>

Skocz do zawartości

Już jutro (24/02) odbędzie się koncert Yeves x Whiz Moe w Oceana Club. >>KLIK<<


Yukon - epizod fabularny


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 06/04/2017 - 23:52

*
Popularny

 

yukonobrobione.png

 

"Yukon jest jednym z najmniejszych okręgów położonych w Kanadzie, posiadającym na domiar najmniejszą populację mieszkańców. Jedynym większym miastem w Yukon jest Whitehorse, liczące sobie około 40 tysięcy mieszkańców. Terytorium to graniczy na zachodzie bezpośrednio z Alaską. Między Whitehorse i Alaską znajduje się małe miasteczko Crowntown, liczące sobie około sześciuset mieszkańców. Crowntown to wyjątkowo specyficzne miasteczko. Mimo niewielkiego rozmiaru, to miejsce najróżniejszych osobliwości - w końcu nic tu nie jest tak, jak być powinno. Tylko tutaj przestępcą może okazać się miejscowy szeryf, z kolei bohaterem może okazać się lokalny zawadiaka. Ludzie świętują nie tylko chlejąc do upadłego, ale także oglądając walki psów, czy samemu wzajemnie dając sobie po mordzie. Ba, miejscowa ludność nawet lubi snuć najróżniejsze opowieści, a najwięcej z nich dotyczy krążącego po górach Yeti (kiedy w tym samym czasie miejscowy łowca obcuje sobie z sarenkami). Na stromych zboczach każdego roku giną ludzie, a silne wiatry w tym rejonie dają się ludziom tak mocno we znaki, że wielu z nich często nawet nie wychodzi z domów. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że w miasteczku Crowntown niezbyt wiele jest do roboty, cały czas coś się tutaj dzieje. Miejscowa ludność jednak niezbyt chętnie dzieli się tym z obcymi. To właśnie w tym miasteczku zaczyna się nasza historia..."

 

yukon1.png


I tak mniej więcej wygląda krótkie wprowadzenie do epizodu fabularnego jakim jest Yukon - Crowntown. Nie kłamiąc, początkowo miał to być wątek fabularny dla dość ścisłego grona graczy, jednak zainspirowani nieco Waszą kreatywnością i angażem w projekt, jakim był Lot 187 postanowiliśmy otworzyć się na szersze grono graczy i dać Wam okazję się wykazać.
 
Czym właściwie jest Crowntown? To małe miasteczko leżące na terytorium (odpowiednik województwa) Yukon w Kanadzie. Miasteczko to leży przy samej granicy z Alaską, przez co w tym okresie jest tam niewiarygodnie zimno i temperatura nie raz, nie dwa potrafi sięgnąć nawet do -20 stopni Celsjusza. Miasteczko zostało zbudowane na innym Virtual Worldzie w specjalnie do tego wybranej lokacji na mapce San Andreas. Akro stworzył dla Was wyjątkowe i unikalne miejsce do gry, jednak żeby w pełni wykorzystać jego potencjał konieczne jest zainstalowanie modyfikacji, jaką jest Snow Mod. Samo miasteczko zostanie Wam pokazane niżej w nieco okrojony sposób w materiale wideo który przygotował twórca Crowntown.
 
Wydarzenie to będzie jednak nieco różniło się od tego z czym spotkaliście się np. na bezludnej wyspie. Tutaj nie będziecie walczyli o przetrwanie, a będziecie za to od dawna mieszkańcami małego miasteczka. Żeby uniknąć problemów z Waszymi postaciami i tym, że niektórzy będą patologicznie odgrywali obecność w miasteczku (np. będą odgrywali ze wszyscy się znają z Los Santos), postanowiliśmy na czas wydarzenia pozmieniać Wam nicki bazowe Waszych postaci. Wygląda to mniej więcej tak:

 • Możecie założyć kompletnie nową, świeżą postać pod to wydarzenie, którą zablokujemy na wasze życzenie po Evencie.
 • Możemy Wam zmienić aktualny nick postaci na czas wydarzenia - po wydarzeniu wszystkie nicki wrócą do starego stanu.

Przede wszystkim przez te dwa tygodnie przygotowaliśmy dla Was wiele losowych wydarzeń, które będą się w owym miasteczku odbywać. Odbijając od codziennej gry w małej społeczności na określonym terenie, gdzie np. będziecie mogli co drugi czy trzeci dzień pograć w tartaku i zarobić trochę forsy, będziecie mieli też okazje wziąć udział w wyjątkowych i losowych wydarzeniach jak np. polowanie na niedźwiedzia w lesie, który zaatakował jednego z mieszkańców miasteczka.  W trakcie tych wydarzeń prawdopodobnie zarobicie nieco pieniędzy i zdobędziecie jakieś fanty, chociaż jeśli się do tego nie przyłożcie równie dobrze możecie na tym stracić. W każdym razie jeśli wszystko pójdzie jak po maśle, po okresie dwóch tygodni, gdy Wasze nicki wrócą do bazowej wartości będziecie mogli zachować zarobione pieniądze i zdobyte przedmioty na swoich postaciach.  Będzie to swego rodzaju wynagrodzenie za te dwa tygodnie wyjęte z życia Los Santos.


yukon3.png
 

"Zapisać" się na wydarzenie jest bardzo prosto. Jutro utworzony zostanie dział, w którym będziecie składać proste aplikacje na wasze postacie. Warto wspomnieć jeszcze o typach postaci, które będą żyć w miasteczku Crowntown. Jak w każdym mniejszym miasteczku, społeczność zazwyczaj jest ze sobą bardzo mocno zżyta, nawet jeśli ktoś za sobą nie przepada. W miasteczku znajduje się mały komisariat, miejscowy bar do którego uczęszczają zazwyczaj ludzie, tartak i wiele innych lokacji które wymagają zapełnienia.  Wszystko odnośnie tego jak powinniście podejść do projektu pojawi się w osobnym poście poniżej.
 
Event planujemy ruszyć po świętach, dokładna data rozpoczęcia będzie jeszcze podana. Trwać będzie około 2 tygodni.
 
Link do instalacji niezbędnego do prowadzenia rozgrywki modu:
http://www.mediafire...4/Snow Pack.rar

Z folderu instalujecie Snow_Mod oraz SnowFX. Snow Radar możecie sobie darować. SnowFX ma prosty instalator, który pokieruje was od początku do końca. Snow Mod instalujecie GTA Parking w kategorii "Inne mody" (bądź innym programem, co tam macie).


yukon4.png


Postacie, które zamieszkują Crowntown to najważniejsza rzecz, jeśli chodzi ten epizod. Nie chcemy, żeby to była gra z serii: mieszkaniec Los Santos "wyjechał na wakacje" czy "rozbił się pod górami". Postacie, które będziecie grali w Crowntown będą unikalne i przeznaczone tylko do gry w tym specyficznym rejonie. Te postacie nigdy nie miały styczności z Los Santos, bądź jeśli już to dawno temu się stamtąd wyniosły. Warto pamiętać że to małe miasteczko, gdzie większość ludzi mniej lub bardziej się zna. Nie zamierzamy jednak sztucznie fabularnie zapychać najważniejszych stanowisk i zamiast tego, jeśli chcecie zagrać coś co miasteczko Wam umożliwia to nie ma z tym najmniejszego problemu. O to jak prezentują się mniej więcej Wasze "gotowe" możliwości:

 • Yukon Police Services, czyli miejscowa policja. Głównym szefem miejscowej policji będzie Raltez głównie jako postać epizodyczna, jednak macie możliwość zagrania policji pod jego opieką. Są trzy wolne stanowiska.
 • Właściciel bar "Pod Ulanym Kurczakiem". Ze względu na to ze to miejsce jest na swój sposób głównym ośrodkiem gry w Crowntown będziemy ostrożnie wybierali osobę która się tym zajmie.
 • Pracownicy baru. Na to stanowisko możemy przyjąć pięć osób, które będą aktywnie grały i pracowały w barze pod okiem jego właściciela.
 • Miejscowy właściciel wypożyczalni pojazdów. W miasteczku znajduje się mała wypożyczalnia która oferuje graczom wynajem quadów, sanchezów i okazjonalnie innych pojazdów.
 • Pracownicy miejscowej wypożyczalni pojazdów. Potrzebujemy do dwóch pracowników, którzy będą w miarę aktywnie zajmowali się tym miejscem pod okiem jej właściciela.
 • Czterech pracowników tartaku. Sam tartak należy do osoby epizodycznej, a pracownicy tartaku będą tylko od czasu do czasu w nim pracować. Sam tartak będzie dostępny jako "praca dorywcza" dla każdego mieszkańca miasteczka który w wolnej chwili, o ile akurat będą trwały prace, będzie mógł sobie w nim dorobić.
 • Dwie postacie myśliwych. Fabularnie jest trzech myśliwych jednak trzeci rzadko się pokazuje, zaś w miasteczku najczęściej rezyduje dwóch.
 • Właściciel miejscowego warsztatu. Potrzebujemy jednej konkretnej osoby która chciałaby się zająć miejscowym warsztatem i aktywnie o niego dbała przez ten czas.
 • Pracownicy warsztatu. Warsztat to często jedno z aktywniejszych miejsc więc jesli ktoś chce grać mechanika to nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Myślimy że pięć osób nam tutaj wystarczy.
 • Pracownicy porządkowi którzy pod okiem postaci epizodycznej będą od czasu do czasu pomagali przy usuwaniu przewalonych drzew itp. Wystarczą nam tutaj trzy osoby które od czasu do czasu będą gotowe trochę pograć. Nic nie szkodzi na drodze temu by te postacie grały tez w innych miejscach.
 • Miejscowy Pastor. Mamy tutaj mały kościół zatem jeśli ktoś chce zagrać miejscowego pastora to nie ma w tym żadnego problemu. Jedna osoba tutaj wystarczy.
 • I nieograniczony limit na Wasze własne postacie. Potrzebujemy przede wszystkim ludzi którzy będą chcieli grać w miasteczku, nie muszą tego robić konkretnie w biznesie.

Jak już wspomniałem, wyżej znajdują się takie stanowiska, które znajdują się w miasteczku Crowntown. Mamy tam bar, mamy komisariat, znajdzie się również chatka myśliwych i kilka innych spotów które zostały wyżej wymienione. Nie oznacza to jednak ze nie możecie grać czegoś innego. Miasteczko Crowntown to miasteczko najróżniejszych osobliwości. Możecie tutaj odgrywać co tylko chcecie - od emerytowanego skinheada po zastarzałego alkoholika, który jedyne co robi to pierdzi w gacie w miejscowym barze. Musicie tylko pamiętać ze to małe miasteczko i nie ma w nim raczej miejsca na gangi uliczne czy inne trzęsące całym miastem organizacje przestępcze. Nie ma za to żadnego problemu w tym, żebyście pogrywali małe, miejscowe szajki. Poza biznesami dajemy też dostęp do wielu innych rzeczy, które mogą otrzymać na czas grania epizodu (a czaesm nawet i na stałe):

 • Domy jedno lub wielorodzinne, mieszkania w małych blokach lub wynajem pokojów w motelu
 • Pojazdy
 • Możliwość otworzenia w Crowntown na ten czas własnego biznesu
 • Przedmioty fabularne które mogą Wam pomóc w odgrywaniu charakteru postaci
 • Zwiększony payday w biznesach i możliwość zarobienia dodatkowej, sporej forsy przy dodatkowych robotach jak wycinka drzew czy prace porządkowe organizowane od czasu do czasu.
 • I najważniejsza - wzajemna interakcja miedzy tymi wszystkimi graczami w małym miasteczku jakim jest Crowntown.

Warto pamiętać ze miasteczko Crowntown znajduje się niedaleko jedynego miasta w Yukon, jakim jest Whitehorse zatem, jeśli chcecie odgrywać jedynie mieszkańców miasteczka możecie sobie odegrać fabularnie, że Wasze postacie pracują w mieście, do którego dojeżdżają. Jak pisaliśmy też wyżej, na postacie będziecie składać swoiste podania, ale to tylko brzmi tak strasznie, bo w rzeczywistości to będzie jeden krótki temat w dziale specjalnie do tego przeznaczonym, w którym opiszecie charakter postaci jaki gracie. Nic więcej, nic mniej. Chcemy tylko wiedzieć, czy Wasza postać wpasuje się w klimat miasteczka, jakim jest Crowntown. Oczywiście nie zamierzamy w ten sposób eliminować jakichś ciekawych pomysłów, a jedynie upewnić się, że w miasteczku nagle nie pojawią się jakieś gangi czarnoskórych roszczące sobie prawa do tego terenu i przede wszystkim chcemy wiedzieć, czy możemy Wam jakoś pomóc przy kreacji postaci np. poprzez dostarczenie odpowiednich materiałów do gry. Dział do składania aplikacji pojawi się na forum jutro wieczorem i jeszcze raz opiszemy tam co i jak jeśli chodzi o pisanie tematów z charakterami Waszych postaci. My jedyne czego od Was wymagamy to odrobiny Waszego czasu, kreatywności i przede wszystkim świadomości ze małe miasteczko w Kanadzie nie jest ani nigdy nie będzie polską wsią.


F A Q

 

Q: GTA Parking zwiesza mi się podczas instalacji modu. Co mogło pójść nie tak?
A: To normalne. Jeżeli GTA Parking zwiesiło Ci się podczas instalacji modu, odczekaj 10-15 minut. Po tym czasie program się odwiesi, a mod zostanie poprawnie zainstalowany.

Q: Czy mogę zagrać sobie bez Snow Moda?
A: Mija się to z celem, gdyż jest on głównym czynnikiem wybudowanej miejscowości. Bez niego wszystko będzie wyglądać zupełnie inaczej i zupełnie minie się z celem eventu. Tak więc odpowiedź brzmi: nie. Instalacja tego programu jest szybka i prosta i nie przekracza 10 minut - jeżeli będziesz chciał / chciała powrócić do bazowej konfiguracji GTA SA, zajmie to również nie więcej, niż 10 minut.

Q: Jak włączyć śnieg?
A: Ctrl i + na klawiaturze numerycznej.

Q: Czy grając na nowym nicku starą postacią mogę stracić przedmioty zdobyte pod starym nickiem?
A: Nie, nie ma ryzyka straty czegokolwiek na swojej postaci, możecie jedynie zyskać na różnych robotach. W sytuacjach spornych uderzajcie do supporterów.

Q: Czy mogę po zakończeniu eventu poprowadzić dalej postać stworzoną w Yukon?
A: Dopuszczamy pojedyncze przypadki odegrania tak postaci i poprowadzenia jej dalej, ale muszą być poparte odpowiednią argumentacją i screenami (dlaczego postać wyjechała do LS? Co ją do tego skłoniło? etc.)

Q: Mogę zablokować nowo stworzoną postać w dowolnym momencie gry, np. jeżeli znudzi mi się już event przed czasem?
A: Tak.

Q: Chcę zamieszkać w którymś ze zbudowanych domów / przyczep. Co muszę zrobić?
A: Wystarczy poprosić administratora o przypisanie danej miejscówki i stworzenie pickupa. Jako, że jest to tylko gra epizodyczna, nie wymagamy od was "zarabiania" na nieruchomość, macie w tym dowolność. Możecie otrzymać maksymalnie jeden pickup mieszkalny.

Q: Jak zdobyć pojazd?
A: Na czas eventu przysługuje Wam jeden pojazd, zgłaszajcie się po niego do administratora.

Opracowanie: Sparrow, Akro
 #2 Akro

 • gitaruwa22

 • Moderator serwera
 • Miejscowość:Wrocław / Częstochowa

Napisano 06/04/2017 - 23:53

*
Popularny

 

Powyżej prezentuję nakręcony przeze mnie filmik mający zaznajomić nieco z klimatem i zachęcić do wzięcia udziału. Film prezentuje jedynie niektóre lokalizacje w miasteczku - jest tego trochę więcej, wszystko czeka właśnie na was. Podziękowania dla aktorów wymienionych w opisie za pomoc.

W razie pytań, problemów bądź kreatywnych pomysłów odnośnie Yukon przed, w trakcie i po evencie należy zgłaszać się bezpośrednio do mnie, lub do Sparrowa na PW. Za wiele akcji odpowiadać będą Mali Gamemasterzy, także zapewniamy was, że nie będziecie się nudzić. Stawiamy przede wszystkim na ciekawą odskocznię i rozgrywkę.

Dopiszę jeszcze tylko raz od siebie, bo mogło komuś umknąć w dłuższym poście Sparrowa, że jutro wieczorem pojawi się na forum specjalny dział pod event, w którym dokładniej poinformujemy was o możliwości zgłaszania się do gry oraz terminach, wątkach fabularnych etc. po to, abyście nic nie przegapili.#3 machond

 • Dimethylphenethylamine

 • Użytkownik
 • Skype:motyl.carlo Mój stan
 • Miejscowość:Krosno

Napisano 07/04/2017 - 00:01

NICE!#4 Kenni

 • Moviemaker z .net ヅ

 • Użytkownik
 • Steam ID:KenniEdits
 • Discord:Kenni#3649
 • Miejscowość:Łowicz

Napisano 07/04/2017 - 00:11

kocham cie akro#5 hkp

 • trendsetter

 • Zbanowany
 • Skype:dvcoldx18 Mój stan
 • Discord:hkp#4033
 • Miejscowość:Sosnowiec

Napisano 07/04/2017 - 00:12

to niezly robol w krótkim rękawku przy -20 zapierdala na śnieżycy pzdr.#6 psz

 • fred

 • Użytkownik Premium
 • Discord:psz#5483

Napisano 07/04/2017 - 00:16

takie zajebiste, ze az kutasy z nieba spadaja#7 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 07/04/2017 - 00:18

*
Popularny

to niezly robol w krótkim rękawku przy -20 zapierdala na śnieżycy pzdr.

W Santos potrafią chodzić po otrzymaniu setek ran postrzałowych więc w kanadzie mogą być odporni na mróz chociaż ¯\_(ツ)_/¯#8 Quequeque

 • Zbanowany

Napisano 07/04/2017 - 00:20

kocham #9 lecik

 • is you a natural blondie like goku

 • Użytkownik

Napisano 07/04/2017 - 00:22

Czy jest to potrzebne żeby przy 100 graczach jeszcze bardziej ich rozrzucać po mapie San Andreas? Jak dla mnie takie eventy powinny być zrobione gdzieś w Los Santos, żeby zapełnić jakoś to miasto. #10 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 07/04/2017 - 00:22

Jest#11 arjel

 • globetrotter

 • Zasłużony

Napisano 07/04/2017 - 00:23

*
Popularny

Nie no Akro wypierdol to co zrobiłeś bo lecik ci mówi że to niepotrzebne.#12 lecik

 • is you a natural blondie like goku

 • Użytkownik

Napisano 07/04/2017 - 00:27

nie mówię że niepotrzebne, tylko żeby przy następnym epizodzie zastanowić się nad tym. :)#13 kevoldinho

 • cmaz hattrick wjazd jak swayze patrick

 • Użytkownik Premium

Napisano 07/04/2017 - 00:28

Pięknie to wygląda na trailerze, jednak wydaje mi się że potrzeba by było 30-60 aktywnych graczy w miasteczku na codzień żeby ludziom nie znudziła się tam rozgrywka. Super inicjatywa, sam chętnie wziąłbym w tym udział. 


Użytkownik kevoldinho edytował ten post 07/04/2017 - 00:28


#14 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 07/04/2017 - 00:28

Ta lokacja jest na prawdę mała, więc nawet jak będzie 15 do 20 osób w miare aktywnie grać to już będzie miasteczko zapełnione.#15 Quequeque

 • Zbanowany

Napisano 07/04/2017 - 00:30

propsuje mocno epizody na samp bo przypominają trochę sesje forumowe które w sumie nie są od siebie zależne i co miesiąc można grać inne tło fabularne z innymi postaciami itp #16 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 07/04/2017 - 00:31

Właśnie w to celowaliśmy, cieszę się ze jeszcze ktoś pamięta ze roleplay to nie tylko bicie /duty w Pd a przede wszystkim gra epizodyczna i ciekawe wątki fabularne.#17 Sim00n

 • Konta premium, bugi, skargi

 • Główny administrator
 • Discord:@Szymon#8086

Napisano 07/04/2017 - 00:31

*
Popularny

Ja pierdole jak zwykle znajdzie się jakiś malkontent ... tym razem lecik. Możemy go zamknąć w promieniu 50 metrów od centrum i niech kurwa gra.

Świetna robota panowie! Propsy za włożony czas i wysiłek.

#18 lecik

 • is you a natural blondie like goku

 • Użytkownik

Napisano 07/04/2017 - 00:33

bardziej realista Szymon, któremu średnio widzi się granie w mieście duchów. #19 arjel

 • globetrotter

 • Zasłużony

Napisano 07/04/2017 - 00:33

Szymon jak to robisz że jednego dnia mam ochote urwać Ci skrzydło samolotu a potem wycałować te pucołowate policzki??#20 Sparrow

 • Główny administrator
 • Skype:sparrow.h Mój stan

Napisano 07/04/2017 - 00:36

Sugerowanie ze kilkunastu do kilkudziesięciu graczy sprawi ze Los Santos, milionowa aglomeracja nagle przestanie być miastem duchów. Rozumiem ze Ty sam jedyne co lubisz grać to /r help wsparcie albo prowadzenie przesłuchań na komisariacie z kominiarką na łbie, ale są tu jednak osoby które stawiają przede wszystko ma ciekawą rozgrywkę i nowe możliwości.Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych