Skocz do zawartości
Los Santos Roleplay
Koxxus

LSFD Press Release #5: Katastrofa lotu Los Santos Airlines 405

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

PAI.png

 

 

Katastrofa lotu Los Santos Airlines 405

Napisane przez Andrew Gallagher.

Edytowane przez Ryan Prezbylewski.

 

 

3 stycznia 2020 roku, około godziny 22:00, samolot Boeing 707-123 linii Los Santos Airlines, wykonujący lot rejsowy 405 na linii Los Santos- Liberty City rozbił się w okolicy East Beach, w trakcie planowanego podejścia do lądowania.


W związku z katastrofą, na jej teren wezwano zespoły ratownictwa medycznego 81 i 82, wraz z załogą Engine 54 z dwudziestej ósmej remizy, jak i zespół z LSFD Air Operation Unit. Jednostki znalazły się na miejscu katastrofy około 22:15, natychmiastowo przystępując do akcji ratunkowej. Po utworzeniu korytarza przez załogę wozu strażackiego, rozpoczęto ewakuację i segregację wyniesionych z wnętrza samolotu osób. Około czterdzieści minut po rozpoczęciu akcji ratowniczej wnętrzem samolotu wstrząsnęła eksplozja, pozbawiając życia pozostałych we wraku poszkodowanych. 

 

Wybuch poza pasażerami pochłonął również strażaków z remizy 23. Los Santos Fire Departament. Lieutenant Joshua Gordon, driver engineer Thomas Longstreet, oraz strażacy Kenneth Ramsay, Andrew Potter i Malcolm Wellington oddali życie, próbując ocalić tych, których przysięgali chronić.

 

lsfd2.png

 

Z wraku przed eksplozją udało się wyciągnąć trzy osoby. Te zostały bezzwłocznie przetransportowane do All Saints General Hospital drogą lotniczą. Jedna z nich w trakcie lotu zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Dwie pozostałe walczą o życie, a ich stan kwalifikowany jest jako krytyczny.

 

Po opanowaniu ognia, czwartego stycznia, technicy z Fire and Arson Investigations, wraz z przedstawicielami Los Santos Airlines rozpoczęli badanie rejestratorów parametrów lotu, tzw. “czarnych skrzynek”, jak i samego wraku. Śledztwo dalej trwa, jednakże możemy zapewnić, że katastrofa nie była wynikiem czynnika zewnętrznego. Ponadto, trwa identyfikacja osób które zginęły, która potrwa jeszcze kilka tygodni.

 

Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinom poległych w katastrofie pasażerów, załogi, jak i strażaków z 23. Remizy. Wobec ciosu, który spadł na Państwa, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby okoliczności tej tragedii zostały dogłębnie wyjaśnione. 

 

Zatwierdzone do publicznego wydania przez:

waynard-schmidt.png

Komisarz Waynard Schmidt

Edytowane przez Itek
poprawa formatowania

PAI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...