>

Skocz do zawartości

Burgundowy Albatros 2019-09-11

Witajcie! Od ostatniej aktualizacji minęły prawie cztery miesiące. Nie da się ukryć, że ostatnio przechodziliśmy lekki kryzys, a sam news pod tytułem 'Sytuacja' nie był niczym pozytywnym. Dzisiejsza aktualizacja skupia się głównie na dużych zmianach, zatem zachęcam do przeczytania.

WITAMY NA SERWERZE!
Los Santos Role Play za miesiąc będzie obchodziło swoje 12 urodziny, a do tej pory spis komend bezpośrednio w grze był dość okrojony. Rozszerzyliśmy komendę /pomoc, zawiera ona teraz wszystkie możliwe komendy jakie gracz może użyć.

Spoiler

Powoli będziemy wdrażać również system /tipów/ dla nowych w postaci informacji automatycznych wyświetlanych losowo z ważnymi informacjami na start. Mamy również w planach przeniesienie miejsca startowego, ale w tej decyzji nie chcemy być sami. Umieszczam w tym wątku ankietę dotyczącą tej zmiany, głosujcie i wyrażajcie swoje opinie w postach poniżej.

PARCELE
Istniejący system parceli nie działał idealnie, co z ręką na sercu przyznajemy. Dzisiejszy kompletnie nowy system został przepisany z myślą o członkach grup przestępczych.
Parcele to drzwi podpisane pod indywidualnych graczy (nie pod grupę) i dzielimy je na trzy klasy:

 • najgorsza (generuje dziennie 3% wartości parceli),
 • średnia (generuje dziennie 4% wartości parceli),
 • najlepsza (generuje dziennie 5% wartości parceli).

Przykładowo: przy najlepszym wariancie i wartości budynku na poziomie $100.000 dziennie otrzymamy 5% kwoty czyli $5.000 do sejfu w drzwiach. Ceny parcel zaczynają się od $60.000 za najmniejszą melinę z najmniejszym generowanym dochodem.
 

aaa.png


Pieczę nad wszystkim będzie sprawował Tetris, aby zachować balans i pełną kontrolę. W dużym skrócie - im więcej zainwestujesz, tym więcej zarobisz.
Maszynka do generowania pieniędzy?
Otóż nie, jest duże ryzyko spalenia/zniszczenia takiego budynku przez wrogą grupę przestępczą i będzie stosunkowo łatwiej uzyskać takie pozwolenie, niż na zniszczenie zwykłego domu czy biznesu.
Można starać się zapobiegać złym zamiarom, dzięki systemom antywłamaniowym z poprzedniego newsa (kamery, alarmy, bramki wykrywające metal). Więcej informacji tutaj.

CRACKHOUSES
Przyszedł czas na zmiany również tutaj. Jakiś czas temu ograniczyliśmy ilość jednocześnie sprzedawanych narkotyków do 1 kilograma na budynek. Po kilkumiesięcznych obserwacjach niewiele to zmieniło w kwestii rywalizacji grup i dochodów z tego biznesu. Każdy sprzedaje u siebie, nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Police Department też zbyt często nie robiło nalotów, bo zwykle były to pochowane budynki w klatkach schodowych. Zamierzamy to zmienić.

Od tej pory będzie kilka/kilkanaście publicznych crackhouses, do których każdy gracz z uprawnieniami grupy przestępczej będzie miał dostęp. Koniec z prywatnymi melinami do generowania dochodu. Ta zmiana ma na celu stworzenie rywalizacji, walki o wpływy grup przestępczych na rynku narkotykowym. Jak to się odbywa?
 

news5.png


Wpadacie ekipą na jedną z melin w mieście (jerry na dniach wstawi temat z lokacjami w dziale grup przestępczych), zajmujecie teren i wrzucacie narkotyki do schowka. Większość działa podobnie jak wcześniej, z kilkoma małymi zmianami:

 • narkotyki sprzedają się tylko w godzinach 18:00 - 24:00, aby rzeczywiście było ryzyko napadu przez inną grupę,
 • pieniądze ze sprzedaży nie idą na konto grupy tylko do sejfu, a każdy z panelem obojętnej przestępczej ma dostęp do /drzwi wyplac.

Napadnie was silniejsza grupa podczas handlu? Tracicie wszystko! Kradną Wam narkotyki i profit ze sprzedaży.

GIEŁDA
Jakiś czas temu stworzyliśmy grupę maklerów giełdowych i tylko oni otrzymali dostęp do zarządzania akcjami. Odchodzimy od tego pomysłu, bo grupa osób, która miała prowadzić to przedsięwzięcie szybko zrezygnowała. Gra na giełdzie znowu jest dla każdego, ale z zachowaniem realizmu. Nadal będziemy blokować postacie gangsterów - maklerów. Wiekszą zmianą jest nowy budynek giełdy, który znajduje się na Shine Street blisko spawnu nowych pojazdów.
 

news2.png


KRADZIEŻE
System okradania domów i pojazdów z poprzedniego newsa okazał się lekkim niewypałem i został po kilku dniach celowo wyłączony. Usuwamy całkowicie możliwość okradania drzwi i zostajemy przy starym systemie napadów (/call 33333), natomiast okradanie pojazdów zostaje z dniem dzisiejszym ponownie włączone. Pierwszy wymóg to odpalenie pojazdu na kable, czyli tym samym posiadanie grupy przestępczej i użycie komendy /kradziez. Jasnym jest, że pojazdy frakcyjne, radiowe (BounceFM) oraz firm ochroniarskich nie mogą być okradane. Nie zmienia się wymóg pięciu policjantów na służbie, którzy zostają powiadomieni w ciągu kilku sekund o przeprowadzanym rabunku, a także godzin wieczornych (21:00 - 0:00), aby system zadziałał. Dostępne na serwerze od przyszłej niedzieli.

 

news3.png


NOWE FORUM, GARSTKA INFORMACJI

 

Plan na najbliższy czas wygląda następująco: ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie z czystym sumieniem załatać starego forum, przechodzimy na najnowszą wersję co wiąże się z kolejnymi kłodami rzuconymi nam wszystkim pod nogi, ponieważ oprócz migracji starego forum trzeba też przygotować chociaż szczątkowe panele do zarządzania postaciami i grupami, byście mogli swobodnie wrócić do gry. Wszystko niestety wymaga czasu, więc prosimy o wyrozumiałość.

To słowa blinta napisane w temacie informacyjnym po zawistnym ataku na naszą społeczność. W praktyce wyszło dokładnie tak jak napisał - nie jest to do zrobienia w jeden czy dwa dni, w dodatku gdy trzeba połączyć to z pracą i codziennymi obowiązkami. Piszemy panele, gdy tylko mamy na to chwilę wolnego czasu, ale nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty przenosin. Kolejną sprawą jest to, że nie chcemy, aby nowe forum było brzydsze, gorsze pod względem designu i funkcjonalności. Postęp prac w momencie pisania tej aktualizacji jest dobry i zrealizowaliśmy już około 80% założonych celów. Chcemy więc Wam zakomunikować, że data przenosin nie jest bardzo odległa. Stay tuned.

MNIEJSZE ZMIANY

 • dodano informację o tym, kto zrespawnował grupowe pojazdy,
 • odchudzono bazę danych o stare, nieużywane tabele,
 • zmieniono maksymalne HP rowerów na 500 (BMX 600),
 • poprawiono komendę /zalozlancuch - teraz wystarczy stać obok roweru, nie trzeba na nim siedzieć,
 • naprawiono bug z pracą śmieciarza,
 • zmieniono maksymalną ilość gotówki w sejfie na $1.000.000,
 • pojawił się ogólnodostępny interior strzelnicy na Commerce, w budynku Ammunation.

PODSUMOWANIE
Niedawno mogliście zauważyć lekką reorganizację w ekipie Los Santos Role Play. Pomniejszyliśmy skład o kilka osób, a z tego miejsca chciałbym im podziękować za włożony wkład pracy w rozwój serwisu. Tym samym wybraliśmy kilka nowych twarzy na Moderację Serwera: gratulacje largos, Hassha oraz jednego Gamemastera: gratulacje Norman.

W niedługim czasie oczekujcie kolejnej aktualizacji związaną stricte ze strefą prywatną, biznesami oraz wielkich zmian w skrypcie frakcji Los Santos Police Department i całego skryptu więziennictwa.

Pracujemy nad renowacją dobrze Wam znanej okolicy stacji paliw przy Idlewood. Zmieni ona swój kształt oraz miejsce, zostaną stworzone nowe budynki pod lokalne biznesy i spoty do gier organizacji. Podczas tworzenia nowych obiektów, składających się na ów miejsca, nasi Modelerzy pomagają sobie wirtualnym zwiedzaniem prawdziwego South Central przy pomocy Street View.

Pozdrawiamy,
Ekipa Los Santos Role Play.

Pistacjowa Żaba 2019-05-23

1558480135.png

Lato zbliża się wielkimi krokami, większość z nas jest już za maturami oraz innymi testami i jesteśmy na ostatniej prostej do rozpoczęcia wakacji. LS-RP również nie próżnuje przedstawiając Wam nową część miasta. Na plaży Santa Maria Beach stworzyliśmy nowy klub nadwodny, w którym planujemy razem bawić się co niedziele w godzinach wieczornych. Dookoła plaży powstają i będą się rozwijać nowe atrakcje oraz standardowa infrastruktura jak na Amerykańską plażę przystało. Do Waszego użytku oddamy klub, strefę pryszniców i łazienek oraz sklep plażowy oczywiście z musztardą.

W poniedziałek, 27 maja przypada Memorial Day czyli państwowe święto, która upamiętnia tych poległych w trakcie służby wojskowej dla USA. Podobnie jak zeszłego roku, będziemy na serwerze celebrować tę okazję małym eventem na plaży, który później przekształci się w otwarcie nowej ligi sportowej, o której piszemy niżej.

Do zobaczenia na plaży!

PS. Uważajcie na znaki "Zakaz wjazdu (dla pojazdów)", bo podobno LSPD wystawia mandaty.

 

 
1558480142.png


Po długim czasie suszy pożarowej, dzisiejsza iskra skryptowa podłoży płomień pod lskową infrastrukturę ^_^. Przywracamy do gry istniejący kilka lat temu system pożarów, które mogą zostać wywołane przedmiotem mołotowa. Wrzucenie go do budynku wywoła pożar, który mogą ugasić członkowie LSFD. W przeciwieństwie do poprzedniego wydania, zapaloną butelkę można wrzucić niezależnie od tego czy LSFD jest na służbie, ale można to zrobić tylko w godzinach 20:00 - 23:59.

Pożar będzie trwał 15 minut i w tym czasie LSFD może uratować część interioru. W kompletnym lub częściowym spaleniu interior nie będzie dostępny do użytku, dopóki jego właściciel nie odbuduje go za pomocą ticketu. Cena takiej odbudowy będzie zależała od ceny samego interioru i procentu jaki dało się OSP uratować.

Dodatkowo GameMasterzy mają możliwość /podpal(enia) budynku o dowolnej porze więc trzymajcie się na baczności.

1558488496.png

"A kto to panu tak spierdolił..." powiedział fachowiec z firmy ochroniarskiej, po czym zaczął instalować jeden z nowych dodatków do Waszych drzwi. Na tej liście znajdują się między innymi:

 • alarm - podczas okradania mieszkania/biznesu, automatyczne, ciche powiadomienie zostanie wysłane do LSPD
 • drzwi antywłamaniowe - znacznie ograniczają efektywność wytrychu
 • kamery - pokazują informację o monitoringu w pickupie drzwi (od teraz staną się podstawą do odgrywania posiadania nagrań z wydarzeń w środku drzwi)
 • bramki wykrywające metal - wykrywają bronie, amunicje, torby i inne metale

Skoro o ochronie mowa to przejdźmy do ochrony Waszych pojazdów.
Od dziś dostępne są dla was nieobowiązkowe ubezpieczenia, które obniżają cenę napraw o 40%. Miesięczny koszt ubezpieczenia to 10% salonowej ceny pojazdu.
Dodatkowo policja może sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony używając /mdt, a sami macie to pod /v info.

1558480107.png

Logicznym następstwem odnowionego skryptu wyścigów z poprzedniej aktualizacji jest rozpoczęcie naszej własnej ligi wyścigowej. CARNAS to nowa seria, w której będziecie mogli ścigać się w bardziej destruktywny i drużynowy sposób.

Dzięki sześciolitrowym silnikom V8, spalanie Hotringów CARNAS będzie znacznie większe niż typowe samochody drogowe, a odchudzony 20 litrowy bak sprawi, że tankowanie w PIT-stopie będzie wymagane częściej. Wyszkoleni mechanicy będą mogli naprawić je w 30 sekund (zamiast standardowych 180, ale tylko na torze). No i oczywiście sam skrypt pokaże customowy licznik pozycji oraz okrążeń podczas wyścigu.

Więcej informacji o samej lidze możecie dowiedzieć się na poniedziałkowym evencie, o którym informacje pojawią się wkrótce, a także tutaj.

1558480115.png

Makler to nowy zawód na serwerze a dom maklerski to nowy typ grupy, który możecie założyć jako biznes. Od dziś handlowanie na giełdzie papierów wartościowych będzie odbywać się przez te domy maklerskie a gracze chcący kupić akcje muszą udać się do jednego z takich domów. Piecze nad tym projektem sprawował lecik dlatego jego Projekt IC będzie pierwszym, który uzyska dostęp do tego typu grupy.

Więcej informacji tutaj.

Skoro już o przestępcach mowa ;> to kolejną zmianą będzie system napadów. Od teraz przestępcy mogą kraść przedmioty zarówno z pojazdów jak i domów za pomocą nowej komendy /kradziez. Różnica pomiędzy kradzieżą i standardowym /przeszukaj jest taka, że do kradzieży wymagane jest minimum 5 oficerów LSPD na służbie, kradzież trwa dłużej, a policja zostaje natychmiastowo powiadomiona o kradzieży.

Dodatkowo, komenda /przeszukaj zostaje zablokowana podczas kradzieży, tak więc cel powinien zostać wybrany roztropnie, ponieważ dać się złapać za pusty schowek nie jest warte odsiadki.

Oczywiste jest też, że montowanie drzwi antywłamaniowych i zamykanie swoich drzwi to teraz dobry pomysł ;).

1558577031.png


Zastanawialiśmy się również nad tym jak tchnąć trochę życia w strefę biznesową i zdecydowaliśmy o utworzeniu dwóch "stałych" dla miasta firm. Różnica między tymi dwiema flagowymi biznesami a resztą jest taka, że będą one posiadać pełne wsparcie administracji przy organizacji wydarzeń jak i rozwoju frakcji. Dodatkowo przyszłe, potencjalne skrypty dla biznesów będą rozpisywane pod kątem właśnie tych dużych przedsiębiorstw. Część tych zmian skryptowych już weszła w życie i jest opisana w tym ogłoszeniu. Do tych rzeczy dochodzi także duże wsparcie finansowe i gotowy start w postaci budynków, pojazdów, przedmiotów i tym podobnych rzeczy. Kluczową zmianą jest jednak to, że te biznesy nie będą wyparowywały gdy tylko ich właściciel się znudzi. Pieczę nad projektami będzie sprawował opiekun strefy cywilnej i gdy uzna to za konieczne - będzie zmieniał właściciela danego biznesu tak, by frakcja cały czas była aktywna. Na tą chwilę wybraliśmy dwa typy przedsiębiorstw:

 • Klub rozrywkowy/muzyczny
 • Firma ochroniarska.

Na tą chwile pozycje klubu rozrywkowego przejmuje Ctronic pod szyldem Exotic. Pozycja firmy ochroniarskiej jest jednak do obsadzenia przez graczy. W tym celu każdy zainteresowany może skontaktować się z Gamemasterem Degusiem, który jest obecnie opiekunem strefy i podejmie decyzje o tym w czyje ręce trafi biznes. Od liderów tych frakcji jednak mamy spore wymagania - chcemy, żeby te biznesy stały się głównym miejscem pracy dla osób które w strefie cywilnej szukają aktywnej rozgrywki wśród biznesów jak i również punktem zaczepienia dla osób, które pierwszy raz mają styczność z serwerem lub role-play.

Jeśli zaś pomysł się przyjmie jesteśmy otwarci na wprowadzenia paru nowych, odmiennych typem biznesów w poczet "flagowych" przedsiębiorstw. Takie biznesy powinny posiadać sporę pole do gry dla potencjalnych pracowników. Jeśli zatem macie jakieś pomysły możecie je przedyskutować z Degusiem.


1558577039.png

Do powyższej listy zmian dołączamy również:

Wiosenne Sprzątanie
Pozbyliśmy się pracy rybaka, komend /kop i /sprzedaj, robaków, wędek, przedmiotów ryb i tym podobnych śmieci.

Zmieniliśmy okolicznościowe logo z serduszkiem WOŚP na logo standardowe (w grze).

 

Naprawiono buga z klonowaniem przedmiotów po wyjściu z odsiadki.

 

Screenshot2
Dodaliśmy komendę /screenshot2, która działa tak samo jako /screenshot ale dodaje kolor zielony (#00FF00) zamiast czarnego (#000000).

Tuning
Skonsolidowaliśmy wszystkie warsztaty tuningowe do jednego miejsca tak aby łatwiej było Wam znaleźć mechanika na służbie, który może Wam zaoferować tuning. Szukajcie tego w warsztacie Kakagawa.

Nowe Osiedle
Trwają prace nad nowym osiedlem mieszkalnym dla graczy. W odróżnieniu jednak od innych tego typu projektów tym razem chcemy postawić na stały rozwój osiedla. W tym celu Vincu przygotowuje dla Was nowe modele budynków a deguś dobiera sobie mały podzespół małych gmów w celu stałego dostarczania rozrywki w danym miejscu. Więcej informacji na ten temat już wkrótce a tymczasem firma Final Build zajmuje się w grze pracami związanymi z budową nowego osiedla.


1500134615.png


Oczekujcie informacji o nadchodzących eventach i organizacjach w których możecie uczestniczyć (takich jak CARNAS) wkrótce. W międzyczasie, jeżeli Wy macie pomysł na jakiś event, lub chcielibyście użyć nowej plaży, torów wyścigowych czy czegokolwiek innego i potrzebujecie pomocy ekipy, piszcie śmiało.

Tym, którzy już mają wolne miłych wakacji, tym którzy dalej zdają testy powodzenia a nam reszcie szarych roboli siedzących od 9 do 5 w pracy miłego grania wieczorem.

Pozdrawiamy,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Waniliowy Mops 2019-03-31

1500134615.png

 

Witajcie,

 

Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy od Was wiadomości na temat możliwości grania na LS-RP w różnych porach dnia. Większość z nas pracuje lub jest w szkole do godzin popołudniowych a nawet wieczornych i dlatego gra naszych postaci sprowadza się głównie do grania wieczorów w Los Santos.

 

Myśleliśmy długo jak rozwiązać ten problem i wydaje nam się, że znaleźliśmy rozwiązanie, które idealnie wpasuje się w osobny system nad którym pracowaliśmy.

 

 

31u14u5TuBL.jpg

 

 

Zmiany w czasie

 

Od dzisiaj, serwer gry będzie działał na 60 minutowych cyklach dnia i nocy.

 

Co każde 60 minut w świecie realnym, czas na LS-RP przesunie się o 24 godziny.

To znaczy, że każda minuta w realu to 24 minuty w grze a każda sekunda w realu to 24 sekundy w grze.

To znaczy, że każda godzina w grze będzie trwała 2.5 minuty w realu.

I tym samym, pora nocna (pomiędzy 6pm i 6am) będzie trwała 30 minut.

 

Dzięki temu, w jednej godzinnej sesji na serwerze, będziecie mogli zasymulować jeden pełny dzień życia Waszej postaci.

 

 

 1553649891.png

 

 

Zmiany w datach

 

Powyższa zmiana w czasie powoduje również, że możemy teraz realistycznie zacząć liczyć daty. Tym samym, każdy jeden dzień w świecie realnym będzie równał się 24 dniom w grze.

 

Jeśli pójdzie z tą matematyką dalej, dojdziecie do wniosku, że jeden rok na serwerze trwa 15 dni w realu.

To znaczy, że 10 lat w grze to 150 dni w realu.

 

Tym samym, jeden rok grania na LS-RP to 24 lata w świecie SA-MP.

 

 

 1553649955.png

 

 

Zmiany w mortalności postaci

 

No i finalnie, dzięki fakcie, że 1 rok w realu to 24 lata w grze, możemy teraz symulować żywotność Waszych postaci! Zaczynając od przyszłego tygodnia, w panelu tworzenia postaci, jednym ze skillów, które może przydzielić będzie żywotność postaci. (Dzięki Ajman)

 

Kiedy postać zostanie stworzona, system wylosuje Wam wiek, w którym ta postać umrze z naturalnych powodów. Im większa żywotność, tym większa szansa, że postać będzie żyła dłużej.

 

Dla przykładu, jeśli wybranym wiekiem Waszej postaci będzie 53 lata (robicie na przykład starego mafiozę), a system wylosuje Wam żywotność 62 lat, oznacza to, że macie 9 lat na grę, czyli aplikując przelicznik (15 dni = 1 rok) macie 135 dni na grę (15 dni/rok * 9lat) czyli ok. cztery i pół miesiąca.

 

Po upłynięciu tych 4.5 miesiąca, system zacznie Wam wyświetlać informację w prawym górnym rogu ekranu od nadchodzącej śmierci postaci przez 5 godzin gry. Macie wtedy do wyboru zagrać jakąś akcję IC samemu (np. rozbijając się samochodem) przez te 5 godzin, lub pozostawienie spraw naturze.

 

Jeśli wybierzecie opcję #2, system wylosuje Wam jedną z przypadkowych śmierci (jak np. zawał, zator, tętniak, zapalenie płuc, infekcja, etc.) i samoczynnie zabije Waszą postać.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie przedwczesnej śmierci Waszych postaci z innego powodu jak na przykład morderstwa, samobójstwa, wypadki i tym podobne.

 

 

Podsumowanie

 

Wprowadzenie tych zmian pozwoli nam również na szereg innych zmian wywiązujących się z realistycznego przebiegu czasu. Do tych zaliczają się między innymi eksploatacja pojazdów, niszczenie się przedmiotów leżących na ziemi, starzenie się mieszkań (które będą wymagały renowacji (hint hint firmy budowlane)) oraz wiele innych.

 

O tych i innych zmianach przeczytacie już wkrótce w okolicach świąt :)

Miłej niedzieli i widzimy się na serwerze.

 

Ekipa Los Santos Roleplay.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1554066863.jpg

Różowa pijawka / za mojego ojca, króla 2019-03-08

1500134615.png

 

Dzień kobiet - to już w piątek! Z tej okazji chcielibyśmy całą ekipą życzyć wszystkim paniom obecnym na naszym serwerze samych sukcesów. Spełniajcie swoje marzenia, bądźcie cały czas obok nas, aczkolwiek prosimy - nie dawajcie nam aż tak w kość. ;)

Jako że emocje po ostatniej zbiórce pieniędzy na WOŚP już opadły, przyszła pora na aktualizację serwerową. W aktualizacji przygotowaliśmy dla Was trochę większych i mniejszych zmian, na które niektórzy z Was czekali już od dawna. Popracowaliśmy również nad serwerowymi lagami, by grało Wam się nieco płynniej.
 
 
wybory.png
 
Wybory

Jako administracja skupiamy sporo naszych wysiłków (wysiłków ralteza) na rozwoju strefy politycznej serwera. Robimy to uderzając nie tylko w samo miasto, ale często i w cały stan San Andreas. Chcemy, by politycy i cała otoczka im sprzyjająca była na serwerze kolejną prężnie działającą siłą na miarę organizacji porządkowych czy przestępczych. Stąd też pierwsze zmiany w postaci chociażby skryptowych wyborów, które pojawiły się już jakiś czas temu i mogliście z nich korzystać chociażby w trakcie ostatnich wyborów, na których temat więcej dowiecie się w temacie State Senate Elections. Tym jednak, którzy skryptu jeszcze nie widzieli spieszymy się z krótkimi wyjaśnieniami:
 
Głosowanie było dostępne już około dwa lata temu, jednak każde kolejne wybory wymagały ingerencji dwóch osób: programisty i lidera rządu (IC). Nazwiska kandydatów leżały na sztywno w kodzie serwera, a wyniki były wyciągane i podliczane ręcznie. Od tej pory lider rządu oprócz statusu nad głową i rozpoznawalności w świecie gry zyskuje kilka komend, którymi może zarządzać wyborami sam. Zmieniać oraz podliczać wyniki, dodawać, usuwać kandydatów z poziomu gry, jak również z poziomu forum.
 
skiny.png
 
Sklepy z ubraniami

Znaczny lifting dotknął też sklepy z ubraniami, w których kupuje się skiny. Teraz nie trzeba już przeklikiwać kilkuset skinów, żeby znaleźć ten właściwy w stosie tych, które chociażby kolorem skóry nie pasują do naszej postaci. Skiny zostały również odwrotnie posegregowane i pokazują się w kolejności od najnowszego do najstarszego skina - dzięki temu będziecie na bieżąco mogli się zapoznawać z dodawanymi przez nas do gry modelami. Kategorie w sklepach można w dowolny sposób modyfikować, co otwiera graczom możliwość rozwijania własnych marek odzieżowych, jubilerskich, czy z innymi akcesoriami, które można zakupić w sklepach.
 
narkotyki.png
 
Zmiany w narkotykach

Mniej więcej rok temu po licznych problemach z dodawaniem nowych narkotyków w końcu udało nam się wprowadzić w życie wiele nowych rodzajów narkotyków. Do tej pory jednak ta zmiana opierała się głównie na nazewnictwie. Teraz poszliśmy o krok dalej i każdy nowy narkotyk może być w każdej chwili modyfikowany, a jego właściwości mogą być zmienne dla każdego rodzaju uwzględniając:

 • Różne statusy wyświetlane nad głową, przykładowo naćpany, zjarany, pobudzony i tak dalej, ponadto status jest różny zależnie od płci postaci (np. zjarany i zjarana),
 • manipulację efektami, jakie dają narkotyki (począwszy od leczenia, poprzez dodawanie siły, na drobnostkach jak efekty pogodowe kończąc) i ilości tych efektów,
 • czas wpływu danego narkotyku na organizm naszej postaci,
 • ustalenia, czy dany narkotyk uzależnia czy też nie,
 • kilka losowych /do, które informują nas o tym, jaki wpływ ma narkotyk na nasz organizm i jak należy odgrywać postać po jego zażyciu,
 • Rzeczy, które były dostępne już wcześniej, jak ceny czy też nazwy na cornerach.

Za wszystkie te rzeczy odpowiada odpowiedzialny za narkotyki Gamemaster, którym na chwilę obecną jest Mccon. To on podejmuje decyzje o tym, który narkotyk reprezentuje dane efekty, jak i czy należy dodać nowe pozycje na liście serwerowych narkotyków. Ostateczna decyzja zawsze należy do niego - nie znaczy to jednak, że nie możecie do niego pisać w formie ticketów z propozycjami wprowadzenia nowych narkotyków na serwer. Zwłaszcza, jeśli przykładowo sami zajmujecie się produkcją takich specyfików.
 
obiekty.png
 
Obiekty na serwerze

Kolejną sprawą, którą chcemy się z Wami podzielić, a która jest też swoistym apelem do graczy dotyczy obiektów. To właśnie ich nadmiar w dużej mierze odpowiada za lagi na serwerze. Przez ostatnie kilka dni ekipa serwera na czele ze Sproketem musiała skupić się na przewertowaniu wszystkich zbędnych stref i interiorów, których, jak się okazało, jest naprawdę dużo. Jako, że jakiś czas temu zdjęliśmy limity drzwi na postać, dziesiątki osób na swoich nieaktywnych postaciach zaczęły trzymać po kilka do kilkunastu interiorów (rekord to 52 interiory na postaci, która wchodziła do gry raz na miesiąc) tylko po to... żeby je mieć. Podobnie sprawa miała się ze strefami, gdzie niektórzy gracze omijali limit 30 obiektów na strefę tylko po to, żeby móc zbudować sobie żywopłot w palomino (43 obiekty samego płotu + reszta obiektów na strefie). W związku z tym:

 • Zmniejszono dozwolony limit obiektów do 1500 na interior,
 • przywrócono limit drzwi na postać, na chwile obecną jest to: 3 bez konta premium (wcześniej 2) i 5 dla osób z kontem premium. Administracja nie będzie więcej przypisywać drzwi osobom które osiągną limit /bo chcą sobie kupić kolejny domek/,
 • limit obiektów na strefę wynosi 30 i został zablokowany - nie będzie już możliwości obejścia go,
 • usunięto wiele zbędnych obiektów z Palomino Creek, bo ich nadmiar zaczął już powodować crashe. Administracja stopniowo usuwa interiory osób, które od dawna nie grają i tylko magazynują interiory,
 • grupy nie służą do przechowywania interiorów domów. Interiory domów na grupach będą usuwane, a takie grupy w ostateczności również zostaną skasowane.

W statystykach:

W ciągu ostatnich kilku dni liczba wszystkich obiektów na serwerze zmniejszyła się z 357000 do 293197. Jednocześnie tylko na świecie 0 liczba obiektów zmalała z 17500 do 11527. Dla porównania limit obiektów w 2014 wynosił 80 tysięcy ogółem i ok. 2 tysięcy na świecie 0. Jak sami widzicie, różnica jest zatrważająca i już teraz po usunięciu 50k obiektów lagi na serwerze są znacznie mniej odczuwalne. I tutaj przechodzimy do apelu: nie chomikujcie zbędnych interiorów. To czy macie 5 drzwi, 15 czy 50 nie dodaje Wam żadnego prestiżu, a jedynie zwiększa potencjalne lagi na serwerze. Parę miesięcy temu został w Wasze ręce oddany menedżer obiektów, byście swoje interiory mogli zapisywać bezpośrednio w nim i/lub na komputerze. Jeśli jakiś interior Wam się podoba, a nie potrzebujecie go w danym momencie to zgrajcie go do panelu i nie trzymajcie niepotrzebnie na serwerze. Wykorzystywanie 30 obiektów, żeby zrobić żywopłot również nie ma sensu, skoro można to zrobić znacznie mniejszym nakładem pracy.
 

napis.png


Mniejsze zmiany:

 • Dodano informację dla LSPD o nicku gracza dzwoniącego na 911. Skończyła się era śmieszków spamujących bezsensownymi zgłoszeniami,
 • skrypt LSFD został wzbogacony o /kogut i /kogut2,
 • zamieniono /pokaz prawko /pokaz dowod na ID/licencje,
 • zmieniono ban na kick i unspawn auta za próbę tuningu - pozwala to przeładować komponenty i uniknąć bugowania tuningu,
 • dodano wyświetlanie nazwy przedmiotu zegarka po jego użyciu (/time, /czas lub /u -> przedmiot) * Simon Sarno spogląda na zegarek nazwa_itemu,
 • zaktualizowano panel zakładania postaci na 2019 rok, co przekłada się na aktualizacje przedmiotów w wybierałce, usunięcie starych nieużywanych skilli, możliwość założenia najmłodszej postaci o roczniku 2002 (wcześniej 1998).

Naprawione bugi:

 • Naprawiono stary bug, który powodował złe wyświetlanie otrzymywanej na start sumy pieniędzy.
 • naprawiono buga z kradzieżą grupowych fur, który pozwalał na ich prowadzenie mimo ogólnej blokady,
 • naprawiono komende /relog, teraz wybiera dobrą postać,
 • naprawiono buga z krzyczeniem przez nieodebrany telefon (było słychać w słuchawce zanim odebrałeś),
 • poprawiono kilka mniejszych literówek przy cmds /rozwiaz, wyciąganiu z torby,
 • naprawiono buga z /szrot, z powodu którego wielu graczy otrzymało bana za bugowanie gotówki,
 • poprawiono działanie automatycznej naprawy pojazdu przy kicku za /psucie pojazdów/,
 • naprawiony bug z pieniędzmi z firmami truckerskimi,
 • naprawiono błędy w serwerowej giełdzie, w związku z czym ta ponownie została oddana do użytku graczy.

Słowem zakończenia jak zwykle wielkie podziękowania należą się Sproketowi za odwalenie dobrej roboty przy kodzie. Powoli zabieramy się także za reorganizacje strefy cywilnej na serwerze o czym już od paru tygodni z kilkoma graczami dyskutujemy na kanale discord. Zostało tam więc tylko przypomnieć o umiarze względem obiektów na serwerze, jeszcze raz pozdrowić wszystkie kobitki no i życzyć miłej gry na serwerze ;)

 

Cieplutko pozdrawia,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Wielka Orkiestra Lskowej Pomocy 2018/19 2019-01-16

price_tag_Vector_Clipart.png

 

Witajcie!

 

Po kilku miesiącach przygotowań dotarliśmy w końcu do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już drugi rok z rzędu przystąpiliśmy do tej niesamowitej akcji i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwy z rezultatów naszej całej społeczności.

 

Jak pewnie pamiętacie, w zeszłym roku zbieraliśmy na dofinansowanie oddziałów neonatologicznych aby pomóc maluchom w szpitalach tuż po narodzeniu. Wtedy zebraliśmy 1,302.00zł! W tym roku zbieraliśmy na podobny cel, dla zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki Waszej hojności bez problemu niemal podwoiliśmy zeszłoroczny wynik i razem zebraliśmy łącznie:

 

2,515.30 zł!

 

Kwota 2.5 tysięcy złotych wydaje się kroplą wody w oceanie ponad 92 milionów zebranych w całej Polsce, ale ta kwota może opłacić na przykład defibrylator, który uratuje jakiemuś noworodkowi życie. I o to w tej całej akcji chodzi. Orkiestra zebrała tyle pieniędzy dzięki tysiącom dobrodusznych ludzi takich ja Wy i to dzięki Wam życia są ratowane.

 

Szczególnie podziękowania należą się również tym, którzy postanowili odmówić sobie kilkudziesięciu kebabów, żeby wygrać w naszych aukcjach na Allegro. Tym samym, w imieniu całej ekipy, która organizowała Lskową Orkiestrę, serdecznie im dziękujemy.

 

Teraz trochę biurokracji. Te pieniążki zebraliśmy w następujący sposób:

 

Allegro Willa MaddDogga: 800.00zł

Allegro Zapalniczka Zippo®: 365.00zł

Allegro Koc LS-RP: 162.50zł

Allegro Kubek LS-RP: 133.50zł

Allegro Poduszka z tagiem: 102.50zł

Allegro Poduszka z krajobrazem: 91.00zł

Allegro Płyta Bedoesa: 91.00zł

 

Te kwoty zostaną zapłacone przez zwycięzców aukcji prosto na konto WOŚP poprzez Allegro.

Dodatkowo LS-RP przeleje na rzecz Orkiestry ze swojego konta:

 

359.10zł z przelewów zakupu konta premium w dniu finału.

218.70zł z smsów zakupu konta premium w dniu finału.

192.00zł po 1.00zł za każdy los wylosowany na PS4 w Grudniu.

 

Na łączną sumę 769.80zł. Potwierdzenie tego przelewu wrzucimy na forum wkrótce.

//Edit Potwierdzenie przelewu znajduje się tutaj: https://image.ls-rp.net/1547734247.png

 

 

Fakt, że w jeden dzień w roku, praktycznie cały 38 milionowy naród potrafi się zjednoczyć w tym jednym celu i razem celebrować dzień niesienia pomocy jest niesamowity. Nie przejmujcie się dysydentami, których pretensjonalne i złośliwe postulaty mieszają z błotem 27 lat dobroduszności i jedności narodu. Hojni i dobrzy ludzie tacy jak Jurek Owsiak, tacy jak Wy wszyscy, którzy bezinteresownie pomogliście, zawsze zwyciężą nad zawiścią i wszędobylstwem ludzi małych. Nie przestawajcie pomagać i szerzcie dobro na świecie. Pomaganie jest dziecinnie proste!

 

 

1515887662.png

xDavidek 19 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-03-29
Aktualnie na postaci: ukrytej 446h

degus 20 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2013-05-03
Aktualnie na postaci: ukrytej 22h

michigan

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-12-30
Aktualnie na postaci: Quavious Bong 232h

skarpety

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-02-02
Aktualnie na postaci: Daryl Prichard 26h

Dejmen 20 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2013-10-19
Aktualnie na postaci: Brian Vance 51h

Luchcik

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2019-03-12
Aktualnie na postaci: Eddie Wright 37h

mateuszaty

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-01-09
Aktualnie na postaci: Theodore Westervelt 13h

Dejvv65

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-12-28
Aktualnie na postaci: ukrytej 123h

Kaspel

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2013-07-26
Aktualnie na postaci: Cruzita Velasquez 26h

josek

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2016-09-09
Aktualnie na postaci: ukrytej 29h

R0bson 23 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-05-12
Aktualnie na postaci: Quique Pineda 70h

bejbsmoore 19 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2019-08-29
Aktualnie na postaci: ukrytej 33h

Blaza 18 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2015-09-06
Aktualnie na postaci: Barry Ashton 15h

vesco

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-05-17
Aktualnie na postaci: Branden Pipper 3h

Sidewinder

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-06-06
Aktualnie na postaci: Benjamin Hatten 3h

zireael9

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2013-08-31
Aktualnie na postaci: Taurus Chase 2h

Mielon

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-01-07
Aktualnie na postaci: Troy Mata 1h

Kenni

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2012-02-06
Aktualnie na postaci: Kenni Throwters 122h

Expandera

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2016-09-12
Aktualnie na postaci: Sharon Winterbottom 186h

quietriot 21 lat

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2014-08-15
Aktualnie na postaci: Riley Cespedes 80h

Sava 24 lat

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2013-05-25
Aktualnie na postaci: ukrytej 8h

TheLordZibi

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2012-10-18
Aktualnie na postaci: ukrytej 22h

Montgomery

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2013-06-12
Aktualnie na postaci: Terry Mena 36h

ikko

Gamemaster

Gram na LS-RP od 2013-06-12
Aktualnie na postaci: Ambrose Laurent 42h

Magicznyv 22 lat

Support

Gram na LS-RP od 2017-05-10
Aktualnie na postaci: ukrytej 133h

Scorp

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-02-05
Aktualnie na postaci: ukrytej 635h

Jankoś 24 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2013-02-10
Aktualnie na postaci: Lucas Kozlowsky 25h

Trevloka

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-11-09
Aktualnie na postaci: Leo Day 33h

Vasewicz 21 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-03-10
Aktualnie na postaci: ukrytej 43h

Mycha 20 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-04-30
Aktualnie na postaci: Soumiya Vergara 272h

Dyha

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2017-07-25
Aktualnie na postaci: Megan Benefield 182h

Rodem

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-03-06
Aktualnie na postaci: Akram Basil 29h

lexiz

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-04-13
Aktualnie na postaci: Chester Russell 60h

Aj_Love_It_Pompa

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-08-27
Aktualnie na postaci: ukrytej 480h

SeSh

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-06-17
Aktualnie na postaci: Noah Coppola 33h

Otoyat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-06-24
Aktualnie na postaci: Nico Saavedra 35h

Kanclerz

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-03-05
Aktualnie na postaci: Devon White 73h

Giemo300

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-03-12
Aktualnie na postaci: Patrick Houston 39h

GroneK 24 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-12-05
Aktualnie na postaci: Nicole Arto 351h

gumey

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2015-08-09
Aktualnie na postaci: Danny Thompson 44h

Kuszot

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-05-04
Aktualnie na postaci: David Miller 137h

kudlaty

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-11-20
Aktualnie na postaci: Namond Cane 242h

czlowiekzjawa

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-11-12
Aktualnie na postaci: David Amaya 189h

KShawn 20 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-09-20
Aktualnie na postaci: Marvin Bell 306h

Shmooze

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2015-08-04
Aktualnie na postaci: ukrytej 84h

extonim

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-08-30
Aktualnie na postaci: Louis Mabley 230h

kobik1

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-06-27
Aktualnie na postaci: Emily Eliott 175h

Dziubas420

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-05-08
Aktualnie na postaci: Lamar Gibbs 203h

fleeboy

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-10-28
Aktualnie na postaci: Eduardo Barros 17h

goldonmywrist

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-11-08
Aktualnie na postaci: ukrytej 25h

NotYourBusiness 22 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-04-15
Aktualnie na postaci: ukrytej 234h

SStug

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-12-23
Aktualnie na postaci: Jeronimo Rana 28h

Chmelevsky 10 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-01-18
Aktualnie na postaci: Dwight Griffis 147h

Itek

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2016-01-11
Aktualnie na postaci: Ryan Prezbylewski 41h

Rudnik

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2017-10-19
Aktualnie na postaci: Garett Crawford 141h

watykanczyk

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-12-29
Aktualnie na postaci: Mikita Ozaki 29h

blacktuba363

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-05-01
Aktualnie na postaci: Katherine Roxterhood 39h

bartoszekSNK

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-01-11
Aktualnie na postaci: Miles Sloan 9h

MagicznyKamil

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-04-16
Aktualnie na postaci: Diego Sainz 32h

cansas

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-12-29
Aktualnie na postaci: Apollo la Geels 26h

Cavanori

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2017-10-22
Aktualnie na postaci: Clayton Howard 15h

BiałyMurzyn 19 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2015-01-17
Aktualnie na postaci: Willie Symonds 26h

Paktofonika5445

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-04-13
Aktualnie na postaci: Alexsander Gibbs 35h

Nossu

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-09-18
Aktualnie na postaci: Noah Myers 21h

rat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-06-17
Aktualnie na postaci: Nicklas Jorgen 35h

Veri

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-04-01
Aktualnie na postaci: Larenz Montero 2h

24GANG 21 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2015-03-07
Aktualnie na postaci: Chhaya Oxsah 7h

666ZIELU

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2015-07-22
Aktualnie na postaci: Goro Maedan 3h

Alsat 22 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2016-10-17
Aktualnie na postaci: Corey Pagan 2h

VandalHolik

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-09-21
Aktualnie na postaci: Quincey Shackelford 2h

Balon 28 lat

Główny administrator
Najlepszy administrator

Gram na LS-RP od 2007-10-01,
i przegrałem 0 godzin,
na 0 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

blint 23 lat

Główny administrator
jak pan jezus powiedział

Gram na LS-RP od 2013-08-19,
i przegrałem 1129 godzin,
na 8 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Jarek

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2009-03-10,
i przegrałem 383 godzin,
na 3 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 18 zgłoszeń,
i adminowałem przez 12 godzin i 59 minutes.

Sparrow

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2012-11-22,
i przegrałem 1030 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 7 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Sproket

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2015-10-07,
i przegrałem 1661 godzin,
na 20 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 7 minutes.

arjel 24 lat

Gamemaster
rosnę w siłę jak żabki

Gram na LS-RP od 2012-05-24,
i przegrałem 1509 godzin,
na 46 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

DIRTY_

Gamemaster
drunk master style

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 1697 godzin,
na 15 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 15 zgłoszeń,
i adminowałem przez 1 godzin i 57 minutes.

ikko

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-06-12,
i przegrałem 835 godzin,
na 10 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 13 zgłoszeń,
i adminowałem przez 9 godzin i 25 minutes.

jerry

Gamemaster
lso swag

Gram na LS-RP od 2012-02-01,
i przegrałem 795 godzin,
na 9 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 13 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 6 minutes.

Norman

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2012-02-05,
i przegrałem 1495 godzin,
na 11 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 4 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 14 minutes.

Raltez

Gamemaster
organizacje porządkowe, FCJ

Gram na LS-RP od 2014-01-26,
i przegrałem 2597 godzin,
na 23 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 3 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

same

Gamemaster
¡juana's adicción!

Gram na LS-RP od 2017-06-17,
i przegrałem 886 godzin,
na 21 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 28 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 43 minutes.

sloik

Gamemaster
Gothicroleplay.pl

Gram na LS-RP od 2013-02-05,
i przegrałem 1257 godzin,
na 23 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 8 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 16 minutes.

Tetris 24 lat

Gamemaster
Forumers

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 2748 godzin,
na 14 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 22 zgłoszeń,
i adminowałem przez 8 godzin i 54 minutes.

Expandera

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2016-09-12,
i przegrałem 1222 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 7 godzin i 4 minutes.

Hassha 20 lat

Moderator serwera
mocny w gębie i twardy w jajach

Gram na LS-RP od 2014-02-05,
i przegrałem 2046 godzin,
na 19 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 3 zgłoszeń,
i adminowałem przez 33 godzin i 27 minutes.

Hippo

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2014-12-20,
i przegrałem 999 godzin,
na 4 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 20 godzin i 23 minutes.

Kenni

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-02-06,
i przegrałem 1871 godzin,
na 21 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 14 zgłoszeń,
i adminowałem przez 13 godzin i 7 minutes.

largosinho

Moderator serwera
veni vidi vici

Gram na LS-RP od 2017-08-16,
i przegrałem 1123 godzin,
na 16 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 21 godzin i 56 minutes.

Montgomery

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2013-06-12,
i przegrałem 886 godzin,
na 7 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 7 zgłoszeń,
i adminowałem przez 27 godzin i 23 minutes.

quietriot 21 lat

Moderator serwera
nie tak slodki jak myslisz

Gram na LS-RP od 2014-08-15,
i przegrałem 2281 godzin,
na 21 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 2 zgłoszeń,
i adminowałem przez 39 godzin i 52 minutes.

Sava 24 lat

Moderator serwera
SEVSIARA

Gram na LS-RP od 2013-05-25,
i przegrałem 3158 godzin,
na 24 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 20 godzin i 41 minutes.

Simeroo 27 lat

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 1997 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 10 zgłoszeń,
i adminowałem przez 19 godzin i 25 minutes.

TheLordZibi

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-10-18,
i przegrałem 2693 godzin,
na 29 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 12 godzin i 49 minutes.

winzipior 21 lat

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-12-04,
i przegrałem 2359 godzin,
na 17 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 7 godzin i 56 minutes.

ADVGierki 17 lat

Support
lider departamentu ognia

Gram na LS-RP od 2014-04-04,
i przegrałem 868 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 35 godzin i 39 minutes.

Magicznyv 22 lat

Support
:)

Gram na LS-RP od 2017-05-10,
i przegrałem 932 godzin,
na 20 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 74 godzin i 39 minutes.

PandaKamil

Support
powrót

Gram na LS-RP od 2016-12-27,
i przegrałem 1782 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 21 godzin i 7 minutes.

PoProstuAlpha

Support
LSPD

Gram na LS-RP od 2014-04-17,
i przegrałem 895 godzin,
na 6 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 65 godzin i 43 minutes.

vinsu 24 lat

Support
MFFM

Gram na LS-RP od 2012-02-10,
i przegrałem 985 godzin,
na 12 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 5 godzin i 0 minutes.

Adi

Moderator Forum


Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 496 godzin,
na 6 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

miczis

Moderator Forum


Gram na LS-RP od 2016-09-16,
i przegrałem 7 godzin,
na 1 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Anchor Sailing Club 2019-10-03

anchor.png

Klub Morski „Anchor” istnieje od 1994 roku. Siedziba znajduje się nieopodal Market Station, gdzie posiada mniejszą przystań oraz dzierżawi kilkadziesiąt metrów keji na plaży Santa Maria. Od 2009 roku działa samodzielnie jako stowarzyszenie. Przez lata swojej działalności klub zorganizował kilkuset obozów i rejsów, wyszkolił wspaniałych żeglarzy i sterników morskich, którzy teraz, już jako kapitanowie, pływają po morzach i oceanach. Jest jednym z najprężniej działających klubów morskich w San Andreas. Siedziba znajduje się nieopodal Market Station, gdzie posiada mniejszą przystań oraz dzierżawi kilkadziesiąt metrów keji na plaży Santa Maria.

 

Obecnym komandorem klubu jest Dan Reed, wieloletni członek Anchor oraz wspaniały kapitan.

 

Oprócz profesjonalnej kadry instruktorskiej w szeregach klubu znajdują się inni pasjonaci żeglarstwa, którzy spotykają się i często rozprawiają nie tylko o żegludze.

 

Organizujemy kursy przygotowujące do uzyskaniu certyfikatów ISSA (Międzynarodowa Federacja Szkół Żeglarskich) oraz International Yachting Training.

Oprócz przeprowadzania kursów zajmujemy się organizacją rejsów na terenie całego stanu San Andreas, których przebieg ustalamy indywidualnie wedle preferencji klienta.

1.png

2.png

Spoiler

Dune Race 2019 2019-09-25

1569416099.png

 

 

Dzięki współpracy ze świetnie prosperującym producentem i importerem części tuningowych dla aut Kakagawa oraz producentem napoju gazowanego Sprunk. Dzięki szczodrości zarządu obu firm udało nam się zorganizować dla Was, mieszkańców Los Santos, Dune Race.

 

 

Dune Race 2019 - jest to wydarzenie motorsportowe organizowane w ekstremalnych warunkach, zaplanowana trasa poprowadzona jest przez okoliczne bagna, ostry offroad oraz tereny górskie.

Obsługa specyficznego pojazdu Dune jest dość ciężka, więc jest to dodatkowe utrudnienie w zdobyciu wysokiego miejsca w wyścigu czasowym.

 

Kierowcy ciężarówek będą opuszczali linię startu co 20 sekund.

 

 

Wydarzenie odbędzie się 29.09 (w niedzielę) o godzinie 21.

Uczestnicy proszeni są o dotarcie na miejsce najpóźniej do godziny 20:45.
 

 

Wyścig będzie zaczynał się koło mostu na Santa Maria, gdzie również zakończy swój bieg.
Na całej długości trasy będą porozstawiane punkty widokowe dla obserwatorów wydarzenia.

 

 

Hostem Dune Race będzie Michael Benefield - kaskader, kierowca wyścigowy oraz twórca kojarzony z Maximum Torque.

 

 

Dla trójki zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów, które prezentują się następująco:

 

1. 50.000$,

2. 25.000$,

3. 10.000$.

 

 

Aby podjąć się uczestnictwa w wyścigu należy zgłosić swoje zainteresowanie według poniższego wzoru.

Liczba miejsc jest ograniczona, więc panuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

 
Wzór:

Spoiler

((zgłoszenia dodawajcie w poście pod tym tematem  ;) ))

 

Koordynacją przebiegu wydarzenia będzie zajmował się Wiktor.

Surf Camp Cosa Vera 2019-07-10

Surfing3.png

    Złote wybrzeże stanu San Andreas (San Ann) to obszary hrabstwa Cosa Vera. Santa Maria Beach, Verona Beach, North Cosa Vera, Vera Point, Beach Road, Carnival Road i obrzeża Marina to miejsca przyciągające turystów z całego świata. Sezon letni sprzyja amerykańskim surferom, dzięki możliwości popisania się swoimi umiejętnościami ujarzmiania fal. Cosa Vera County liczy sobie ponad 3.000.000 mieszkańców. Surfing zapisał się w hrabstwie jako część kulturowa. Przez ostatnie 60 lat, wybrzeże prowadziło zawody typu surfing, min. BackNawa Cali Contest, WSL Cup of Surfing. Turnieje rozgrywane są przez kilkanaście dni, gdzie nagrodą główną jest nagroda pieniężna o wysokości kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Wymagania wiekowe są jasno określone - zawodnicy muszą mieścić się w kryteriach - 12-16/16-19/20-24 i styl mieszany wiekowo.

 

    Styl rozgrywek prowadzi się solo lub drużynowo, w zależności od rodzaju rozgrywki. W wydarzeniach surfing Kalifornia, udział biorą zespoły surferów z całego świata, szczególnie USA, Brazylia, Argentyna, Meksyk, Australia. Wydarzenia te z reguły stanowią główną część rozrywkową na zachodnim wybrzeżu, traktowaną równie ważnie jak mecze football. 

 

   Obecnością na Surf Camp zaszczycą Kelly Slater, uczestnik 11 światowych igrzysk w Surfowaniu. Mick Fanning, były profesjonaly surfer, znany z swoich najlepszych lat 2007 i 2009 podczas gier ASP na skalę światową. Prócz nich, w kwestii sponsoringu zjawią znani reprezentanci marek odzieży sportowej dla surferów, aktorzy, piosenkarze.

Surfing2.png

 

1. Event potrwa od 14-28 Lipca.

2. Event ma na celu prowadzenie rozgrywki w danym spocie, oraz role supporterską w rozwoju waszych psotaci jako punkt odniesienia.

 

- Wasze postacie mogą z bliska skosztować odwzorowanych realiów złotego wybrzeża Kalifornii. Nocne imprezy w dyskotekach, umięśnione chłopaki, pół nagie dziewczyny. Wszystko to podgrzewa gorący piasek plaży Kalifornijskiej. Macie możliwość wejścia w interakcje ze mną, przez co wspólnymi siłami pociągniemy nasze postacie przez linie fabularną, letniego szaleństwa. Jeśli chcecie, chwycicie za deskę, jeśli chcecie możemy dopingować zawodnikom. Wasza gra, nasze narzędzia.