Skocz do zawartości

cobbos

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  875
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Zawartość dodana przez cobbos

 1. * Zarejestrowano odciski palców Rodney Calleway. * Za pomocą narzędzi otworzył drzwi. Śrubki zostały gdzieś na ziemi. * Nigdzie nie zarejestrowano maszyn rolniczych, najprawdopodobniej uciekinier udał się w stronę lokalnego tartaku w Blueberry i następnie przejechał polnymi lub leśnymi drogami odciętymi od monitoringów. * (?)
 2. * Tak, po dokładnym śledztwie można było dojść do tego, że na miejscu obu incydentów są podobne ślady.
 3. Według mnie animacja jest to tylko dodatek do Role Play. To co pierwszorzędnie powinniśmy brać pod uwagę to akcje /me lub /do (oczywiście pomijając tutaj sytuacje dynamiczne). Komenda /me jest szeroko pojęta, jest ona swobodna i nie ma żadnych ograniczeń w postaci restrykcji czy przedstawionych reguł. Nie każde /me musi być stricte związane z tym co postać aktualnie robi. Osobiście uważam, że akcje typu "wygląda jak hustler" mają miejsce bytu, tylko wszystko musi być w granicach dobrego smaku i zdrowego rozsądku. Jeśli chodzi o skrypt. Dobrze, super, że mamy coraz więcej możliwości skryptowych które pozwalają nam na kreatywniejszą i bardziej urozmaiconą rozgrywkę natomiast nie zapominajmy, że jesteśmy na serwerze Role Play który od samego początku polega w głównej mierze na akcji /me.
 4. * Podczas przeskakiwania przez ogrodzenie napastnik porwał koszule. Z pewnością kawałki jej leżą gdzieś przed, lub za bramą. Są też odciski butów.
 5. 1. Odciski palców zostały jednie na maszynach rolniczych które zostały skradzione. 2. Właściciel farmy zeznał jedynie, że około 3:20 skradziono mu kombajn oraz traktor. Nie powiedział nic o złodzieju, nie widział go. 3. Na miejscu rabunku, w domu rodzinnym Rogersów znajdował się Sam właściciel z żona i dwójką dzieci którzy spali. Obudzili się dopiero po odpaleniu silnika kombajnu oraz po oddaniu strzałów. 4. Kamery zarejestrowały pojazdy jadące przez drogę numer 13. Później, nie było ich widać. 5. Torba z narzędziami została zebrana przez samego napastnika.
 6. * Dnia 9 lipca 2020 roku, około godziny trzeciej w nocy doszło do napadu i rabunku gospodarstwa leżącego niedaleko drogi numer 89, tuż przy stacji benzynowej. Około trzeciej na posesje wkradł się prawdopodobnie jeden mężczyzna który po przeszukaniu i zwerbowaniu podwórka wykręcił drzwi i przy pomocy kabelków wszedł i skradł maszynę rolniczą combine harvester (UID 109072) oraz ciągnik rolniczy (UID 109071). Napastnik był uzbrojony w Remington 700 (UID 2479797), mimo to nie oddał z niego strzału. Gospodarstwo należące do rodziny Rogersów nie było monitorowane, około godziny 3:20 nad ranem z bronią wybiegł właściciel który zaczął strzelać w stronę swojego kombajnu którym uciekał napastnik. Rolnik był podpity, nie widział twarzy złodzieja. Ostatni raz maszyny rolnicze widziano przez przejeżdżającego turystę, tuż przy Blueberry około godziny 3:40. * Napastnik nie miał na sobie kominiarki, lecz żaden monitoring i żaden świadek nie zarejestrował jego twarzy. Złodziej nie pozostawił także żadnych śladów po sobie, oprócz odcisków swoich butów. Gospodarstwo było obserwowane, rabunek był planowany od dłuższego czasu. Właściciel nie jest w żaden sposób jakkolwiek powiązany z napastnikiem. * Droga ucieczki napastnika. Na wysokości Blueberry stracono go i nie wiadomo gdzie i w którą stronę pojechał uciekinier. (Postać jest postacią fabularną. Pojazdy należą do grupy MGM, akcja generalnie była epizodyczna ale jeśli LSPD chciałoby ją poprowadzić to jestem otwarty na rozgrywkę i interakcje).
 7. * W półświatku przestępczym można było usłyszeć o Rodney Calleway, podstarzałym hipisie który rozprowadza w mieście substancje halucynogenne (LSD) tworzone spod jego szyldu. Calleway pojawia się co jakiś czas w Los Santos. Jest możliwość kontaktowania się z nim przez internet. Podobno narkotyki można dostać za pół-darmo. Halucynogenny entuzjasta jest w stanie załatwić o wiele więcej narkotyków lub przedmiotów nielegalnych w San Andreas. * Rodney Calleway prowadzi rekreacyjnie transmisje LIVE w swoich mediach społecznościowych. Można przez to umówić się z nim na spotkanie. * Rodney Calleway odpalił dzisiaj stream video, gdzie odpowiadał ludziom na pytania i między innymi wspomniał o tym, że średnio codziennie pojawia się w mieście w godzinach wieczornych. Dziś o 22 odbędzie się spotkanie na stacji Idlewood.
 8. cobbos

  Co nas boli?

  Nie głupim pomysłem byłoby stworzenie organizacji przestępczej przez kogoś z administracji, stworzyć ją kompletnie z myślą dla nowych graczy. Często opiekunowie pod odrzuconą aplikacją dla nowych osób piszą "dołączcie do istniejących organizacji" ale prawda jest taka, że ponad 50% organizacji są zamknięte na nowo dołączonych na serwer bo boją się złej opinii albo wpływu złego poziomu. Teoretycznie to od lidera zależy kogo chce mieć w swojej grupie, no ale szanujmy się. Jak więc nowi gracze mają dołączyć do istniejącej organizacji? Albo zostaną wyśmiani, albo w ogóle nie dostaną odpowiedzi. Toksyczność nie ma granic, są wyjątki ale to tylko wyjątki przez co dla ludzi odechciewa się starać i wolą pójść na konkurencyjne serwery gdzie: jest większa frekwencja graczy, licznik serwera 2/3 większy niż tutaj. (co jest błędnym myśleniem, ale jednak) mogą prowadzić organizacje taką, jaką chcą. (co później obraca się w niski poziom serwisu, burdel w przestępczości) dołączą do istniejącej organizacji bez konfliktów i jakiegokolwiek problemu czy z jakiejkolwiek łaski. Z administracji i kilku zaufanych i sprawdzonych graczy stworzyć organizacje, tło fabularne, napisać wzorową aplikacje i później swój bagaż Role Play'u przekazywać w interakcji IC dla nowych graczy. Pokazać im jak wygląda prowadzenie grupy przestępczej, jak można grać czarnego gangstera w bardziej kreatywny sposób niż diler. Myślę, że dla osób nowych na serwerze takie coś byłoby zajebiste. Raz, że mieliby teoretycznie łatwiej. Dwa, że obok siebie mieli by sprawdzonych ludzi. Trzy, że nauczyli by się lepiej grać lub ciekawiej kreować swoje postacie. Do tego zdobyli by nową i przydatną wiedzę z którą bez problemu mogliby grać w swojej organizacji.
 9. cobbos

  Miejsca do gry na serwerze

  przypominam, że jak ktoś ma jakieś nowe, fajne lokalizacje to prosiłbym o podesłanie do mnie.
 10. cobbos

  Co nas boli?

  I takie osoby pokroju @dirtydeeds ten serwer potrzebuje.
 11. cobbos

  Co nas boli?

  Frekwencja graczy w ostatnim czasie jest jaka jest i tutaj potrzebne jest stworzenie czegoś faktycznie stricte zachęcającego do wejścia na serwer. Był event 4 lipca, który był super. Obiekty, wygląd wizualny który był świetny jak na standardy kilkunastoletniej gry, lecz patrząc obiektywnie to te wydarzenie nie było na tyle intrygujące, aby ktoś w ciepły wieczór zamiast iść z ziomalem na browara zostałby przed komputerem i świętował rocznicę niepodległości USA. W ekipie są osoby kreatywne, z bagażem doświadczeń w Role Play i co najważniejsze z głową do pomysłów - czy nie dobrym pomysłem, byłoby wymagać od Gamemastera stworzenie chociaż raz w miesiącu jakiegoś większego eventu? Wydzielić z dwie, albo nawet jedną osobą na miesiąc która byłaby liderem jakiegoś większego wydarzenia. Co miesiąc zmieniając osoby tworząc kolejkę. Rok temu były często organizowane czy to imprezy - czy to festiwale w miejscu wypoczynkowym poza miastem, czy to wyścigi, lub podobne integracje i to jak najbardziej nakręcało rozgrywkę na serwerze. Można powiedzieć, że równie dobrze są od tego MGM. Teoretycznie tak, ale MGM nie mają tylu możliwości i pola do popisu co Gamemaster. Osoby z zieloną rangę też bardziej orientują się czego gracze chcą, co ich bardziej zainteresuje i mogą zrobić taki projekt z większym rozgłosem. Radzę głęboko się zastanowić nad tym pomysłem, bo przynajmniej ja jako MGM daje z siebie wszystko tworząc kilka eventów/epizodów dziennie. Z tego co widzę, osoby z grona małych gamemasterów, robią podobnie i również dają z siebie 100 procent ale mimo to przydałoby się coś więcej. Jeśli osoby z zielonej rangi wyszliby z taką inicjatywą która jak na razie nie należy do ich obowiązków, nie stało by się nic złego a wręcz przeciwnie wyszło by to na zdrowie i kondycje ls-rp.
 12. https://ls-rp.net/forums/topic/169831-rodney-calleway/
 13. Rodney Calleway to podstarzały hipis mieszkający samotnie na stromych wzgórzach tuż przed prawie wymarłym hrabstwem Whetstone. Jest posiadaczem kilku gospodarstw na wybrzeżach niewielkich miasteczek, hoduje konopie indyjską, jest narkotykowym entuzjastą - pali marihuanę i używa halucynogennych narkotyków takich jak: LSD, grzyby halucynogenne czy peyote. Jest ogromnym zwolennikiem teorii spiskowych, między innymi całe wnętrze jego przyczepki było przez jakiś czas wyłożone folią, gdyż uważał, że rząd potrafi kontrolować jego myśli poprzez satelity. Głęboko wierzy w UFO i w nadprzyrodzone istoty pozaziemskie. Odnosi się kilkoma wiarami, jest świetnym mówcą i uwielbia przedstawiać innym swoje spostrzeżenia i historie, które często są wymysłem jego lekko schorowanej psychiki. Utrzymuje kontakt z szamanami z gór Whetstone, inspiruje go ekstaza i należy do kilku organizacji masonerii. Jest w więzi ekstatycznej z istotami nadludzkimi i duchami swoich przodków. Calleway pojawia się sporadycznie i niespodziewanie w mieście Los Santos. Przyjeżdża tam najczęściej na zakupy, lub w odwiedziny ze swoją rodziną. Podczas pobytu w mieście wygłasza swoje poglądy podobnie jak w mediach społecznościowych w których zbiera coraz większą popularność. Jest bardzo intrygującym człowiekiem, ma za sobą także przeszłość kryminalną i przestępczą. Okradał sklepy i gospodarstwa, miał nieudolne próby rabunków hackerskich na banki i organizacje charytatywne. Dzięki internetowi można utrzymywać z nim stały kontakt, bez problemowo spotyka się także ze swoimi czytelnikami i wielbicielami. Postać jest postacią epizodyczną, zachęcam do interakcji z nią.
 14. mam nadzieje, że podobał się epizod.
 15. Jeśli chodzi o takie zachowanie, to nie łamie ono regulaminu serwera. Gracz ma pełne prawo zagrać właśnie w taki sposób. Jesteś nieznajomą osobą, pojawiasz się na south central pierwszy raz, nie wzbudziłeś ku dilerowi zaufania i bez dyskusji możesz się spotkać z takimi reakcjami w grze. Środowisko przestępcze jest pełne młodych gangsterów i aroganckich ćpunów, którzy w realizmie mogą Ci zrobić krzywdę za to, że źle się na nich spojrzałeś - szczególnie jeśli rozmawiamy o gangach ulicznych.
 16. cobbos

  Gamemasterzy - ogólna dyskusja

  Jeśli chodzi o MGM to opiekunem jest @Magicznyv, który jak najbardziej spełnia się w tej roli i który nieomylnie dobiera odpowiednie osoby na te stanowisko (poza pojedynczymi wyjątkami). Sama propozycja z dodania /duty dla MGM'ów jest trochę niepotrzebna i bezsensowna - jest komenda /mgm, która pokazuje Ci listę małych gamemasterów dostępnych w grze. W większości przypadków ktoś udzieli Ci pomocy i zagra Ci wybrany epizod. Jeśli chodzi o listę graczy którzy są w tej 'ekipie', są to raczej kreatywne osoby z poważnym wachlarzem doświadczeń w Role Play - nikt z nas, małych gamemasterów nie uczy się grać, a fakt, że są tu osoby dość świeże na serwerze (kilka miesięcy) nie skreśla ich z tego, że nie potrafią dobrze grać. Bardzo błędnym zachowaniem jest automatyczne bagatelizowanie i skreślanie na starcie nowych graczy z którymi się nawet nie grało. MGM'i organizują sami epizody i to w ostatnim okresie bardzo dużo. Także spora część wszelakich eventów na serwerze (koncerty, wydarzenia i etc) są organizowane między innymi właśnie przez małych gamemasterów. Średnio kilka razy w tygodniu, albo nawet podczas jednego dnia pojawiają się epizody tworzone z własnych inicjatyw. Dla przykładu wczorajsza strzelanina na El Coronie, konflikt z organizacją @SStug w którą zaangażowani byli także LSPD i LSFD. Takich akcji jak ta wspomniana jest masa, tylko, że nie każdy ma świadomość, że gra właśnie z MGM'em. Nikt też nie nadużywa swoich mocy, wszystkie dostępne nam komendy, przywileje, pojazdy itp. są wykorzystywane tylko i wyłącznie do gry jako MGM. Jeśli ktoś nie przestrzega regulaminu, to szybko są tego efekty.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...