Skocz do zawartości
Los Santos Roleplay
Menejs

Gamemasterzy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem o czym ty piszesz vinsu ale chyba sie nie zrozumielismy. zawsze wymiana pokolen nastepowala jakos gladko i ludzie ktorzy grali od 2008/09 powoli sie wypalaly w okolicach 12/13 i na ich miejsce wchodzily nowe twarze z ciekawymi pomyslami. teraz juz nie ma praktycznie czegos takiego bo ludzie w wieku w ktorym zaczynalem ja czy ty maja wyjebane kurwa w ta gre i platforme samp i wola se pograc w cos innego albo na mta i tyle

Crippadonna lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dużo osób odeszła przez dobór ekipy, duża część osób nie ma już tyle czasu, trzecia część osób odeszła na serwerek w którym prowadzą ich za rączkę

pamiętajcie, trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym, więc pakujcie walizy i zostawcie dobre wspomnienia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polemizowałbym i to bardzo. Inne serwery mają nowych graczy i liczniki przekraczające 100 osób o normalnych godzinach, gdzie tutaj od tygodnia jest po 40 osób maksymalnie i to wieczorami. Tylko, że tam gra jest na zasadach RPG/second life i nowi gracze bardziej skupiają się na celach skryptowych - wykonanie jakiejś pracy, zarobienie gotówki, kupno samochodu itd. dzięki temu na serwerze są ludzie i to daje możliwości uczenia ich - jak się w to naprawdę gra. Przynajmniej jest w kim wybierać i jest szansa, że ktoś ze zwykłego /statsa/ stanie się normalnym graczem, który będzie grał ciekawe role. Ale to w głównej mierze zależy od organizacji przestępczych/porządkowych, które dawniej stanowiły trzon i wyznaczały ten tzw. poziom. Większość chyba /starych/ uczyła się grać przy organizacji i od nich łapała rigicz. 

Teraz nowy gracz nie ma co robić na takim ls-rp.net, już więcej do roboty było na podstawowym skrypcie GodFather by FeaR. Prace dorywcze zapychały czas, robiłeś coś w grze i poznawałeś podstawy skryptu, znane miejsca w grze, widziałeś gdzie ludzie się spotykają. Już na samym początku jest nuda, a jedyną propozycją od serwera dla nowych osób jest BIZNES, który ogranicza się stania do zamkniętym miejscu i interakcją nudną jak flaki plus nie ma z tego dużej gotówki, bardziej opłaca się ludziom afczyć i zbierać paychecki.

I tutaj też znowu pojawia się kolejny problem - te biznesy i ich idea. Uważam, że są dwa główne nurty:

- biznes, który generuje gotówkę, zakładają go osoby, żeby mieć po prostu pieniądze, dodatkowy paycheck = tryb RPG/second life, nie ma nic wspólnego z role play, interakcje są tam nudne i na siłę;

- biznes, który jest miejscem spotkań dla osób np. z organizacji i często jest tworem jakiejś organizacji, napędza interakcję między ludźmi i można tam pograć ciekawy role play;

Na elesce jest dużo biznesów pierwszej kategorii, ale przez to, że są one nie opłacalne, bo gotówka nie stanowi żadnego problemu to stoją puste i zapychają tylko miejsce. Jest ich dużo, nie ma w nich ludzi i zapychają. Myślę, że trzeba jasno określić albo robimy biznes dla ciekawej gry, miejsca aby ludzie mogli mieć ze sobą styczność albo wcale. Krótko można to podsumować, że dla mnie /biznesy/ to po po prostu projekty In Character i tyle.

btw.

Nie można go wyłączyć? Jak będę chciał, żeby mi się kręciło w głowie to wypije ciepłego wojaka albo pokręcę się na karuzeli.

ps. co do kar to miałem na myśli przykład dirtydeeds (Maxa), który jest bardzo dobrym graczem, zdenerwował się na coś w grze, podczas jakiejś akcji (nie znam szczegółów), rzucił tekstem to "wpierdol mi bana" i dostał pewnie z uśmiechem na twarzy osoby, która go karała - zamiast pomyśleć, koleś może pisać pod wpływem jakiś emocji, niech się uspokoi w klatce i tyle. I pewnie takich przykładów jest więcej, gdzie ludzie są zbanowani za jakieś głupoty i się zniechęcili.

Na polskiej scenie roleplay niestety system biznesów działa bardzo słabo i polega tylko na /duty, a nie na interakcji gracz - gracz

Drugą sprawą; już lepszą opcją są prace dorywcze, które właśnie zapełniają czas, nie nudzisz się i co najważniejsze; nie jest uzależniony od niczego i od nikogo - mogą być dodatkiem do Twojej gry

Kolejnym problemem na polskiej scenie jest to, co oczywiście się potwierdza; zamykanie się tylko we własnych kręgach, robienie jakiś debilnych podziałek, kategoryzowanie wszystkiego czy robienie centrum - po co to? To jest właśnie piękne, żeby nie było zarzucania czegoś graczom, a żeby gracze sami się odnaleźli i wspólnie mieszając się z różnymi środowiskami grali roleplay; bo to nie ma polegać jak serwer typu cops & robbers czy nawet, żeby środowisko cywili było zupełnie pomijane.

Co do największego problemu, który pojawia się i jest widziany na serwerach roleplay to brak inicjatywy własnej bez udziału administracji - bo po co ma ona sztucznie go napędzać, po to są gracze. Kolejną sprawą jest character development czyli kreowanie i budowanie swojej NIEIDEALNEJ postaci; można to rozbudować na wydarzenia czy wątki. Granie na swoją niekorzyść to też rzadko spotykana sprawa na scenie roleplayingu. Z ostatnich rzeczy jest to, że dosłownie nigdzie na serwerach roleplay nie widziałem; czegoś innego, czegoś unikalnego, czegoś rzadko spotykanego; oczywiście włączając to poprzednie kwestie jak granie na swoją niekorzyść - w prawdziwym świecie, może być tyle niespodziewanych zdarzeń, wątków, osób że nawet to się nie przekłada na wszystkie serwery RP - dlaczego? Przecież to by była czysta zajebistość, nawet możesz spojrzeć jak to działa w filmach/serialach i nawet tam tak idealnie nie jest; weźmy tu np. Narcos - szukali kreta w swojej organizacji, zabijając nietrafnie w swoich - widziałeś to kiedyś na serwerze RP? Bo ja nie, chyba że dosłownie bardzo rzadko.

Tak btw.... gamemasterzy wcale nie muszą być od wymyślania eventów czy czegoś dla graczy, to gracze i ich inicjatywa mają być od tego

Lacazette lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma żadnej aktywnej resteuracji ani baru do wieczornego grania

nie ma żadnej aktywnej resteuracji ani baru do wieczornego grania - a jak takie istnieją, to są spotami organizacji przestępczych.

W jakiej lokalizacji zobaczylibyście taki biznes najchętniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak chcecie sobie gadać o samoobciąganiu penisa to idźcie na discord, bo w momencie kiedy nawiązuje sie jakaś normalna dyskusja to wlatuje ktoś z tekstem rafonixa czy innym pierdoleniem

sorry wkurwiony jestem przez jebaną prace i musze się wyżyć na was bo jesteście kurwa ćpunami którzy mają się za bogów RP i kształowania postaci jebani pozerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczyściłam z postów, więc by nie bylo płaczu.

Piszcie z sensem, konkrety, by miało to sens. Nie jesteśmy jasnowidzami, by wyłapać wszystko co Wam siedzi w głowie.

Jak pukawka napisał - też chętnie dowiem sie w jakich okolicach chętnie zobaczycie org prywatne. Chociaż z moich osobistych odczuć, skoro Hakael na East Beach dawał radę, to jest to tylko kwestia lidera i osób chętnych do gry, a nie miejsca, zwłaszcza, że mapa nie jest jakoś mega duża.

Chyba, że po prostu lepiej byście sie czuli z jednym miejscem, gdzie skupione byłyby różnego rodzaju, aktywne, biznesy.

31bfa2c2e8066e2d-robbery-masks-tumblr.gi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na konfie od branży cywilnej dałem wam dużo pomysłów jak jako moderatorzy/gamemasterzy serwera możecie rozkręcić strefę, popatrzcie sobie po pewnie parenaście tam było trafnych

Spajkz lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Razem z Brudnym chcemy zrobić konwersację z ludźmi którzy mają dobre kminy dot. rozgrywki i z którymi będzie można poszukać fajnych rozwiązań, podyskutować. Bez jebanych łbów. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech doda mnie na discord - Szymon#0665

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pracuję z Normanem nad minimisjami, które niedługo trafią do Was. Crackhouse w nowej formie jest przygotowywany dla organizacji przestępczych. Już wczoraj był testowany. Niedługo pojawi się news. Bądźcie cierpliwi.

czuczu, ManaluPL i Madeg123 lubią to

CHUJ CI W DUPSKO PIZDO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Razem z Brudnym chcemy zrobić konwersację z ludźmi którzy mają dobre kminy dot. rozgrywki i z którymi będzie można poszukać fajnych rozwiązań, podyskutować. Bez jebanych łbów. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech doda mnie na discord - Szymon#0665

a kim ty kurwa jesteś pionasie

możesz mi huja zbić innowatorze co najwyżej

exclamation.pngOstrzeżenie! (dodane przez: Tetris)

Wracasz na spamera

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wasze zjebane pomysly huja tu dadza prawda jest taka ze dzieciaki dopiero wracaja do szkol i potrzeba chwili az znow beda spedzac cale nocki przed kompem ja pierdole pare dni kurwa na serwerze jest tam po 40 graczy wieczorem i juz wielki alarm na forumie jak co rok KURWAA CO SIE DZIEJE GDZIE GRAC JA PIERDOLE CO JAK TO UPADNIE ?!!!!!!!!!!!

6155222ZWdjaXjT.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to całe gadanie o umieraniu serwera jest przerabiane przynajmniej dwa razy w roku tutaj... 

A Ci ludzie co płaczą o ekipę i zrzucają na nich winę, czy na gospodarkę serwera, to nawet nie wiem co tutaj kurwa robią. W sensie przecież jeśli chodzi o ekipę to zawsze tak ona wyglądała na tym serwerze, czego wy nagle oczekujecie? Że taki arjel nagle przestanie przeklinać, wyzywać (oby nie, kręcisz mnie jak jesteś taki samczy i bezwzględny, brutalu) i będzie milusińskim chłopakiem? Że czerwoni nagle ogarną łby i przestaną przyjmować na rangi te same osoby, które chwile wcześniej sami wyjebali za robienie krzywych akcji z akceptowaniem ticketów kolegą itd.? Że nagle ekipa zacznie was karać według regulaminu (który i tak jest zjebany swoją drogą i jeden punkt potrafi zaprzeczać drugiemu), zamiast według własnego mniemania (co jest w większości przypadków idealnym narzędziem do właśnie dojebania komuś kogo się nie lubi, bądź na odwrót i małej pomocy koledze)? TO JEST LOS SANTOS ROLE PLAY, tutaj zawsze tak było, forum to jeden jebany śmietnik od wyzywania się i jak komuś to przeszkadza, to powinien wypierdalać na jakiegoś deva, bo ewidentnie pomylił serwery. Tak samo kurwa z tą waszą gospodarką, gdzie sami jeszcze nie tak dawno temu spinaliście dupska i płakaliście o LUŹNĄ ROZGRYWKĘ. W ogóle co was kurwa obchodzi jakim ktoś autem jeździ i ile ma na koncie? Jak se chcesz grać biedaka i gonić za kasą to se oddawaj payday na /datek i zaplanuj ładnie gierkę zamiast stać na /handel itd., a jak to Ci nie wystarczy, to nie wiem kurwa sobie The Sims 4 odpal z modami i udawaj swój idealny roleplay.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...