>

Skocz do zawartości

Chcesz pomagać innym już dziś? Zapisz się do EMS, gdzie rozpoczyna się rekrutacja! Więcej informacji tutaj.


Emergency Medical Services


 • Nie możesz odpowiedzieć
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 vision95

 • Kuba jestem

 • Użytkownik
 • Miejscowość:Goleniów

Napisano 11/09/2016 - 21:00

*
Popularny

ems_week_logo.png

 

Emergency Medical Services (EMS) - Jednostka ratownicza straży pożarnej w Los Santos. Celem jej utworzenia było zapewnienie pierwszej pomocy oraz bezpośredniego transportu do generalnego szpitala osobom poszkodowanym w nagłych wypadkach. Jednostkę tworzą specjalnie wyszkoleni Emergency Medical Technical którzy każdego dnia udzielają pomocy setki ludziom na ulicach miasta, a sama jednostka działa na ściśle opartych regułach. Czas reakcji jednostki jest zminimalizowany do maksimum przez co opieka medyczna dociera na miejsce w 99% na czas udzielając fachowej pomocy medycznej.

 

Określenie "Emergency Medical Services" ewoluowało, aby odzwierciedlać zmianę z prostego systemu karetek pogotowia ratunkowego zapewniającego jedynie transport, do systemu, w którym wstępna opieka medyczna jest udzielana na miejscu i w czasie transportu. W niektórych regionach rozwijających się termin ten nie jest używany lub może być używany niedokładnie, ponieważ dana usługa nie zapewnia leczenia pacjentom, a jedynie świadczenie transportu do miejsca opieki.
W większości miejsc na świecie system EMS jest przywoływany przez członków społeczeństwa (lub innych służb ratowniczych, firm lub organów) przez telefon alarmowy, który kontaktuje się z jednostką kontrolną, która następnie wysyła odpowiedni zasób ludzi, by poradzić sobie z sytuacją.
W niektórych jurysdykcjach jednostki EMS mogą obsługiwać techniczne operacje ratownicze, takie jak ratownictwo wodne, poszukiwawcze i medyczne. Poziomy szkolenia i kwalifikacji dla członków i pracowników służb medycznych w nagłych wypadkach różnią się znacznie na całym świecie. W niektórych systemach mogą istnieć członkowie, którzy mają kwalifikacje wyłącznie do prowadzenia karetek pogotowia, bez szkolenia lekarskiego. W przeciwieństwie do tego, większość systemów posiada personel, który posiada co najmniej podstawowe certyfikaty pierwszej pomocy, takie jak Basic Life Support (BLS). Dodatkowo wiele systemów EMS obsadza personel Advenced Life Support(ALS), w tym sanitariuszy, pielęgniarek lub rzadziej lekarzy.


 

 

Emergency Medical Station no '14 – Nowo powstała jednostka medyczna zostawiona po rozdzieleniu frakcji z łączącej w sobie FD i EMS. Paramedycy w niej służący słyną z najlepszego wyszkolenia oraz profesjonalizmu na tle pozostałych jednostek w Los Santos dlatego kiedy mówi się o EMS często pada też '14. Historia samej '14 jak i paramedyków w niej odbywających służbę jest bardzo długa i szeroka a do najważniejszych należy min. udział starej '28 wraz z paramedykami jako jedynej ze stanu San Andreas w akcji po zamachu z 11 września.

 

Fire Department (FD) jest instytucją w pełni podlegającą pod rząd i radę miasta Los Santos. Jednostka specjalizuje się w świadczeniu usług ratowniczo-gaśniczych. W skład jednostki wchodzą znakomicie przeszkoleni w tej dziecinie strażacy (Firefighter), którzy codziennie szkolą się w tym kierunku dla polepszenia bezpieczeństwa, czasu reakcji oraz profesjonalizmu na miejscu zdarzenia.Jednostka trzyma się ściśle wyznaczonych przez zarząd Dystryktu zasad i regulaminów.14th Fire Station in Los Santos mieści się w bazie 14th Emergency Station, podlegającej pod Emergency Medical Services. Jednostka ta ma na wyposażeniu dwa pojazdy ciężkie, uniwersalny niosące pomoc zarówno w sytuacjach zagrożenia pożarem, jak i wypadkami drogowymi. Auto jest wyposażone w najnowszy sprzęt, który umożliwia pracę w każdych warunkach atmosferycznych. To dzięki Goverment in Los Santos- jednostka ma szansę bytu, dzięki ogólnemu wsparciu. Jednostkę obowiązuje ściśle wyznaczona hierarchia rang. Każdy strażak podlega zasadom awansu oraz degradacji.

 

Life Guard (LG) To najlepsi ludzie pracujący w EMS, przeszkoleni do pracy w górach, na lądzie i w wodzie. W jednostce specjalizuje się szybkość, stabilność i pełen profesjonalizm. Na Wyposażeniu tej jednostki są 3 śmigłowce EC135 Jak i dwa pontony BOAT. Jednostka ciągle się rozrasta a z każdym dniem paramedycy są co raz bardziej wyszkoleni.
 

 

REKRUTACJA

gallery438.jpg

Co zrobić aby się dostać?
Obecnie jest tylko jedna droga na dostanie się do nas:
1)Zgłosić się na serwerze i zapytać IC o akademie EMS

2)Napisać podanie I czekać na odpowiedź zarządu. W konferencje dodajecie BartusP

Co dalej?
Jeżeli zostaniecie zaakceptowani poprzez podanie lub odegracie swoje IG to dostajecie invite'a do frakcji.
Przez okres około jednego, dwóch dni. ( Zależy wszystko od zaangażowania ) szkolicie się i zyskujecie wiedzę głównie poprzez praktykę - Szkolenia, gra ze starszymi stopniem, wyjazdy jako obserwator, kolejno jako pomocnik oraz stopniowo inne zadania.
Po pewnym czasie zostaniecie poddani krótkiemu egzaminowi który sprawdzi Waszą wiedzę i to czy zasługujecie na miano pełnoprawnego członka frakcji.

Na pewno jesteśmy w stanie zaoferować interesującą rozgrywkę, interakcję z innymi graczami, spore wynagrodzenia, oraz liczne premie czy bonusy za dobrą rozgrywkę oraz chęci gry.

 

 

Wzór:
 

 

[IC]

Imię i Nazwisko:

Adres zamieszkania:

Wiek:

Czy posiadasz Prawo Jazdy?:

 

 

[OOC]

Discord ID:

Czy grasz w innych frakcjach porządkowych?(jeżeli tak to jakie):

 

 

 

Status: CLOSED
 


Użytkownik Vision95 edytował ten post 02/06/2018 - 07:33


#2 Tequr

 • ☮ Czołguwa ☮

 • Użytkownik

Napisano 06/10/2016 - 22:35

*
Popularny

Kilka akcji z ostatnich dni:

Wezwanie na Ganton: samochód po uderzeniu w barierkę wiaduktu przebija się przez nią i spada na ulicę poniżej. W środku zakleszczone są dwie osoby. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych udaje się uzyskać do nich dostęp a następnie ewakuować na deskach ortopedycznych. Poszkodowani w stanie ciężkim trafili do szpitala im. Wszystkich Świętych Los Santos: jedna z ofiar zmarła w szpitalu.

Spoiler


Akcja na lotnisku: wieża kontroli lotów otrzymała od prywatnego lotu LS 2137 informację o awarii systemu hydraulicznego co uniemożliwiło wysunięcie podwozia i użycie hamulców aerodynamicznych. Podjęto decyzję o lądowaniu awaryjnym na jednym z pasów lotniska: jednak zapas paliwa i stopniowa utrata sterowności nad maszyną nie pozwoliła na przygotowanie płyty lotniska (podanie piany celem zmniejszenia tarcia przy przyziemieniu). Lądowanie zakończyło się katastrofą, w wyniku której śmierć poniosło 4 z 6 osób przebywających na pokładzie.
Spoiler


Pożar budynku na Seville. Po otrzymaniu wezwania o płonącym domu jednorodzinnym na ulicy Owl St. Jako że konstrukcja była wykonana z drewna ogień bardzo szybko objął cały budynek. Po przybyciu na miejsce podjęto działania osłonowe: podano prąd wody na sąsiedni budynek i odłączono zasilanie w dzielnicy, jak i podano środek gaśniczy w natarciu na płonącą konstrukcję. Po ugaszeniu, budynek przeszukano: w środku nie znaleziono żadnych ciał, prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Spoiler


Katastrofa budowlana na Idlewood. W trakcie wymiany termoizolacji na jednym z budynków w dzielnicy Idlewood, doszło do zawalenia się rusztowania, które przygniotło jednego z pracujących na nim robotników. By się do niego dostać strażacy musieli wykorzystać sprzęt hydrauliczny oraz poduszki wysokociśnieniowe do uzyskania dostępu i ewakuacji poszkodowanego.
Spoiler


Pożar baru na Los Flores. 28 remiza została telefonicznie poinformowana o pożarze myjni w dzielnicy Flores, na East Los Santos. Na miejsce zostają wysłane znaczne siły i środki, celem ugaszenia pożaru. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do środka zostaje wpuszczona rota gaśnicza która sprawdziła  pomieszczenia i ugasiła płomienie. W wyniku pożaru nikt nie został ranny.
Spoiler


Pożar samochodu w centrum. Centrala LSFD otrzymała wezwanie o pożarze w komorze silnika Clovera, zaparkowanego przy Park Ave w centrum. Na miejsce niezwłocznie udała się sekcja gaśnicza: po przybyciu dowódca akcji zameldował o zajęciu przez ogień również wnętrza pojazdu: samochód ugaszono, stosując pianę ciężką.
Spoiler


Wypadek w elektrociepłowni. Pod jednym z pracowników pracujących na kominie załamał się stopień co zaowocowało upadkiem i zaklinowaniem pomiędzy siatką ochronną a kolejnymi stopniami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu pozycji poszkodowanego przy użyciu technik wysokościowych (wykorzystanie uprzęży wspinaczkowej) i uwolnieniu poszkodowanego przy użyciu akumulatorowych narzędzi hydraulicznych wykorzystanych do odcięcia klinujących stopni. Poszkodowany ze złamaną nogą został wciągnięty do kosza, następnie został przekazany zespołowi EMS który przetransportował go do najbliższego szpitala.
Spoiler

 

Skoczek w centrum. Na telefon alarmowy zadzwonił obywatel który zauważył osobę chcącą odebrać sobie życie, na wiadukcie autostrady nad Park Ave. Na miejsce natychmiast udali się strażacy 28 remizy oraz negocjator. Pod poszkodowanym zostały rozłożone skokochrony, próbowano dostać się do skoczka stosując drabinę ratowniczą będącą na wyposażeniu jednostki. Negocjatorowi udało się przekonać samobójcę do zejścia z krawędzi, jednak ten zachwiał się przy odwracaniu i spadł na skokochrony uderzając w nie podstawą czaszki. Mimo szybkiej reakcji paramedyków mężczyzna zmarł w szpitalu.

Spoiler

 

Wypadek na Ganton. Późnym wieczorem Fire Department przyjął zgłoszenie o pojeździe który uderzył w latarnię na Ganton St. Według relacji świadków doszło do uszkodzenia sieci elektrycznej gdyż wokół samochodu widoczne były iskrzące przewody. Na miejsce natychmiast udał się zastęp z 28 remizy który zabezpieczył miejsce zdarzenia. Potwierdzono doniesienia o uszkodzonej sieci i polecono odłączyć zasilanie by móc udzielić pomocy poszkodowanemu. Gdy odłączono prąd mężczyzna został wyjęty z pojazdu i w stanie nie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Spoiler#3 Sully

 • magiczna zlewka

 • Użytkownik

Napisano 08/01/2017 - 02:00

Powolutku do przodu.

 

1_zpsmhkflcka.jpg

 

2_zpseb4jcmxw.jpg#4 Saurafel

 • Użytkownik
 • Skype:ctrlaltdelte Mój stan
 • Steam ID:Saurafel
 • Discord:Saurafel#8493
 • Miejscowość:Lublin

Napisano 28/02/2017 - 22:00

036236146438c.png

 

e12a46340e9da.png

 

c6d7bbc8cdb04.png

 

b4473a143c870.png

 

f371282ded476.png

 

b9ac6da426660.png

 

bbf25de5f967a.png#5 gela

 • Użytkownik Premium

Napisano 08/03/2017 - 22:08

gela super paramedyk

b80c5747c3b78.png

660d6ad03f8fa.png

0c302aa36c675.png

8d2bd36ce4844.png


Spoiler

 


Użytkownik Gela edytował ten post 08/03/2017 - 22:15


#6 gela

 • Użytkownik Premium

Napisano 12/03/2017 - 23:574d34dc78bdcc7.png

92e838d2e93fc.png

337fa5515737c.png

ea4da5233a55b.png

31bbd56d07771.png
 #7 Dizajner

 • Eleskowy degenerat

 • Użytkownik

Napisano 19/03/2017 - 21:42

sa-mp-897.png

sa-mp-898.png

sa-mp-899.png

sa-mp-902.png

sa-mp-906.png#8 vision95

 • Kuba jestem

 • Użytkownik
 • Miejscowość:Goleniów

Napisano 05/04/2017 - 22:53

Z nudów bo brak wezwań;/

1491428954.png

1491428971.png

1491429005.png

1491429018.png

1491428937.jpg

 

Zapraszam do rozgrywki IC/IG. Jesteśmy aktywny, jest nas mało i dlatego nie zawsze możemy...#9 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 24/05/2017 - 18:25

* Podczas gdy zasłużona przerwa na służbie.

 

d2e2e2012e17b.png

 

120b78ca96a7b.png#10 Goffer

 • ;]

 • Użytkownik

Napisano 25/05/2017 - 12:27

9042841f91511.png

 

***

dd5d61b7390bc.png

 

***

7ce0463130092.png#11 Dizajner

 • Eleskowy degenerat

 • Użytkownik

Napisano 25/05/2017 - 20:41

sa-mp-009__2_.png#12 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 29/05/2017 - 16:37

Porcja ssów :)

***

9ed1cbbdc089f.png

 

***

7b80ec3adc722.png

 

***

878ea0f9e7611.png

Spoiler

 

***

33eea83a048ce.png

 

***

81397a30181ef.png

 

***

71c8a2466fc64.png#13 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 04/06/2017 - 18:32

Ssy by K1ZUKI

 

***0ce49b7fbb804.png

 

***

0f73aefc0ea42.png#14 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 10/06/2017 - 10:30

Ssy by Bosco.

 

***

7456eddb278c0.png

 

***

574c659adff5e.png

 

***

461f0affee113.png

 

***

39740de84a518.png

 

***

f62072337b882.png

 

***

7581044f2160d.png

 

***

d20ec8b9aa628.png

 

***

c4ec0dad1ebc2.png

 

***

a135fafff2836.png

 

***

06c1b13887972.png

 

***

ad0b29f3d69bf.png#15 Goffer

 • ;]

 • Użytkownik

Napisano 13/06/2017 - 09:47

f5bc8a7cdfbeb.png

 

***

2557d118f66bb.png

 

***

b86989063c85f.png

 

***

a2d6ea88d6368.png

 

***

2fd72454599a5.png

 

***

2132a3aadb270.png

 

***

8bcb9e1db4fd1.png

 

***

1a7cc29ec7d74.png

 

***

088e80f1bf80f.png

 

***

ff756ca939259.png

 

***

421901e3688b4.png#16 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 14/06/2017 - 08:34

SSY By K1ZUKI

 

***

aba26768a417f.png

 

***

32a6ac2284292.png

 

***

aba85e98df9a2.png#17 panbanan2115

 • całuj pierscien kurwo gadasz do eminencji

 • Użytkownik

Napisano 15/06/2017 - 15:00

lsfd.png#18 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 15/06/2017 - 21:40

7f429567ea318.png

 

***

c470bc03c1cb6.png

 

***

a441cd7fe1d07.png

 

***

d0c18678612ab.png#19 GODMercu

 • Stary Wyjadacz.

 • Użytkownik
 • Skype:Mercuuu778 Mój stan
 • Miejscowość:Świneminde

Napisano 18/06/2017 - 10:38

SSy By Bosco.

 

***

83480bac58ab2.png

 

***

68ff08685b3be.png

 

***

4a2765c7fa4ac.png

 

***

7fc38f4caf99a.png

 

***

52087aea9d860.png#20 Mesah

 • ems raki jebane usunac ich

 • Użytkownik
 • Discord:Wasyl#3301
 • Miejscowość:Polska Be

Napisano 19/07/2017 - 18:56


ezgif-1443263634_zpswmw5c3z3.gif

Wraz z rozpoczęciem dnia 19.07.2017 Rekrutacja dla weteranów do Los Santos Fire Department jak i oddziału Emergency Medical Service zostaje otwarta! Zapraszam serdecznie!

 

na pw do mnie ślecie wiadomośc, że macie chęci pograć, ja Was sprawdzam i gracie.Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych