>

Skocz do zawartości


- zdjęcie

ADVGierki

Poza forum
 Mroczny Zawodnik

3287

GamePoints

Rejestracja: 04/04/2014
Ostatnio: godzinę temu
Moje tematy

FIREHOUSE BAR AND GRILL

3 tygodni temu

1.png

 

Firehouse Bar and Grill – lokal umieszczony na Central Avenue stworzony przed grupę służących w lokalnej jednostce FD osób. Klimat we wnętrzu nawiązuje bezpośrednio do tematyki i historii służących w tym stanie strażaków i paramedyków. Porozstawiane w niektórych miejscach koguty, fototapety ukazujące sprzęt ratowniczy czy historyczne zdjęcia ukazujące trudy ratowników z pewnością pozwalają poczuć się jak na przerwie w lokalnej jednostce. 
 
To miejsce przepełnione pasją naturalnie odwiedzają strażacy i paramedycy po służbie, ale również Ci którzy zatrzymują się na krótką przerwę, kiedy aktualnie pełnią ciężką służbę na rzecz społeczeństwa. Firehouse Bar and Grill to idealne miejsce, aby wpaść ze znajomymi na piwo w akompaniamencie alternatywnego rocka, przyjść z dziećmi na ogromnego burgera (również wegańskiego) czy wspomóc lokalną jednostkę. W lokalu, oprócz świetnego jedzenia można zakupić koszulki z logo Los Santos Fire Station No. 28, smycze, zabawkowe wozy strażackie i ambulansy czy maskotki. Dochód z zakupu gadżetów w całości przechodzi na akcje charytatywne prowadzone przez służby porządkowe, m.in. zakup pluszaków czy sprzętu dla ciężko chorych dzieci w All Saints Hospital w Los Santos. To również idealny moment, aby zamienić parę słów ze strażakami – pożartować, porozmawiać o ich codziennych trudach czy po prostu podziękować im za służbę. 
 
Ogromny wybór kuchni amerykańskiej – od żeberek w sosie BBQ bądź w piwie do wymyślnych rodzajów burgerów, mnóstwo różnych piw podawanych w firmowych szklankach – od sieciówek typu Pisswasser do piw pochodzących z małych, lokalnych browarów i braterska atmosfera w lokalu na pewno skłonią Cię do tego, aby polecić FBG znajomym i wrócić tutaj kolejny raz. I kolejny. I kolejny.


Los Santos Fire Department

06/09/2019 - 23:16

lsfd_23_large2.png

 

 

Podstawowym czynnikiem różniącym służby takie jak Los Angeles Fire Department od chociażby straży pożarnej w Polsce, jest zakres obowiązków jakie pełnią strażacy - w LSFD każdy ze strażaków będzie także ratownikiem medycznym (i odwrotnie). Każda stacja Los Santos Fire Department jest wyposażona zarówno w pojazdy pożarnicze, takie jak Engine, czy Truck Company, jak i w karetki pogotowia. Przeszkolenie strażaków pozwala im reagować na najróżniejsze zgłoszenia medyczne, zaczynając od bólu głowy, na zawałach i porodach kończąc. Jeśli chodzi o formę służby, to w USA również istnieje podział na strażaków zawodowych, oraz strażaków ochotników, jednak posiadają oni to samo przeszkolenie, uprawnienia, siedziby i dowódców. Jedyna różnica to czas pracy - w przypadku strażaków zawodowych są to sztywne godziny pracy, a ochotnicy wzywani są na stację, kiedy jest taka potrzeba. Ci drudzy najczęściej wykonują obowiązki strażaka za darmo, ale w większych miastach, takich jak Los Angeles, także otrzymują pewne wynagrodzenie - jest to zależne od stanu finansowego poszczególnego departamentu straży pożarnej (sytuacja materialna departamentów jest zależna od budżetu miasta, w którym działa - w przypadku małych, biedniejszych miast, strażacy pracują na przestarzałym sprzęcie, a sytuacja ich wynagrodzenia jest bardzo niepewna, z kolei w wielkich metropoliach takich jak Los Angeles, straż używa najlepszego sprzętu, a wynagrodzenia są wysokie). Nowi strażacy trafiają do departamentu "z ulicy" - w rekrutacji mogą wziąć udział nawet osoby, które nie posiadają obywatelstwa USA, a jednym z ważniejszych wymagań jest posiadanie dokumentu uprawniającego do legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych.

W USA nie istnieje żadna ogólna szkoła w stylu Szkoły Głównej Straży pożarnej - instytucją pokrewną jest NFA (National Fire Academy), która jednak nie szkoli kandydatów na strażaków i nie można trafić do niej "z ulicy". Do NFA odsyłani są strażacy nominowani przez departament do odbycia szkolenia oficerskiego, lub oficerowie w celu dalszego szkolenia. Organem regulującym przepisy przeciwpożarowe, oraz normy dot. sprzętu i szkoleń strażaków jest NFPA (National Fire Protection Association).

______________________________________________________________________


Rekrutacja składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszy etap to badania, testy i rozmowy kwalifikacyjne, które decydują o przejściu do następnego etapu, czyli akademii trwającej najczęściej 6 miesięcy. Wymogiem, który musi zostać spełniony każdy kandydat, jest jest ukończenie kursu EMT-Advanced lub EMT-Paramedic. Po zakończeniu rekrutacji, oraz okresu próbnego, kandydat składa przysięgę, dostaje oficjalną odznakę i otrzymuje stopień Firefighter.

Strażak na stopniu Firefighter może dodatkowo zostać awansowany (a raczej jego stopień jest wtedy rozszerzany) do rangi Engineer. Engineer to specjalista od wozów straży pożarnej - z reguły zajmuje się ich obsługą, oraz dbaniem o sam stan techniczny i wizualny pojazdu i jego wyposażenia.

______________________________________________________________________

 

Zespół ratownictwa złożony jest z dwóch osób, z czego przynajmniej jedna z nich to EMT/Paramedic (druga to osoba z tym samym wyszkoleniem, lub EMT/Advanced). Powszechnym rozwiązaniem jest wysyłanie wozów straży pożarnej do wezwań medycznych (a także odwrotnie, co zdarza się rzadziej) w przypadku gdy wszystkie pojazdy pogotowia są w danym momencie rozdysponowane. Z tego względu każdy pojazd straży posiada część wyposażenia karetki, a pojazdy pogotowia posiadają elementy wyposażenia wozów straży.

Każdy medyk jest strażakiem, a każdy strażak jest medykiem.

Charakterystyczny element w służbie LAFD to taktyki, oraz sprzęt. Amerykańscy strażacy przywiązują ogromną wagę do technik wentylacji wykorzystywanych podczas działań pożarniczych - wycinanie dziur w dachach, wybijanie okien i tym podobne czynności są dopasowywane do warunków i zachowania ognia. Kolejna cecha charakterystyczna działań amerykańskiej straży pożarnej, to pośpiech przy zachowaniu spokoju i opanowania.

 

lsfd_hierarchy2.png

 

stopka.png


CARNAS - SEZON DRUGI

31/08/2019 - 21:43

3.png

ssss.PNG


Porwanie oficera LSPD

29/07/2019 - 23:23

3american-police-militarization-war.si.j

 

 

* Przed północą 29/07 w okolicy stacji Southeast doszło do porwania jednej z pracujących tam osób, a dokładniej Bridgette Aldridge - 28 letniej oficer Los Santos Police Department. Akcja była szybka, a osoby uczestniczące w porwaniu nie były zamaskowane

 

* Przechodnie mogli zeznawać o dwóch pojazdach - FBI Rancherze, z którego wybiegło trzech uzbrojonych po zęby w karabinki HK wietnamczyków oraz o Huntleyu, z którego wysiadła tylko jedna osoba, też uzbrojona w karabinek HK. Akcja nie trwała dłużej jak 30 sekund - mężczyźni wybiegli z pojazdów, wciągneli kobietę do pojazdu i rozjechali sie w dwie różne strony. Wszyscy finalnie spotkali się gdzieś w okolicach górnego Los Flores, gdzie ślad po nich TYMCZASOWO zaginął.

 

* Podczas porwania nie było żadnych strzałów, kobieta współpracowała.

 

 

Spoiler

[08/08] Morderstwo agenta federalnego

08/07/2019 - 00:27

large.jpg

 

 

* Późnej nocy 8 lipca kamery w okolicach East Beach mogły zarejestrować beżowego patriota przemieszczającego się w dość szybkim tempie ulicami Los Santos. Pojazd pod osłoną nocy dotarł do celu - domu Jamesa Stuckeya. Mężczyźni, a była ich czwórka, stali kilka minut pod klatką mieszkaniową, po czym zamaskowani i uzbrojeni po zęby wtargneli przestrzeliwując zamek do domu byłego agenta federalnego. Mężczyźni przesiadywali w mieszkaniu około piętnastu minut. Chwile przed pierwszą w nocy okolice East Beach mogły zostać rozbudzone przez serie strzałów z M4, AK-74 oraz Desert Eagle. Grupka morderców po całej akcji zawinęła z miejsca zdarzenia i udała sie daleko poza obszar Santos.


Osoby wchodzące do mieszkania z którego było słychać strzały mogły zastać ciała James Stuckey i Trisha Boulevard. W jednym z pomieszczeń znajdowało się żywe, płaczące ze strachu małe dziecko.

 

 

 

Spoiler