>

Skocz do zawartości


OFICJALNY REGULAMIN ORAZ ZASADY LIGI CARNAS

REGULAMIN CARNAS

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Magicznyv

  • :)

  • Support
  • Discord:Filip#3973
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 31/05/2019 - 01:05

*
Popularny

3.png

 

CARNAS - tworzy, a zarazem egzekwuje liczne zasady i przepisy,które wykraczaja poza wszystkie inne serie wyścigowe.

Organizacja wydaje inny zbiór zasad dla każdej serii wyścigów; jednakże zasady są publikowane wyłącznie dla członków CARNAS i nie są udostępniane publicznie. Mimo to wiele zasad,m.in takich jak system punktacji, zostało szeroko nagłośnionych zarówno przez samą ligę CARNAS, jak i media w ostatnich latach.

 

1. Ogólnie przyjęte normy i zasady odnośnie malowania pojazdów biorących udział w wyścigu;

 

1-A każdy pojazd biorący udział w wyścigu MUSI posiadać własny oraz widoczny numer na wszystkich drzwiach pojazdu oraz na jego dachu. Każdy samochód musi wyświetlać serię około 30 naklejek sponsorujących CARNAS na lewo od drzwi z obu stron i na przednich błotnikach. Logo głównego sponsora powinno znajdować się na przedniej szybie.

 

2. Ogólnie przyjęte normy i zasady odnośnie zmiany samochodu oraz kierowcy;

 

2-A Każdy z zespołów używa dwóch pojazdów od początku pierwszej sesji treningowej do czasu zakończenia wyścigu. Pojazdy zespołów, które zostały rozbite podczas serii kwalifikacyjnych, czy treningowych mogą korzystać z pojazdów zapasowych, co będzie skutkowało tym, iż pojazd będzie zmuszony startować z ostatniego pola.

 

2-B Zmiany kierowców są dozwolone, jednak rozpoczęcie wyścigu z innym kierowcą, niż z tym z którym pojazd został zakwalifikowany spowoduje, iż samochód rozpocznie wyścig z ostatniego pola. Wykonywanie zmiany kierowców podczas samego wyścigu jest legalne i możliwe dzięki PIT STOPom, jednak zespół ponosi wszelkie starty w pozycji z tytułu czasu spędzonego podczas zamiany kierowców. (WAŻNE! - kierowcy nie opuszczają pojazdów podczas tankowania, czy naprawy, spowoduje to przerwanie skryptu wyścigu)

 

2-C Ilość PIT STOPów dla każdego z pojazdów nie jest w żaden sposób ograniczona. Kierowcy mogą zjeżdżać do boksów niezliczone ilości razy kosztem pozycji na torze.

 

3. Ogólnie przyjęte normy i zasady odnośnie flagi ostrzegawczej i procedury wznowienia wyścigu.

 

1A W momencie wyświetlenia żółtej flagi, zarazem włączenia zółtych świateł ostrzegawczych wokół toru wyścig zostaje automatycznie /zamrożony/. Na torze pojawi się pojazd bezpieczeństwa za którym kolejno ustawiają się wszystkie samochody biorące udział w wyścigu oraz dostosowują prędkość maszyny do prędkości pojazdu bezpieczeństwa. W tym momencie obowiązuje zakaz jakichkolwiek manewrów wyprzedzania. Wszystkie pojazdy zjeżdżają kolejno do odpowiednich boksów za pojazdem bezpieczeństwa oczekując na zieloną flagę. Podczas takiej sytuacji NIE JEST dozwolona zamiana kierowców oraz tankowanie pojazdu. Gdy podczas PIT STOPu pojawi się zielona flaga, a światło znajdujące się z tyłu pojazdu bezpieczeństwa zmieni kolor na zielony wszystkie samochody w kolumnie podążają za pojazdem bezpieczeństwa dostosowując się do jego prędkości, wykonując wspólnie z nim jedno, pełne okrążenie. W momencie przekroczenia linii mety przez pojazd bezpieczeństwa i zjechania do boksu, wyścig zostaje ponownie wznowiony i dozwolone jest ponowne wyprzedzenie innych pojazdów.

 

4. System przyznawania punktów w lidze CARNAS;

(będzie uzupełnione po konsultacjach)

 

5. Flagi obowiązujące podczas wyścigu. (kolory flag zostaną podawane poprzez megafon, bądź globalne /do)

Liga CARNAS używa flag różnego koloru, by dostarczać kierowcom informacje dotyczące obecnie panujących warunków na torze. 

 

5-A zielona flaga 40px-Auto_Racing_Green.svg.png - wskazuje, iż wyścig został rozpoczęty, bądź wznowiony. 

5-B żółta flaga, inaczej flaga ostrzegawcza 40px-Auto_Racing_Yellow.svg.png - wskazuje zagrożenie na torze, którym najczęściej okazuje się być wypadek, jak również deszcz, czy niedozwolone przedmioty na torze. Podczas zółtej flagi na torze pojawia się pojazd bezpieczeństwa za którym każdy z pojazdów ma obowiązek się poruszać. 

5-C czerwona flaga 40px-F1_red_flag.svg.png - wskazuje, iż wyścig został zatrzymany. Wszystkie pojazdy udają się do boksów oczekując na zieloną flagę. 

5-D biała flaga  40px-F1_white_flag.svg.png- wskazuje, iż pozostało jedno okrążenie do końca wyścigu.

5-E flaga szachownicy 40px-F1_chequered_flag.svg.png - wskazuje, iż wyścig się zakończył.

 

5-F niebieska flaga 40px-Auto_Racing_Plain_Blue.svg.png - wskazuje, iż kierowcy powinni zachować ostrożność z powodu powolnych lub zatrzymanych samochodów lub częściowo zablokowanego toru.

 

 

6. Kary, które mogą zostać nałożone na kierowców, czy zespoły.

(zostanie uzupełnione po konsultacjach)

 

 

7. Pit Road (przestrzeń, gdy zjeżdżacie z toru na tzw. pit stop - skrypt automatycznie zwolni wasze pojazdy do wskazanej prędkości)

Podczas wyścigu, drużyny zmuszone są do kilkukrotnego tankowania pojazdów oraz wymiany opon na nowe. Zgodnie z regulaminem, drużyny mają dozwolonych pięciu członków załogi w momencie rozpoczęcia wydarzenia, gdzie każdy z nich musi być odpowiedzialny za poszczególne działania. Dla każdego wyścigu obowiązuje ustalony limit prędkości na pit-roadach. -> skrypt wam narzuci prędkość.

 

8. Procedura wyścigu;

Od 30 do 45 minut przed czasem rozpoczęcia się wyścigu odbędzie się wprowadzenie dla kierowców. (odegra wam to GM/MGM) Nieobecność podczas wprowadzenia skutkowało będzie startem z ostatniej pozycji. Po wprowadzaniu odbędzie się śpiew hymnu narodowego. Po zakończeniu hymnu, każdy z kierowców ma pięć minut, aby wsiąść do swoich samochodów z całym wyposażeniem bezpieczeństwa przymocowanym i gotowym do pracy. Pod koniec przepisowych pięciu minut, kierowcy usłyszą komendy, by uruchomić swoje silniki. Po uruchomieniu silników, pojazdy zostają w miejscu przez trzy minuty, kolejno udają się na linie mety i odbywają trzy, pełne okrążenia stałym tempem za pojazdem bezpieczeństwa. Po zakończeniu trzeciego okrążenia pojazdy ustawiają się na wcześniej wskazanych pozycjach. 

 

Po zakończeniu wyścigu, dozwolone jest, by zwycięski kierowca wykonał serię /palenia gumy/, a kolejno skierował pojazd do boksu. 

 

9. Bezpieczeństwo na torze;

Obowiązkowo wymagane jest urządzenie do przytrzymywania głowy oraz szyi kierowcy wraz z pełnym opancerzeniem. Hełm jest również wymagany dla KAŻDEGO członka załogi PIT. Kierowcy oraz członkowie załogi PIT muszą również nosić strój ognioodporny. Wszystkie pojazdy muszą być zgodne z regulaminem oraz regulacjami ligi CARNAS. 

 

 

Każdy, który bierze udział w lidze CARNAS jako kierowca/członek załogi/menadżer/inwestor itd. zobowiązany jest do przeczytania powyższego /regulaminu/. Niektóre punkty i informacje będą przeze mnie stopniowo edytowane i uzupełniane.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Poniżej przedstawiam wam kilka ogólnych zasad, dzięki którym miejmy nadzieję gra będzie sprawiała wszystkim przyjemność. (to również zostanie z czasem poddane edycji)

 

W pierwszej kolejności przedstawię kilka zasad w głównej mierze skierowane dla kierowców:

 

1. Zakaz przyciskania przycisku F8 przez kierowców podczas wyścigu -> skutkuje wykluczeniem danego zawodnika z wyścigu, banem na kolejne wyścigi oraz obciążeniem zespołu, który reprezentuje ogromną karą finansową.

 

2. Zakaz jazdy na tzw. ESC. -> skutkuje wykluczeniem danego zawodnika z wyścigu, banem na kolejne wyścigi oraz obciążeniem zespołu, który reprezentuje ogromną karą finansową.

 

3. Obchodzenie skryptu poprzez tankowanie pojazdów za pomocą kanistra oraz posiadanie ich w ekwipunku, używanie skrzynek z narzędziami -> surowo zabronione, a karane będzie całkowitym wykluczeniem danej drużyny oraz obciążenie jej karą finansową.

 

4. Używanie JAKICHKOLWIEK wspomagaczy, czy tzw. handlingów będzie surowo karane banem przez administrację serwera.

 

5. Wszelkie próby specjalnego wykonywania manewrów PIT -> będą surowo karane wykluczeniem poszczególnych zawodników z wyścigu, banem na kolejne wyścigi oraz obciążeniem zespołu, który reprezentuje ogromną karą finansową.

 

6. Próby /skracania/ -> będą wyciągane konsekwencje IC, którymi będą m.in. utrata pozycji oraz nałożenie kar finansowych na kierowców. 

 

7. Celowe zatrzymywanie się na torze -> będzie skutkowało wstrzymaniem wyścigów, a na kierowce odpowiedzialnego za wstrzymanie wyścigu nałożona zostanie ogromna kara finansowa oraz zostanie zbanowany w kolejnych wyścigach.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kilka zasad, które powinniście przestrzegać jako gracze uczestniczący podczas eventu CARNAS.

 

1. Zakaz wyrzucania jakichkolwiek przedmiotów na tor -> co będzie skutkowało nałożeniem kar finansowych na wasze postaci, dożywotnie zbanowanie ich na eventy tego typu oraz postawienia odpowiednich zarzutów przez organy ścigania IC.

 

2. Wszystkie z waszych postaci będą odpowiednio przeszukiwane IG podczas eventu. (jakieś małe ilości narkotyków, zielska etc. jeśli potraficie fajnie przemycić, to oczywiście będą dozwolone)

 

3. Wszelkie próby utrudnienia rozgrywki dla innych, czy celowe próby psucia eventu (czyt. np. idiotyczne wskakiwanie na tor) będzie odpowiednio karane przez administrację. 

 

4. Jakiekolwiek próby wywoływania bójek, awantur i tak dalej -> wasze postaci będą kolejno usuwane z wydarzenia, zostanie na nie nałożona kara finansowa oraz dożywotni ban na uczestnictwo w tego typu wydarzeniach, a w najgorszym wypadku wylecicie z blokadą postaci.


Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych