>

Skocz do zawartości


* * * * - 7 głosy

Świeży powiew w branży rozrywkowej


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 24/03/2018 - 15:59

*
Popularny

chuj.png


Nie jest tajemnicą, że jedną z najciekawszych form rozrywki odbiegającą od naszego serwerowego "policjanci i złodzieje" jest możliwość zaistnienia w branży rozrywkowej i wykreowania swojej postaci na gwiazdę w dowolnym jej odłamie. I chociaż często wiążę się to z dużym nakładem pracy, a przy tym często z byciem niedocenianym, to takie już niestety są koleje losu, jeśli w owej branży faktycznie chcę się zaistnieć. W tym temacie zatem głównie skupimy się na temacie branży rozrywkowej i zmianach, które w głównej mierze są tylko umowne, ale mimo to mamy nadzieję, że nieco naprostują sprawy w tej gałęzi serwerowej i uprzyjemnią w niej grę. Zmiany te dotyczą głównie podejścia, zmian w wycenach oraz pojawienia się kilku nowych projektów w branży rozrywkowej, no i rzecz jasna nie mogło zabraknąć paru cudeniek skryptowych, ale wszystko w swoim czasie.
 

ef15d1a0b9.png

"Na widowni będą siedzieli przedstawiciele największych gigantów: Universal, Sony, Blue Note, Emi Music. Mogą być Waszą przepustką do światowej kariery, ale jeśli spieprzycie, możecie szukać innej drogi, bo tych ludzi cechuje jedno - nigdy nie zapominają." - Nieznany Łowca Talentów

 

Jedną z najistotniejszych zmian jakie wprowadzamy, a która będzie miała wpływ prawdopodobnie na wszystko co do tej pory się pojawiło lub pojawi w branży, jest umownie nazwany projekt "Whole Tone Music Entertainment", który od strony In Character jest fikcyjnie funkcjonującą grupą biznesową stojącą na czele przemysłu muzycznego obok takich marek jak Warner, EMI czy Universal. W tym przypadku jednak najistotniejsze jest to, czym ta grupa ma zająć się od strony OOC, bowiem wszystko co kręci się wokół branży będzie leżało teraz w ich rękach -  począwszy od wycen, przez wyłapywanie talentów w branży, a nawet na organizowaniu największych wydarzeń w tej strefie. Już, mamy nadzieje, nigdy nie będzie sytuacji, w której tylko jedna osoba będzie odpowiedzialna za branże rozrywkową, na której głowie będą spoczywać wszystkie obowiązki z nią związane. Teraz na wycenę Waszych materiałów i organizowanych wydarzeń będzie miało wpływ aż pięć osób. Więcej na ten temat dowiecie się już wkrótce, gdy tylko temat z tym związany pojawi się w odpowiednim dziale.
 
Ponadto obecnie w skład tej 5-osobowej ekipy wchodzą: Kecuś, Quietriot, Suspect, Dankrok oraz Londsdale. Grupa ta jest umowna, w jej skład wchodzą opiekunowie tej strefy naszego serwera oraz trzech graczy obecnie lub kiedyś aktywnie w niej działających. Zależnie od potrzeb branży ta liczba może wzrosnąć/zmaleć, a ekipa może się zmieniać w dowolnej chwili.

 

0db755b1fa.jpg


Czysto fabularnym zagraniem jest natomiast wprowadzenie do San Andreas znanego chyba wszystkim fanom serii GTA zespołu muzycznego LOVE FIST. Dla niewtajemniczonych jednak jest to szkocka grupa muzyczna która u Rockstara pojawiła się w Vice City, i tam też dla tej grupy wykonywaliśmy zadania o zabarwieniu mocno humorystycznym i związane z branżą rozrywkową. Potem grupa przewijała się przez kolejne dodatki ale często już jako poboczne Easter Eggi. Od strony fabularnej sytuacja przedstawia się tak, że LOVE FIST lata świetności raczej ma już dawno za sobą, ale po prawie trzech dekadach wracają na scenę by jeszcze raz podbić serca nowych fanów i wzruszyć także tych starych. Bardziej krytyczni jednak twierdzą, że po prostu skończyła im sie forsa na narkotyki...
 
Pozostaje jeszcze tylko wyjaśnić to, jaki cel ma wprowadzenie LOVE FIST na rejony naszego serwera. Przede wszystkim nie jest to jakiś główny must-be wątek, ani też czołowy projekt, który będzie się przewijał wszędzie gdzie się tylko da. Jest to tylko i wyłącznie dodatek do branży rozrywkowej, który ma na celu umilenie rozrywki w strefie branży muzycznej. Okazjonalnie w rolę LOVE FIST będą wcielać się postacie epizodyczne, nie ukrywamy też, że może od czasu do czasu uda nam się zorganizować jakiś mały koncert z tą grupą. Ponadto mamy nadzieje tchnąć trochę życia w dział zleceń poprzez interakcje właśnie z tą grupą. W końcu nie każde zadanie musi się wiązać z mordowaniem kogoś, a LOVE FIST świetnie to pokazało w Vice City. No bo kto może załatwić starym rock'n'rollowcom trochę towaru gdy zabraknie im weny? Albo kto załatwi im parę groupies po koncercie by mogli się odstresować? Możliwości jest bardzo wiele i mamy nadzieje ze chociaż w ten sposób umilimy grę naszym eleskowym gwiazdom.

 

3.jpg

 

Kolejnym "projektem" który wprowadzamy w życie, a który już jest mocno uzależniony od inicjatywy graczy, to projekt managerów, który w głównej mierze ma otworzyć graczy na możliwość grania managerów zarówno osób z branży rozrywkowej, jak i przedsiębiorstw ze strefy biznesowej, czy innych projektów o podobnym charakterze. Jak jednak wiemy, tej piętnastoletniej gierce daleko do możliwości jakie udostępnia realny świat, podobnie jak i w wielu przypadkach sporo osób nie potrafi wykorzystać tych możliwości, zatem żeby projekt funkcjonował na dość prostych zasadach postanowiliśmy stworzyć jego własną "eleskową" wersje, która będzie działać na następujących zasadach:

 • Każdy chętny gracz może wziąć udział w projekcie, wystarczy że postać którą zamierza w tym kierunku rozwijać nie była wcześniej notowana za jakieś poważne przestępstwa, które z automatu by ją skreśliły z listy.
 • Zostajecie zatrudnieni przez firmę Whole Tone Music Entertainment
 • Na samym początku Wasza postać nic nie zarabia. To jakie dochody będziecie dla siebie generować zależy dopiero od Waszej dalszej inicjatywy.
 • Na początku będziecie musieli zabawić się, co uważam za najciekawsze, w łowców talentów. Będziecie musieli wyłapać  najambitniejsze osoby z branży rozrywkowej, zaoferować tudzież przekonać ich do swoich usług.
 • Posiadanie własnego menadżera wiąże się jednak dla artysty z spadkiem zarobków, a przynajmniej w początkowej fazie tej współpracy.
 • Jako menadżer będziecie pobierali od 0 do 20% maksymalnie od dochodów danego wykonawcy. To jakie usługi komu zaoferujecie i jak bardzo będziecie cenić się zależy tylko od Was.
 • Tutaj również zaczyna się robić ciekawie. Główną rolą menadżera jest pomoc w promowaniu swojego artysty, jak i organizowanie wszelkich wydarzeń związanych z jego działalnością. Przykładowo jesteście menadżerem muzyka: organizujecie koncerty, spotkania, spoty reklamowe i tak dalej. Jesteście menadżerem sportowca: organizujecie wydarzenia sportowe. Jesteście menadżerem fotografa: organizujecie mu castingi dla modelek, i tak dalej.
 • Osoby które będą przykładały się do swojej roli będą powoli zwiększały dochody swojego artysty, a co za tym idzie - swoje własne dochody.
 • Osoby które zaliczą stagnacje będą generowały coraz mniejsze zyski zarówno dla siebie i swojego artysty, co prędzej czy później doprowadzi do zerwania kontraktów.
 • Menadżerzy otrzymają swój własny dział na profile postaci.
 • Żeby uniknąć sytuacji w której jeden menadżer zgarnie wszystkich ludzi z branży pod siebie, na jednego menadżera przypada limit 5 projektów/gwiazd. W przypadku jeśli menadżer świetnie radzi sobie z tą listą po konsultacji z opiekunem limit można zwiększyć.

Zatem jakie jest główne zadanie menadżera? W trzech słowach organizowanie, organizowanie i jeszcze raz organizowanie. Tylko i wyłącznie od Was zależy jak bardzo przyłożycie się do gry i jak bardzo wypromujecie swoich podopiecznych. Im lepiej to zrobicie tym większą sławę zapewnicie im i sobie, a co wraz ze sławą idzie w parze - zysk. Organizowanie konwentów, imprez sportowych, koncertów, spotkań z artystami, konkursów, spotów reklamowych, organizowanie modelek, castingów, podpisywanie umów i reprezentowanie firm, pokazy artystyczne i tak dalej, i tak dalej. Możliwości jest wiele i wymieniać można by je jeszcze długo. Jedynymi ogranicznikami zatem w tej kwestii są dwa czynniki - Wasze kreatywność i wasze zaangażowanie. Żeby jakiekolwiek wydarzenie wypaliło, należy w nie jednak włożyć trochę wysiłku i zachęcić graczy do przyjścia na nie, a potem jeszcze utrzymać graczy na miejscu. Nie jest to łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Zatem podczas organizowania większych wydarzeń do pomocy macie nie tylko ekipę odpowiedzialną za opiekę nad branżą rozrywkowa, ale po konsultacji z wcześniej wymienionymi także i całą ekipę.
 

5.png

 

I tym akcencikiem powoli dochodzimy do końca. Zmian skryptowych co prawda nie ma zbyt wiele bo właściwie jest tylko jedna stricte powiązana z branżą rozrywkową, ale w tej kwestii nie mieliśmy zbyt wielkiego pola do popisu. Po kilku dniach rozmów nie udało nam się wpaść na żadne wyjątkowo ciekawe rozwiązania skryptowe które umiliłby grę w strefie rozrywkowej serwera, między innymi dlatego głównie skupiliśmy się na zmianach czysto w sferze rozgrywki. Wracając jednak do skryptu - wprowadzamy wreszcie po latach dynamiczne statusy. Od teraz nie będzie już ograniczeń do bycia "znanym" czy też "celebrytą" i głowienia się nad tym, czemu właściwie ten koleś jest sławny. Od teraz na potrzeby gry, zależnie od tego w jakim kierunku rozwijana będzie postać z branży, status nad głową będzie informował drugiego gracza czy napotkany gracz jest raperem, kolarzem czy uznanym szachistą i tak dalej. Ponadto:
 

Kwestia wycen:

 • Jak zauważyliście, często materiały na forum są raczej niezbyt korzystnie wyceniane. Problem jednak nie leży w samych wycenach a w tym, że wielu graczy kompletnie nie zrozumiało.Spowodowane jest polityką serwera którą wpajamy Wam już od kilku lat - Nie interesuje nas wkład włożony w zrobienie teledysku/plakatu/innego materiału. To na podstawie czego jesteście wyceniani i na podstawie czego określana jest "sława" Waszej postaci to w 90% Wasze zaangażowanie w grze, udział w wydarzeniach i promowanie swojej osoby. Reasumując: 10 teledysków nawet z własnym głosem i tekstem nie uczyni Was bogatymi i sławnymi w takim stopniu, jak może to zrobić parę udanych wydarzeń na serwerze.
 • Niedługo w związku z w/w informacją powstanie temat przygotowany przez Quietriot, w którym poinstruuje on graczy jak poprawnie podejść do tematu promowania swojej postaci etc.
 • Za wyceny od teraz nie odpowiada jedna osoba, ale piątka "opiekunów" branży rozrywkowej a na ta chwile są to: Kecus, Quietriot, Suspect, Dankrok oraz Londsdale

Pozostałe zmiany:

 • Do grona opiekunów branży rozrywkowej jako GM dołączył Quietriot
 • Jako supporterzy do ekipy dołączyli Ukanio oraz Mccon
 • Giełda od teraz aktualizuje się co 24h zamiast co godzinę. Spowodowane jest to głównie tym, że w przypadku zmian na giełdzie co godzinę była ona prawie niemożliwa do kontrolowania od strony techniczno rozrywkowej.
 • Na potrzeby branży rozrywkowej powstaje 5 fikcyjnych firm prowadzonych przez 5 graczy. Na potrzeby gry będą one pełniły funkcje znanych marek z którymi można nawiązać interakcje.
 • Odwołany został przewodniczący partii republikańskiej. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.
 • Pogoda o ID 10 została ustawiona jako domyślna na serwerze (Propozycja Landslide)
 • Za pomocą komendy /sprzedajdom od teraz możecie pozbyć się drzwi gdy nikt nie chce ich kupić. Drzwi zostają sprzedane za 1/3 ceny a następnie usunięte z serwera. (Propozycja Hadley)

I to by było na tyle. Słowem zakończenia chcielibyśmy jeszcze zachęcić Wszystkich graczy do wzięcia udziału w projektach Paparazzi oraz Vinewood Community. Oba projekty mają na celu promować i organizować rozgrywkę w gronie osób z branży rozrywkowej jak i osób pochodnych. Za kilka dni ciężkich ale i owocnych rozmów dotyczących branży rozrywkowej jak zwykle chcielibyśmy podziękować graczom, w tym przypadku m.in Prorokowi, Suspectowi, Lecikowi, Sliderowi, Dankrokowi i Scorpowi. Za zaangażowanie i wykazane chęci zostaną nagrodzeni kontami premium a pozostałych graczy cieplutko zachęcamy do dzielenia się propozycjami odnośnie branży rozrywkowej, zarówno tymi fabularnymi jak i skryptowymi.
 

Z cieplutkimi pozdrowieniami,
Ekipa Los Santos Roleplay.#2 PKL

 • Zbanowany

Napisano 24/03/2018 - 16:00

Juuupi, kolejny news!#3 PROROKk

 • podlaski wirażka

 • Użytkownik
 • Discord:PROROK#9804
 • Miejscowość:086

Napisano 24/03/2018 - 16:22

Dziękuje bardzo za konto premium strasznie się przydało w mojej obecnej sytuacji finansowej. Mam nadzieje że zmiany się sprawdzą i wyjdą wszystkim na dobre. Pozdrawiam wszystkich graczy serwisu LS-RP. #4 normal

 • san andreas finest

 • Użytkownik

Napisano 24/03/2018 - 16:24

zajebiscie ze cos w reszcie ruszylo#5 adinni

 • Użytkownik
 • Discord:ıuuıpɐ#8795

Napisano 24/03/2018 - 16:26

Bardzo fajnie!!!#6 lecik

 • is you a natural blondie like goku

 • Użytkownik

Napisano 24/03/2018 - 16:30

pozdrawiam 


Użytkownik lecik edytował ten post 24/03/2018 - 16:30


#7 Kenni

 • Organizacje prywatne

 • Moderator serwera
 • Discord:Kenni#3649

Napisano 24/03/2018 - 16:31

Love Fist, oooootaaaaa  ^_^#8 Suspect

 • Drunkard's Prayer

 • Użytkownik
 • Discord:Suspect#3719
 • Miejscowość:Warszawa

Napisano 24/03/2018 - 16:53

najlepsza aktualizacja 2k18#9 Hadley

 • Nie jestem już taki sam.

 • Użytkownik Premium
 • Discord:Hadley. #6625
 • Miejscowość:Wisconsin, madison.

Napisano 24/03/2018 - 21:44

Świetnie  ^_^#10 nanky

 • 211

 • Zbanowany
 • Discord:nanKy#4274
 • Miejscowość:Sosnowiec

Napisano 24/03/2018 - 23:44

babciu

to

jest

fajne#11 vision95

 • Kuba jestem

 • Użytkownik
 • Miejscowość:Goleniów

Napisano 25/03/2018 - 07:45

całkiem spoko.#12 nayar

 • Użytkownik
 • Discord:Dawid#4920

Napisano 25/03/2018 - 12:11

dobry pomysł z giełdą, propsuje#13 sloik

 • nie jest to dla slawy

 • Użytkownik Premium

Napisano 25/03/2018 - 12:23

Scorp? Ewidentnie przyczynil sie do upadku branzy rozrywkowej nagrywajac pod bialego rapera NECRO#14 DAARO

 • Użytkownik Premium
 • Miejscowość:Łódź

Napisano 25/03/2018 - 20:33

Giełda  :wub:  Propsy!


Użytkownik DAARO edytował ten post 25/03/2018 - 20:33


#15 landslide

 • Użytkownik

Napisano 25/03/2018 - 20:54

Autor: landslide Dodano: 06/07/2017

xD#16 Carro95

 • Użytkownik

Napisano 26/03/2018 - 17:18

czlowieku to nie taka prosta rzecz ustawic pogode na serwerze#17 bartusiek

 • Użytkownik

Napisano 29/03/2018 - 10:58

Wprowadzacie porządek na scenie :)#18 Vimbaa

 • Los Santos County Superior Court, GOV

 • Zbanowany
 • Discord:Vimba#0759
 • Miejscowość:Lublin

Napisano 29/03/2018 - 11:25

super#19 OG_Wizzy

 • 410K

 • Użytkownik

Napisano 02/06/2018 - 12:44

ekstra#20 fafik99

 • Użytkownik

Napisano 07/06/2018 - 14:55

ekstraUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych