>

Skocz do zawartości

Cieplutko zachęcamy, byście zgłaszali swoje frakcje do tegorocznych balonów. Więcej informacji tutaj.

imprezka.png


* * * * - 10 głosy

Pistacjowa Żaba


 • Nie możesz odpowiedzieć
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sim00n

 • Admin Emeritus 2012 - 2019

 • Zasłużony
 • Discord:@Szymon#2137

Napisano 23/05/2019 - 03:09

*
Popularny

1558480135.png

Lato zbliża się wielkimi krokami, większość z nas jest już za maturami oraz innymi testami i jesteśmy na ostatniej prostej do rozpoczęcia wakacji. LS-RP również nie próżnuje przedstawiając Wam nową część miasta. Na plaży Santa Maria Beach stworzyliśmy nowy klub nadwodny, w którym planujemy razem bawić się co niedziele w godzinach wieczornych. Dookoła plaży powstają i będą się rozwijać nowe atrakcje oraz standardowa infrastruktura jak na Amerykańską plażę przystało. Do Waszego użytku oddamy klub, strefę pryszniców i łazienek oraz sklep plażowy oczywiście z musztardą.

W poniedziałek, 27 maja przypada Memorial Day czyli państwowe święto, która upamiętnia tych poległych w trakcie służby wojskowej dla USA. Podobnie jak zeszłego roku, będziemy na serwerze celebrować tę okazję małym eventem na plaży, który później przekształci się w otwarcie nowej ligi sportowej, o której piszemy niżej.

Do zobaczenia na plaży!

PS. Uważajcie na znaki "Zakaz wjazdu (dla pojazdów)", bo podobno LSPD wystawia mandaty.

 

 
1558480142.png


Po długim czasie suszy pożarowej, dzisiejsza iskra skryptowa podłoży płomień pod lskową infrastrukturę ^_^. Przywracamy do gry istniejący kilka lat temu system pożarów, które mogą zostać wywołane przedmiotem mołotowa. Wrzucenie go do budynku wywoła pożar, który mogą ugasić członkowie LSFD. W przeciwieństwie do poprzedniego wydania, zapaloną butelkę można wrzucić niezależnie od tego czy LSFD jest na służbie, ale można to zrobić tylko w godzinach 20:00 - 23:59.

Pożar będzie trwał 15 minut i w tym czasie LSFD może uratować część interioru. W kompletnym lub częściowym spaleniu interior nie będzie dostępny do użytku, dopóki jego właściciel nie odbuduje go za pomocą ticketu. Cena takiej odbudowy będzie zależała od ceny samego interioru i procentu jaki dało się OSP uratować.

Dodatkowo GameMasterzy mają możliwość /podpal(enia) budynku o dowolnej porze więc trzymajcie się na baczności.

1558488496.png

"A kto to panu tak spierdolił..." powiedział fachowiec z firmy ochroniarskiej, po czym zaczął instalować jeden z nowych dodatków do Waszych drzwi. Na tej liście znajdują się między innymi:

 • alarm - podczas okradania mieszkania/biznesu, automatyczne, ciche powiadomienie zostanie wysłane do LSPD
 • drzwi antywłamaniowe - znacznie ograniczają efektywność wytrychu
 • kamery - pokazują informację o monitoringu w pickupie drzwi (od teraz staną się podstawą do odgrywania posiadania nagrań z wydarzeń w środku drzwi)
 • bramki wykrywające metal - wykrywają bronie, amunicje, torby i inne metale

Skoro o ochronie mowa to przejdźmy do ochrony Waszych pojazdów.
Od dziś dostępne są dla was nieobowiązkowe ubezpieczenia, które obniżają cenę napraw o 40%. Miesięczny koszt ubezpieczenia to 10% salonowej ceny pojazdu.
Dodatkowo policja może sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony używając /mdt, a sami macie to pod /v info.

1558480107.png

Logicznym następstwem odnowionego skryptu wyścigów z poprzedniej aktualizacji jest rozpoczęcie naszej własnej ligi wyścigowej. CARNAS to nowa seria, w której będziecie mogli ścigać się w bardziej destruktywny i drużynowy sposób.

Dzięki sześciolitrowym silnikom V8, spalanie Hotringów CARNAS będzie znacznie większe niż typowe samochody drogowe, a odchudzony 20 litrowy bak sprawi, że tankowanie w PIT-stopie będzie wymagane częściej. Wyszkoleni mechanicy będą mogli naprawić je w 30 sekund (zamiast standardowych 180, ale tylko na torze). No i oczywiście sam skrypt pokaże customowy licznik pozycji oraz okrążeń podczas wyścigu.

Więcej informacji o samej lidze możecie dowiedzieć się na poniedziałkowym evencie, o którym informacje pojawią się wkrótce, a także tutaj.

1558480115.png

Makler to nowy zawód na serwerze a dom maklerski to nowy typ grupy, który możecie założyć jako biznes. Od dziś handlowanie na giełdzie papierów wartościowych będzie odbywać się przez te domy maklerskie a gracze chcący kupić akcje muszą udać się do jednego z takich domów. Piecze nad tym projektem sprawował lecik dlatego jego Projekt IC będzie pierwszym, który uzyska dostęp do tego typu grupy.

Więcej informacji tutaj.

Skoro już o przestępcach mowa ;> to kolejną zmianą będzie system napadów. Od teraz przestępcy mogą kraść przedmioty zarówno z pojazdów jak i domów za pomocą nowej komendy /kradziez. Różnica pomiędzy kradzieżą i standardowym /przeszukaj jest taka, że do kradzieży wymagane jest minimum 5 oficerów LSPD na służbie, kradzież trwa dłużej, a policja zostaje natychmiastowo powiadomiona o kradzieży.

Dodatkowo, komenda /przeszukaj zostaje zablokowana podczas kradzieży, tak więc cel powinien zostać wybrany roztropnie, ponieważ dać się złapać za pusty schowek nie jest warte odsiadki.

Oczywiste jest też, że montowanie drzwi antywłamaniowych i zamykanie swoich drzwi to teraz dobry pomysł ;).

1558577031.png


Zastanawialiśmy się również nad tym jak tchnąć trochę życia w strefę biznesową i zdecydowaliśmy o utworzeniu dwóch "stałych" dla miasta firm. Różnica między tymi dwiema flagowymi biznesami a resztą jest taka, że będą one posiadać pełne wsparcie administracji przy organizacji wydarzeń jak i rozwoju frakcji. Dodatkowo przyszłe, potencjalne skrypty dla biznesów będą rozpisywane pod kątem właśnie tych dużych przedsiębiorstw. Część tych zmian skryptowych już weszła w życie i jest opisana w tym ogłoszeniu. Do tych rzeczy dochodzi także duże wsparcie finansowe i gotowy start w postaci budynków, pojazdów, przedmiotów i tym podobnych rzeczy. Kluczową zmianą jest jednak to, że te biznesy nie będą wyparowywały gdy tylko ich właściciel się znudzi. Pieczę nad projektami będzie sprawował opiekun strefy cywilnej i gdy uzna to za konieczne - będzie zmieniał właściciela danego biznesu tak, by frakcja cały czas była aktywna. Na tą chwilę wybraliśmy dwa typy przedsiębiorstw:

 • Klub rozrywkowy/muzyczny
 • Firma ochroniarska.

Na tą chwile pozycje klubu rozrywkowego przejmuje Ctronic pod szyldem Exotic. Pozycja firmy ochroniarskiej jest jednak do obsadzenia przez graczy. W tym celu każdy zainteresowany może skontaktować się z Gamemasterem Degusiem, który jest obecnie opiekunem strefy i podejmie decyzje o tym w czyje ręce trafi biznes. Od liderów tych frakcji jednak mamy spore wymagania - chcemy, żeby te biznesy stały się głównym miejscem pracy dla osób które w strefie cywilnej szukają aktywnej rozgrywki wśród biznesów jak i również punktem zaczepienia dla osób, które pierwszy raz mają styczność z serwerem lub role-play.

Jeśli zaś pomysł się przyjmie jesteśmy otwarci na wprowadzenia paru nowych, odmiennych typem biznesów w poczet "flagowych" przedsiębiorstw. Takie biznesy powinny posiadać sporę pole do gry dla potencjalnych pracowników. Jeśli zatem macie jakieś pomysły możecie je przedyskutować z Degusiem.


1558577039.png

Do powyższej listy zmian dołączamy również:

Wiosenne Sprzątanie
Pozbyliśmy się pracy rybaka, komend /kop i /sprzedaj, robaków, wędek, przedmiotów ryb i tym podobnych śmieci.

Zmieniliśmy okolicznościowe logo z serduszkiem WOŚP na logo standardowe (w grze).

 

Naprawiono buga z klonowaniem przedmiotów po wyjściu z odsiadki.

 

Screenshot2
Dodaliśmy komendę /screenshot2, która działa tak samo jako /screenshot ale dodaje kolor zielony (#00FF00) zamiast czarnego (#000000).

Tuning
Skonsolidowaliśmy wszystkie warsztaty tuningowe do jednego miejsca tak aby łatwiej było Wam znaleźć mechanika na służbie, który może Wam zaoferować tuning. Szukajcie tego w warsztacie Kakagawa.

Nowe Osiedle
Trwają prace nad nowym osiedlem mieszkalnym dla graczy. W odróżnieniu jednak od innych tego typu projektów tym razem chcemy postawić na stały rozwój osiedla. W tym celu Vincu przygotowuje dla Was nowe modele budynków a deguś dobiera sobie mały podzespół małych gmów w celu stałego dostarczania rozrywki w danym miejscu. Więcej informacji na ten temat już wkrótce a tymczasem firma Final Build zajmuje się w grze pracami związanymi z budową nowego osiedla.


1500134615.png


Oczekujcie informacji o nadchodzących eventach i organizacjach w których możecie uczestniczyć (takich jak CARNAS) wkrótce. W międzyczasie, jeżeli Wy macie pomysł na jakiś event, lub chcielibyście użyć nowej plaży, torów wyścigowych czy czegokolwiek innego i potrzebujecie pomocy ekipy, piszcie śmiało.

Tym, którzy już mają wolne miłych wakacji, tym którzy dalej zdają testy powodzenia a nam reszcie szarych roboli siedzących od 9 do 5 w pracy miłego grania wieczorem.

Pozdrawiamy,
Ekipa Los Santos Roleplay.#2 ahegao_chan

 • przerwa od sampa

 • Użytkownik
 • Discord:kosmiczny alfons#7719
 • Miejscowość:Bydgoszcz

Napisano 23/05/2019 - 03:19

:wub: no i fajnie  :wub:#3 Joevangelis

 • Użytkownik

Napisano 23/05/2019 - 03:21

Super :) #4 Hippo

 • Moderator serwera
 • Discord:hippo#5204

Napisano 23/05/2019 - 05:52

Dobra robota, jedziemy z tym!#5 Saurafel

 • Użytkownik
 • Skype:ctrlaltdelte Mój stan
 • Steam ID:Saurafel
 • Discord:Saurafel#8493
 • Miejscowość:Lublin

Napisano 23/05/2019 - 06:42

Jaka komenda służyła do odebrania przedmiotów z więzienia i kiedy to wpisać?#6 chosen_

 • lspd skurwysyny udupiacze

 • Użytkownik
 • Discord:tomo chosen #7443

Napisano 23/05/2019 - 07:12

fajne#7 bulka

 • Użytkownik
 • Discord:bulka9696#7479
 • Miejscowość:Rzeszów

Napisano 23/05/2019 - 07:24

Jaka komenda służyła do odebrania przedmiotów z więzienia i kiedy to wpisać?

/odbierz po wyjściu z paki przy sali widzeń #8 mathelusz

 • Użytkownik
 • Discord:mathelusz#9031

Napisano 23/05/2019 - 07:38

wyczuwam lagi#9 Jackal

 • Russian Mob

 • Zasłużony
 • Discord:Jackal#9080
 • Miejscowość:Szczecinek

Napisano 23/05/2019 - 07:55

Dobra robota, jedziemy z tym!

Gdzie jedziesz i z czym?#10 0skaris

 • Ręka wolnego centrum

 • Zbanowany
 • Discord:0skaris#2207

Napisano 23/05/2019 - 09:38

Fajno fajno!


Użytkownik 0skaris edytował ten post 23/05/2019 - 09:39


#11 Sproket

 • Główny administrator
 • Discord:Sproket#3177

Napisano 23/05/2019 - 09:44

to dzięki drunk streamom

#12 Ctronic

 • Moderator serwera

Napisano 23/05/2019 - 09:49

ta... jasne #13 0skaris

 • Ręka wolnego centrum

 • Zbanowany
 • Discord:0skaris#2207

Napisano 23/05/2019 - 09:55

Skąd pozyskać te kamery i inne, bo na zamawianiu nie ma.#14 Chytrus

 • kino kolacja kopulacja

 • Użytkownik
 • Discord:Michael Chytrus#3956
 • Miejscowość:trzeci wymiar

Napisano 23/05/2019 - 10:20

to moze jak degus zbiera ekipe sobie to niech kazdy z nich zrobi zrzute i mi w koncu odda te 15zl#15 Sproket

 • Główny administrator
 • Discord:Sproket#3177

Napisano 23/05/2019 - 10:21

Skąd pozyskać te kamery i inne, bo na zamawianiu nie ma.

Pozycja firmy ochroniarskiej jest jednak do obsadzenia przez graczy. W tym celu każdy zainteresowany może skontaktować się z Gamemasterem Degusiem


Dostanie zamawianie firma (1) wybrana przez kryminaliste degusia.

#16 XVX

 • Zjedź na pobocze i zgaś silnik

 • Użytkownik Premium
 • Steam ID:bedeciezjadl
 • Discord:XVX #7487
 • Miejscowość:Sportowa Warszafka

Napisano 23/05/2019 - 10:27

No to lecimy kurla

#17 Kenni

 • Moderator serwera
 • Discord:Kenni#3649

Napisano 23/05/2019 - 10:28

489372197190631426.png?v=1#18 Alsat

 • I solve problems

 • Użytkownik
 • Discord:Alsat#8805

Napisano 23/05/2019 - 10:31

Dostanie zamawianie firma (1) wybrana przez kryminaliste degusia.

Nie bardzo rozumiem sens czegos takiego. Czemu tylko jedna? To znaczy ze jak firm będzie więcej to pozostałe nie będą mogły nic montować skryptem (co w zasadzie jest połowa sensu ich istnienia)? To się kupy nie trzyma, chyba ze czegoś nie rozumiem...


Użytkownik Alsat edytował ten post 23/05/2019 - 10:31


#19 Sava

 • SEVSIARA

 • Moderator serwera
 • Discord:Sava#0706
 • Miejscowość:Wrocław #71

Napisano 23/05/2019 - 13:09

Domagam się wgrania obiektów pitbulli#20 agamythe187

 • Użytkownik
 • Discord:agamythe#2107

Napisano 23/05/2019 - 14:58

przepiękny news!  :wub:  :wub:  B)Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych