 
Ważne informacje:

 • Wszystkie obiekty z wybranych drzwi zostaną usunięte i zastąpione nowymi!
 • Koordynaty wyjścia drzwi zostaną zmienione na te, które przygotował autor setu.
 • Zmiany nie będą widocznie, do póki nie wpiszecie /drzwi opcje i nie przeładujecie obiektów.
 • Ten system działa również na budynkach grup i tylko liderzy grup mają dostęp do tej operacji.

Tworzenie kopii zapasowej swojego interioru (i publikowanie go dla graczy)
 
W tym celu należy użyć przycisku "Utwórz Set" w menu po lewej stronie menedżera. Na liście dostępnych drzwi należy wybrać te, które się eksportuje, a następnie trzeba wypełnić formularz poniżej.
 
Po poprawnym utworzeniu setu zostaniecie przekierowani do strony jego podglądu.
Jako autorzy tego setu macie dostęp do przycisku "Edytuj".
 
Publikowanie
W sekcji edycji setu macie możliwość ustawienia widoczności setu na "Publiczny" co sprawi, że inni gracze będą go wiedzieli na liście menedżera i będą mogli go pobrać oraz załadować do swoich drzwi.
 
 
Balony 2018
 
Święta już za nami, głosowanie w Balonach zakończone, głosy podliczone, tak więc ogłaszamy wyniki!
 
Tak jak zawsze, dajcie nam parę dni na pozbycie się noworocznego kaca, po którym rozdamy wszystkim nalepki na profil. Od liderów grup, które wygrały prosimy o wrzucenie ostatniego aktywnego rosteru pod tematem. W przypadku aktywnych organizacji roster na początku Listopada 2018, w przypadku zamkniętych organizacji, ostatni aktywny roster. W tym roku w głosowaniu wzięło udział 456 graczy czyli o 33% więcej niż w 2017.
 
 
administrator.png

gamemaster.png

mod.png

supporter.png

fmod.png

biznes.png

org.png

projekt.png

pub.png

filmowiec.png

modder.png

grafik.png

female.png

male.png

user.png

gracz.png


 
Ekipa
 
Jak co roku chcemy również podziękować licznym członkom ekipy, którzy pracują na rzecz serwisu przez dłuższy okres czasu. Prowadzenie takiej dużej organizacji może się udać tylko i wyłącznie dzięki zgranemu składowi dedykowanych ludzi i ich długotrwałe zaangażowanie jest niezmiernie doceniane.
 
Jarek - 7 lat
Sim00n - 7 lat
Blint - 5 lat
Montgomery - 4 lata
Tetris - 4 lata
Akro - 3.5 lat
Raltez - 3.5 lat
Sparrow - 3.5 lat
Pixinio - 3 lata
BullDoge - 2 lata
Chrystian - 2 lata
Fabrekas - 2 lata
Jasiek - 2 lata

miczis - 2 lata
Tuptuś - 2 lata
Winzip - 2 lata
Zibi - 2 lata
 
 
Wielka Orkiestra Lskowej Pomocy
 
Dzisiaj o godzinie 21 startują nasze aukcje WOŚP i będą dostępne przez następne 2 tygodnie.
Poniżej znajdziecie faktyczne zdjęcia aukcjonowanych przez nas przedmiotów (pic rel) i linki do aukcji.
 
Tutaj chcemy też zaznaczyć, że już na ten moment LS-RP przeznaczy 192zł na Wielką Orkiestrę, po złotówce za każdy wylosowany przez Was los na PS4. A skoro o PS4 mowa to chcemy również oficjalnie podziękować i pogratulować graczowi HackMe, który wygrał loterię posiadając 5 losów (ok 2.5% szans na wygraną).
 
 
 

 1546191945.png

 

1546191952.png

 

1546191959.png

 

1546191965.png

 

1546192234.png

 

 

Linki do wszystkich aukcji znajdują się tutaj:

 

Willa Maddogga

Zapalniczka Zippo®

Poduszka z krajobrazem

Poduszka z graffiti

Koc LS-RP

Kubek z podpisami ekipy

Płyta Bedoesa z dedykacją

 

 

 

I to tyle od nas na dzisiaj.

Trzymajcie się ciepło i bezpiecznie na sylwestra!

 

Szczęśliwego Nowego Roku życzy,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Marianoo

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-07-08
Aktualnie na postaci: ukrytej 360h

Tupasmoore

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2019-05-12
Aktualnie na postaci: Wayne DeSanta 6h

63kecul

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-06-24
Aktualnie na postaci: Taurus Snake 18h

Ctronic

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2013-07-17
Aktualnie na postaci: Benjamin Barber 38h

ADVGierki 17 lat

Support

Gram na LS-RP od 2014-04-04
Aktualnie na postaci: Marco Alberghini 434h

Mycha 20 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-04-30
Aktualnie na postaci: Soumiya Vergara 157h

lil_lee

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-03-24
Aktualnie na postaci: Miles Flores 876h

llasserr 23 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-10-25
Aktualnie na postaci: David Johnson 550h

DrWittX3

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-07-14
Aktualnie na postaci: Lamar Halldway 228h

DzikaKlamka

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-08-06
Aktualnie na postaci: Kathie Hill 26h

blacktuba363

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-05-01
Aktualnie na postaci: ukrytej 179h

StillOut

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-02-21
Aktualnie na postaci: Kane Waterhouse 14h

racuch

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-05-17
Aktualnie na postaci: Dayvon Yard 67h

Helioset

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-08-24
Aktualnie na postaci: Marcos Salazar 53h

ShmoneyPDW

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-01-30
Aktualnie na postaci: Tyler Banks 65h

chemdogg 22 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-05-27
Aktualnie na postaci: Nerlens Grant 172h

korzen133

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-02-21
Aktualnie na postaci: Franklin Jordan 41h

fucklifevro 1 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-06-04
Aktualnie na postaci: Otis Wick 45h

Morel12

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-06-15
Aktualnie na postaci: James Carrol 7h

Duman

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-06-15
Aktualnie na postaci: Ricardo Belucci 22h

Sergiolapupa

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-04-01
Aktualnie na postaci: Irving Cambell 12h

YoungBambus 99 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-12-08
Aktualnie na postaci: Duwap Bein 2h

Willi 18 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2013-10-24
Aktualnie na postaci: Michael Santana 8h

Ozzy

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-02-05
Aktualnie na postaci: Herman Libermann 0h

d0mczak

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-06-23
Aktualnie na postaci: Bianca Wright 0h

Balon 28 lat

Główny administrator
Najlepszy administrator

Gram na LS-RP od 2007-10-01,
i przegrałem 0 godzin,
na 0 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

blint 23 lat

Główny administrator
jak pan jezus powiedział

Gram na LS-RP od 2013-08-19,
i przegrałem 1127 godzin,
na 8 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 6 zgłoszeń,
i adminowałem przez 3 godzin i 0 minutes.

Jarek

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2009-03-10,
i przegrałem 383 godzin,
na 3 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 19 zgłoszeń,
i adminowałem przez 12 godzin i 56 minutes.

Sparrow

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2012-11-22,
i przegrałem 1030 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 13 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Sproket

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2015-10-07,
i przegrałem 1621 godzin,
na 20 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 4 zgłoszeń,
i adminowałem przez 3 godzin i 54 minutes.

arjel 24 lat

Gamemaster
rosnę w siłę jak żabki

Gram na LS-RP od 2012-05-24,
i przegrałem 1469 godzin,
na 45 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 4 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Bosmer

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-02-12,
i przegrałem 1509 godzin,
na 19 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 2 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 38 minutes.

degus

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-05-03,
i przegrałem 971 godzin,
na 36 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 57 zgłoszeń,
i adminowałem przez 1 godzin i 53 minutes.

dreamchaser

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2018-03-21,
i przegrałem 218 godzin,
na 2 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 28 zgłoszeń,
i adminowałem przez 11 godzin i 3 minutes.

ikko

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-06-12,
i przegrałem 756 godzin,
na 10 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 5 zgłoszeń,
i adminowałem przez 3 godzin i 46 minutes.

jerry

Gamemaster
lso swag

Gram na LS-RP od 2012-02-01,
i przegrałem 788 godzin,
na 9 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 11 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 29 minutes.

PandaKamil

Gamemaster
projekty fabularne

Gram na LS-RP od 2016-12-27,
i przegrałem 1708 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 5 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 30 minutes.

quietriot 21 lat

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2014-08-15,
i przegrałem 1969 godzin,
na 20 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 6 godzin i 32 minutes.

Raltez

Gamemaster
organizacje porządkowe, FCJ

Gram na LS-RP od 2014-01-26,
i przegrałem 2575 godzin,
na 23 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Tetris 24 lat

Gamemaster
Forumers

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 2657 godzin,
na 12 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 25 zgłoszeń,
i adminowałem przez 4 godzin i 6 minutes.

Ctronic

Moderator serwera
Tuning - opiekun,Organizacje prywatne

Gram na LS-RP od 2013-07-17,
i przegrałem 1069 godzin,
na 10 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 33 zgłoszeń,
i adminowałem przez 28 godzin i 53 minutes.

Expandera

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2016-09-12,
i przegrałem 1707 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 18 godzin i 42 minutes.

fabrekas

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2013-05-29,
i przegrałem 1152 godzin,
na 22 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 1 godzin i 8 minutes.

Montgomery

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2013-06-12,
i przegrałem 1110 godzin,
na 6 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 29 godzin i 27 minutes.

Młodzian 2 lat

Moderator serwera
حفظ الله سوريا

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 4540 godzin,
na 22 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 14 godzin i 46 minutes.

Ozii 25 lat

Moderator serwera
Third Eye

Gram na LS-RP od 2012-02-17,
i przegrałem 748 godzin,
na 14 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 18 godzin i 42 minutes.

same

Moderator serwera
¡juana's adicción!

Gram na LS-RP od 2017-06-17,
i przegrałem 725 godzin,
na 16 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 17 zgłoszeń,
i adminowałem przez 43 godzin i 25 minutes.

Sava 24 lat

Moderator serwera
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gram na LS-RP od 2013-05-25,
i przegrałem 2664 godzin,
na 19 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 16 godzin i 43 minutes.

Simeroo 27 lat

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 1849 godzin,
na 12 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 12 zgłoszeń,
i adminowałem przez 19 godzin i 7 minutes.

TheLordZibi

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-10-18,
i przegrałem 2595 godzin,
na 27 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 12 godzin i 34 minutes.

Vikiing 25 lat

Moderator serwera
Skandynawski Książe

Gram na LS-RP od 2015-01-26,
i przegrałem 1292 godzin,
na 8 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 6 zgłoszeń,
i adminowałem przez 18 godzin i 17 minutes.

ADVGierki 17 lat

Support


Gram na LS-RP od 2014-04-04,
i przegrałem 465 godzin,
na 4 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 32 godzin i 52 minutes.

depcior 20 lat

Support


Gram na LS-RP od 2018-07-14,
i przegrałem 1425 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 27 godzin i 23 minutes.

Hassha 20 lat

Support
Szymon

Gram na LS-RP od 2014-02-05,
i przegrałem 1568 godzin,
na 14 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 58 godzin i 55 minutes.

largosinho

Support
veni vidi vici

Gram na LS-RP od 2017-08-16,
i przegrałem 854 godzin,
na 14 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 19 godzin i 45 minutes.

Magicznyv 22 lat

Support
:)

Gram na LS-RP od 2017-05-10,
i przegrałem 745 godzin,
na 15 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 44 godzin i 17 minutes.

Norman

Support


Gram na LS-RP od 2012-02-05,
i przegrałem 1359 godzin,
na 9 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 27 godzin i 56 minutes.

plewa

Support


Gram na LS-RP od 2016-09-17,
i przegrałem 715 godzin,
na 21 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 14 godzin i 49 minutes.

PoProstuAlpha 34 lat

Support
LSPD

Gram na LS-RP od 2014-04-17,
i przegrałem 700 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 17 godzin i 2 minutes.

Adi

Moderator Forum


Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 426 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

miczis

Moderator Forum


Gram na LS-RP od 2016-09-16,
i przegrałem 7 godzin,
na 1 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

MLB - Los Santos Corkers/ BLWS - Jr. Corkers Club 2019-06-23

1200px-Major_League_Baseball_logo.svg.pn

Los_Santos_Corkers__logo_.png

 

 

Los Angeles Corkers – profesjonalna drużyna baseballowa, występująca w zachodniej dywizji National League ligi Major League Baseball. Siedziba drużyny mieści się w Los Santos w stanie San Andreas. Sześciokrotny zwycięzca w World Series.
 
Powstanie Corkers datuje się na 1883 rok, kiedy to w Nowym Jorku założono Brooklyn Base Ball Club. Klub posiadał kilka nieoficjalnych przydomków (Brooklyn Atlantics 1883–1884, Brooklyn Grays 1885–1887, Brooklyn Bridegrooms/Grooms 1888–1898, Brooklyn Trolley Corkers (w 1891 skrócona do Corkers), Brooklyn Superbas 1899–1910, Brooklyn Robins 1914–1931). 22 stycznia 1932 przyjął oficjalną nazwę Brooklyn Corkers. W 1955 klub po raz pierwszy w historii zwyciężył w World Series, pokonując New York Yankees w siedmiu meczach. Klub z Brooklynu od momentu powstania, mecze domowe rozgrywał na kilku stadionach: Washington Park (1884–1890), Ridgewood Park - tylko mecze niedzielne (1886–1889), Washington Park (1898–1912), i Ebbets Field (1913–1957)
 
W 1957 właściciel Brooklyn Corkers Walter O'Malley nie doszedł do porozumienia z władzami miasta w sprawie nabycia gruntów pod nowy obiekt w Brooklynie i rok później przeniósł siedzibę klubu do Los Santos. Początkowo zespół grał na Los Santos Memorial Coliseum, jednak w 1962 oddano do użytku nowy obiekt LS Forum. W 1959 zespół po raz drugi wygrał mistrzostwo, pokonując w World Series Chicago White Sox. W latach sześćdziesiątych XX wieku Corkers dwukrotnie zdobywali mistrzostwo; w 1963 zwyciężyli nad New York Yankees 4–0, zaś w 1965 nad Minnesota Twins 4–3.
 
W 1981 klub z Santos zdobył piąty tytuł w historii, pokonując w World Series New York Yankees 4–2. Siedem lat później zespół typowany był przez ekspertów do zajęcia czwartego miejsca w dywizji. Mimo to Corkers z najlepszym bilansem 94–67 w Western Division i po pokonaniu New York Mets w National League Championship Series 4–3, awansowali do World Series, gdzie odnieśli zwycięstwo nad Oakland Athletics 4–1.
 
W marcu 2012 roku drużyna stała się własnością Steve Bellmore, byłego koszykarza Los Santos Dribblers.
 
W sezonie 2013 Corkers zwyciężając nad Arizona Diamondbacks 7–6 w meczu rozegranym 19 września, zapewnili sobie mistrzostwo dywizji NL West; jako czwarty zespół w historii MLB, zajmując ostatnią pozycję 1 lipca – po Boston Braves (1914), New York Mets (1973) i Seattle Mariners (1995) – zajął pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego.
 
30 kwietnia 2014 zwycięstwo Corkers w meczu międzyligowym z Minnesota Twins było 10 000. wygraną w historii klubu.
 

Sukcesy

cats.jpg

 

______________________________

 

 

9a6a9974-74cb-4d35-8a34-4bd4da75d8aa.pngjunior.png

 

 

Jr. Corkers Club - drużyna młodzieżowa zespołu Los Santos Corkers w skład której mogą wchodzić wyłącznie chłopcy w wieku od 16 do 18 lat. Drużyna od 1999 roku występująca w lidze Big League Baseball World Series które w tym roku odbędą się w Easley, South Carolina. Obecny trener drużyny to były łapacz Los Santos Corkers Miguel Palama. Drużyna obecnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu ligowego.

 

Spoiler

 

 

SAWU 2019-05-02

SAWUlogo.png

 

Jedna z czołowych centrali związkowych w San Andreas zrzeszająca 8 związków zawodowych na terenie całego stanu. Łącznie pod opieką związków połączonych przez centralę znajduje się około 1,5mln pracowników doków, placów budowy, fabryk, zakładów przemysłowych i wielu innych miejsc w których działalność pracodawców wymaga odgórnej kontroli. Do najważniejszych działań zainicjowanych z ramienia SAWU należy strajk pracowników międzynarodowego portu lotniczego Easter Bay połączonego ze strajkiem pracowników doków Easter Basin w San Fierro. Strajk rozpoczął się 5 kwietnia 2006 i trwał dwa tygodnie, a a jego wynikiem było podniesienie płac, oraz finansowania ubezpieczenia zdrowotnego pracowników. 
 
 
W roku 2013 ze zarząd SAWU zadecydował o usunięciu ze składu ugrupowania związku Los Santos Internation Airport Workers United ze względu na potwierdzone doniesienia o licznych defraudacjach środków finansowych przekazywanych z centrali. Sprawa nie była rozstrzygana przed sądem, a w roku 2019 związek LSIAWU zaczął ubiegać się o przyjęcie do największej amerykańskiej centrali związkowej AFL-CIO.
 
 
Obecnym prezesem zarządu centrali jest Katherine Stratton. Pozostali czlonkowie zarządu to Mark Winchester (vCEO) i Gordon Heffen (CFO). Związki zawodowe działające pod opieką centrali w Los Santos to przede wszystkim Hard-Worker Union oraz Los Santos Petroleum Workers Union. Chętni do wstąpienia w szeregi w związku są mile widziani w punktach na większych placach budowy, lub w specjalnych placówkach. 
 
 
Screen-Shot-2019-04-27-at-9.55.41-PM-102
 
 
Spoiler

World Lightweight Championship 2019-04-22

plakat-2.gif

 

Federacja SABA (San Andreas Boxing Association) zapowiedziała historyczną walkę w Los Santos pomiędzy Amerykaninem Frankiem Gold (22-1, 21 KO), a Irlandczykiem Fraserem Ashley (19-0, 17 KO). Historyczna, bo żaden z obu tych zawodników w swojej zawodowej karierze nigdy nie odniósł porażki. Eksperci ze świata sportu i ludzie z internetu mają podzielone zdania. Jedni twierdzą, że walka będzie trwać wszystkie 12 rund, a inni, że walka może zakończyć się przed czasem po ciężkiej wymianie ciosów co skończy się knock-outem. Pojedynek jest promowany przez największe stacje telewizyjne i radiowe. Prawa do transmisji wydarzenia wykupiła stacja telewizyjna FCX i tylko na tym kanale będzie możną ją obejrzeć. Miasto pokrywają plakaty z zawodnikami i informują, że walka odbędzie się w największym obiekcie Los Santos Forum o godzinie 21:30.

 

Wśród sponsorów głównych walki tuż obok Sprunka swoje miejsce zajął popularny i wysoko rekomendowany zakład bukmacherski Inside Track, który już ogłosił zakłady. Ludzie wymieniają swoje typy na różnych stronach i forach internetowych bo na tej walce podobno można dobrze zarobić ale wybór jest bardzo ryzykowny. Organizatorzy zadbali o szczególne bezpieczeństwo imprezy i zatrudnili dwie, największe firmy ochroniarskie w stanie San Andreas (Chuff Security Co. & LOCK&LOAD Security).

 

Gwiazdy światowego formatu na swoich mediach społecznościowych już ogłaszają obecność na organizowanym evencie i są to między innymi Madd Dogg, Candy Suxxx, Love Fist, Troy Nangle i Sirene Nangle.

 

Oficjalne ważenie zawodników odbędzie się dzień przed walką (27 kwietnia), o godzinie 21:30.