>

Skocz do zawartości


[SAN] Wybuch pożaru w fabryce fajerwerków


  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 heartbroken

  • Użytkownik Premium

Napisano Tydzień temu

*
Popularny

YUuDwwO.png

WYBUCH POŻARU W FABRYCE FAJERWERKÓW

Autor: Leonard Rizzitelli | 13 Lutego, 2020

 

gallery1.jpg

 

Niedzielny i spokojny wieczór, 9 lutego 2020 roku, przerodził się w jednej chwili w najgorszy koszmar wielu mieszkańców Los Santos. Około godziny 21:00 mieszkańcy mogli odczuć silne trzęsienie ziemi, które jak według ekspertów swoje epicentrum miało w południowej części miasta, w dzielnicy El Corona. Kilka chwil później departament ognia i policji otrzymał zgłoszenia o płonącej hali, w której znajdowała się fabryka fajerwerków. W przeciągu czterech minut na miejscu pojawiło się kilka oddziałów ratowniczych, a zabezpieczeniem całego terenu zajęło się LSPD. Zniszczeniu uległa infrastruktura i kilka okolicznych budynków.

 

Strażacy przystąpili do akcji ratunkowej pracowników, którzy w tym czasie przebywali na terenie fabryki, w międzyczasie doszło do jeszcze kilku mniejszych eksplozji w budynku. Ewakuacja trwała dwie godziny i według nieoficjalnych doniesień redakcji zginęło 7 osób, a 16 zostało ciężko rannych i przetransportowano je natychmiast do ASGH w Los Santos. Wśród ofiar znajdowała się właścicielka firmy produkującej fajerwerki, 71-letnia Venera Mazzeo. Ciężko ranny został jej syn Bartolomeo Costa. Mężczyzna, mimo poważnych obrażeń, próbował ratować matkę z płonącego budynku. Kobieta zmarła jednak w wyniku rozległych oparzeń i obrażeń ciała.

 

W fabryce prowadzono były prace spawalnicze i powstające przy tym iskry w połączeniu z silnym trzęsieniem ziemi mogły spowodować zapłon materiałów prochowych. Doszło do pięciu eksplozji – powiedział rzecznik prasowy James Carusone. W wyniku ostatnich wydarzeń rząd poinformował o gwałtownym spadku jakości powietrza w mieście i podejrzewa się, że na terenie zakładu prowadzone jest dochodzenie, które rzekomo miałoby potwierdzić przetrzymywanie na nim nielegalnych substancji.

 

dsa.png

 

W obliczu śmierci wielu osób i katastrof jakie w ostatnim czasie dotknęły Los Santos do różnych akcji charytatywnych włączyło się wiele znanych osobistości z całego stanu San Andreas. Na konta fundacji zaczęły spływać ogromne kwoty przesyłane z myślą o mieszkańcach dotkniętych ostatnimi wydarzeniami. Ludzie widząc potrzebę zjednoczyli się, by nieść pomoc. Powstała nawet fundacja z inicjatywy projektantki Shanice Bae, stąd również została nazwana jej nazwiskiem. Z oficjalnych informacji na obecną chwile organizacja przekazała na zakres swoich działań ponad $200.000, a do wszystkiego przyłączył się klub motocyklowy Mobshitters, który również przeznaczył $200.000 i tym gestem stara się wspomóc mieszkańców miasta, którzy ucierpieli w wyniku trzęsień ziemi. Tyr Lykke natomiast na swoich social mediach poinformował o organizowanym przez niego koncercie charytatywnym, który ma mieć miejsce 23 Lutego w hali koncertowej Hell na Santa Maria Beach.

 

Na sali sportowej Crenshaw High School powstał kolejny, ogólnodostępny schron dla bezdomnych oraz dla wszystkich, którzy stracili dach nad głową podczas kataklizmu. Na miejscu można spotkać oficerów, medyków, którzy rozdają czyste ciuchy, czy gorące jedzenie dla potrzebujących.

 

c11qozR.pngUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych