Skocz do zawartości

dyskusja nt. poziomu

Rekomendowane odpowiedzi

elo kazdemu, z naplywem wydarzen - mysle, ze jest sens zrobic tego typu temat w dyskusji (bo sytuacja z gra ic na serwie jest tragiczna) i dobrze by bylo uslyszec opinie ludzie + rozwiazania jakie proponuja wiec po prostu trzymajcie sie schematu (opinia+rozwiazanie)

temat dotyczy kazdego sektoru wiec bedzie dobrze jak zaznaczycie jaki sektor opisujecie jako naglowek

ja wypowiem sie krotko nt. ogolu serwera (sektora cywilnego? ludzi ktorzy po prostu graja) bo w ostatnim czasie to jest porazka

ludzie nie ogarniaja prostych komend, maja kompletne 0 wiedzy na temat gry na ls-rp/uniwersum, bo nikt ich nie sprawdza i pozniej przychodza, dostaja bw2 i pisza "Ty to moze ja sie zrespie i przyjde tu" kiedy zostal brutalnie pobity xD albo graja jakies polskie gowno do policji xD ALBO przychodza tylko pouciekac od pd na statusie (nowy gracz) co powinno byc zabronione

myslalem troche nad krotkim "testem" z rolpleja o ktorym przewodzilo sie w dyskusjach nt. organizacji przestepczych i to nie bylby az tak glupi pomysl, bo zalozmy, ze dajac 10 odpowiedzi ABC i 3 scenariusze (dowolne pisanie) to nawet kopiujac odpowiedzi idzie cokolwiek wyciagnac, a scenariuszow raczej nie beda kopiowac bo plagiat w tym idzie latwo wykryc. mam tu na mysli proste pytania typu: jak odgrywamy system bw, jakie uniwersum gramy i tego typu rzeczy

pozdro mam nadzieje ze wyjdzie z tego jakies dobre rozwiazanie bo na obecna chwile sie odechciewa grac przez wkurwienie na nobow ktorzy graja gowno

Edytowane przez Itek
Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to sam staram się robić co mogę żeby to poprawić, ale naprawdę ciężko jest o jakaś fajną dla OBU stron interakcje, szczególnie kiedy jest to ktoś z serwera na którym nieład był na porządku dziennym, nie okłamując się, mamy tutaj teraz masę takich graczy, co gołym okiem odbija się na poziomie serwera.

ADVGuwno i Itek lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

osobiście uważam że sektor cywili powinien być najbardziej kontrolowany.

Ponieważ wystepują dosyć często takie sytuacje jak np. gość z siłowni na czacie IC pisze: "co kurwa xD?"... Na prawdę niszczy to immersje. Lub też gość biegający z aparatem pod centrum handlowym który każdemu robi zdjęcia i dzwoni na numer LSPD aby donieść, tym samym nie reagując na jakiekolwiek interakcje innych graczy... Bywały też sytuacje gdzie goście chodzili z go pro przyczepionym do bluzy... Administracja powinna na bieżąco upominać takich graczy ponieważ prowadzi to do nikąd i odechciewa się gry.

Itek, Kajkor i druggy lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, zendy napisał:

apeluje do administracji aby w koncu zaczela traktowac nowych graczy na rowni z tymi ktorzy juz cos przegrali na serwerze, bo obecnie nowi gracze sa tak bardzo faworyzowani ze za akcje na która ja bym wyjebał na bana oni dostaja ostrzezenie  no chyba ze maja zolte papiery to juz zmienia postac rzeczy

To samo, sam spotkałem się z taka sytuacją gdzie ja  zostałem ukarany a gracz który za przeproszeniem odpierdalał skakał mi po samochodzie napierdalał jakims polskim slangiem dostał tylko ostrzeżenie nastepnie poszedl i odpierdalał znowu pozdrawiam 

Odnośnik do odpowiedzi

Będę mówił z punktu widzenia członka departamentu.
Dawniej mówiliśmy o ulicach south-central, głównie Idlewood, jako Iraq-wood, bo potrafiły tam się dziać takie rzeczy dosłownie rodem z bliskiego wschodu. Aktualnie czasem, jak jeżdżę sobie w radiowozie (spróbowałbym sobie pojeździć normalnie), to ulice south-central momentami wyglądają, jak rodem wyciągnięte z mrucznika, a co druga osoba bawi się w jakiegoś ściganta XD. Najlepszy jest motyw, jak gość na v-maxie przypierdoli w coś, odegra /do otarcie i pojedzie na v-maxie dalej. Nie wiem, jak to rozwiązać, kompletnie czuję się bez radny.

Nie będę zanadto wspominał o pyskówkach ludzi, którym się kulturalnie zwróci uwagę na OOC, że grają, robią coś źle.

A wczorajszą akcję, jaka mnie spotkała, z chłopem, który pomógł w ucieczce czerwonym premierem zarejestrowanym na DVM (tym samym, na którym się zdaje skryptowe prawo jazdy), nie skomentuję.

Mój pomysł na rozwiązanie? NIE WIEM, przyznam się szczerze, ale na pewno problem jest.

BADMAN420, nittwa i ADVGuwno lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Motocyklista napisał:

Najlepszy jest motyw, jak gość na v-maxie przypierdoli w coś, odegra /do otarcie i pojedzie na v-maxie dalej.

Tutaj przyznaje rację, kilkukrotnie miałem dość mocne kolizje, pełno graczy w okół a gość albo jedzie dalej albo pisze mi na pv  "odgrywamy to?"...

Wydaję mi się że nie na tym polega Role Play.

Edytowane przez BADMAN420
Kecuś lubi to
Odnośnik do odpowiedzi

Od godziny 15:00 średnio co 10 minut ktoś kończy na bw czy to przez to że miał zły humor i postanowił ci spuścić manto, czy przez to że wymusili ci pierwszeństwo w swoim trap car tahoma furecka bmw m69 e2137 z 1939, doszliśmy do sytuacji gdzie niektóre organizacje mają większy poziom niż ludzie którzy po prostu grają. Naszła na serwer nowa fala graczy z innym myśleniem, który bardzo odstaje od realiów i okej, dochodziliśmy wcześniej do sytuacji gdzie nowi gracze nie mieli podjazdu w ogóle na LS-RP przez co serwer umarł, teraz odżył m.in. ze względu na tę falę. Ale no zachowajmy trochę rozumu bo aktualnie wszędzie jest postawione na ilość a nie jakość co jest idiotyczne.

Będąc kiedyś aktywnym graczem w PD po prostu odechciało mi się patrolować w tym Aleppo bo inaczej tego nie można nazwać, teraz na masową skalę czuję jakbym wjeżdżał na coś w styłu: "ZaJeBiSte Bloczki Wiesz o co Hodzi nIgguh, eyoo Wykurwiaj psie dobra Dawajcie Homies przykurzymy Gibrzdylka giganciora #ziulko #420blazeit" i nie zauważam tam nic innego, oczywiście uogólniam, lecz wyjątek potwierdza regułę. Każda interakcja z graczami ostatnio kończyła się na zwyzywaniu albo uciekaniu taksuwom bo to sportowa furecka ;D. Pościgi to inna kwestia, jak na LS-RP zawsze zdarzało się skrócić każdemu zakręt to teraz nie wiem, jest jakiś SAPP [tyle, że już staramy się jako PD nie taranować bez powodu by tylko zbić HP (wyjątek, jak odpierdala się syf)] no ale jak koleś potrafi wjechać na MC, skoczyć ze spadochronem wylądować przy złomowisku i wsiąść w autobus do LS to jest kurwa coś nie halo (pominę fakt, że za dziesięć minut innym autem chce zrobić to samo) a wy się potem dziwicie, że my do was strzelamy, taranujemy czy dajemy blokady 10k+. Jako PD traktujemy ludzi tak jak ludzie nas traktują.

12 minut temu, BADMAN420 napisał:

Tutaj przyznaje rację, kilkukrotnie miałem dość mocne kolizje, pełno graczy w okół a gość albo jedzie dalej albo pisze mi na pv  "odgrywamy to?"...

Wypadek, który nic nie wnosi do rozgrywki imo nie powinien być przymusem do odegrania, w prawdziwym życiu nie rozpierdalasz się co 2 minuty bo jeździsz na strzałkach i nie możesz płynnie zrobić zakrętu, lecz powinno być to ustalane z osobami na wypadku a nie, że wpierdalasz sie i jedziesz dalej i za minute kończysz na kimś innym

^na elesce było zawsze luźne podejście do wypadków, jak ktoś chciał to odgrywał, jak nie to nie

Edytowane przez Oskiel
Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego punktu widzenia, na serwerze jest za dużo luzu. Odkąd pamiętam, lska zawsze sobie na to pozwalała i tym samym poziom rozgrywki leciał stopniowo na łeb. Aktualnie w grze bardzo trudno zagrać coś cywilizowanego, bo nikt nie uświadamia ludzi, że to serwer Roleplay a nie 4FUN/DM. Przede wszystkim administracja powinna zacząć spamować publikacjami, regulacjami i wszystkim innym, żeby wbijać graczom do głowy, co mogą, a czego nie. Po drugie, wracając do luzu, jeżeli chcecie, żeby ludzie nabrali trochę pokory i zaczęli grać na poważnie, to zacznijcie ich karać, a nie zastanawiacie się pół godziny czy dać komuś bana czy nie. Poza tym, że na serwerze jest mniej wolnych slotów, ta reaktywacja nie przyniosła nic pożytecznego. Błagam, na chuj komuś jakiś skrypt grabienia dziwek, gdzie chłop podjeżdża na Sanchezie, wpisuje cmd i ucieka. Jeszcze jedno, otwórzcie się jako ekipa na graczy spoza waszego zamkniętego grona, jestem pewny, że znalazło by się dużo osób, których możecie nie kojarzyć, a poziomem rozgrywki i wiedzy o tym co gramy, przewyższają nie jednego niebieskiego. 

Pozdrawiam, Jan Małysz Pudzianowski.

Edytowane przez Algandix
vimba, keisiM, catgirlru i 4 innych lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

gierka.png

Macie tutaj typową interakcje z rejonów hotel na ganton/stacja idlewood. Wystarczy sobie postac w tych miejsach z 10 minut i przewija sie taka masa zjebów, że sie grać odechciewa. Akcje typu wbija ci gościu do auta zamaskowany z torbą na plecach i pyta czy chcesz kupić towar. Nie wiem z jakich organizacji są ci osobnicy ale osoby odpowiedzialne za nadzorowanie tego chyba słabo sobie radzą.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BADMAN420 napisał:

ale rowniez rp nie polega na odgrywaniu kazdego wypadku z przymusu jezeli nie wnosi on nic istotnego do gry, wszsycy wiemy jak sie jezdzi w gta, do tego dochodza lagi, scinki, gdyby odgrywac kazda stluczke to by dnia zabraklo 

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, OSZUST napisał:

ale sie zjechala banda ogarniaczy. zamiast sie tu naśmiewać i strugać mądrali skontaktujcie sie z gmami i wspolnie pomozcie organizacjom i graczom ktorzy wedlug was graja słabizne i po temacie. nie trzeba 2 stron narzekania i naśmiewania sie z nowych graczy i udziwnień typu testy RP 10 pytan co to za komenda /me?

nom i chodz tak i ogarniaj ponad setke nowych graczy ktorzy ciagle naplywaja to nigdy nie skonczysz ich ogarniac

i tu nie chodzi tylko o organizacje ale tu chodzi o ludzi ktorzy po prostu graja niezaleznie w jakims sektorze

i naucz sie czytac bo nikt nie napisal ze to ma byc pytanie Do Czego Sluzy Komenda /me? Podaj Przyklad

tylko to ma byc ogolne rzeczy na serwie (uniwersum/zachowania/definicja systemow roznych typu bw i tego typu gowno)

druggy i ADVGuwno lubią to
Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, OSZUST napisał:

ale ty jestes glupkiem, przeciez was tu kilka osob narzeka to jak sie ogarniecie to mozecie po 2 osoby ogarniac 10 osob na malej konfie w 10 min rozmowy to jak was jest 10 to ogarniacie 50 osob w 10 minut i 100 osob w 20 min i nawet nie potrzebujesz 30 minut.  i nie rozumiem co cie tak boli ze ktos sobie gra po swojemu? jakby gral zle o by dostal kare a narazie to widze ze sie mądrujesz i nikogo to nie obchodzi. wielki cwaniak sie znalazl i znawca. przez takich nudziarzy jak ty nikomu sie nie chce grac na takich serwerach i wola isc sobie na gta v voice rp i sobie porobic kasetki z kolegami i sie fajnie bawic. 

nom dokladnie dobrze mowisz zajebiscie ziomek tak trzymaj

dajmy ludziom grac co chca przeciez to doprowadzi do zajebistego poziomu rozgrywki i w organizacjach bedzie zajebisty poziom Chiraq demony beda ale Huj niech graja co chca przeciez Jesli nie dostali Kary to Wszystko jest W porzadku ... Znalazl sie wielki cwaniaczek Kurwa rolpleja. Przez takich wlasnie nudziarzy nie bedzie dobrego rolpleja bo chlop z Kasttetem nie bedzie mogl nIkogo OKRASC ani POBIC ? Bo dostanie kare ?? WTF? I pojdzie sobie na Poteznego Rolpleja Na Gta 5

1 minutę temu, OSZUST napisał:

poza tym masz nick edward lis a gramy usa rp to czego ty wymagasz od ludzi. jak rafonix masz nich stasiu chmura. ty nie jesteś normalny.

i mowi mi to beezy sosa

Teraz, OSZUST napisał:

ale jestescie flustratami. normalnie wam dalem pomysl jak pomoc tym graczom to wy mnie wysmiewacie i wolicie dalej sie nasmiewac z tych chlopakow. strasznie toksyczna banda z was sztos i itek. mam nadzieje ze nie trafie na was jak bede sobie tutaj gral 

Banda Toksykow Jebanych! Nie da sie Pograc na Serwie normalnie nie mozna nikogo Kastetem ponapierdalac .

twoje komentarze szczerze niczego nie wnosza wiec mozesz isc daje ci takie przyzwolenie

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, OSZUST napisał:

no to napisalem ziomus ze wlasnie mozna sobie na tsie wbic z jakims kumatym graczem ktory ci pokaze jak poprawnie robic pare rzeczy, odpowie na pytanie. jest dzial propozycji tam moglby ten edek sprzedawca kredek itek napisac wlasnie jakis pomysl ze by pomogl komus. a on tu woli posmiewisko robic z nieswiadomych gosci. ciekawe czy jemu by bylo milo jakby sie smiali..

huj ze to nie ja wysylam jakies skriny co graja goscie tylko napisalem co mysle o ogole sytuacji na serwie

jakby tak bylo, ze nowi gracze chetnie pisza do tych kumatych to ten temat nigdy by nie powstal

tu trzeba narzucic gosciom co moga a czego nie moga i zeby wiedzieli ze na serwie po bw2 nie respisz sie i nie przybiegasz spowrotem na miejsce akcji

i ze nie mowisz jebac psy ani tego typu gowna

a jak probowalem gosciowi wytlumaczyc zeby tak nie gadal to napisal mi Luzna gierka Ziomek . 

co prawda dwoch gosci udalo sie odeslac do oficjalnej definicji bw na forum ale tu chodzi o gosci ktorzy nie sa chetni do rozmowy

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że największym problemem jest to, że ci gracze nie chcą iść grać do nikogo. Dla przykładu, menejs odrzucił ostatnio jakichś tam disciples, było tam z dziesięć osób. Według waszej logiki powinni oni teraz pójsc sobie do np. Harvard Park Brims podłapać klimat, ale tego nie zrobili. Jakby spojrzec w ich profile to nie są już nawet aktywni na serwerze, może z 10% takich graczy ci pójdzie do kogoś innego pograć a reszta sie ulotni z serwera i jeśli brnąć w to dalej to wrócimy do miejsca w którym na serwerze było 70 osób.

Odnośnik do odpowiedzi

Już lepszym pomysłem byłoby dopuścić taką organizacje i jakiś gamemaster albo inna osoba do tego wydzielona wbiłaby do nich do ekipy na 1-2 dni pokazała z czym się to wszystko je i może jakoś by ich ukierunkowała.

Edytowane przez Sztos
Odnośnik do odpowiedzi
  • LSRP  Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...