>

Skocz do zawartości

Sztuki walki.

• Nie możesz odpowiedzieć
2284 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaczy

• Użytkownik
  • Discord:Kaczy6point9 #1609
  • Miejscowość:Poznań

Napisano 01/02/2012 - 21:36

To co było otworzone przez Gekona na ostatnim forum... Podejmujemy tutaj tematy różnych sportów i sztuk walki, podzielcie się czy coś trenujecie, czy interesujecie się jakąś sztuką lub sportem walki...

Ja na przykład trenuję Taekwondo WTF od 4 lat.

#2 GanjaMafia

• Użytkownik
  • Miejscowość:Amsterdam, Nederland

Napisano 02/02/2012 - 00:14

Polecam BJJ, jeśli chcemy startować w MMA (ALLMMA itd:) musimy umieć walczyć w parterze. Trenuje BJJ od półtora roku, teraz dołożyłem MMA i myślę, że jest najlepsze połączenie. Ewentualnie (BJJ, BOKS). Bjj polega na walce w parterze, oraz poddaniu przeciwnika dźwigniami, duszeniami oraz innymi technikami.

#3 Stjepan

• Pierdziodaktyl

• Użytkownik
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 02/02/2012 - 00:33

Polecam BJJ, jeśli chcemy startować w MMA (ALLMMA itd:) musimy umieć walczyć w parterze. Trenuje BJJ od półtora roku, teraz dołożyłem MMA i myślę, że jest najlepsze połączenie. Ewentualnie (BJJ, BOKS). Bjj polega na walce w parterze, oraz poddaniu przeciwnika dźwigniami, duszeniami oraz innymi technikami.

Polega również na dominacji i zdobyciu jak najwięcej ilości punktów tj. dosiad, przetoczenie, wejscie na plecy z zahaczeniem nog, kolano na brzuch, obejcie gardy i sprowadzenie do parteru.

#4 Kaczy

• Użytkownik

Napisano 02/02/2012 - 09:26

Chyba każdy który się interesuje sportami i sztukami walk wie na czym polega BJJ :P Sam mam podstawę w BJJ, ponieważ mój trener nie jest nastawiony tylko na jedną sztukę walki. Tyko uczy nas praktycznie wszystkiego czego on nauczył się w przeszłości(czyli Judo, BJJ, trochę Boksu), jednak największy nacisk to Taekwondo. : D

#5 geck

• wybierz życie.

• Użytkownik

Napisano 02/02/2012 - 10:48

muay thai + rekreacyjnie bjj

#6 Guest_Cytrus_*

• Gość

Napisano 02/02/2012 - 11:33

#7 Heisenberg

• Hello Biatch!

• Użytkownik
  • Miejscowość:Trójmiasto

Napisano 02/02/2012 - 17:32

Ja chyba jestem staromodny, ale boks to jednak podstawa na każdego cwaniaka. Widzimy więcej niż przeciętny fighter, dziwnie to brzmi, ale coś w tym jest. ;P
Ofkors teraz modne jest MMA, jednak to już jest sport z niższej półki.

#8 Kociaak

• Użytkownik

Napisano 02/02/2012 - 19:43

Ja wam polecam "ju jitsu full contact" MMA tylko że w kimonach :D

#9 Stjepan

• Pierdziodaktyl

• Użytkownik
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 02/02/2012 - 20:10

Ja wam polecam "ju jitsu full contact" MMA tylko że w kimonach :D

Również full contact jest no Gi (tzw. Kimono).

#10 geck

• wybierz życie.

• Użytkownik

Napisano 02/02/2012 - 22:23

Ja chyba jestem staromodny, ale boks to jednak podstawa na każdego cwaniaka. Widzimy więcej niż przeciętny fighter, dziwnie to brzmi, ale coś w tym jest. ;P
Ofkors teraz modne jest MMA, jednak to już jest sport z niższej półki.

wiadomo że mając opanowany boks nawet na niezbyt zaawansowanym poziomie poskładasz nie jednego kolesia. ale w walce nic nie wiadomo i można chcąc nie chcąc znaleźć się w parterze. warto wtedy mieć jakąś bazę do tego żeby nie obudzić się nagle z ręką w nocniku ;)

#11 Kaczy

• Użytkownik

Napisano 02/02/2012 - 22:43

wiadomo że mając opanowany boks nawet na niezbyt zaawansowanym poziomie poskładasz nie jednego kolesia. ale w walce nic nie wiadomo i można chcąc nie chcąc znaleźć się w parterze. warto wtedy mieć jakąś bazę do tego żeby nie obudzić się nagle z ręką w nocniku ;)

Tutaj się zgodzę, chociaż ciężko nie zgodzić się z Geckiem w takich sprawach, bo czytając jego posty kojarzą mi się one ze słowami mojego trenera, no ale... Boks na ulicy sprawdza się najbardziej, baza w parterze też się przydaje gdy właśnie znajdujemy się w parterze, z jakiegoś powodu. A dlaczego Boks jest najlepszy? A no dlatego, że Bokserzy dbają o swoją gardę, gdybyś miał wystawić średnio zaawansowanego karateke lub taekwondoke, który nigdy wcześniej nie walczył na ulicy i nie zna zasad ulicy to pewnie stanął by w gardzie gdzieś na wysokości mostka i próbowałby rozłożyć kogoś kopnięciami z obrotów w głowę, bez kompletnego rozgrzania i w nieodpowiednich spodniach.

#12 geck

• wybierz życie.

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 00:13

wiesz co, inaczej wygląda garda w dwunasto-uncjowych rękawicach i inaczej z gołymi pięściami, jakoś nie wyobrażam sobie przyjmowania ciosów na ulicy na podwójną gardę, czy na daszki. można próbować zbijać ciosy, ale zbijesz maksymalnie jeden-dwa a nie cały wiatrak cepów. więc twój argument trochę średnio potwierdza naszą tezę.
skuteczność boksu bierze się z tego że jest mało skomplikowany, proste, sierpy, haki, poruszanie się - takie podstawy nie są trudne do opanowania a stanowią już jakąś tam bazę żeby coś tam zdziałać. Odskok w tył przed wiatrakiem, kontra mocnym prawym prostym w prost na prącego do przodu cepiarza i można w ten sposób usadzić delikwenta. co do kopnięć - jak wspomniałeś, kiepskie rozwiązanie, w konfrontacji z nacierającym do przodu przeciwnikiem zbyt duże ryzyko że znajdziesz się na glebie, a stąd już krótka droga do zgarnięcia butem po łbie. Polecałbym także zapasy, nie raz zostałem rzucony o mate tak że ledwo mogłem się podnieść, jak teraz myślę że ktoś cisnąłby mnie tak o beton to niewiele by ze mnie zostało ;)

#13 haro

• Użytkownik
  • Miejscowość:Jelenia Góra

Napisano 03/02/2012 - 00:14

Od marca właśnie zaczynam trenować BJJ+MMA, rio grapping czy jak to tam idzie :)

#14 Kaczy

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 10:46

wiesz co, inaczej wygląda garda w dwunasto-uncjowych rękawicach i inaczej z gołymi pięściami, jakoś nie wyobrażam sobie przyjmowania ciosów na ulicy na podwójną gardę, czy na daszki. można próbować zbijać ciosy, ale zbijesz maksymalnie jeden-dwa a nie cały wiatrak cepów. więc twój argument trochę średnio potwierdza naszą tezę.
skuteczność boksu bierze się z tego że jest mało skomplikowany, proste, sierpy, haki, poruszanie się - takie podstawy nie są trudne do opanowania a stanowią już jakąś tam bazę żeby coś tam zdziałać. Odskok w tył przed wiatrakiem, kontra mocnym prawym prostym w prost na prącego do przodu cepiarza i można w ten sposób usadzić delikwenta. co do kopnięć - jak wspomniałeś, kiepskie rozwiązanie, w konfrontacji z nacierającym do przodu przeciwnikiem zbyt duże ryzyko że znajdziesz się na glebie, a stąd już krótka droga do zgarnięcia butem po łbie. Polecałbym także zapasy, nie raz zostałem rzucony o mate tak że ledwo mogłem się podnieść, jak teraz myślę że ktoś cisnąłby mnie tak o beton to niewiele by ze mnie zostało ;)

Wiesz, trzymanie się tylko w obronie podczas walki na ulicy to raczej słaby pomysł, bo nie jesteś w stanie zablokować wszystkiego, na ulicy licz się też atak i dobre wyczucie dystansu kiedy ktoś leci na Ciebie. Nie można zapominać o dobrej obronie bo jak będziesz się zbytnio wystawiał to na stówę zgarniesz na mordę parę strzałów... Wiadomo inaczej to wygląda w rękawicach i inaczej gołymi pięściami,

#15 Heisenberg

• Hello Biatch!

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 18:27

Zawsze mi mówili, że nie ma nic gorszego niż walka z kimś kto opanowuje zwykły uliczny fight, bo tacy ludzie najbardziej zawsze potrafią zaskoczyć. ;P
Bokser dużo widzi i przede wszystkim ciągle pracuje, na warunki panujące na ulicy to i tak powinno wystarczyć. Większość ulicznych cwaniaczków, poza cwaniakowaniem nie ma nic do zaoferowania. ;P Tak to wygląda, ja osobiście preferuje boks, dla mnie MMA jest efektowne, ale to już taka bardziej typowa zadyma.

#16 geck

• wybierz życie.

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 20:19

Wiesz, trzymanie się tylko w obronie podczas walki na ulicy to raczej słaby pomysł, bo nie jesteś w stanie zablokować wszystkiego, na ulicy licz się też atak i dobre wyczucie dystansu kiedy ktoś leci na Ciebie. Nie można zapominać o dobrej obronie bo jak będziesz się zbytnio wystawiał to na stówę zgarniesz na mordę parę strzałów... Wiadomo inaczej to wygląda w rękawicach i inaczej gołymi pięściami,

nie zrozumiałeś mojego posta, chce tylko uświadomić że typowa bokserska garda i przyjmowanie ciosów na łapy na nic się nie zda bez rękawic. rozwiązań jakie można zastosować jest wiele, ale planowanie i tak nie wiele się zda, bo stres zawsze bierze górę. wtedy wykorzystujesz już to co masz zakodowane w głowie. na nic się zdadzą jakieś gotowe schematy rodem z kursów samoobrony. ale jeżeli umiesz wyprowadzać ciosy i ćwiczyłeś to wiele razy na treningu to twoje działania będą spontaniczne i naturalne. Tak więc, wyczucie dystansu jak najbardziej, no ale twierdzenie że boks jest skuteczny na ulice bo ma dobrą gardę to kompletne bzdury.

dla mnie MMA jest efektowne, ale to już taka bardziej typowa zadyma.

może się tak wydawać, ale tak naprawdę jest jeszcze bardziej skomplikowane niż boks. to że wygląda to na awanture bierze się też z braku dużych rękawic. Często jeden strzał może rozsądzić o całej walce, bo jak trafisz czysto to przeciwnik tego nie przetrzyma. Dlatego w mma warto czasem zaryzykować i walnąć jakiegoś cepa bo można wygrać poprzez lucky puncha. do tego dochodzi ciągła konieczność uważania żeby nie dać się sprowadzić w parter, więc bokserski klincz i półdystans odpada. no i na koniec parter, gdzie potrzeba naprawde dużego sprytu i uwagi. nie generalizowałbym wszystkiego. sam jestem miłośnikiem boksu i doceniam kunszt pięściarski ale mma to też sztuka.

Użytkownik geck edytował ten post 03/02/2012 - 20:25

#17 Heisenberg

• Hello Biatch!

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 20:38

Znaczy mi chodzi o to, że preferuje boks, zawsze tak było i po prostu ciężko jest mi sie przestawić, póki co nie spotkałem się z kimś to próbował by walczyć w parterze na poziomie zawodowym. Ja tam nie należe do ludzi, którzy uprawiają jakikolwiek sport by potem móc klepać każdego bez powodu, jednak świat jest jaki jest i trzeba się umieć bronic. ;p

Użytkownik Heisenberg edytował ten post 03/02/2012 - 20:44

#18 geck

• wybierz życie.

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 20:47

kompletnie cię rozumiem, poza tym nie od dziś wiadomo że poważni zawodnicy nie muszą sobie niczego udowadniać i łazić na solówki po kątach ;) a wracając do boksu. co sądzicie o majowej walce mayweathera? trochę szkoda że nie dojdzie do pojedynku z pac manem bo chłopaki już się starzeją i jak będą tak odkładać walkę w nieskończoność to w końcu może nic z tego nie wyjść.

#19 Kaczy

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 21:44

nie zrozumiałeś mojego posta, chce tylko uświadomić że typowa bokserska garda i przyjmowanie ciosów na łapy na nic się nie zda bez rękawic. rozwiązań jakie można zastosować jest wiele, ale planowanie i tak nie wiele się zda, bo stres zawsze bierze górę. wtedy wykorzystujesz już to co masz zakodowane w głowie. na nic się zdadzą jakieś gotowe schematy rodem z kursów samoobrony. ale jeżeli umiesz wyprowadzać ciosy i ćwiczyłeś to wiele razy na treningu to twoje działania będą spontaniczne i naturalne. Tak więc, wyczucie dystansu jak najbardziej, no ale twierdzenie że boks jest skuteczny na ulice bo ma dobrą gardę to kompletne bzdury.

może nie zrozumiałe i też trochę źle to ująłem, bo nie chodzi tu tylko o gardę, ale też o wszystkie odruchy których wyuczysz się podczas długiego trenowania i wtedy w sytuacji stresowej jak to powiedziałeś, organizm podczas walki będzie wykonywał to co ćwiczył wiele, wiele razy... w gardzie chodziło mi tak naprawdę, że bokserzy lepiej chowają twarz i na pewno będą ją lepiej chronić. Walcząc będą wykonywali to co robili na treningach (czyli jak ktoś się opierdalał dostanie po mordzie, bo nie będzie miał ani techniki, ani siły w tym... bo na przykład na trening przyszedł sobie pogadać tylko z ludźmi, a nie trenować. osobiście znam paru takich ><). Może teraz to jakoś lepiej ująłem...

#20 Mywhooo

• Typowy Asfalt

• Użytkownik

Napisano 03/02/2012 - 22:16

Przede wszystkim jeśli chodzi o boks, to osoba trenująca ten sport dość długo, na ulicy odruchowo wymierzy komuś cios w nos, czy skroń, a po nawet jednym ciosie w to miejsce, napastnik zostanie oszołomiony.

Użytkownik Majchu edytował ten post 03/02/2012 - 22:16

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych