Skocz do zawartości

LSPD jest dla was - reanimacja serwera

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, chciałbym poruszyć temat reanimacji serwera, może nie dosłownej ale w jakimś aspekcie, my jako LSPD stworzyliśmy ostatnio formę kontaktu z nami poprzez program ASK A COP oraz otworzyliśmy akademie dla totalnie nowych w świecie LEA aby rozruszać strefę publiczną i w pewnym sensie dać bodziec do rozruchu dla organizacji przestępczych. Osoby które dalej chcą pograć coś quality zapraszamy w godzinach wieczornych do rozgrywki z nami, organizacje przestępcze które chcą wejść do "życia" ale i również te które nadal są - również zapraszamy, możecie do nas pisać i się ugadywać jeśli macie jeszcze chęci. Ogólnie rzecz biorąc LSRP to jedyne miejsce gdzie pograsz z ludźmi na pewnym poziomie, jeśli tego serwera nie będzie pozostanie nam tylko GTA V a nie każdy ma czas, albo i sprzęt do takich rzeczy, chciałbym poznać waszą opinie jak można postawić serwer na nogi, co możemy zrobić czy co może zrobić administracja serwera!

#Wejdźdogry

Cppon, Borsuk, jorg i 4 innych lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

Co mogła by zrobić administracja? Może najpierw niech zacznie ta ekipowa administracja funkcjonować na tym serwerze bo po za Mychą, którą widze praktycznie codziennie i kilkoma supporterami nikt więcej tutaj nie zagląda i ma tzw. "Wyjebane". I może niech wkońcu wejdzie jakaś aktualizacja wnosząca cokolwiek ciekawego na ten serwer bo jak przeglądam wszystkie propozycje jakie się pojawiają to tylko i wyłącznie trafiają do zaakceptowanych, a później nie widać nic z tego na serwerze. Takie jest moje zdanie dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez BIENieck
Fryc, Mycha, Anakonda77 i 6 innych lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, BIENieck napisał:

Co mogła by zrobić administracja? Może najpierw niech zacznie ta ekipowa administracja funkcjonować na tym serwerze bo po za Mychą, którą widze praktycznie codziennie i kilkoma supporterami nikt więcej tutaj nie zagląda i ma tzw. "Wyjebane". I może niech wkońcu wejdzie jakaś aktualizacja wnosząca cokolwiek ciekawego na ten serwer bo jak przeglądam wszystkie propozycje jakie się pojawiają to tylko i wyłącznie trafiają do zaakceptowanych, a później nie widać nic z tego na serwerze. Takie jest moje zdanie dziękuje i pozdrawiam.

Wiadomo, że to żadne wytłumaczenie, ale poważnie każdy z ekipy ma swoje obowiązki, a poza tym też własne życie. Nie każdemu wystarcza czasu, by siedzieć po kilka godzin dziennie na serwerze, wiem to na własnym przykładzie, od jakiegoś czasu mało kiedy mnie zobaczysz w grze na służbie supportera, bo prywatna robota mocno mnie ściga. 

Pomijając kwestie życia prywatnego, tak jak wspomniałem już, każdy z ekipy ma przydzielone obowiązki i uwierz mi, że większość faktycznie nad tym działa i bardzo się stara, żeby serwer stanął na nogi. Nie każdy z nas jest też profesjonalnym skrypterem więc wdrożenie dużej aktualizacji niestety trwa trochę czasu.

Odnośnik do odpowiedzi

SIEMAAA!!! no więc ogólnie wszystko boli jak widzę co się dzieje z tym serwerem patrząc na to co było wcześniej, a jest teraz!
Szkoda mi tego czasu spędzonego na tym serwerze, bo nie powiem że grało mi super! CO SIĘ STAŁO?! NIE MAM POJECIA!!!
Może to że administracja ma wszystko w dupie i nie potrafi zrobić nic konkretnego aby zatrzymać uciekających graczy, kontynuując temat naszej kochanej AMINISTRACJI!
wszystko dobrze, wszystko kurwa pięknie jest! szkoda że tylko widać Myche i kilku suportów takich jak (fryc, borsuk), dla mnie jest to przykre ale jeśli chcecie żeby ten serwer zaczął kurwa funkcjonować to trzeba aktualizacji i pomysłu bo bez tego to już można pakować walizy!
Wiec radzę przemyśleć wszystko i dać odpowiedz czy macie dalej zamiar zbijać bąki czy może ruszyć dupsko!

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Borsuk napisał:

Wiadomo, że to żadne wytłumaczenie, ale poważnie każdy z ekipy ma swoje obowiązki, a poza tym też własne życie. Nie każdemu wystarcza czasu, by siedzieć po kilka godzin dziennie na serwerze, wiem to na własnym przykładzie, od jakiegoś czasu mało kiedy mnie zobaczysz w grze na służbie supportera, bo prywatna robota mocno mnie ściga. 

Pomijając kwestie życia prywatnego, tak jak wspomniałem już, każdy z ekipy ma przydzielone obowiązki i uwierz mi, że większość faktycznie nad tym działa i bardzo się stara, żeby serwer stanął na nogi. Nie każdy z nas jest też profesjonalnym skrypterem więc wdrożeniedużej aktualizacji niestety trwa trochę czasu.

Oczywiście ja to rozumiem, ale spójrz też na przykład na takich Gamemasterów ostatni raz kogo widziałem z zielonej rangi to był Paintball event. I druga sprawa co do tego to w takim razie po co wchodzić do ekipy serwera skoro wiedzą że nie będą mieć czasu na granie i pomaganie nowym graczom czy tam zajmowanie się szkodnikami. Generalnie co można by było poprawić na serwerze, jak dla mnie przydało by się zmienić ekonomie na serwerze żeby ludzie zarabiali trochę mniej, bo jak widać na serwerze większość nowych pojazdów można zakupić szybko i też to wpływa na funkcjonowanie takich komisów w mieście, bo ludzie wiedzą że mogą sobie posiedzieć na duty następny dzień i już będzie ich stać na nowe auto więc po co kupować z komisu.

Edytowane przez BIENieck
Borsuk, polsza i Fryc lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, BIENieck napisał:

jak dla mnie przydało by się zmienić ekonomie na serwerze żeby ludzie zarabiali trochę mniej, bo jak widać na serwerze większość nowych pojazdów można zakupić szybko i też to wpływa na funkcjonowanie takich komisów w mieście, bo ludzie wiedzą że mogą sobie posiedzieć na duty następny dzień i już będzie ich stać na nowe auto więc po co kupować z komisu.

Ekonomia i gospodarka serwera od dawien dawna była prawie, że fundamentem stanowiącym dobrą rozgrywkę In Character. Twój pomysł jest bardzo ciekawy i póki co jako pierwszy z tej dyskusji trafił już do tematu dyskusji grona ekipy administracyjnej. 🙂

Fryc i BIENieck lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

No ogólnie to taka jest prawda, dlaczego osoby dostające kolorek nie potrafią się określić czy maja czas na grę? aż tak są zachłanni?
Jeśli nie ma się czasu i się o tym doskonale wie, to nie podejmuje się wgl tego i koniec. Ale ja twierdze że osoby mówiące że nie mają czasu na grę, po prostu nie mają CHĘCI na grę i taka jest prawda!

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, stifler7 napisał:

No ogólnie to taka jest prawda, dlaczego osoby dostające kolorek nie potrafią się określić czy maja czas na grę? aż tak są zachłanni?
Jeśli nie ma się czasu i się o tym doskonale wie, to nie podejmuje się wgl tego i koniec. Ale ja twierdze że osoby mówiące że nie mają czasu na grę, po prostu nie mają CHĘCI na grę i taka jest prawda!

Nie wiem do końca jak Ci odpowiedzieć, abyś mnie zrozumiał dobrze, a zarazem pod żadnym względem nie było to obraźliwe. 

Musielibyśmy dojść do jednoznacznego wniosku co oznacza "czas na grę". Godzina dziennie? Osiem godzin dziennie? Każdy tutaj robi swoją robotę na tyle, na ile może. Myślisz, że ktoś z ekipy jest zachłanny, by tylko jak to określiłeś "dostać kolorek"? Mogę Ci oddać swój, wejdź na rangę i poświęcaj swój czas. 

Tak jak wspomniałem, nie mam zamiaru się tutaj z Tobą kłócić, bo nie mam powodu, ale staram się naprostować kwestie, które poruszasz. A co do zamiany rangą, mówię całkiem poważnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze wpadłem na pomysł zrobienia do warsztatu naprawy danych komponentów powiedzmy że zamiast /o naprawe które trwa 90 sekund wymieniamy same drzwi, które posiadamy na magazynie i ta naprawa trwa 60 sekund. Czasami nie starcza nam te 90 sekund na jakieś dokładniejsze odgrywanie naprawy, a niektórzy z graczy są "w gorącej wodzie kąpani" i gdy zobaczą komunikat naprawa dobiegła końca mają w to "wywalone" że ty coś sobie jeszcze dogrywasz i po prostu odjeżdżają. A granie IC to przecież podstawa RolePlay.

Fryc lubi to
Odnośnik do odpowiedzi
Cytat
27 minut temu, Borsuk napisał:

Musielibyśmy dojść do jednoznacznego wniosku co oznacza "czas na grę". Godzina dziennie? Osiem godzin dziennie? Każdy tutaj robi swoją robotę na tyle, na ile może. Myślisz, że ktoś z ekipy jest zachłanny, by tylko jak to określiłeś "dostać kolorek"? Mogę Ci oddać swój, wejdź na rangę i poświęcaj swój czas.

Nie nie nie kolego, mam tu na myśli osoby które nie wbijają na serwer - tydzień dwa? i powiedz mi tak szczerze, ma to sens? bo dla mnie nie.
Szanuje prace osób którzy na serwerze pojawiają się chociaż na te 30 minut dziennie, czy to jest tak dużo? nie wydaje mi się.
Ale jak kogoś nie ma po dwa tygodnie a nawet lepiej, to ja nie widzę w tym sensu.
I wracając spędzam na serwie dziennie około 2-3 godzin czy to dużo? nie wiem. Co do kolorku, to powiem ci że nawet nie chce tego za darmo!

Edytowane przez stifler7
Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Cosa_Vera_County napisał:

zrobice ask a cop i mamy 500 graczy bo kadzego obchodzi ten event

No ta bo pewnie mi chodzilo ze projekt ten ma przyciagnac ludzi xD chodzilo mi to co lspd robi dla serwera w jakims stopniu aby byc na czasie

Odnośnik do odpowiedzi

ja na waszym miejscu zainwestowalbym w reklame i nie pierdolcie ze kazdy zna lske, biorac pod uwage ze na lss polowa graczy nie ma skonczonych 14lat i nie ma pojecia o istnieniu jakiegos innego rp niz lss. lske moze uratowac jakas innowacyjna aktualizacja(niekoniecznie skryptowa) ktora przyciagnie uwage starych jak i mlodych graczy sampa. nie wiem, mozecie jeszcze jebnac ze kazdy kto wbije o tej i tego dnia dostanie skin personalny za free(ja bym wbil), lub jakis system reflinkow, przkladowo: za jednego zaproszonego gracza ktory przegra 30h dostajemy premium albo 1k gsuw. duzo na tym nie stracicie a moze zyskacie paru graczy. naprawde wiele jest sposobow na przyciagniecie graczy niz jakis nudny event z .tancz3 i spamem na czacie, wystarczy tylko myslec i probowac. no i ogarnijcie ekipe bo z tego co pamietam jak gralem to byla samowolka i kolesiostwo, jeden admin wstawial drzwi a drugi przychodzil i usuwal bo niezgodny z zasadami, nie wiem jak teraz. pozdro

stifler7, Supra, Szefuuu i 5 innych lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Borsuk napisał:

Ekonomia i gospodarka serwera od dawien dawna była prawie, że fundamentem stanowiącym dobrą rozgrywkę In Character. Twój pomysł jest bardzo ciekawy i póki co jako pierwszy z tej dyskusji trafił już do tematu dyskusji grona ekipy administracyjnej. 🙂

Ludzie nie wytrzymie, głos ludu woła o to już długo aa tutaj, o dziękujemy za dobry pomysł, rozpierdoli mnie xd

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej wątpię żeby coś jeszcze tutaj pomogło, okres eleski zaczyna pomału kroczyć ku końcowi i zawsze jest początek i koniec. Wcześniej ledwo serwer był wypełniony stu graczami, a dziś ledwo o dziesięciu.

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu nastąpiła kolejna zmiana pokoleniowa a młodych graczy nie ma przez fakt że ta gra jest stara jak świat

Dla przykladu ja mam 25 lat a gdy zaczynalem grac na LS mialem 13 14 lat XD

Zrobcie event i to zamknijcie z szacunku do tego pięknego projektu

Edytowane przez smooth
Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, mathelusz napisał:

ja na waszym miejscu zainwestowalbym w reklame i nie pierdolcie ze kazdy zna lske, biorac pod uwage ze na lss polowa graczy nie ma skonczonych 14lat i nie ma pojecia o istnieniu jakiegos innego rp niz lss. lske moze uratowac jakas innowacyjna aktualizacja(niekoniecznie skryptowa) ktora przyciagnie uwage starych jak i mlodych graczy sampa. nie wiem, mozecie jeszcze jebnac ze kazdy kto wbije o tej i tego dnia dostanie skin personalny za free(ja bym wbil), lub jakis system reflinkow, przkladowo: za jednego zaproszonego gracza ktory przegra 30h dostajemy premium albo 1k gsuw. duzo na tym nie stracicie a moze zyskacie paru graczy. naprawde wiele jest sposobow na przyciagniecie graczy niz jakis nudny event z .tancz3 i spamem na czacie, wystarczy tylko myslec i probowac. no i ogarnijcie ekipe bo z tego co pamietam jak gralem to byla samowolka i kolesiostwo, jeden admin wstawial drzwi a drugi przychodzil i usuwal bo niezgodny z zasadami, nie wiem jak teraz. pozdro

System reflinków niczym z metina, świetna sprawa. Wbijasz na reflinku od kolegi, jak przegrasz 10h albo kupisz fure on dostaje GS i Ty. W metinie to do dziś działa i sprawuję się świetnie. Również jakiś achivmenty/trofea/platyny/calaki, bo te które są aktualnie to takie mocno średnie. Ostatnio jak z kumplem grałem w metina to widziałem przy wejściu na Azraela info na pół ekranu, że tu i tu, w taki i taki sposób można zdobyć konkretne osiągnięcia, które przekładają się na punkty, które wymieniasz w IS - genius, może zrobić coś podobnego?

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, smooth napisał:

Po prostu nastąpiła kolejna zmiana pokoleniowa a młodych graczy nie ma przez fakt że ta gra jest stara jak świat

Dla przykladu ja mam 25 lat a gdy zaczynalem grac na LS mialem 13 14 lat XD

Zrobcie event i to zamknijcie

Taka kolej rzeczy, chociaż bardziej starzy grają na GTA V i na serwerach RP.

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje to żadne eventy z lspd nie pomogą w reanimacji serwera, żeby na serwerze chcieli grać ludzie i nie uciekali z powodu małej liczby graczy (teraz zerowe) to musi zadziałać jakoś administracja, która chyba ostatnio powiększyła swój skład ale nie wiem czy na lepsze czy gorsze. Ale też od dłuższego czasu nie ma najzwyklejszych aktualizacji które chociaż trochę zachęciłyby powrót ludzi na lske, tutaj administracja musi działać a nie gracze na siłę.

Odnośnik do odpowiedzi

Można w nieskończoność używać argumentu, że na tym czy tamtym serwerze SAMP nadal grają ludzie, ale chyba wszyscy dobrze widzimy gdzie teraz większa część społeczności eleski. Nie mam nic przeciwko ratowaniu serwera, nawet dołożyłbym do tego cegiełkę jeśli by się dało, ale nadal jestem zdania, że lepiej pogodzić się z faktem, że GTASA jest już na tym samym poziomie co stary Counter-Strike, gdzie siedzi tylko jakaś garstka chłopów po trzydziestce i kilku młodych od czasu do czasu. Zaczynałem tu grę w 2009 roku, jak miałem jeszcze 13 lat i byle gówno mnie kręciło bo gierka była w miarę świeża, było sporo pomysłów w głowie, kręciło człowieka granie z innymi, zarabianie, ogólnie dobra frajda po szkole. Trzymałem się przez te wszystkie lata eleski i sampa, bo nadal coś tam można było porobić, głównie w dobrej ekipie ale ileż można, gdy takie GTAV jest o niebo lepsze w każdym możliwym aspekcie i też już ma tyle lat na karku, że nawet największe złomy uciągną rozgrywkę w 720p 30fps. Wielu uważa, że wina kolejnego i chyba finalnego upadku tego serwera leży po stronie braku nowych aktualizacji, które mają się ciągle pojawiać, ale tu powiem to samo. Ileż można. Może to jakaś wina nostalgii, ale uważam, że kiedyś update serwera był tylko fajnym dodatkiem, nie wpływał za bardzo na to, czy chciało się grać czy nie. Po prostu się grało z innymi. Tworzyło coraz to nowe postacie, nowe scenariusze, nowe biznesy i znajomości. Coś poprawili, coś dodali - fajnie, ale częstotliwość aktualizacji nie wpływała na moją chęć do dalszego spędzania każdego popołudnia na elesce. 

Wiem, że może to powtarzam już któryś raz, ale dla większości z nas eleska była i jest miejscem, które dobrze wspominamy i wolałbym Was co miesiąc wspierać finansowo, żeby w końcu ktoś zakodził podstawę serwera GTAV, jak laty temu Balon sampa, niż zaglądać tu co tydzień i widzieć jak kolejny chłop z ekipy się zawija, bo na piątce nawet głupia jazda samochodem czy strzelanina sprawia więcej frajdy, niż najpiękniej rozegrane akcje na tym starociu. Większość pewnie będzie mieć serwer w chuju i może nie mam się co dziwić, ale pewnie jeszcze trochę tu sensownych osób zostało, które też by się dołożyły. Lepiej żeby to padło próbując wejść na nową platformę, gdzie można spędzić kolejne kilkanaście lat, niż nerwowo trzymać się sampa, którego jak widać większość dawnej ekipy czy nawet graczy tego serwera olała dla viberp a nie lsstories. Powodzenia tak czy siak.

Odnośnik do odpowiedzi

A co admini mają robić? Co niby mieliby zaktualizować/zmodyfikować by ludzie CHCIELI grać? Jak ludzie nie chcą grać to grać nie będą. Zwłaszcza, że z tego co mi wiadomo, nie ma na serwisie teraz żadnych błędów, które uniemożliwiałyby grę. 

Serwer zawsze tworzyli głównie gracze i ich projekty. Czy to przez organizacje przestępcze, które były miejscem gry dla praktycznie większości graczy tu, po organizacje porządkowe, czy strefę cywilną.

Borsuk, co do argumentu do braku czasu - bez urazy, ale teraz to Wy raczej nie macie takiego zapierdolu by się czasem pokazać czy coś robić, więc trochę bezsensu xD zwłaszcza, że wymogi godzinowe dla chociażby supportu nie są duże. Plus jest na tyle ludzi, że można spokojnie działać.

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Sava napisał:

Borsuk, co do argumentu do braku czasu - bez urazy, ale teraz to Wy raczej nie macie takiego zapierdolu by się czasem pokazać czy coś robić, więc trochę bezsensu xD zwłaszcza, że wymogi godzinowe dla chociażby supportu nie są duże. Plus jest na tyle ludzi, że można spokojnie działać.

Nie chodziło mi o zapierdol na serwerze, a wolny czas w życiu prywatnym. Rozumiem Cię, nie mówię przecież, że ja lub ktoś inny z ekipy nie ma w ogóle chwili, by wejść na serwer, bo przynajmniej godzinę dziennie sam staram się poświęcić jak wracam z pracy i wcale nie chodzi tu o ścisłe wymogi w ekipie, a własne chęci. 

ChuckyZ i Fryc lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

@Borsuk Bez urazy, ale argument "admini nie mają czasu i robią co mogą" przewija się już n-ty raz i w moich oczach jest to argument-inwalida. Czy Ci admini pracują po 15 minut dziennie, po kilka godzin, czy zapieprzają jak Wietnamczyk w fabryce tekstyliów na 12-godzinnych zmianach na rzecz tej eleski - to i tak nie będzie miało znaczenia ponieważ nie ma efektów. A dodatkowo sytuację zaognia fakt, że w tym momencie, poza waszą grupką supporterów nikt praktycznie nic nie robi i wyższa administracja ma wszystko w dupie. I powiedzmy sobie szczerze - to nie jest jakaś nowość, to trwa już multum czasu, było poruszane n do kwadratu razy. Nikt z tym nic nie zrobił, serwer przestał być atrakcyjny. Jesteśmy gdzie jesteśmy - mamy 0/500 graczy.

Dodajmy to tego prostą zasadę - jeśli ktoś nie ma czasu się czymś zajmować to niech się nie zajmuje i zwolni stołek. Mamy świadomość, że ta robota to wolontariat, ale nikt do niczego nikogo nie zmusza. Administracja nie powinna robić graczom łaski tylko dlatego, że podejmuje się adminowania. Change my mind.

Idąc dalej - jako osoba grająca od półtora roku tutaj w LSPD stwierdzam (jak zresztą już robiłem wiele razy) że skrypt jest spoko. Jest naprawdę fajny, nie mam prawa się do niego przypierdalać. Nie wiem czy jest tak samo atrakcyjny dla przestępczych i cywili, ale ze swojej subiektywnej pozycji uważam, że aktualny stan serwera nie jest winą skryptu czy strony technicznej serwera - tu wszystko działa jak powinno. Moim zdaniem. A tutaj warto zaznaczyć, że duże update'y są właśnie kierowane w stronę ulepszenia tego skryptu. Nie żebym narzekał, że coś mi dodają, ale... wysiłek powinien iść na kompletnie inne rzeczy.

Co jest w takim razie nie tak? Poziom rozgrywki. I to jest w sumie kwestia która nie zaczęła się wczoraj, czy parę miesięcy temu... ale mam wrażenie, że trwa już kilka lat. Osobiście pamiętam ze swoich pierwszych kroków (jakoś 2016-17), że eleska była serwerem z dużo większą dyscypliną - jeśli zakurwiałeś na motorze i w coś uderzyłeś to GM miał prawo nadać Ci ostatecznie i bezapelacyjnie FCK i kończyła się impreza - było nie odpierdalać. Latka mijały i te zasady zostały znacznie poluzowane (albo inaczej - nie były odpowiednio i konsekwentnie egzekwowane) i w efekcie zrobił się burdel, pozwalano na coraz więcej krzywych akcji, a baza graczy zaczęła topnieć. I w końcu dotarliśmy tu i teraz - gdy grało tu jeszcze te 30 osób dwa miesiące temu DM był rzeczą normalną i nikt tego nie kontrolował. I tak z 30 zrobiło się 10, a potem 0 graczy.

Tyle ode mnie. Pewnie i tak nikt nie wyciągnie z tego wniosków.

Edytowane przez Alsat
Kaniuu, stifler7, polsza i 6 innych lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Alsat napisał:

@Borsuk Bez urazy, ale argument "admini nie mają czasu i robią co mogą" przewija się już n-ty raz i w moich oczach jest to argument-inwalida. Czy Ci admini pracują po 15 minut dziennie, po kilka godzin, czy zapieprzają jak Wietnamczyk w fabryce tekstyliów na 12-godzinnych zmianach na rzecz tej eleski - to i tak nie będzie miało znaczenia ponieważ nie ma efektów. A dodatkowo sytuację zaognia fakt, że w tym momencie, poza waszą grupką supporterów nikt praktycznie nic nie robi i wyższa administracja ma wszystko w dupie. I powiedzmy sobie szczerze - to nie jest jakaś nowość, to trwa już multum czasu, było poruszane n do kwadratu razy. Nikt z tym nic nie zrobił, serwer przestał być atrakcyjny. Jesteśmy gdzie jesteśmy - mamy 0/500 graczy.

Dodajmy to tego prostą zasadę - jeśli ktoś nie ma czasu się czymś zajmować to niech się nie zajmuje i zwolni stołek. Mamy świadomość, że ta robota to wolontariat, ale nikt do niczego nikogo nie zmusza. Administracja nie powinna robić graczom łaski tylko dlatego, że podejmuje się adminowania. Change my mind.

Idąc dalej - jako osoba grająca od półtora roku tutaj w LSPD stwierdzam (jak zresztą już robiłem wiele razy) że skrypt jest spoko. Jest naprawdę fajny, nie mam prawa się do niego przypierdalać. Nie wiem czy jest tak samo atrakcyjny dla przestępczych i cywili, ale ze swojej subiektywnej pozycji uważam, że aktualny stan serwera nie jest winą skryptu czy strony technicznej serwera - tu wszystko działa jak powinno. Moim zdaniem. A tutaj warto zaznaczyć, że duże update'y są właśnie kierowane w stronę ulepszenia tego skryptu. Nie żebym narzekał, że coś mi dodają, ale... wysiłek powinien iść na kompletnie inne rzeczy.

Co jest w takim razie nie tak? Poziom rozgrywki. I to jest w sumie kwestia która nie zaczęła się wczoraj, czy parę miesięcy temu... ale mam wrażenie, że trwa już kilka lat. Osobiście pamiętam ze swoich pierwszych kroków (jakoś 2016-17), że eleska była serwerem z dużo większą dyscypliną - jeśli zakurwiałeś na motorze i w coś uderzyłeś to GM miał prawo nadać Ci ostatecznie i bezapelacyjnie FCK i kończyła się impreza - było nie odpierdalać. Latka mijały i te zasady zostały znacznie poluzowane (albo inaczej - nie były odpowiednio i konsekwentnie egzekwowane) i w efekcie zrobił się burdel, pozwalano na coraz więcej krzywych akcji, a baza graczy zaczęła topnieć. I w końcu dotarliśmy tu i teraz - gdy grało tu jeszcze te 30 osób dwa miesiące temu DM był rzeczą normalną i nikt tego nie kontrolował. I tak z 30 zrobiło się 10, a potem 0 graczy.

Tyle ode mnie. Pewnie i tak nikt nie wyciągnie z tego wniosków.

Popieram w stu procentach.

Edytowane przez Kaniuu
ChuckyZ lubi to
Odnośnik do odpowiedzi
  • LSRP  Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...