>

Skocz do zawartości

imprezka.png


The Pellegrino Crime Family

readealmafia pellegrino crime family

 • Nie możesz odpowiedzieć
825 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adi

 • Moderator Forum

Napisano 19/01/2019 - 00:05

*
Popularny

 1ver.png

 

La Cosa Nostra” jest określeniem utrzymującym się już od ponad wieku; odkąd pierwsi przedstawiciele mafii sycylijskiej postanowili przejąć kontrolę nad włoskim społeczeństwem i środowiskiem przestępczym działając pod niewinnym szyldem „rodziny”. Jak mawiał legendarny już boss Carlo Gambino - "Musisz być jak lis i lew. Lis jest na tyle sprytny, że rozpozna zasadzkę, zaś lew jest tak silny, że przegoni wilki. Bądź jak lis i lew a nikt cię nie pokona".
 
 
Tą regułą na pewno kierował się niejeden gangster chcący wydeptać swoją własną ścieżkę kariery przestępczej wkraczając w świat ludzi, którzy posiadają swój własny kodeks i zasady. Czym są dziś słynne przykazania mafijne dla nowego pokolenia młodej fali która żyje szybko i umiera młodo? W XXI wieku ulicą rządzi przemoc, którą napędzają narkotyki (przyczyniły się m.in. do rozwiązania języków ludziom piastującym władzę w mafijnych strukturach na najwyższych szczeblach, były powodem wielu krwawych konfliktów oraz poniekąd pchnęły ‘’Teflonowego Dona” Johna Gottiego do morderstwa ówczesnego bossa rodziny Gambino Paula Castellano). Chęć pozyskania szybkich i łatwych pieniędzy sprawiła, że narkotyki wdarły się do struktur przestępczych hierarchii z prędkością światła i pochłonęły w mgnieniu oka całe miasta stając się jedynym źródłem upragnionej wody na bezgranicznej pustyni możliwości ich sprzedaży. Stąd też nienawiść ‘’starej szkoły’’ do tej branży i utrzymujący się przez lata wewnętrzny zakaz w przestępczych rodzinach dotyczący handlu nimi. Dziś już nikt o nim nie pamięta.
 
Zapomnieniu uległo również nazwisko, będące niegdyś na ustach wszystkich dziennikarzy śledczych oraz agentów federalnego biura śledczego kiedy sprawa ta stanowiła dla nich najwyższy priorytet, a mianowicie - Pellegrino. Organizacja ta ze świetnie zorganizowanej i prężnie rozwijającej się grupy przestępczej zaczęła przypominać równię pochyłą i systematycznie się po niej staczała. Odkąd ‘’Krwawy Boss’’ jak nazywany był przez organy ścigania Casey Lazzari po zleceniu morderstwa na swoim poprzedniku Johnie Carfano zmuszony był ustąpić miejsca młodszemu pokoleniu (ze względu na swój stan zdrowia i pogarszającą się pamięć) bacznie przyglądaliśmy się sporej rotacji na najwyższych szczeblach władzy w rodzinie Pellegrino. Największym zaskoczeniem okazał się brak reakcji ze strony długoletniego zastępcy Lazzariego, Jamesa Chiarelliego. Niechęć do zaciekłej rywalizacji o władzę i ustąpienie charyzmatycznego oraz od zawsze ambitnego ‘’Wściekłego Byka’’ wywołała niemałe zaskoczenie wśród mafijnych ekspertów. Mimo ugruntowanej pozycji w hierarchii i lat wiernej ‘’służby’’ opuścił najwyższy szczebel w drabinie - przypuszczalną przyczyną takiego obrotu spraw mógł być podeszły wiek gangstera i cena spokoju. Znany był również fakt, że Chiarelli chorował na nowotwór.
Pomimo wykluczenia z grona potencjalnych kandydatów do przejęcia steru Chiarelliego temat nadal pozostawał otwarty. O swój kawałek skórzanego fotela na szczycie wulkanu mogli upomnieć się również starzy kapitanowie, tacy jak Louis Zazza, Salvatore ‘’Sonny’’ Cateno czy choćby Phillip Bassano. Warto również wspomnieć, że w Pellegrino niezwykłą rzadkością było występowanie zjawiska nepotyzmu, które w innych rodzinach często przeważało nad rozsądkiem w wyborze następców, doszczętnie je rujnując. Sytuacja na pokładzie niegdyś stabilnego okrętu mogłaby być naprawdę dramatyczna, gdyby tylko któryś z tych czynników uległ zmianie. W czasach monitoringu, zaawansowanych podsłuchów i polityków przeznaczających gigantyczne środki na walkę ze zorganizowaną przestępczością nikt nie chce znaleźć się na świeczniku. Koniec końców swoje najmocniejsze karty postanowił odsłonić wychowanek Jasona ‘‘Mowgli’’ Verdiego, u którego boku zaczynał właśnie karierę - Paul ‘‘Dale’’ Civello
Po tajemniczym zniknięciu Lenny’ego ‘’Lenny Pops’’ Cavigoli zastąpił go na stanowisku doradcy rodziny i stał się jedną z najbliższych osób stojących przy boku samego Lazzariego. Co się stało z Cavigolim? Przypuszczalnie został zamordowany podczas jednej ze swoich delegacji. Oficjalnie wiemy, że pełnił rolę łącznika ‘’Krwawego Bossa’’ w kontaktach z rodziną Forelli i często przebywał na terenie Liberty City. Nie od dziś wiadome jest, że w przeszłości dochodziło do wielu konfliktów na linii Pellegrino - Forelli. Uważa się, że ‘’Big Paul’’ przewidywał postęp choroby starzejącego się bossa i za jego plecami zjednywał sobie przychylność i poparcie najważniejszych kapitanów. Stopniowo stawał się również osobą najbardziej wpływową w rodzinie; mającą decydujący głos w wielu kluczowych sprawach. Ostatecznie energiczny i przebiegły wówczas pięćdziesięciodwu latek dopiął swego w połowie roku 2018.
 
Co się dzieje w momencie gdy zostanie wybrany nowy prezydent Stanów Zjednoczonych? Natychmiast wymienia stary sztab na swoich najbardziej zaufanych ludzi. Nie inaczej jest po przejęciu władzy w przestępczym półświatku. Nazwisko Civello głośno rozniosło się po ulicy i ci, którzy mieli w przeszłości kłopoty z ‘’nowym szefem’’ dobrze wiedzieli, że mogą stać się celem do wyeliminowania. Na nadchodzące zmiany nie musieliśmy długo czekać. Jedną z pierwszych kontrowersyjnych decyzji ‘’Big Paula’’ było mianowanie szykującego się do wyjścia z więzienia kapitana rodziny, Raymonda Prisco swoim zastępcą. Nie umknęło niczyjej uwadze pominięcie kilku innych ważnych nazwisk (bardziej pasujących do tej roli), takich jak choćby Robert Stanfa. Nie ulega wątpliwości, że przejęcie władzy przez młodsze pokolenie gangsterów zakończyło pewną erę w organizacji Salvatore Pellegrino. Dotychczas pomimo od lat nasilającego się nacisku ze strony świeżej krwi w strukturach udawało się zachować zasady ‘’starej szkoły’’ i kontrolować zapędy nowego pokolenia, co było rzadkością wśród mafijnych rodzin. 
Wraz z nowym zarządem w życie weszły nowe zasady. Metody działalności grupy uległy zmianie, a głównym założeniem stało się jak najszybsze zdobycie jak największej ilości gotówki. Ostrożność przestała być najważniejsza w interesach i poprawnym funkcjonowaniu całej machiny. Zaobserwować mogliśmy ‘’popuszczenie pasa’’ i odwilż w brygadach pozwalającą na większą swobodę działania po latach mroźnego powiewu z ‘’góry’’. 
 
Paul ‘‘Big Paul’’ Civello miał bardzo mało czasu, by móc dobrze ułożyć się w fotelu siadając za sterami nowego, sportowego ferrari, w które miał zamiar zamienić rodzinę Pellegrino, dotychczas poruszającą się klasycznym chevroletem impalą z 1973 roku. Już niecałe dwa miesiące po objęciu władzy został aresztowany wraz z innymi czołowymi członkami grupy. Zwiększone zaangażowanie w handel narkotykami i otwieranie nowych kanałów przerzutowych, matactwa podatkowe, prostytucja, handel bronią oraz wymuszanie haraczy to tylko niektóre z oskarżeń, które ciążą na aresztowanych. Jak wynika z doniesień Federalnego Biura Śledczego materiał dowodowy przeciwko członkom rodziny Pellegrino zbierany był przez ostatnie trzy lata, ale dopiero teraz udało się całkowicie dopiąć akt oskarżenia przeciwko Civello, będącego najważniejszą zdobyczą Biura. Nie zapowiada się na to żeby ‘’Dale’’ jak nazywany był w młodości świeżo upieczony boss szybko opuścił więzienie. Przewiduje się, że będzie to możliwe dopiero po dwudziestu latach. Być może powróci na ulicę jak niegdyś jeden z najstarszych kapitanów rodziny Giacomo ‘‘Jackie’’ Agostino, który wtedy już dawno, używając mafijnego żargonu będzie ‘’gryzł piach’’. 
 
richiep.png
 
Oczy wszystkich znów zostały zwrócone ku najwyższym piętrom wieżowca, walącego się w fasadach. Dosłownie przed momentem zastanawialiśmy się nad przyszłością organizacji pod nowym przywództwem i następnymi decyzjami, by po chwili patrzeć jak kolejna marmurowa kolumna upada na ziemię roztrzaskuje się na kawałki. W tych okolicznościach trudno było wytypować oraz przewidzieć czyje nazwisko obiegnie wszystkie nagłówki portali, żyjącymi ostatnimi wydarzeniami. Najwyższa italo-amerykańska liga przestępczych szachów zaczęła przypominać chaotyczną rosyjską ruletkę; w bębnie mieścił się jeszcze jeden nabój, lecz nikt nie chciał sięgnąć po rewolwer. 
Przyjrzeliśmy się układowi okrągłego stołu i przeanalizowaliśmy potencjalne nazwiska mogące przy nim usiąść. Z powodu zbyt krótkiego piastowania stanowiska i długiego wyroku z udziału w grze został wykluczony ‘’Big Paul’’ Civello, którego pozycja została znacznie osłabiona po aresztowaniu. Parafrazując słowa bohatera znanej wszystkim ‘’Rodziny Soprano’’ Mikeya Palmice - ‘’Hi Paul, Bye Paul’’. Na planszy wciąż pozostawał niemalże rówieśnik i odwieczny rywal Paula, Salvatore ‘’Sonny’’ Cateno. Jednak jak słusznie podejrzewaliśmy ustatkowany i zasłużony dla rodziny kapitan nie miał takich aspiracji i nie chciał zmieniać swojego położenia. 
W tym momencie przyszedł czas na wyłonienie się zza pleców ‘’starej szkoły’’ dwóch wcześniej mało znanych sylwetek gangsterów wywodzących się z najniższego na ulicy szczebla. Dwaj złodzieje samochodowi Anthony Sperlinga i Richard ‘‘Golden Richie’’ Passero dzięki współpracy z wpływowym żołnierzem Henrym DiMarią (obecnie w programie ochrony świadków), którego zeznania w dużym stopniu pogrążyły między innymi Paula Civello znacznie rozwinęli skrzydła otwierając kanał przerzutowy dla kradzionych samochodów, znajdujących klientów w całej Europie. Warto wspomnieć, że Sperlinga nie był całkowicie pozbawiony korzeni w mafii, ponieważ jak się okazuje spokrewniony jest z nieżyjącym, legendarnym consigliere rodziny Frankiem Palazzolo, przez lata pełniącym rolę doradcy Salvatore Pellegrino, a następnie Johna Carfano. Na pewno nie zaszkodziło mu to w zdobyciu zaufania środowiska i pchnięciu kariery we właściwym kierunku. Więzy krwi, choćby znikome mogą znaczyć więcej niż lata ciężkiej pracy zarówno na ulicy jak i w fabryce. Richard ‘’Golden Richie’’ Passero znany natomiast ze swojej słabości do błyskotek zasłynął spektakularną wpadką podczas włamania do sklepu jubilerskiego (organy ścigania zastały go całego obwieszonego złotem i w takim stanie został obezwładniony i doprowadzony na najbliższy komisariat). W takim wypadku nie powinien nas już dziwić jego pseudonim. Poza tym faktem w przeciwieństwie do Anthony’ego Sperlingi był zdany na siebie, a jedyną drogą do awansu było trzymanie się blisko ekipy Henry’ego DiMarii i praca ze swoim wspólnikiem i przyjacielem, którym był Sperlinga. Szacuje się, że przychód z kradzieży samochodów i sprzedaży ich poza granicami USA przyniósł rodzinie Pellegrino wpływ ponad miliona dolarów tylko w przeciągu kilku pierwszych miesięcy. Przemyt trwał w najlepsze, a ponieważ organizacja cierpiała na niedobór żołnierzy przerzedzonych przez Federalne Biuro Śledcze jeszcze za czasów, kiedy Lazzari pamiętał co jadł poprzedniego dnia na śniadanie - ‘’otwarcie zapisów’’ było tylko kwestią czasu. Z doniesień agentów federalnych wynika, że pierwszy na liście znalazł się ‘’Golden Richie’’ Passero, którego popierał DiMaria. Prawdopodobnie z powodu braku powiązań z kimkolwiek w rodzinie. Jednak niedługo trzeba było czekać, by Sperlinga dołączył do zacnego grona członków rodziny Pellegrino. Przez cały okres pięcia się w górę po szczeblach drabiny świata przestępczego wyżej wymieniona dwójka ściśle trzymała się razem, a interes samochodowy nabierał rozpędu, przynosząc mafii z Los Santos coraz większe dochody. Awans, któregoś z tej dwójki wisiał w powietrzu od dłuższego czasu i tak się też stało - Richard Passero został kapitanem, a Sperlinga jego prawą ręką, co nikogo nie dziwiło. Po wspomnianych aresztowaniach Civello, Prisco i innych ważnych person wszyscy stawiali na to, że Passero obejmie stery rodziny - przez swój wiek, pozycję i dobrą relację z żołnierzami oraz innymi kapitanami rodziny. Jak się okazało to zdjęcie z twarzą Tony'ego Sperlingi powędrowało na sam szczyt choinki, która widniała na tablicy korkowej agentów federalnych. Na ulicy mówi się, że Passero odpuścił pozycję szefa rodziny ze względu na problemy zdrowotne, rodzinne oraz na problemy z agencją rządową. Nie mniej jednak zasiadł on obok swojego kompana i został jego zastępcą. Po wywołanych zmianach w szeregi rodziny wdarła się zazdrość. Nie każdemu pasował obecny układ. Mówi się, że jeden z kapitanów niejaki James Giancana  oraz jego żołnierze zbuntowali się i wydali wyrok na Sperlinge - co nie spodobało się wpływowym członkom innych rodzin, wręcz podzieliło włoski półświatek na kilka mniejszych grup. Od tamtej pory Sperlinga jak i Passero nie afiszują się swoją obecnością w miejscach publicznych, a ich twarze nie zdobią prasowych nagłówków; co nie zmienia faktu, że nadal pociągają za sznurki owej układanki i próbują poukładać to, co próbowali rozbić ich przeciwnicy.
 
Siemanko. Jak widać ruszamy z drugą edycją. Jest to projekt bliski naszemu sercu to raz, a dwa to nie czujemy by został on zamknięty tak jakbyśmy tego chcieli. Mamy głowy pełne pomysłów na kontynuowanie wątku fabularnego, który był tworzony przez ponad 1.5 roku drogą in charakter. Chyba nie trzeba się tu dużo rozpisywać i lać wody o tym co i jak chcemy grać bo każdy kto ma wiedzieć to wie co tu będzie grane, bo grane było od 7 stycznia 2017  ;) Skład startowy drugiej edycji naszego projektu to: Adi, Karach, Myszor, Pator, DNS, Login1, Forki, Kacperek, Energij, Reddy, Kubinho Grają z nami również osoby, których nie chcemy tu wpisywać ze względu na to, że są nowe w tym klimacie i nie wiemy czy im się na tyle spodoba, by zakotwiczyć tu na dłużej. Osoby pogrubione są liderami organizacji.

 

Projekty organizacji:

The Graveyard

Ocean Docks

The Tableau

Cigar Inn

Car Thieves Connection

Lawn Barber

The Counterfeiters#2 Karach

 • Karaś

 • Użytkownik
 • Discord:Karach#8595
 • Miejscowość:Roosevelta 81

Napisano 19/01/2019 - 00:14

*
Popularny

Jeśli chcesz dołączyć oto zaproszenie : https://discord.gg/ecgzcTv

jeśli zaproszenie nie działa pisać PW ;)

 

spoty.png#3 Fryzjer

 • inspirational quote

 • Użytkownik
 • Discord:Fryzjer#6965
 • Miejscowość:247

Napisano 19/01/2019 - 17:13

*
Popularny

blad.png#4 cansas

 • Użytkownik

Napisano 19/01/2019 - 23:12

*
Popularny

AYYYY11.jpg#5 Karach

 • Karaś

 • Użytkownik
 • Discord:Karach#8595
 • Miejscowość:Roosevelta 81

Napisano 19/01/2019 - 23:48

*
Popularny

what goes around comes around

 

222.png

 

333.png#6 Wiseguy

 • "I am like any other man. All I do is supply a demand."

 • Użytkownik

Napisano 19/01/2019 - 23:52

*
Popularny

screen1.png#7 Adi

 • Moderator Forum

Napisano 20/01/2019 - 00:02

*
Popularny

bar1.png

 

2.png#8 Belmo

 • Użytkownik

Napisano 20/01/2019 - 08:53

*
Popularny

hr2.png#9 P4T0R

 • Wieczny mobster

 • Użytkownik
 • Discord:P4T0R#8776

Napisano 20/01/2019 - 10:34

*
Popularny

pator.png#10 Forki

 • Użytkownik
 • Miejscowość:Gliwice

Napisano 20/01/2019 - 11:33

<3 Powodzenia chłopaki, Mike Reggio pewnie też wróci do Santos.


Użytkownik Forki edytował ten post 20/01/2019 - 11:34


#11 Karach

 • Karaś

 • Użytkownik
 • Discord:Karach#8595
 • Miejscowość:Roosevelta 81

Napisano 20/01/2019 - 12:15

*
Popularny

a.png

 

b.png

 

cc.png#12 coke127

 • Zbanowany

Napisano 20/01/2019 - 16:17

*
Popularny

1.png

 

2.png#13 Montgomery

 • Moderator serwera

Napisano 20/01/2019 - 16:57

*
Popularny

ss1.png

ss2.png

ss3.png

ss4.png#14 robespierre

 • Użytkownik

Napisano 20/01/2019 - 17:42

*
Popularny

on anchiano rules

gadsa.png

 

adsagaw.png#15 login1

 • cuz im a wise guy

 • Użytkownik

Napisano 20/01/2019 - 18:36

*
Popularny

121.png

2.png

3.png

4.png#16 coke127

 • Zbanowany

Napisano 20/01/2019 - 19:54

3.png#17 Vikiing

 • Skandynawski Książe

 • Zasłużony
 • Discord:Viking#6923

Napisano 20/01/2019 - 21:54

*
Popularny

1.png?width=584&height=469#18 cansas

 • Użytkownik

Napisano 20/01/2019 - 21:58

*
Popularny

AHHHA.jpg


Użytkownik cansas edytował ten post 20/01/2019 - 22:11


#19 Wiseguy

 • "I am like any other man. All I do is supply a demand."

 • Użytkownik

Napisano 20/01/2019 - 23:26

*
Popularny

screen2.png#20 Jopas

 • Boss of Bosses.

 • Użytkownik

Napisano 21/01/2019 - 00:02

*
Popularny

pierwszy.png
drugi.png
trzeci.png
czwartek.pngUżytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


  Bing (1)