Skocz do zawartości
Los Santos Roleplay
Menejs

Gamemasterzy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

co roku ta sama gadka, JA I TAK WIEM SWOJE i wiem, że niedługo i tak znów gracze zaczną grać

(warunek to odbanowanie bushmena i danie mi obiecanego zasłużonego)

XVX lubi to

unknown.png

unknown.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z początku zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia i zdanie na temat słabej kondycji serwera.

Pierwszy powód. Brak rotacji ludzi, ciągle te same twarze.

Społeczeństwo jest mocno hermetyczne i składa się większość z osób, które na tej grze zjadły już zęby. Nowi gracze nie zostają tutaj na dłużej, bo serwer nie oferuje im niczego co mogło by ich zatrzymać na dłużej. Młode osoby myśląc o GTA w sieci ma raczej obraz serwerów głosowych GTA V gdzie popularni streamerzy nie grają role play, a raczej na trybie second life/rpg (zarabiasz, kupujesz lepsze samochody/tuningujesz je, robisz napady itd.). To się odbija na jakość rozgrywki, bo w grze nie ma ciekawych osób, każdy gra to samo i jest nudno. Plus nie ma rotacji w ekipie serwera - ciągle te same wypalone osoby, które nie mają już pomysłów/czasu/chęci. Nie są one żadnym autorytetem i wzorem dla nowych graczy, a dla innych /starych/ wyjadaczy są często powodem śmiechu i niechęci do robienia czegokolwiek.

Problem nowych graczy nie istnieje tylko u nas, chcąc nie chcąc ta gra ma już tyle lat że trudno jest zachęcić do niej kogoś nowego. To już jest raczej sam problem SAMP, bo MTA to kompletnie inna platforma i prędzej bym ją nazwał zupełnie inną grą przez wzgląd na możliwości jakie oferuje. SAMP jest takim TS3, gdzie ludzie wolą używać Discorda

Z początku zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia i zdanie na temat słabej kondycji serwera.

Drugi powód. Tryb rozgrywki - role play czy nie?

Ludzie nadal nie wiedzą na czym polega odgrywanie roli. Przykład z dzisiaj @Spajkz. Trzeba jasno powiedzieć czy ten serwer ma role play tylko w nazwie? Czy ludzie, którzy chcą tu grać wiedząc z czym to się je? Role play to nie symulator życia. Ta gra opiera się na ODGRYWANIU ROLI. To jest podstawa w tym trybie bez tego to zawsze będzie nuda i nic nie będzie się działo. Interakcje między graczami tworzą się na podstawie roli jaką grają.

Jeżeli ktoś gra z podejściem jak w grach RPG - od zera do bohatera to nie dziwne, że gra jest nudna. Ta gra serio NIE polega na tym, żeby stworzyć postać idealną i dążyć nią do zdobycia materialnych najdroższych rzeczy. Kwintesencją tej gry jest różnorakość postaci, poruszanie ciekawych wątków (pozytywnych jak i negatywnych) i przede wszystkim interakcja z innymi CIEKAWYMI postaciami, a nie z ludźmi, którzy nie wiedzą jak się gra.

Tutaj nie ma czegoś takiego jak gospodarka i ekonomia. Grasz co chcesz, bo masz takie możliwości. Problemem nie jest gotówka i jej ilość tylko to, że ludzie nadal nie widzą o co w tym trybie chodzi i grają najlepszych, najbogatszych, najpiękniejszych.

To jest 100% prawdy, ale problem grania pięknych i pachnących raczej towarzyszy tym, którzy jeszcze nie rozkminili o co tutaj tak na serio chodzi - może zwyczajnie nie mieli dobrego przykładu do grania, bo po zalogowaniu sie w centrum wieczorową porą jedyne co widać to obraz nędzy i rozpaczy. Tutaj trzeba pomyśleć nad zmianą, zdecydowanie.

Trzeci powód. Wkurwiające rzeczy dla osoby, która chce się cieszyć trybem ROLE PLAY.

Denerwują mnie masa obiektów, które są źle zrobione - pod względem technicznym jak i estetycznym. Mam wrażenie, że na serwerze jest taki syf z tym, wszystko jest wrzucone jak leci. Coś zostaje dodane na siłę, nikt z tego nie korzysta i jest tam cały czas. Niektórym to tnie i jest wyraźna różnica między /czystą/ mapą a tym co jest na ls-rp.net. Zaraz ktoś powie, że to 100 letnia gra i jak może ciąć i żeby lepszy komputer kupić. Ale pomyślcie o tym, że ludzie grają też w tą starą gierkę właśnie ze względu na ten stary komputer, gdyby mieli lepszy to graliby na GTA V albo gdzieś indziej.

https://www.upload.ee/image/10455112/sa-mp-496.png

https://www.upload.ee/image/10455113/sa-mp-497.png

https://www.upload.ee/image/10455117/sa-mp-498.png

https://www.upload.ee/image/10455118/sa-mp-499.png

Boty. Nie rozumiem po co to. To jest gra oparta na interakcji z innym graczem, a nie jakimś NPC. Idziesz sobie, widzisz kogoś... o coś będzie można zagrać, a tam bot Marek.

Drobne głupoty jak:

- wiszące cały czas logo, temperatura, pasek HP, LSN bar (https://ls-rp.net/index.php?app=panel&module=panel&section=seesuggest&id=2142)

- /tog opis, podczas jakiś większych wydarzeń

- co godzinne dostaje paycheck do ręki, mogłoby być do banku (pickup w banku, jak na starej elesce)

- trzęsienie obrazu po narkotykach (muszę dawać /qs, bo serio nie da się tak grać)

- złe miejsce scentralizowania rozgrywki w centrum (aleja gwiazd pełnia taką funkcję teraz, to słabe miejsce to prosta ulica i po bokach milion pickupów)

Pewnie znalazło by się więcej takich pierdół, ale na szybko to główne.

Zgadzam się, obiekty na serwerze są do poprawy, zostało wiele obiektów - śmieci po różnych organizacjach, projektach lub nawet strefach. Staramy się to kontrolować jako ekipa i te skrajnie obrzydliwe i absurdalne wyrzucamy.

Jeśli chodzi o drunk effect po narkotykach - niestety tutaj znów SAMP i jego możliwości.

Czwarty powód. Kary.

Śmieszne jest to, że ludzie z ekipy zachowują się jak członkowie służb mundurowych i sztywno egzekwują jakiś regulamin jak kodeks prawny. Ludzie zapomnieli, że nie są tutaj od tego, żeby kogoś karać tylko mają dbać o to, żeby wszystkim grało się w porządku i czerpali przyjemność. Mają być osobami neutralnymi, rozwiązującymi konflikt między dwoma osobami, a nie katem - który ślepo egzekwuje jakiś zbiór zasad. Banicja/blokada postaci to powinna być ostateczność i rzucanie tym od tak jest mega głupim rozwiązaniem. Czasami ktoś działa pod wpływem emocji, wyzywa - wystarczy go wrzucić do klatki, zignorować na jakiś czas, żeby przemyślał czy coś, uspokoił się a nie rzucać banem. Aż tak kogoś boli, że ktoś powiedział mu w grze, że jest chujem/zjebem/debilem itd.?

Kolejna głupota to karanie za 'przerzuty'. Nie rozumiem tego do tego. Nikt nie klonuje tego, nie kopiuje, zdobył to w normalny sposób, jest to tak czy siak w grze. Chce zacząć nowy wątek postaci to nie będzie czekał i grał bezdomnego, bez samochodu, narkotyków itd. jeżeli udało mu się to już zdobyć na jednej postaci to ja nie widzę problemu, żeby to przerzucił na drugą. Nikt niczego nie buguje, nie klonuje, co was to obchodzi. To jest mega hipokryzja, bo ludzie sprzedają modele za gotówkę i nic z tym nie robicie, a jak ktoś da jakiejś nowej postaci na cokolwiek to jest wielka blokada postaci.

Meh, jak ktoś rzuca bluzgami w strone ekipy to zazwyczaj kończy totalnie olany lub /ignorowany. Bardzo mało jest sytuacji żeby ktoś dostał bana za nazwanie jakiegoś członka ekipy chujem etc; najczęściej jak już to takie gagatki robią wszystko żeby uprzykrzyć życie administratorowi i stalkują go w necie, szukając jego danych osobowych i wrzucając je gdzieś tutaj. To jest dopiero pojebane.

Szanuje za konkretny post a nie jakiś pseudo wysryw; piąteczka bo z takimi ludźmi można rozmawiać o zmianach.

sorry wkurwiony jestem przez jebaną prace i musze się wyżyć na was bo jesteście kurwa ćpunami którzy mają się za bogów RP i kształowania postaci jebani pozerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Meh, jak ktoś rzuca bluzgami w strone ekipy to zazwyczaj kończy totalnie olany lub /ignorowany. Bardzo mało jest sytuacji żeby ktoś dostał bana za nazwanie jakiegoś członka ekipy chujem etc; najczęściej jak już to takie gagatki robią wszystko żeby uprzykrzyć życie administratorowi i stalkują go w necie, szukając jego danych osobowych i wrzucając je gdzieś tutaj. To jest dopiero pojebane.

wbrew pozorom ekipa nie jest aniołem, przecież dużo graczy się znajdzie co było bardziej zwyzywane przez członka ekipy po prostu.

i nawet nikt nic z tym nie zrobil

Zwycięzca Balonów 2018 w kategorii największy konfident na serwisie

HORDTOKURWA..jpg

Sygnaturka.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbrew pozorom hordd nie jest aniołem, skoro twoje logi to głównie wyzwiska w stronę ekipy i chamstwo, potem się dziwisz że ktoś może odpowiedzieć tym samym gdy już ma dosyć takiego podejścia na linii gracz - admin, gdzie do niektórych nie przemawia zupełnie nic. 

Arjel pewnie stałeś w klipie u bedoes w czapce z daszkiem i w kapturze, przed klipem zajebałeś wiadro i byłeś zmięty dlatego tak mu liżesz dupę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem nowych graczy nie istnieje tylko u nas...

Polemizowałbym i to bardzo. Inne serwery mają nowych graczy i liczniki przekraczające 100 osób o normalnych godzinach, gdzie tutaj od tygodnia jest po 40 osób maksymalnie i to wieczorami. Tylko, że tam gra jest na zasadach RPG/second life i nowi gracze bardziej skupiają się na celach skryptowych - wykonanie jakiejś pracy, zarobienie gotówki, kupno samochodu itd. dzięki temu na serwerze są ludzie i to daje możliwości uczenia ich - jak się w to naprawdę gra. Przynajmniej jest w kim wybierać i jest szansa, że ktoś ze zwykłego /statsa/ stanie się normalnym graczem, który będzie grał ciekawe role. Ale to w głównej mierze zależy od organizacji przestępczych/porządkowych, które dawniej stanowiły trzon i wyznaczały ten tzw. poziom. Większość chyba /starych/ uczyła się grać przy organizacji i od nich łapała rigicz. 

Teraz nowy gracz nie ma co robić na takim ls-rp.net, już więcej do roboty było na podstawowym skrypcie GodFather by FeaR. Prace dorywcze zapychały czas, robiłeś coś w grze i poznawałeś podstawy skryptu, znane miejsca w grze, widziałeś gdzie ludzie się spotykają. Już na samym początku jest nuda, a jedyną propozycją od serwera dla nowych osób jest BIZNES, który ogranicza się stania do zamkniętym miejscu i interakcją nudną jak flaki plus nie ma z tego dużej gotówki, bardziej opłaca się ludziom afczyć i zbierać paychecki.

I tutaj też znowu pojawia się kolejny problem - te biznesy i ich idea. Uważam, że są dwa główne nurty:

- biznes, który generuje gotówkę, zakładają go osoby, żeby mieć po prostu pieniądze, dodatkowy paycheck = tryb RPG/second life, nie ma nic wspólnego z role play, interakcje są tam nudne i na siłę;

- biznes, który jest miejscem spotkań dla osób np. z organizacji i często jest tworem jakiejś organizacji, napędza interakcję między ludźmi i można tam pograć ciekawy role play;

Na elesce jest dużo biznesów pierwszej kategorii, ale przez to, że są one nie opłacalne, bo gotówka nie stanowi żadnego problemu to stoją puste i zapychają tylko miejsce. Jest ich dużo, nie ma w nich ludzi i zapychają. Myślę, że trzeba jasno określić albo robimy biznes dla ciekawej gry, miejsca aby ludzie mogli mieć ze sobą styczność albo wcale. Krótko można to podsumować, że dla mnie /biznesy/ to po po prostu projekty In Character i tyle.

btw.

Jeśli chodzi o drunk effect po narkotykach - niestety tutaj znów SAMP i jego możliwości.

Nie można go wyłączyć? Jak będę chciał, żeby mi się kręciło w głowie to wypije ciepłego wojaka albo pokręcę się na karuzeli.

ps. co do kar to miałem na myśli przykład dirtydeeds (Maxa), który jest bardzo dobrym graczem, zdenerwował się na coś w grze, podczas jakiejś akcji (nie znam szczegółów), rzucił tekstem to "wpierdol mi bana" i dostał pewnie z uśmiechem na twarzy osoby, która go karała - zamiast pomyśleć, koleś może pisać pod wpływem jakiś emocji, niech się uspokoi w klatce i tyle. I pewnie takich przykładów jest więcej, gdzie ludzie są zbanowani za jakieś głupoty i się zniechęcili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież na pierwszym, lepszym konkurencyjnym serwerze aktualnie jest blisko 70 graczy, a mamy niedziele i godzinę 10:22. Nie powiedziałbym..

No tak, ale to chyba jedyny i z tego co widziałem to tez nie tłumów wieczorami. Obserwuje trochę z boku, bo bardziej interesuje mnie gtav.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polemizowałbym i to bardzo...

Jesteśmy w pełni otwarci na wasze propozycje jeśli chodzi o zmiany i nowości, bo to wy tutaj gracie i dla was trzymamy ls-rp.net

Do tej pory wywnioskować można że:

Nie ma ciekawego zajęcia - wydaje mi się że cykliczne wydarzenia, nawet niewielkie jak imprezy w klubach, wixy na plaży, jakieś sloty, spoty, zawody wędkarskie i wszelkie różne aktywności dla cywilnej powinny mieć miejsce przynajmniej raz dziennie. Pytanie tylko jakich aktywności oczekują od nas gracze i na jakie będą mieć ochote przyjść, bo organizowanie eventu na który nikt nie przyjdzie, albo ktoś przejedzie tylko i rzuci okiem mija się z celem. Co daje wam największą rozrywkę?

Problem z interakcją między graczami - na to nie mamy wpływu, możemy jedynie eliminować szkodników; to już jest w rękach graczy. Możemy jedynie wymyślać wydarzenia które w jakis sposób wpłyną na wspólne granie.

Biznesy - tutaj też rozkminiamy jak do tego podejść, żeby biznesy nie były tylko miejscem gdzie stoi się i wbija te 45 minut duty. Jak zachęcić graczy do gry w biznesie jako pracownik, oraz klient? Może jakieś dodatkowe nowe biznesy, czy pozbycie/zautomatyzowanie tych, które nie dają żadnej przyjemności? Myśle że potrzebna jest zachęta do grania w biznesach, bo niestety jest to teren całkowicie zapomniany i oprócz wydarzeń w klubach raz na tydzień nie ma żadnej aktywnej resteuracji ani baru do wieczornego grania - a jak takie istnieją, to są spotami organizacji przestępczych.

sorry wkurwiony jestem przez jebaną prace i musze się wyżyć na was bo jesteście kurwa ćpunami którzy mają się za bogów RP i kształowania postaci jebani pozerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz nowy gracz nie ma co robić na takim ls-rp.net, już więcej do roboty było na podstawowym skrypcie GodFather by FeaR. Prace dorywcze zapychały czas, robiłeś coś w grze i poznawałeś podstawy skryptu, znane miejsca w grze, widziałeś gdzie ludzie się spotykają. Już na samym początku jest nuda, a jedyną propozycją od serwera dla nowych osób jest BIZNES, który ogranicza się stania do zamkniętym miejscu i interakcją nudną jak flaki plus nie ma z tego dużej gotówki, bardziej opłaca się ludziom afczyć i zbierać paychecki.

I tutaj też znowu pojawia się kolejny problem - te biznesy i ich idea. Uważam, że są dwa główne nurty:

- biznes, który generuje gotówkę, zakładają go osoby, żeby mieć po prostu pieniądze, dodatkowy paycheck = tryb RPG/second life, nie ma nic wspólnego z role play, interakcje są tam nudne i na siłę;

- biznes, który jest miejscem spotkań dla osób np. z organizacji i często jest tworem jakiejś organizacji, napędza interakcję między ludźmi i można tam pograć ciekawy role play;

Szanuję mocno za całe te opisy i tak dalej ale większość tego co mówisz brzmi jakbyś nigdy na serwerze nie był. 

1. Aktualnie na elesce nie brakuje prac dorywczych, śmieciarka, sweepery, dostawca pizzy, paczki i jeszcze ze dwie były jak dobrze pamiętam. Już pierwsze trzy pozwalają jak najbardziej na poznanie znanych miejsc w grze czy podstaw skryptu. Po prostu mało kto chce się w to bawić bo jednak musisz non-stop jeździć a w biznesie staniesz za ladą i możesz w tym czasie obejrzeć serial czy posiedzieć na Facebooku. Może to kwestia braku dostosowania zarobków na tych dorywczych bo biznesowe zarobki poszły w górę a dorywczych raaczej nie. Kilka lat temu był na to wielki szał bo to była jakaś nowość, zarobki były całkiem przyjazne jak na tamte czasy i momentami brakowało  sweeperów, to było coś.

2. Kwestia biznesów pod org i standardowych to też coś, co Cie chyba ominęło. Od znacznego czasu założenie było takie, że biznes to biznes i jeśli interesuje Cie otworzenie lokalu pod organizacje to masz od tego projekty IC. To miało przeciwdziałać zagrywkom w stylu "siema, sory ale rozpadło się wszystko, zamknijcie lokal" i tylko konkretne osoby miały otrzymywać ten lokal, żeby jednak rozkręcić rozgrywkę w danej okolicy. Warto też zwrócić uwagę na biznesy, które działają od miesięcy czy czasem lat, nie warto skreślać czegoś takiego odrazu bo to się raczej mija z celem, na jego miejsce wejdzie coś nowego na dwa tygodnie i będzie po wszystkim a okazja na powrót silnej marki pójdzie się jebać. Tylko czasem nie odbierz tego jako "nie przyjmujemy nowych bo czekamy na powrót weteranów" bo tego nawet nie miałem na myśli, za czasu mojej zabawy jako opiekuna dobre pomysły na biznes miały zawsze szansę na akcept.

Edytowane przez Kenni
hordd lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbrew pozorom hordd nie jest aniołem, skoro twoje logi to głównie wyzwiska w stronę ekipy i chamstwo, potem się dziwisz że ktoś może odpowiedzieć tym samym gdy już ma dosyć takiego podejścia na linii gracz - admin, gdzie do niektórych nie przemawia zupełnie nic. 

ty to chyba zawsze bedziesz takim horddem 

Zwycięzca Balonów 2018 w kategorii największy konfident na serwisie

HORDTOKURWA..jpg

Sygnaturka.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kenni co do pierwszego masz rację, ja już jestem na takim etapie, że wiem co zamierzam grać i zapychacze w postaci takich prac dorywczych nie są mi potrzebne i nie dostrzegłem tych prac, nie miałem nawet pojęcia, że są takie - bo nie ma o tym żadnych jasnych informacji. Ale to nie zmienia faktu, że mamy 2019 i więcej możliwości i pewnie można wycisnąć z tego nowe rozwiązania (dam jakieś konkretne przykłady tylko dowiem się jak to teraz funkcjonuje). Sprawdzę później na serwerze jak to wygląda od strony skryptu i się wypowiem, żeby nie pisać głupot.

Co do drugiego. Właśnie tego rozwiązania nie rozumiem. To nie symulator życia w którym zostajesz przedsiębiorcą i rozwijasz markę, inwestujesz w interes, rozwijasz go i budujesz imperium gospodarcze. Z takim podejściem prowadzenia /biznesu/ to nie będzie on nigdy grywalny i rozpoznawalny. Przez takie podejście robi się dużo /biznesów/, które stoją puste i tyle. Bo jedynym celem tego miejsca jest zarobek. Serio nie znam żadnego aktualnie /biznesu/, który dobrze prosperuje, którego jestem pewny - że pójdę tam i ktoś tam będzie.

Oczywiście można grać role właściciela jakiegoś klubu itd. ale trzeba to grać z głową i w taki sposób, że ten /biznes/ jest tylko dodatkiem do prowadzenia postaci. Dobrym motywem jest gra właściciela klubu, który pożyczył gotówkę od jakiś osób z półświatka, ma problemy z narkotykami, mimo że jest bogaty i prowadzi jakieś dostojne życie to ma problemy i się z nimi zmaga. Dzięki temu pojawiają się motywy do kręcenia akcji i ciekawej interakcji. A przez podział na /biznesy/ i projekty In Character spłyca się to do miana: właściciel klubu, zbiera kase na bulleta i jeździ bez celu, zarywa do skinów żeńskich.

Z typowymi hang-outami organizacji przestępczych też jest problem. Nie ma ich albo serio jestem ślepy i zamknięty na innych. Jedyne miejsca, które kojarzę to klub ze striptizem na Idlewood, Hakael, polska restauracja (moja postać jest tam powiązana) i Tela Viv (chyba taka nazwa, to już kojarzę mniej)?

Crippadonna też ma racje z tym brakiem kreatywności. Młode osoby są leniwe, starzy wypalone i kółko się zatacza. Pewnie nie ma rozwiązania i szukamy dziury w całym. Ale taki jest nasz charakter, musimy ponarzekać, marudzić i wylewać żale. Szkoda, że stare osoby są już mocno wypalone, zniechęcone, zbanowane i ciężko będzie stworzyć nowe pokolenia ludzi, którzy wykazują jakieś chęci i /poziom/.

Podkreślę jeszcze raz, że to moje zdanie i mój obraz gry. Może ktoś inny odczuwa to inaczej i okej. Ważne jest, żeby znaleźć jakieś sensowne rozwiązana dla wszystkich. Dla mnie dobrym serwerem jest .com, wiem że na niektórych działa jak płachta na byka i powiedzą to wypierdalaj tam grać. Tamten serwer nie jest idealny, są tam różne głupoty i DM. Ale jest też dużo ciekawych wątków i postaci, organizacje oficjalne prowadzone są na /poziomie/ i z powagą jak na starej .net. Mimo tylu lat dalej ludzie potrafią tam zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkowita wymiana pokoleń spowoduje gameplay z pewnego serwera GTA5 zawierającego w nazwie słowo na W. Właśnie ci starzy gracze powinni pokazywać czym jest RP młodym, aby to młode pokolenie się wkręciło a nie chciało kolejnego miejsca do robienia beki na youtubie.

Kenni i Sons lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...