>

Skocz do zawartości

 


LSFD Press Release #7: Bezpieczeństwo Na Drodze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Itek

  • Użytkownik
  • Discord:Itek#2463

Napisano 3 dni temu

*
Popularny

PAI.png

 

 

Bezpieczeństwo Na Drodze

Napisane przez Ryan Prezbylewski.

Edytowane przez Austin Macconey.

 

 

graph.png

 

W 2019 r. Stan San Andreas odnotował około 3651 zgonów w wypadkach drogowych, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Większość zgonów spowodowanych pojazdami silnikowymi w San Andreas dotyczy samochodów osobowych, a lekkie samochody ciężarowe, a następnie motocykle odpowiadają za mniejszą liczbę takich zgonów. Śmierć spowodowana przez pojazdy silnikowe pozostaje istotnym problemem w Stanach Zjednoczonych.

 

W Stanach Zjednoczonych prawdopodobieństwo śmierci w wypadku samochodowym wynosi około 1 na 103. Śmiertelność z powodu pojazdów silnikowych spadła w ostatnich latach i jest znacznie niższa niż w latach 70. i 80. Wynika to z masowej poprawy standardów i funkcji bezpieczeństwa samochodu. Na przykład większość stanów ma teraz przepisy nakazujące zapięcia pasów bezpieczeństwa.

 

Jedną z największych przyczyn śmierci podczas użytkowania pojazdów mechanicznych jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Może to być szczególnie niebezpieczne wśród młodszych ludzi. Stan Arkansas informuje o najwyższym odsetku uczniów szkół średnich, którzy prowadzili samochód po spożyciu alkoholu, a prawie 11 procent uczniów twierdzi, że tak robiło. Dzień, w którym odnotowuje się drugą najwyższą średnią liczbę zgonów w pojazdach silnikowych w Stanach Zjednoczonych, jest czwartego lipca, co uwypukla niebezpieczeństwa związane z piciem i prowadzeniem pojazdów.

 

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

 

Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem.

 

Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.

 

Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.

 

Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami.

 

Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach.

 

Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

 

Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

 

Zachęcamy również do obserwacji naszej strony na Lifeinvader jak i www.lsfd.org.

W razie problemów ze zdrowiem twoim lub twoich bliskich, zadzwoń na numer alarmowy 911.

 

Odnośniki:

https://lifeinvader.ls-rp.net/pages/lsfd

https://ls-rp.net/forum/2430-wwwlsfdorg/

 

Zatwierdzone do publicznego wydania przez:

waynard-schmidt.png

Komisarz Waynard Schmidt


Użytkownik Itek edytował ten post 3 dni temu


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych