>

Skocz do zawartości

1f0906688d4af.png


Nishida-kai


 • Nie możesz odpowiedzieć
189 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 29/03/2019 - 13:46

*
Popularny

yakuza15.jpg#2 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 29/03/2019 - 22:25

unknown-243.png
 
Od dobrych kilku miesięcy coraz częściej na ustach mieszkańców miasta, zwłaszcza tych regularnie odwiedzających z różnych powodów okolice Downtown, pojawia się zagadkowe określenie: "Nishida-kuru". Jak dowiedzieć się można z niektórych źródeł – nazwę tą należy wiązać z niczym innym niż ugrupowaniem przestępczym, funkcjonującym po dziś dzień w okolicach Sacco Avenue.
 
Na początku 2019-ego roku, Sacco Avenue znajdowało się pod kontrolą cieszącego się złą sławą przestępcy, Mineo Shimury. Ten stan rzeczy szybko się jednak zmienił i – według niepotwierdzonych relacji – został on obalony w skutek wewnętrznego przewrotu w jego organizacji. Los Shimury po dziś dzień pozostaje nieznany, jednak nie przeszkodziło to nowej, dużo silniejszej grupie w szybkim zadomowieniu się na jego terytorium. W ciągu tych kilku miesięcy rozbudowali oni niewielki gang do rangi dobrze zorganizowanej grupy przestępczej. Obecnie mówi się nawet o potencjalnej relacji, bądź też rywalizacji tejże grupy z italoamerykańskimi mafiami. Istnieje teoria głosząca, że ugrupowanie działało na terenie miasta już dużo wcześniej, ograniczając jednak swój zasięg wpływów jedynie do obszarów granic dolnego Verdant Bluffs. O nieformalne przewodzenie Nishida-kuru początkowo oskarżało się rzekomo działającego na terenie Las Venturas Yoshihiro Nishidę, jednak ostatecznie większe podejrzenia zaczęły coraz częściej padać na Miyuki Nishidę, szefową filii korporacji Nishida-kai w Los Santos. Związki kobiety z organizacją – pomimo oczywistej konotacji nazwiska – nie zostały do tego momentu potwierdzone.
 
Paradoksalnie, obszar dookoła Sacco Avenue wyraźnie skorzystał na pojawieniu się na nim nowej grupy. Aktualnie dzielnica ta ma reputację bycia jedną z najbezpieczniejszych w centralnej części miasta, co potwierdzają sami mieszkańcy. Sama korporacja Nishida-kai, natomiast, przeznacza duże środki na ocieplenie swojego wizerunu wśród lokalnej społeczności. Jednym z ostatnich przykładów takich działań jest dofinansowanie nowo-powstałej kliniki medycznej na ulicy Sacco Avenue. Korporacja przyczynia się do wzrostu ludności japońskiego pochodzenia w mieście, dając im możliwość pracy na japońskich standardach i w japońskim języku. Mimo zwiększającej się liczby osób bezrobocie w tej części miasta pozostaje niskie, a miejsc pracy nie brakuje, ponieważ firma coraz bardziej się rozszerza, przejmując i zachęcając do przyłączenia się coraz więcej biznesów, nie tylko tych prowadzonych przez azjatów bądź japończyków. W aktualnym momencie korporacja może pochwalić się kontrolą nad firmami mające faktyczne monopole na usługi swoich kategorii na terenie miasta, takie jak OUR TAXI, bądź Z&P Security.

 
Chcąc dołączyć do Nishida-kuru należy zacząć od przygotowania sobie postaci. Ponieważ jest to organizacja powiązana z Yakuzą (a przynajmniej za takową się uważającą i do tego dążącą), twoja postać powinna być mężczyzną, w jakimś stopniu pochodzenia japońskiego. Co to oznacza? Poza oczywistą możliwością kreowania imigranta z Japonii chętnie przyjmujemy japońskich amerykanów n-tej generacji, czyli po prostu potomków takowych japońskich imigrantów których rodzice, dziadkowie, czy pradziadkowie (itd.) byli rdzennymi japończykami, którzy przyjechali do Ameryki. Jest to również świetna okazja do nauczenia się gry w tego typu organizacji o japońskiej kulturze, hierarchii i zasadach, ponieważ liczymy się z tym, że będąc takim zamerykanizowanym japończykiem trzeba się nauczyć pewnych rzeczy, i prowadzenie takiej postaci jest ku temu świetną okazją. Poza tym istnieje możliwość grania zwykłego mieszkańca, dowolnej płci lub rasy (nawet nie-azjaty), który nie miesza się w interesy organizacji. Nie spodziewaj się jednak jakiegokolwiek szacunku od członków ugrupowania, za to ty będziesz musiał(a) go okazywać członkom organizacji właściwie bez przerwy, przy każdej okazji.
 
Większego wyszczegółowienia wymaga granie kobietą w Nishida-kuru. Zacznijmy od tego, że zwykła mieszkanka osiedla praktycznie nie ma szans na zostanie oficjalną członkinią organizacji, nawet jeśli byłaby rodzoną japonką i bardzo się jej przysłużyła, poprzez pomaganie w jej przestępczych operacjach. Rangą kobiety zawsze będzie Jun-kosei-in, z wyjątkiem sytuacji opisanych w dalszej części tego paragrafu. Tutaj zawsze mężczyzna będzie górą, bo po prostu jest mężczyzną, co wiąże się też z tym, że kobieta działająca w organizacji na poziomie ulicy naraża się na szykany i ogólny brak akceptacji. Odmiennie natomast sytuacja wygląda w aktywnościach legalnych, przykładowo prowadzeniu biznesu dla organizacji. Jest to jeden z nielicznych sposobów na zdobycie szacunku pozostałych członków będąc kobietą i skuteczne działanie może zaowocować np. zaproszeniem do zarządu korporacji-przykrywki należącej do ugrupowania, bądź w ekstremalnych przypadkach nieoficjalnym przyzwoleniem na zarządzanie zarówno legalnymi i nielegalnymi procederami pod przykrywką szefowej takowej korporacji (jak nasza aktualna liderka). Jeszcze innym sposobem na grę jest "podłączenie się" pod oficjalnego członka ugrupowania, oczywiście im wyższa ranga tym lepiej. Partnerce gangstera (niekoniecznie żonie) należny jest prawie taki sam szacunek jak samemu gangsterowi, zwłaszcza od osób niższych mu rangą. Łatwiej też jej będzie otrzymać potencjalny biznes do opiekowania się nim, co może być wspomnianą wcześniej drogą do awansu.
 
Niezależnie od wybranej ścieżki zaczynasz lądując na samym dnie. Mimo egzotycznie brzmiących rang nie ma tu żadnej filozofii i wstępne "szczeble" hierarchii prezentują się następująco:
 
Jun-kosei-in – osoba powiązana z organizacją, ale mająca nikłe szanse na dołączenie ze względu na płeć, rasę, bądź narodowość. Biała lub czarna postać mieszkająca na osiedlu nigdy nie wybije się ponad tą rangę. W przypadku japońskiej kobiety będzie to bardzo trudne.
 
Ronin – nic innego jak zwykły wubek, tak naprawdę nie wybijający się ponad zwykłego mieszkańca, poza tym, że pobieżnie wie o istnieniu organizacji i może zostać wykorzystany przez nią do brudnej roboty, która w praktyce przybrać może dowolną formę. Nie ufa się mu na tyle, by działał samodzielnie i nie ma żadnych przywilejów, mimo, że podlega pod zasady organizacji i musi ich surowo przestrzegać.
 
Shatei – młodszy brat, czyli podstawowy "member", tu ląduje się po zdobyciu zaufania. Takowemu jegomościowi należy się już szacunek i nie powinien być zmuszany do wykonywania kompromitujących go zadań, ponieważ jest już oficjalnie członkiem ugrupowania.
 
Kyodai – starszy brat, osoba która spędziła w organizacji trochę czasu jako szeregowy członek i zasłużyła się w mniejszym lub większym stopniu. Zwykle są to osoby dobrze zadomowione w strukturze, którym powierza się odpowiedzialne zadania. Okazjonalnie mogą nawet zastępować lidera ekipy.
 
Oczywiście istnieją dalsze szczebelki w hierarchii – jednym z podstawowych zadań nowego kandydata jest jednak rozeznać się kto jest kim, czego nie chcemy was pozbawiać. Więcej o naszej strukturze dowiedzieć się można już po dołączeniu.
 
Gramy organizację w realiach amerykańskich, a do tego – co też nie jest z góry oczywiste – w realiach panujących na serwerze, co wiąże się z oczywistymi odstępstwami od typowej Yakuzy funkcjonującej w Japonii, chociaż i tutaj staramy się znaleźć jakieś kompromisy. O ile – tak jak praktycznie każda inna organizacja na serwerze – polegamy głównie na broni palnej zamiast rozwiązywać problemy samą pięścią (w przeciwieństwie do Japonii, gdzie nielegalna broń jest droga i mało kto ma do niej dostęp), to np. starając się wyłudzić haracz przedstawiamy go w formie legalnej oferty firmy ochroniarskiej, a dopiero po otwartej odmowie zaczynamy wyrządzać szkody. Stawiamy też lekki nacisk na kodeks Bushido, który, poza spełnianiem podobnej funkcji jak "Omerta" czy inne niepisane zasady w innych organizacjach przestępczych, dodaje sporo klimatu do naszej gry. W praktyce oznacza to, że grając u nas spodziewamy się bezgranicznej (a przynajmniej sporej) lojalności wobec starszych rang i pozostałych braci, korzystania z odpowiednich zwrotów w rozmowach z innymi, czy dbania o honor (głównie swój i ugrupowania, nikt rozsądny nie zaprząta sobie głowy by być fair w stosunku do kacapa albo makarona, którzy takowego nie mają).
 
Mam nadzieję, że ten blok tekstu nakreśla wizję tego co gramy. Wszystko co należy zrobić by dołączyć to najpierw wbić na naszego discorda: https://discord.gg/kujZqmD, a następnie już w grze dołączyć do którejś z firm pod nas podlegających lub też korporacji (preferowana droga dołączenia), bądź po prostu zacząć grać w godzinach wieczornych na Sacco Avenue, w centrum miasta (małe podwórko z bramą, otoczone przez bloki mieszkalne), gdzie również możecie wynająć lub wykupić jedno z tanich mieszkań (do czego zachęcamy). Alternatywą jest też dołączenie do middo naito kurabu, bądź Night Kids (ściganci, i przedostanie się przez nich do naszej organizacji, jednak nie gwarantujemy zamierzonego efektu, ze względu na odrębność tych projektów i stosunkowo rzadki kontakt, mimo oczywistego powiązania.
 
Na ten moment nasze firmy to:
 
Nishida-kai Corp. (główna, nadrzędna korporacja -
Zobnin&Partners Security (firma ochroniarska)
OUR TAXI (firma taksówkarska)
Downtown Medical Clinic (klinika medyczna)
Los Santos Aviation Center (centrum lotnicze/aeroklub/transport lotniczy)
Shine Club (klub nocny)
Re Elektro Company (usługi elektromonterskie)

Użytkownik Kaise edytował ten post 07/07/2019 - 11:40


#3 MvTiX

 • Młody G z gdyni

 • Zbanowany
 • Discord:MvTiX. #8524
 • Miejscowość:Gdynia

Napisano 29/03/2019 - 23:31

*
Popularny

skrin1.png#4 KarolekKKEK

 • picobello dolcze gusto

 • Użytkownik
 • Skype:picobello dolcze gusto Mój stan
 • Steam ID:picobello dolcze gusto
 • Discord:picobello dolcze gusto#2478
 • Miejscowość:picobello dolcze gusto

Napisano 29/03/2019 - 23:36

Suta mi wykręciło o 360 stopni! :D Powodzenia chłopacy.#5 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 11:07

* Sacco czy też j-town jest pod kontrolą mniejszego klanu bez realnej władzy, mieszkańcy osiedla są zastraszani a ich biznesy są pustoszone. Azjaci mieszkający na tym osiedlu boja się o swoje życie każdego dnia kiedy wychodzą do pracy. Głównymi nielegalnymi procederami które zachodzą na Sacco to handel narkotykami, nielegalny hazard, sutenerstwo i wymuszenia. Prócz tego jest kilka mniejszych grup, które są zlepkiem znajomych starających się przeżyć mimo sytuacji na osiedlu. Klan który kontroluje Sacco jest prowadzony przez narkomana pijaka, oraz hazardzisty przez co na scenie Japońskiej przestępczości jest uważany na ściek - przynajmniej takie chodzą plotki.


Użytkownik Kaise edytował ten post 30/03/2019 - 11:07


#6 czlowiekwidmo

 • inspirujące życie podziemne

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 11:56

Niezła Yakuza z kobietą na jakimkolwiek decyzyjnym miejscu w hierarchii x. d

 

down: pruje to się stare prześcieradło dziewczyno więc uważaj na słownictwo ; ).


Użytkownik czlowiekwidmo edytował ten post 30/03/2019 - 12:24


#7 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 12:02

Czytaj ooc, nie gramy yakuzy 1:1. Modyfikujemy jak nam się wszystko podoba. Ogólnie wiedziałam że ktoś się spruje o to wcześniej czy później. Moja postać nawet nie ma pełnych tatuaży i pełni funkcję prowadzenia legalnych interesów oraz bycie łącznikiem swojego ojca. Wcześniej zostało napomniane że organizacja wywodzi się z Tokio, gdzie została wypchnieta z miasta. Kultura jest modyfikowana według moich upodobań. Dlatego jest organized Asian crime / nishida kuru. Jeszcze nie zaczęliśmy grać na pełnej, żadnych większych ssow odemnie i wątku a już. Tak słowem wyjaśnienia. 


Użytkownik Kaise edytował ten post 30/03/2019 - 12:09


#8 psych069

 • Zbanowany
 • Discord:psych0#6640

Napisano 30/03/2019 - 14:16

akcja1.jpg

akcja2.png

akcja3.jpg

akcja4.jpg

akcja.jpg

 

akcja6.jpg

akcja7.jpg

akcja8.jpg

akcja9.jpg

akcja10.png


Użytkownik psych069 edytował ten post 30/03/2019 - 16:28


#9 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 14:54

e5e17efa7632c.png#10 Suspect

 • Drunkard's Prayer

 • Użytkownik
 • Discord:Suspect#3719
 • Miejscowość:Warszawa

Napisano 30/03/2019 - 16:40

[Polski]: Fajna organizacja, polecam#11 Jamal

 • ¯\_(ツ)_/¯

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 17:00

Wygląda świetnie.#12 Aqulian

 • || ★ ★ ★

 • Użytkownik
 • Discord:Aqulian#8858
 • Miejscowość:Białystok

Napisano 30/03/2019 - 17:40

Dobry lider, to dobra organizacja :)#13 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 17:53

* Nishida kuru nie ma jeszcze żadnych wpływów na Sacco, aktualnie sacco jest podzielone na trzy dystrykty.

* Pierwszy dystrykt - największy i najbardziej dochodowy jest kontrolowany przez bossa, narkomana i ćpuna - Shimura.

* Druga część Sacco jest kontrolowana przez neutralną grupkę, bez większej kultury. Zlepka młodzików

* Ostatnia część Sacco jest kontrolowana przez fanów motoryzacji, złodziei samochodowych.

unknown.png

 

((Aktualnie na sacco będzie grało +/- 20 osób, pełnoprawnych członków naszej organizacji jest zaledwie 5-6. Miejcie to na uwagę, nie bierzcie każdego Japończyka jako membera, bo miał kontakt z kimś bardziej wpływowym.))


Użytkownik Kaise edytował ten post 30/03/2019 - 17:56


#14 Klaudyna

 • Użytkownik

Napisano 30/03/2019 - 18:53

Powodzenia Kaise, nie daj się : D#15 psych069

 • Zbanowany
 • Discord:psych0#6640

Napisano 30/03/2019 - 19:50

akcja4.jpg

akcja5.jpg#16 MvTiX

 • Młody G z gdyni

 • Zbanowany
 • Discord:MvTiX. #8524
 • Miejscowość:Gdynia

Napisano 30/03/2019 - 19:52

Powodzenia Kaise, nie daj się : D


KOCHAM CIE KLAUDIA

#17 antu5

 • khmer pride

 • Użytkownik
 • Discord:antus5#3895

Napisano 30/03/2019 - 21:22

Japanese-and-dogs-are-not-allowed_statem#18 Kaise

 • ハスの花

 • Użytkownik

Napisano 31/03/2019 - 20:34

1cbe779512cf8.png#19 nanky

 • 311

 • Użytkownik
 • Discord:nanky#2849
 • Miejscowość:Sosnowiec

Napisano 31/03/2019 - 21:06

iker_kasaiSS2.png

iker_kasaiSS3.png#20 nanky

 • 311

 • Użytkownik
 • Discord:nanky#2849
 • Miejscowość:Sosnowiec

Napisano 01/04/2019 - 21:29

tldrchatbox.png

ssik.pngUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych