>

Skocz do zawartości

* * * * * 3 głosy

Sytuacja

• Nie możesz odpowiedzieć
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 blint

• jak pan jezus powiedział

• Główny administrator
  • Steam ID:blintsy
  • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano Tydzień temu

*
Popularny

Witajcie w tym ponurym dniu,

moglibyśmy napisać, że sytuacja została właśnie opanowana i życzymy miłej gry - ale uznaliśmy, że w końcu lska trwa od ponad dwunastu lat, łączy nas wszystkich i tworzymy małe, acz zgrane w większości lokalne społeczeństwo wobec czego postanowiliśmy postawić sprawę jasno.

Faktem jest, że doszło dzisiaj do nadużycia ze strony osób o niezbyt przyjaznych intencjach, które wykorzystały luki w naszym leciwym silniku forum, które w dniu ataku było w wersji 3.4.6. Dla osób nieobeznanych w temacie, można to podsumować krótko: stare jak świat, dawno nie aktualizowane forum, które z resztą utraciło wsparcie od producenta.

Luka polegała na wstrzykiwaniu poleceń SQL w miejscu do tego nieprzeznaczonym, zezwalając atakującemu na wykonywanie dowolnych poleceń SQL w bazie danych co ciągnie za sobą kolejne konsekwencje - będziemy mieli cofkę bazy danych do dnia 05.07.2019 aby uniknąć sytuacji, że pozostawimy jakiekolwiek zmiany wprowadzone przez tych ludzi/tego człowieka.

Z jednej strony doceniamy fakt, że ktoś chciał w ten sposób zwrócić naszą uwagę na fakt, że forum dawno nie było aktualizowane, lecz umówmy się - mógł to zrobić na dziesięć innych sposobów aniżeli psuć Wam rozgrywkę a nam dzień. Z drugiej jednak nie pozostaje nam nic innego jak zebranie wszelkich pozostawionych na serwerze logów w postaci adresów IP (w tym jeden bez VPNa) oraz sygnatur przeglądarki, z której ów ataki miała miejsce oraz przesłanie tych danych wraz z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa.

Plan na najbliższe dni wygląda następująco: ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie z czystym sumieniem załatać starego forum przechodzimy na najnowszą wersję co wiąże się z kolejnymi kłodami rzuconymi nam wszystkim pod nogi, ponieważ oprócz migracji starego forum trzeba też przygotować chociaż szczątkowe panele do zarządzania postaciami i grupami, byście mogli swobodnie wrócić do gry. Wszystko niestety wymaga czasu, więc prosimy o wyrozumiałość.

Co do haseł sprawa wygląda tak, że przechowujemy je w formie zaszyfrowanej, żadne hasło nie jest przechowywane w formie jawnej, więc nawet jeśli doszło do jakiegoś wycieku to wasze hasła są bezpieczne, jednak na wypadek, gdyby ktoś postanowił zabrać się za ich łamanie bezwględnie zalecamy zmianę haseł w momencie, gdy forum już stanie na nogi.

Jakie z tego wnioski?
Przede wszystkim w imieniu całej ekipy chciałbym Was przeprosić za zaistniałą sytuację, rzeczywiście gdyby forum było na bieżąco aktualizowane do tego typu zdarzenia by nie doszło. Drugi wniosek jest taki, że na prawdę przykro mi, że nadal istnieją ludzie, którzy zamiast spożytkować czas samorozwój czy wyjście ze znajomymi wolą go spędzić na psuciu zabawy innym.

#2 Jarek

• Główny administrator

Napisano Tydzień temu

Zgodnie z powyższą informacją baza została przywrócona. Życzymy miłej gry.

#3 yeeq

• biznester

• Użytkownik
  • Miejscowość:miami na florydzie

Napisano Tydzień temu

#4 skarpety

• Użytkownik Premium
  • Discord:skarpety#5779

Napisano Tydzień temu

Cofneliście baze i cofneliście moje konto premium które wczoraj kupiłem za 10000GS, jakaś możliwość, że dostane refund?

#5 Bartekk1

• Użytkownik Premium
  • Discord:Bartekk#9192

Napisano Tydzień temu

Cofneliście baze, a ja wczoraj zakupilem gamepointsy za 40 zł, miałem ich łącznie 54800, co z tym mam zrobić? Pieniędzy na koncie nie widac, gamepointsow tez nie XD

//ps. moge dac jakies dowody ze kupilem, na koncie mam wyslane 4 przelewy po 10 zl

Użytkownik Bartekk1 edytował ten post Tydzień temu

#6 Jarek

• Główny administrator

Napisano Tydzień temu

W sprawie zakupów premium napiszcie ticketa, tam podajcie szczegóły odnośnie zakupu. Po ich zweryfikowaniu oddamy wam GSy.

#7 Chytrus

• Sprawy dot. miłości i alkoholu

• Użytkownik
  • Discord:Michael Chytrus#3956
  • Miejscowość:arkowe środowisko

Napisano Tydzień temu

*
Popularny

je*ani hakerzy zabrali mi rangę "zasluzony"

#8 Sim00n

• Admin Emeritus 2012 - 2019

• Zasłużony
  • Discord:@Szymon#2137

Napisano Tydzień temu

mogles mi pisac michas to bym ci dal jak jeszcze moglem

#9 shardy

• Użytkownik

Napisano Tydzień temu

hujowa sytuacja

#10 ahegao_chan

• przerwa od sampa

• Użytkownik
  • Discord:kosmiczny alfons#7719

Napisano Tydzień temu

h2h2

#11 Jarek

• Główny administrator

Napisano Tydzień temu

je*ani hakerzy zabrali mi rangę "zasluzony"

Nie, to akurat ja.

#12 Kuszot

• Los Santos Aviation Center

• Użytkownik
  • Discord:Kuszotke#6462

Napisano Tydzień temu

oddajcie mu zasluzonego, zasluzyl

#13 gehi

• Użytkownik

Napisano Tydzień temu

kurwa lsrp stoi od 12 lat a dopiero tera ogarneliscie ze macie dziurawa baze?? xD

#14 raddini

• Użytkownik

Napisano Tydzień temu

Moglby ktos oddac range Zasluzony Wojtkowi " Wojtasowi" Hebie ?

#15 vinsu

• MFFM

• Support

Napisano Tydzień temu

kurwa lsrp stoi od 12 lat a dopiero tera ogarneliscie ze macie dziurawa baze?? xD

Kiedy do tego doszło, że gracze stali się tak zawistni z powodu jakieś gry, żeby wyszukiwać wszelkie dziury w zabezpieczeniach i niszczyć reszcie zabawę w imię łechtania własnego ego.

#16 nayar

• Użytkownik
  • Discord:Dawid#4920

Napisano Tydzień temu

Kiedy do tego doszło, że gracze stali się tak zawistni z powodu jakieś gry, żeby wyszukiwać wszelkie dziury w zabezpieczeniach i niszczyć reszcie zabawę w imię łechtania własnego ego.

zawsze tak było, zdradzę ci tą tajemnicę. Zawsze gracze niszczyli serwery, czitowaniem, włamaniami, etc.

#17 Ctronic

• Tuning - opiekun,Organizacje prywatne

• Moderator serwera

Napisano Tydzień temu

Lub rozdawaniem kasy najebany  :ph34r:

#18 vinsu

• MFFM

• Support

Napisano Tydzień temu

zawsze tak było, zdradzę ci tą tajemnicę. Zawsze gracze niszczyli serwery, czitowaniem, włamaniami, etc.

no jakby siedzę w tym klimacie od ponad 10 lat, znam tę społeczność i z upływem lat po prostu nie rozumiem, że serio ktoś czerpie przyjemność w rozpierdalaniu serwera dla kilkuset osób, bo go zbanowali za odwalanie etc itp itd. xD

#19 nayar

• Użytkownik
  • Discord:Dawid#4920

Napisano Tydzień temu

Lub rozdawaniem kasy najebany  :ph34r:

jakbym chciał rozjebać gospodarkę na serwisie to dawno bym to zrobił przy pomocy kasyna, ale fakt hajs rozdawałem

no jakby siedzę w tym klimacie od ponad 10 lat, znam tę społeczność i z upływem lat po prostu nie rozumiem, że serio ktoś czerpie przyjemność w rozpierdalaniu serwera dla kilkuset osób, bo go zbanowali za odwalanie etc itp itd. xD

norma, tak jest i będzie xd bo to internet

#20 ahegao_chan

• przerwa od sampa

• Użytkownik
  • Discord:kosmiczny alfons#7719

Napisano Tydzień temu

A kiedy odbywa się ten nikczemny i brzydki proceder z rozdawaniem hajsu po pijaku i gdzie???

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych