>

Skocz do zawartości

Posiadacznie komponentu nitro zobowiązani są napisać do dnia 17.02.2020 pw forum do Montgomery w celu jego zachowania


* * * * - 15 głosy

Marmoladowa Eleska 2020 + WOŚP


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
103 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 19/12/2019 - 13:58

*
Popularny

unknown.png

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że pracujemy nad nowym forum, a konkretniej - nad przeniesieniem się na nowszą, bardziej bezpieczną oraz łatwiejszą w obsłudze wersję. Dzisiaj śmiało możemy oznajmić – hej, podstawy są gotowe, forum lada moment rusza do akcji. O tej, oraz o innych nowościach przeczytacie w poniższym newsie - pomimo, że forum pochłonęło większość naszej uwagi, mamy dla was jeszcze parę drobnych zmian, powrót paru sprawdzonych rzeczy oraz kilka zmian ekipowych. Nie zabraknie też rzecz jasna ogłoszeń związanych z tegorocznym WOŚP, jak i informacji na temat balonów.

W ten zimowy wieczór cieplutko zapraszamy do czytania ;)
 

image.png


Zaczynając od najważniejszego - podstawy nowego forum są gotowe, a wielka migracja ludowa została zakończona. Postaraliśmy się, żeby większość funkcji z obecnych paneli pojawiła się na nowej wersji. Co prawda brakuje jeszcze kilku, mniej istotnych funkcji, aczkolwiek w opozycji funkcje, które do niedawana jeszcze nie działały (chociażby menedżer obiektów) zostały już na nowym forum naprawione i śmigają bez zarzutu. Nowe forum samo w sobie wiąże się z wieloma zmianami - jedną z tych, która rzuci się Wam w oczy już na samym początku będzie zupełnie inny wygląd. Staraliśmy się jak najmocniej odwzorować stary styl forum, bo jesteśmy świadomi tego, że jesteście do niego mocno przyzwyczajeni, mimo to kilka rzeczy trzeba było zmienić bez względu na sentyment. Nie martwcie się jednak, nowe forum jest przyjemne dla oka i szybko się przyzwyczaicie ;)

To, co jednak najbardziej powinno Was interesować, to możliwości jakie daje nam nowe forum. Od lat pisaliście, że chcielibyście zobaczyć nowe panele, bardziej rozwinięte zarządzanie firmą z pozycji forum, czy też szerszy zakres logów. Teraz większość tych rzeczy staje się możliwa i stopniowo przez następny rok będziemy aktualizować zawartość forum o nowe dodatki. Drugim, równie istotnym tematem jest bezpieczeństwo Waszych kont i danych. Stara wersja forum posiadała wiele luk niemożliwych do naprawienia, a zniwelowanych w nowej wersji. Oczywiście bez wątpienia znajdą się tajni agenci rządowi, którzy za kieszonkowe będą pewnie i tak próbowali wszystko obejść – nie ukrywajmy, raz czy dwa nadal może im się to udać, aczkolwiek znacznie łatwiej będzie nam reagować na tego typu zaczepki.

Nie będziemy Was w tym temacie zadręczać większa ilością wiadomości Przenosiny forum rozpoczniemy zaraz po zakończeniu Balonów 2019 (tj. mniej więcej 15 stycznia). Forum może tego dnia nie działać poprawnie, ale do wieczora wszystko powinno się ustabilizować i będziecie mogli zapoznać się z nowym wyglądem forum.
 

unknown.png


Coroczne Balony stały się już dla nas tradycją. Wybieraliście swoje ulubione organizacje, projekty czy graczy roku już pięć razy. Jako, że nie zamierzamy rezygnować z celebrowania udanego roku, to i tym razem, po raz szósty będziecie mogli głosować na wybrane przez siebie pozycje.

Konkurs Balonów nazwanych na cześć Krzysia, założyciela LS-RP powstał, aby celebrować wyjątkowych graczy, którzy swoją kreatywnością i pomysłowością sprawiają, że wszystkim nam gra się lepiej. Ich wkładem może być tworzenie fantastycznych postaci, prowadzenie dobrych organizacji, tworzenie pomocnego contentu na forum, czy też po prostu pogodna i przyjemna obecność w grze, która swoją pozytywnością, humorem i zapałem umila grę wszystkim wokół nich.

Dwa lata temu wprowadziliśmy specjalny panel, przez który możecie głosować, jednak ograniczał się on do projektów, które de facto posiadały skrypt w momencie głosowania. Rok temu poszerzyliśmy możliwości panelu i głosować mogliście już na zgłoszone organizacje graczy z całego roku. W tym roku rozwijamy możliwości i do puli kategorii dodajemy zupełnie nowe pozycje - celebryty IC roku oraz pozycje modelera i budowniczego interiorów w miejsce pozycji "twórcy modów".

Głosowanie w tym roku także odbędzie się przez panel, który znajduje się w zakładce "Gra". Możecie też w niego wejść klikając po prostu w ten link. Samo głosowanie zaś rozpocznie się 20 grudnia i potrwa do 15 stycznia.

Do tego czasu wciąż możecie zgłaszać swoje projekty w tym temacie.
Zasady pozostają proste:

 • Głosy na graczy zbanowanych nie będą liczone.
 • Każdy ma szansę oddania jednego głosu w każdej kategorii.
 • Swój głos można oddać i zmienić do czasu zamknięcia głosowania 15 stycznia 2020 o 19:00.
 • Aby głos był ważny, na koncie gracza głosującego w dniu liczenia muszą być postacie, które przegrały min. 30 godzin.

Powodzenia wszystkim kandydatom i grupom!
 

wiatrwdupe.png


Kolejną już tradycją, którą zapoczątkowaliśmy dwa lata temu i z której nie zamierzamy rezygnować jest coroczne wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy pierwszej edycji udało nam się zebrać zawrotną sumę 1302 zł. Przy drugiej, zeszłorocznej suma wyniosła już 2,515.30zł! Czy w tym roku uda nam się przekroczyć i ten magiczny próg? Podobnie, jak przy ostatnich okazjach, i tym razem będziecie mogli wesprzeć inicjatywę na różne sposoby, które opiszemy Wam poniżej.

Zanim jednak do tego przejdziemy: jaki jest cel tegorocznego WOŚP? Jak co roku chodzi o zakup sprzętu dla oddziałów zajmujących się medycyną dziecięcą. Przy pierwszej edycji była to Neonatologia, zajmująca się schorzeniami i wadami wrodzonymi w okresie noworodkowym. Przy drugiej edycji, w której wzięliśmy udział, zbieraliśmy pieniądze na rozwój specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku natomiast celem jest wsparcie diagnostyki dziecięcej ze wskazaniem na takie oddziały jak kardiochirurgia, neurochirurgia i chirurgia jako całość. Więcej na ten temat możecie poczytać na stronie WOŚP.

Pierwszym sposobem na dołożenie swojej cegiełki do WOŚP razem z nami jest zakup GS za pomocą SMS lub przelewów w dniu finału WOŚP (tj 12 stycznia 2020 roku). Wszystkie pieniądze, które wpłyną do nas w ten dzień zostaną przekazane bezpośrednio na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Drugim sposobem na wsparcie WOŚP razem z nami będzie możliwość wzięcia udziału w oficjalnych aukcjach eleskowych zamieszczonych na Allegro. W wymienionym serwisie pojawią się aukcje z różnymi ciekawymi gadżetami dla Was. Co prawda przejście na nową wersje forum kosztowało nas trochę pieniędzy, więc asortyment może wydawać się mniejszy, niż rok temu, aczkolwiek nadal jest bardziej pokaźny od tego który pojawił się dwa lata temu. Nasze ambicje również wcale nie zmalały. Przedmiotami wystawionymi na aukcjach w tym roku będą:

Uwaga! W zwiazku ze zmianami na allegro, aukcje będą widoczne dopiero po ich rozpoczęciu tj. 31 grudnia o godzinie 21:00 i zakończą się równo 10 dni później.


1. Willa Madd Dogga z dodatkami

Na pierwszy ogień, jak co roku, idzie zestaw stosunkowo unikatowych fantów mających realny wpływ na grę IC. Jest to pewne odstępstwo od regulaminu serwera mówiącego o tym, że nie można płacić za dobra IC majątkiem OOC - WOŚP jest jedynym legalnym sposobem na zakupienie takich rzeczy. Odstępstwo jest spowodowane tylko i wyłącznie ukłonem w stronę WOŚP i chęcią niesienia pomocy chorym dzieciakom.

Wyżej wymieniony zestaw dobroci możecie bez problemu kojarzyć zarówno z pierwszej, jak i drugiej edycji, w której braliśmy udział i własnie to jest w tym wszystkim takie piękne. Zarówno zwycięzca pierwszej aukcji, Wishermil, który wylicytował willę z dodatkami za 550zł, jak i Magicznyv, który dał za nią 800zł przekazali z własnej woli willę na kolejną aukcje, by kto inny mógł tym razem wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Takie zachowanie, zwłaszcza u nas, sprawia, że człowiek nadal wierzy w ludzkość.

Jak co roku staramy się rozwijać główną paczkę dobroci IC o nowe rzeczy, w tym roku w jej skład wchodzą kolejno:

 • Willa Madd Dogga z unikalnym i odświeżonym, rozbudowanym wnętrzem,
 • Cztery pojazdy przystosowane do willi w tym helikopter, limuzyna i sportowa fura Waszego wyboru,
 • Grupa rodziny, a wraz z nią oskryptowana /brama na wjeździe do willi i gotówka na rozwój postaci,
 • 3 własne skiny w Balon Shopie,
 • Roczne konto Premium,
 • W pełni odświeżony, nowy zewnętrzny model budynku.

Powyżej znajdziecie krótki filmik od Backedoo, w którym zaprezentowano zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny wygląd budynku. Ponadto poniżej znajduje się podgląd samego budynku willi bez części tekstur (te dodane są w grze i widać je na filmiku) przygotowanego na WOŚP przez Vinca. Podobnie, jak przy pierwszej edycji powoli wprowadzaliśmy skiny personalne, tak niech ten budynek będzie dla Was małą zapowiedzią zmian w Los Santos w roku 2020 ;)
Link do tegorocznej aukcji Willi Madd Dogga

sparruw22.png

 

1544053010.png2. Zapalniczka Zippo®z grawerem LS-RP

Zwycięzca pierwszej aukcji jest niezwykle zadowolony z Zippo®, które wygrało ankietę graczy w zeszłym roku. W tym roku wielu graczy również domagało się, by nowa zapalniczka wskoczyła na aukcje. Co by nie przedłużać i nie wymyślać, przytoczę Wam opis z zeszłego roku, który idealnie opisuje przedmiot aukcji:

Wszyscy chyba znamy charakterystyczne kliknięcie otworzenia się Zippo®z Hollywoodzkich filmów. Bez problemu przypominamy sobie również Johna McClane'a ze Szklanej Pułapki, który oświeca sobie tunel wentylacyjny, czy też Indiana Jonesa, którego ojciec przypadkowo podpala dywan w Ostatniej Krucjacie. Dzięki filmom i Broadwayowi, zapalniczki Zippo® stały się ikoną pop kultury.

Przedmiotem tej aukcji jest w pełni oryginalna i autentyczna Zapalniczka Zippo® wytworzona przez firmę Zippo Manufacturing Company z Bradford, Pennsylvania. Zapalniczka została wyprodukowana w USA i zawiera certyfikat autentyczności. Na samej zapalniczce znajdziecie laserowo wygrawerowane logo Los Santos Roleplay (projekt załączony powyżej).

Link do tegorocznej aukcji Zippo


Screenshot_2019-12-12_02-39-08.jpg

3. Kubki LSRP

Chociaż może się to wydawać trochę zaskakujące, kubki z podpisami ekipy do tej pory cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem na aukcjach. W związku z tym postanowiliśmy i w tym roku wypuścić kolejne trzy kubki w nieco zmienionej formie. Kubek jak co roku jest ceramiczny, zawiera zeskanowane podpisy wszystkich członków z uwzględnieniem m. in. Sim00na oraz Balona - byłych członków ekipy z największym wkładem w rozwój serwera, którzy również dostarczyli nam swój podpis.

Dwa kubki będą zawierały podpisy wszystkich członków ekipy. Nowością jest jednak to, że pojawią się na nich również podpisy osób, które wykupią taką usługę w Balon Shopie za 15000GS. Po wykupionej usłudze swój zeskanowany podpis będziecie mogli przesłać do nas, a my uwzględnimy go na kubku. Za jedną usługę będzie można podpisać się na jednym z dwóch kubków (bądź obu, jeśli dwukrotnie wykupicie usługę). Po licytacji kubek trafi do zwycięzcy aukcji.

Trzeci kubek będzie należał indywidualnie do zwycięzcy. Znaczy to mniej więcej tyle, że na kubku z tłem i logiem eleski znajdzie się w pierwszej kolejności użytkownik, który wygrał aukcje. W przypadku wyrażenia przez zwycięzcę aukcji chęci do umieszczenia na kubku dodatkowych podpisów, bądź też innych szczegółów, które jesteśmy w stanie zrealizować, po konsultacjach będziemy wprowadzać modyfikacje do grafiki na kubku.

P.S. Kubki, które widzicie powyżej to projekt, wersja wstępna. Mamy kilka propozycji z backgroundami, które skonsultujemy ze zwycięzcami aukcji

Kubek z podpisami ekipy 1, Kubek z podpisami ekipy 2, Kubek z indywidualnym podpisem zwycięzcy
sparrowfixobydwa.png


4. Plakaty LSRP

Nowością w tym roku są przygotowane przez naszą ekipę dwa plakaty. Pierwszy z nich, jak widać wyżej, (rozdziałka jedynie poglądowa) przedstawia mniej lub bardziej kluczowe i wyróżniające się postacie z pośród organizacji przestępczych mniej więcej ostatniej dekady. Lista postaci powstała w oparciu o konsultacje z gamemasterami i graczami (niedawna ankieta). Chcieliśmy uwzględnić jeszcze więcej postaci, bo przez te lata pojawiło się naprawdę wiele świetnych charakterów, ale sami rozumiecie – nie da się upchnąć wszystkiego.

Drugi plakat odzwierciedliły z kolei drugą, jaśniejszą stronę miasta. Przedstawione na nim postacie w jakiś sposób wyróżniły się w ostatniej dekadzie. Są to zarówno celebryci jak i postacie ze służb porządkowych. Niektórzy z nich to nawet politycy. Podobnie jak w przypadku pierwszego plakatu tak i ten został stworzony na podstawie głosów, które oddawaliście w ankietach i konsultacji z mistrzami gry.

Oba plakaty będą w formacie A1 (841x594mm) (Klik obrazek podglądowy rozmiaru). Na ten moment nie udostępniamy grafik w większej rozdzielczości. Chcemy, żeby zainteresowani licytowali je na aukcji WOŚP, a nie lecieli prosto do firmy drukować plakacik ^^

Plakat tematyka Zorganizowana Przestępczość, Plakat tematyka Strefa Cywilna.

Podsumowanie WOŚP
Żeby wszystko było jasne, słowem zakończenia tematu aukcji, chcielibyśmy wyjaśnić wam kilka aspektów technicznych.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest to, że pieniądze za aukcje nie trafiają do nas. My jako ekipa, serwer, wystawiający aukcje w żaden sposób nie mamy styczności z pieniędzmi. Pieniądze trafiają bezpośrednio z waszych kont na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My wówczas otrzymujemy powiadomienie, że organizacja Allegro WOŚP odnotowała wpłatę za konkretny przedmiot i wysyła nam informacje o kupującym. Po takikm powiadomieniu wysyłamy paczkę do Was i voila, możecie cieszyć się zakupionym przez Was gadżetem. W przypadku willi, która nie jest fizycznym przedmiotem po prostu zgadujemy się z wygranym i przepisujemy wszystko na jego konto. Między innymi dlatego w ostatnich aukcjach jedyną formą płatności było PayU – to odgórne ustalenie Allegro WOŚP.

Niezależnie od tego, jak bardzo funkcjonalne są przedmioty wystawione na aukcji, ani czy w ogóle do czegokolwiek Wam się przydadzą – chociaż powinny – to nie zapominajmy, że głównym celem jest zebranie pieniędzy na sprzęt do leczenia małych dzieci. Dwa lata z rzędu wykazaliście się wspaniałym zaangażowaniem i wierzymy, że w tym roku również dacie z siebie wszystko, by zwiększyć szanse najmłodszych na normalne życie. W końcu pomaganie jest dziecinnie proste!

 

unknown.png


Świąteczna loteria

Trzecią już coroczną tradycją, którą poruszymy w tym ogłoszeniu jest świąteczna loteria. Pierwszy raz uruchomiliśmy ją w sierpniu 2014 i od tego czasu rozdzaliśmy już kopie takich gier jak GTA V, Wiedzmin 3, Fallout 4, Watch Dogs 2, Resident Evil 2 i wiele innych, mniejszych tytułów. W zeszłym roku udało nam się nawet zorganizować konsolę PS4 wraz z grą Spider Man. Ponadto w loterii do wygrania jest wiele innych nagród obejmujących przedmioty z Balon Shopa.

Jak wiecie, LS-RP jest organizacją non-profit, żaden z członków ekipy nie ma żadnych zysków z serwera, i dzięki temu jesteśmy w stanie wydać nadmiar gotówki z końca roku na zabawy dla Was.
W tym roku do wygrania jest gra Red Dead Redemption 2 w wersji na PC.1544071449.png

 

W Balon Shopie jak zawsze będziecie mogli wygrać różnej długości konta premium, przedmioty, nagrody w postaci GSów a także los, który zakwalifikuje Was na loterię w której do wygrania jest RDR2. Sama loteria odbędzie się w Sobotę, 18 stycznia o godzinie 20:00 (godzina może być ruchoma) , a losować będziemy, jak corocznie live na platformie Youtube. Więcej informacji na ten temat ogłosimy bliżej faktycznej daty.

Powodzenia wszystkim chętnym i dobrej zabawy!

 

unknown.png

 

Odbiegając od tematyki WOŚP oraz świąt wracamy do tematyki strefy cywilnej. Strefy, w której ludzie grać chcą, ale nie zawsze wiedzą jak, bo skutecznie w pewnym momencie wbiliśmy tej sferze gry nóż w plecy i od tego czasu wszelkie próby naprawienia tego okazały się niestety małym fiaskiem. Nie oznacza to jednak, że się poddajemy. Do samego końca będziemy starali się polepszyć jakość rozrywki w strefie cywilnej i właśnie o tym chciałbym wam opowiedzieć.

Na początek, co jest prawdopodobnie najważniejszą informacją – zmiana w podziale obowiązków ekipy. Strefę cywilną w pełni przejmuje gamemaster Słoik ze wsparciem technicznym Savy. Ponadto Kenni z dodatkowym wsparciem supporterów będzie zajmował się weryfikacją biznesów. Mogliście już zobaczyć pierwsze ruchy z ich strony w postaci wywiadu środowiskowego zorganizowanego przez Savę. Nadal możecie ich wesprzeć swoimi opiniami tutaj lub zapoznać się z dotychczasowymi wynikami ankiety w dziale Dyskusje. W międzyczasie postanowiliśmy na rangę mistrza gry przywrócić Diego. Jego powrót ma konkretny cel: wraz z ekipą dobranych sobie osób będzie odpowiadał za organizację mniejszych jak i większych wydarzeń serwerowych uderzających w ten rejon rozgrywki.

Jeśli zaś chodzi o rozgrywkę na serwerze, jak już wspominaliśmy wcześniej – większość roboty zajęło nam nowe forum, tak więc na ten moment ograniczyliśmy się do dwóch większych rzeczy i kilku napraw:
pierwszą ważną zmianą jest zmiana wypłat w biznesach. Od paru lat prosiliście, by w biznesach wprowadzić system nadgodzin i w tym roku postanowiliśmy spełnić wasze prośby. Wypłatę nadal dostajecie co 45 minut przegranych na duty danego biznesu. Pierwszą wypłatę, wynoszącą 100% jej wartości możecie otrzymać raz dziennie - tak, jak do tej pory. Dalej jednak możecie pracować w danym biznesie otrzymując co kolejne 45 minut 50% wypłaty. Warunek jest tylko jeden – nadgodziny można wyrabiać między 15 a 1 w nocy, czyli w godzinach, w których z reguły ludzie zaczynają grać. Pierwsze podwaliny mogliście już zauważyć w ciągu ostatnich paru dni na serwerze, zmiana jednak wypłat oznacza modyfikacje w skrypcie który ma prawie tyle lat co cały gamemode, więc w tej chwili jeszcze skupiamy się na łataniu paru błędów, które pojawiły się gdy wrzuciliśmy to na serwer. Za parę dni powinno już wszystko śmigać. Jest to eksperyment i zobaczymy jak sie przyjmie.

Drugą nowością zaoferowaną przez nas są gokarty. Wprowadziliśmy na mieście zautomatyzowany biznes, w którym za $3,000 możecie wykupić tor na godzinę i zaprosić znajomych do wyścigu gokartowego. Tor został aktualnie przygotowany przez nas przy użyciu obiektów od R*, ale już po nowym roku planujemy wgrać kilka własnych obiektów, które mogłyby taki potencjalny tor urozmaicić i zorganizować konkurs budowniczy dla zainteresowanych. Torem można zarządzać za pomocą komendy /tor (tj. zapraszać do wyścigu znajomych, wybierać trasy, sprawdzać czas itp.). Pamiętajcie jednak, że po wyjściu z gokartu pojazd sam się respawnuje!

Mniejsze zmiany:

 • Poprawiono bug z parcelami, który wpływał na generowaną przez nie gotówkę;
 • Skrypt kolczatek dla LPSD został napisany od nowa w bardziej optymalny sposob, dodano przebijanie opon, przez co w końcu staną sie użyteczne przy pościgach;
 • Informacja o przerwaniu sprzedazy dragów na kornerze została przeniesiona na czat, co ułatwi ucieczkę przed LSPD;
 • Zablokowano komendę /screenshot i /screenshot2 przy założonym worku na leb; pozwalała ściągać worek (czarny ekran);
 • Pojazdy i ludzie nie powinni się już zapadać na nowych, wymodelowanych terenach.

Ogłoszenia Gamemasterów

Większość z Was pewnie jeszcze pamięta dział z ogłoszeniami Mistrzów Gry, w którym to znajdowały się wszystkie kluczowe ustalenia dot. rozgrywki. Mniej więcej trzy lata temu dział został usunięty, a wszystkie informacje zostały zebrane w jednym temacie w dziale ogłoszeń. Niestety negatywnie poskutkowało to na przejrzystość ogłoszeń, które w większości z czasem poszły w zapomnienie. W związku z tym zdecydowaliśmy, że to odpowiedni moment, by przywrócić dział do życia, zwłaszcza że w ostatnich kilku latach nastąpiło od groma zmian i pojawiło się wiele nowości. Pierwsze tematy zostały już przez nas przygotowane i stopniowo przez następne kilka tygodni będziemy przeglądać resztę tematów ze starego działu. Gdy najbardziej kluczowe tematy będą już przygotowane dział zostanie udostępniony dla graczy i wówczas stopniowo już będziemy go uzupełniać na bieżąco o wszelkie zmiany w rozgrywce na serwerze.

Podziękowania

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym należy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego WOŚP na elesce. W pocie czoła pracowaliśmy nad tym przynajmniej ostatnie półtorej miesiąca i składało się na to planowanie, dzwonienie, zamawianie, organizowanie, tworzenie modeli, grafik, obiektów, templatek, aukcji czy o nowym forum nie wspominając. Krótko: było w cholerę roboty, ale jesteśmy z niej zadowoleni, bo warto było.

Zwłaszcza ze nie tylko administracja – ale także i Wy, gracze nie lada pomogliście nam w organizacji wszystkiego. Stąd też chciałbym w imieniu swoim jak i reszty czerwonych podziękować wszystkim którzy do tej pory zaangażowali się projekt. Było ciężko, roboty było sporo – ale efekty są wspaniałe. Z poza ekipy przy organizacji pomogli: Moltres, Depcior, Oll, vxnnie.

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Coś się kończy coś zaczyna…

I osobne podziękowania chciałbym skierować do dwóch konkretnych osób. Jak zauważyliście w tym roku szeregi głównej administracji opuścił jeden z jej starszych członków. Szymon był w ekipie prawie 8 lat i przez ten czas zrobił dla serwera więcej, niż ktokolwiek inny. Większość tego, co obecnie widzimy na serwerze zawdzięczamy właśnie jemu i nie ma wątpliwości co do tego, że bez jego angażu eleska byłaby znacznie gorszym miejscem.

Drugą osobą do której chcemy skierować podziękowania jest Blint. Ostatnie trzy miesiące spędził pracując nad nowym forum, ale nie jest to jedyny efekt jego działań. On również w ekipie jest od dawna, bo już prawie od 6 lat i podobnie jak USA nie raz nie dwa ratował serwer z opresji z zadziwiającą szybkością. Blint wraz z nowym rokiem opuszcza szeregi administracji by zająć się w pełni prywatnym życiem.
Nie będziemy się rozdzielać na atomy i skupiać na tym co kto zrobił, bo chłopaki dobrze wiedzą ile potu, krwi i nerwów kosztowało ich to wszystko. Zachęcam jednak wszystkich użytkowników, byście dali chłopakom znać jak bardzo będziecie za nimi tęsknić :wub:

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystko co zrobiliście dla tego serwera!

P.S. Chłopaki odeszli, ale nie zostawiają nas na lodzie. Jak drużyna pierścienia, gdy będziemy potrzebować ich miecza w krytycznej sytuacji – dadzą nam go. Ich miejsce natomiast zostało zajęte przez Sproketa (jakiś czas temu już) oraz Tetrisa.

Słowem zakończenia o przyszłości

I to tyle jeśli chodzi o te ogłoszenie. Kolejny rok za nami, kolejne zwiastowanie upadku serwera (tak, to czwarta tradycja w tym newsie) możemy skreślić z kalendarza. Prawdę mówiąc straciłem już nadzieje, że to proroctwo kiedyś się ziści…

Jeśli zaś chodzi przyszłość to w okolicach świąt, i tu znowu piąta tradycja, planujemy wydarzenie związane z zapaleniem choinki. Potem już przed nami sylwester, który prawdopodobnie spędzicie w tym roku jeszcze raz z Szymonem (ah ta strefa czasowa), a dalej już tylko rok 2020. Jak będzie wyglądał 2020? Cóż, to jedna wielka niewiadoma. Mamy parę planów - zwłaszcza teraz, gdy pojawia się nowe forum wiele rzeczy do tej pory niemożliwych stało się możliwe. Nowy rok prawdopodobnie będzie skupiał się wokół forum, co nie znaczy, że zabraknie zmian skryptowych. Chodzi nam też po głowie zwiększenie interaktywności LifeInvadera z forum, co również stanie się teraz możliwe. No i warto również wspomnieć jeszcze raz, że zabawa z nowymi modelami budynków i tym podobnych rzeczy również stała się możliwa.

Z innych planów… cóż, zobaczymy co przyniesie czas.

Wesołych świąt,
Ekipa Los Santos Role Play#2 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 19/12/2019 - 13:59

Terminy i drobne podsumowanko:

 • Glosowanie w balonach rozpocznie się jutro około 21
 • Aukcje WOŚP rozpoczną się 31 grudnia i potrwają 10 dni (nowe allegro, nowe zasady :( ) Wtedy też dopiero będą widoczne.
 • Plakaty w/w są w oryginale lepszej jakości. Faktyczny in real podgląd ich dostaniecie po świętach jak tylko sami odbierzemy towar.
 • Loteria rozpocznie się jutro koło 21
 • Podpisy na kubki będzie można wykupić też jutro koło 21 jak tylko rozpocznie sie loteria
 • Przenosiny nowego forum rozpoczną się najwcześniej po Balonach tj. około 15 stycznia

Inne:

 • Kenni pracuje nad tegorocznymi wydarzeniami w grze z okazji świąt. Niedługo powinien pojawić się jakiś temat w dziale fabularnym.
 • Nowe allegro, nowe zasady. W ramach przypomnienia w zeszłym roku można był płacić tylko przez PayU. W tym roku allegro nieco się zmieniło, więc przed licytowaniem polecamy zapoznać się ze szczegółami.


#3 vinsu

 • MFFM

 • Support


Napisano 19/12/2019 - 14:03

Pierwszy!!!111 super news#4 Kenni

 • Organizacje prywatne

 • Moderator serwera
 • Discord:Kenni#3649


Napisano 19/12/2019 - 14:04

chickhear2.png#5 Arbusialskyy

 • Mobbyn Member!

 • Użytkownik
 • Skype:Mobbyn Mój stan
 • Steam ID:Mobbyn
 • Discord:MobbynToOjczyzna#6776
 • Miejscowość:Mobbyn, Jelenia Góra

Napisano 19/12/2019 - 14:07

:wub:#6 veis

 • Użytkownik Premium
 • Discord:jedrek#2983
 • Miejscowość:białystok szkolna 17

Napisano 19/12/2019 - 14:07

:wub:#7 vimba

 • twój ulubiony prawnik

 • Użytkownik
 • Discord:Vimba#0759
 • Miejscowość:Lublin

Napisano 19/12/2019 - 14:17

:wub:#8 Sava

 • SEVSIARA

 • Moderator serwera
 • Discord:Sava#0706
 • Miejscowość:#71Napisano 19/12/2019 - 14:18

Pierwszy!!!111 super news

Żebyś taki pierwszy był do sprawdzania skinów...#9 Sproket

 • Główny administrator
 • Discord:Sproket#3177


Napisano 19/12/2019 - 14:19

Pojazdy i ludzie nie powinni się już zapadać na nowych, wymodelowanych terenach

 

Co do tej zmiany dodam od siebie, że na ten moment działa to jedynie na willi maddogga wymodelowanej przez vinsa, natomiast w wolnej chwili przerobię pod nowe ładowanie obiektów również Meksyk czy Kahulu Island. Żeby nie było tak kolorowo, w interiorach to nie zadziała (nadal musicie budować garaże na podłożu R* lub podłożu customowym, ale dodanym globalnie, a nie przez komendę /oc). Daje nam to pole do popisu przykładowo w sprawie Vice City, które do tej pory nie było zbytnio zaludnione właśnie przez problem streamowania obiektów i spadających pojazdów.#10 dreamchaser

 • Użytkownik

Napisano 19/12/2019 - 14:20

mccon voice; Lo kurwa#11 Miith

 • Użytkownik Premium
 • Discord:.Mith#7782


Napisano 19/12/2019 - 14:22

:wub:#12 dreamchaser

 • Użytkownik

Napisano 19/12/2019 - 14:26

Wow ! Totalny props za przywrocenie Diego .#13 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 19/12/2019 - 14:32

Cieplutko zapraszamy też do lajkowania postu na FB coby zwiększyć przepływ informacji.

 

https://www.facebook...or=190401898327#14 dreamchaser

 • Użytkownik

Napisano 19/12/2019 - 14:34

a co do kubka to jak juz wygram to mozna bez podpisow kilku szczochow ? m.in sloika rico ?#15 Hippo

 • Moderator serwera
 • Discord:hippo#5204

Napisano 19/12/2019 - 14:35

DZIĘKUJEMY BLINT I SZYMON!#16 Satan666

 • dziwki, dragi, lasery

 • Użytkownik Premium
 • Discord:WatykańskiBaron#5736

Napisano 19/12/2019 - 14:51

Witam i dziękuję Blint i Szymon #17 Saurafel

 • Użytkownik Premium
 • Steam ID:Saurafel
 • Discord:Saurafel#8493
 • Miejscowość:Lublin

Napisano 19/12/2019 - 14:56

Jak gutek i severb podpisze mi się na jednym kubku to wezme nawet za szesć pak#18 dankrok

 • Użytkownik
 • Discord:sweet roll #3855
 • Miejscowość:01-148

Napisano 19/12/2019 - 15:02

super news, dziękuje za umieszczenie mojej postaci na plakacie. fajnie, że udało mi się wykreować tak charakterystyczną dla serwera postać. #19 reksio_variacik

 • gasnę

 • Zasłużony

Napisano 19/12/2019 - 16:00

jestem ze szczerego serducha dumny, że przez "x" czasu mogłem dokładać cegiełkę do projektu który co roku wychodzi z tak zajebistą inicjatywą.

 

świat wam się kiedyś pozytywnie odpłaci, ogromne serducho dla was!#20 cansas

 • Użytkownik

Napisano 19/12/2019 - 16:10

szkoda ze nie ma krystofera na plakacie Jeremy Aldama ale cacyUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych