>

Skocz do zawartości

1f0906688d4af.png

Sytuacja 2019-07-07

Witajcie w tym ponurym dniu,

moglibyśmy napisać, że sytuacja została właśnie opanowana i życzymy miłej gry - ale uznaliśmy, że w końcu lska trwa od ponad dwunastu lat, łączy nas wszystkich i tworzymy małe, acz zgrane w większości lokalne społeczeństwo wobec czego postanowiliśmy postawić sprawę jasno.

Faktem jest, że doszło dzisiaj do nadużycia ze strony osób o niezbyt przyjaznych intencjach, które wykorzystały luki w naszym leciwym silniku forum, które w dniu ataku było w wersji 3.4.6. Dla osób nieobeznanych w temacie, można to podsumować krótko: stare jak świat, dawno nie aktualizowane forum, które z resztą utraciło wsparcie od producenta.

Luka polegała na wstrzykiwaniu poleceń SQL w miejscu do tego nieprzeznaczonym, zezwalając atakującemu na wykonywanie dowolnych poleceń SQL w bazie danych co ciągnie za sobą kolejne konsekwencje - będziemy mieli cofkę bazy danych do dnia 05.07.2019 aby uniknąć sytuacji, że pozostawimy jakiekolwiek zmiany wprowadzone przez tych ludzi/tego człowieka.

Z jednej strony doceniamy fakt, że ktoś chciał w ten sposób zwrócić naszą uwagę na fakt, że forum dawno nie było aktualizowane, lecz umówmy się - mógł to zrobić na dziesięć innych sposobów aniżeli psuć Wam rozgrywkę a nam dzień. Z drugiej jednak nie pozostaje nam nic innego jak zebranie wszelkich pozostawionych na serwerze logów w postaci adresów IP (w tym jeden bez VPNa) oraz sygnatur przeglądarki, z której ów ataki miała miejsce oraz przesłanie tych danych wraz z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa.

Plan na najbliższe dni wygląda następująco: ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie z czystym sumieniem załatać starego forum przechodzimy na najnowszą wersję co wiąże się z kolejnymi kłodami rzuconymi nam wszystkim pod nogi, ponieważ oprócz migracji starego forum trzeba też przygotować chociaż szczątkowe panele do zarządzania postaciami i grupami, byście mogli swobodnie wrócić do gry. Wszystko niestety wymaga czasu, więc prosimy o wyrozumiałość.

Co do haseł sprawa wygląda tak, że przechowujemy je w formie zaszyfrowanej, żadne hasło nie jest przechowywane w formie jawnej, więc nawet jeśli doszło do jakiegoś wycieku to wasze hasła są bezpieczne, jednak na wypadek, gdyby ktoś postanowił zabrać się za ich łamanie bezwględnie zalecamy zmianę haseł w momencie, gdy forum już stanie na nogi.

Jakie z tego wnioski?
Przede wszystkim w imieniu całej ekipy chciałbym Was przeprosić za zaistniałą sytuację, rzeczywiście gdyby forum było na bieżąco aktualizowane do tego typu zdarzenia by nie doszło. Drugi wniosek jest taki, że na prawdę przykro mi, że nadal istnieją ludzie, którzy zamiast spożytkować czas samorozwój czy wyjście ze znajomymi wolą go spędzić na psuciu zabawy innym.

Pistacjowa Żaba 2019-05-23

1558480135.png

Lato zbliża się wielkimi krokami, większość z nas jest już za maturami oraz innymi testami i jesteśmy na ostatniej prostej do rozpoczęcia wakacji. LS-RP również nie próżnuje przedstawiając Wam nową część miasta. Na plaży Santa Maria Beach stworzyliśmy nowy klub nadwodny, w którym planujemy razem bawić się co niedziele w godzinach wieczornych. Dookoła plaży powstają i będą się rozwijać nowe atrakcje oraz standardowa infrastruktura jak na Amerykańską plażę przystało. Do Waszego użytku oddamy klub, strefę pryszniców i łazienek oraz sklep plażowy oczywiście z musztardą.

W poniedziałek, 27 maja przypada Memorial Day czyli państwowe święto, która upamiętnia tych poległych w trakcie służby wojskowej dla USA. Podobnie jak zeszłego roku, będziemy na serwerze celebrować tę okazję małym eventem na plaży, który później przekształci się w otwarcie nowej ligi sportowej, o której piszemy niżej.

Do zobaczenia na plaży!

PS. Uważajcie na znaki "Zakaz wjazdu (dla pojazdów)", bo podobno LSPD wystawia mandaty.

 

 
1558480142.png


Po długim czasie suszy pożarowej, dzisiejsza iskra skryptowa podłoży płomień pod lskową infrastrukturę ^_^. Przywracamy do gry istniejący kilka lat temu system pożarów, które mogą zostać wywołane przedmiotem mołotowa. Wrzucenie go do budynku wywoła pożar, który mogą ugasić członkowie LSFD. W przeciwieństwie do poprzedniego wydania, zapaloną butelkę można wrzucić niezależnie od tego czy LSFD jest na służbie, ale można to zrobić tylko w godzinach 20:00 - 23:59.

Pożar będzie trwał 15 minut i w tym czasie LSFD może uratować część interioru. W kompletnym lub częściowym spaleniu interior nie będzie dostępny do użytku, dopóki jego właściciel nie odbuduje go za pomocą ticketu. Cena takiej odbudowy będzie zależała od ceny samego interioru i procentu jaki dało się OSP uratować.

Dodatkowo GameMasterzy mają możliwość /podpal(enia) budynku o dowolnej porze więc trzymajcie się na baczności.

1558488496.png

"A kto to panu tak spierdolił..." powiedział fachowiec z firmy ochroniarskiej, po czym zaczął instalować jeden z nowych dodatków do Waszych drzwi. Na tej liście znajdują się między innymi:

 • alarm - podczas okradania mieszkania/biznesu, automatyczne, ciche powiadomienie zostanie wysłane do LSPD
 • drzwi antywłamaniowe - znacznie ograniczają efektywność wytrychu
 • kamery - pokazują informację o monitoringu w pickupie drzwi (od teraz staną się podstawą do odgrywania posiadania nagrań z wydarzeń w środku drzwi)
 • bramki wykrywające metal - wykrywają bronie, amunicje, torby i inne metale

Skoro o ochronie mowa to przejdźmy do ochrony Waszych pojazdów.
Od dziś dostępne są dla was nieobowiązkowe ubezpieczenia, które obniżają cenę napraw o 40%. Miesięczny koszt ubezpieczenia to 10% salonowej ceny pojazdu.
Dodatkowo policja może sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony używając /mdt, a sami macie to pod /v info.

1558480107.png

Logicznym następstwem odnowionego skryptu wyścigów z poprzedniej aktualizacji jest rozpoczęcie naszej własnej ligi wyścigowej. CARNAS to nowa seria, w której będziecie mogli ścigać się w bardziej destruktywny i drużynowy sposób.

Dzięki sześciolitrowym silnikom V8, spalanie Hotringów CARNAS będzie znacznie większe niż typowe samochody drogowe, a odchudzony 20 litrowy bak sprawi, że tankowanie w PIT-stopie będzie wymagane częściej. Wyszkoleni mechanicy będą mogli naprawić je w 30 sekund (zamiast standardowych 180, ale tylko na torze). No i oczywiście sam skrypt pokaże customowy licznik pozycji oraz okrążeń podczas wyścigu.

Więcej informacji o samej lidze możecie dowiedzieć się na poniedziałkowym evencie, o którym informacje pojawią się wkrótce, a także tutaj.

1558480115.png

Makler to nowy zawód na serwerze a dom maklerski to nowy typ grupy, który możecie założyć jako biznes. Od dziś handlowanie na giełdzie papierów wartościowych będzie odbywać się przez te domy maklerskie a gracze chcący kupić akcje muszą udać się do jednego z takich domów. Piecze nad tym projektem sprawował lecik dlatego jego Projekt IC będzie pierwszym, który uzyska dostęp do tego typu grupy.

Więcej informacji tutaj.

Skoro już o przestępcach mowa ;> to kolejną zmianą będzie system napadów. Od teraz przestępcy mogą kraść przedmioty zarówno z pojazdów jak i domów za pomocą nowej komendy /kradziez. Różnica pomiędzy kradzieżą i standardowym /przeszukaj jest taka, że do kradzieży wymagane jest minimum 5 oficerów LSPD na służbie, kradzież trwa dłużej, a policja zostaje natychmiastowo powiadomiona o kradzieży.

Dodatkowo, komenda /przeszukaj zostaje zablokowana podczas kradzieży, tak więc cel powinien zostać wybrany roztropnie, ponieważ dać się złapać za pusty schowek nie jest warte odsiadki.

Oczywiste jest też, że montowanie drzwi antywłamaniowych i zamykanie swoich drzwi to teraz dobry pomysł ;).

1558577031.png


Zastanawialiśmy się również nad tym jak tchnąć trochę życia w strefę biznesową i zdecydowaliśmy o utworzeniu dwóch "stałych" dla miasta firm. Różnica między tymi dwiema flagowymi biznesami a resztą jest taka, że będą one posiadać pełne wsparcie administracji przy organizacji wydarzeń jak i rozwoju frakcji. Dodatkowo przyszłe, potencjalne skrypty dla biznesów będą rozpisywane pod kątem właśnie tych dużych przedsiębiorstw. Część tych zmian skryptowych już weszła w życie i jest opisana w tym ogłoszeniu. Do tych rzeczy dochodzi także duże wsparcie finansowe i gotowy start w postaci budynków, pojazdów, przedmiotów i tym podobnych rzeczy. Kluczową zmianą jest jednak to, że te biznesy nie będą wyparowywały gdy tylko ich właściciel się znudzi. Pieczę nad projektami będzie sprawował opiekun strefy cywilnej i gdy uzna to za konieczne - będzie zmieniał właściciela danego biznesu tak, by frakcja cały czas była aktywna. Na tą chwilę wybraliśmy dwa typy przedsiębiorstw:

 • Klub rozrywkowy/muzyczny
 • Firma ochroniarska.

Na tą chwile pozycje klubu rozrywkowego przejmuje Ctronic pod szyldem Exotic. Pozycja firmy ochroniarskiej jest jednak do obsadzenia przez graczy. W tym celu każdy zainteresowany może skontaktować się z Gamemasterem Degusiem, który jest obecnie opiekunem strefy i podejmie decyzje o tym w czyje ręce trafi biznes. Od liderów tych frakcji jednak mamy spore wymagania - chcemy, żeby te biznesy stały się głównym miejscem pracy dla osób które w strefie cywilnej szukają aktywnej rozgrywki wśród biznesów jak i również punktem zaczepienia dla osób, które pierwszy raz mają styczność z serwerem lub role-play.

Jeśli zaś pomysł się przyjmie jesteśmy otwarci na wprowadzenia paru nowych, odmiennych typem biznesów w poczet "flagowych" przedsiębiorstw. Takie biznesy powinny posiadać sporę pole do gry dla potencjalnych pracowników. Jeśli zatem macie jakieś pomysły możecie je przedyskutować z Degusiem.


1558577039.png

Do powyższej listy zmian dołączamy również:

Wiosenne Sprzątanie
Pozbyliśmy się pracy rybaka, komend /kop i /sprzedaj, robaków, wędek, przedmiotów ryb i tym podobnych śmieci.

Zmieniliśmy okolicznościowe logo z serduszkiem WOŚP na logo standardowe (w grze).

 

Naprawiono buga z klonowaniem przedmiotów po wyjściu z odsiadki.

 

Screenshot2
Dodaliśmy komendę /screenshot2, która działa tak samo jako /screenshot ale dodaje kolor zielony (#00FF00) zamiast czarnego (#000000).

Tuning
Skonsolidowaliśmy wszystkie warsztaty tuningowe do jednego miejsca tak aby łatwiej było Wam znaleźć mechanika na służbie, który może Wam zaoferować tuning. Szukajcie tego w warsztacie Kakagawa.

Nowe Osiedle
Trwają prace nad nowym osiedlem mieszkalnym dla graczy. W odróżnieniu jednak od innych tego typu projektów tym razem chcemy postawić na stały rozwój osiedla. W tym celu Vincu przygotowuje dla Was nowe modele budynków a deguś dobiera sobie mały podzespół małych gmów w celu stałego dostarczania rozrywki w danym miejscu. Więcej informacji na ten temat już wkrótce a tymczasem firma Final Build zajmuje się w grze pracami związanymi z budową nowego osiedla.


1500134615.png


Oczekujcie informacji o nadchodzących eventach i organizacjach w których możecie uczestniczyć (takich jak CARNAS) wkrótce. W międzyczasie, jeżeli Wy macie pomysł na jakiś event, lub chcielibyście użyć nowej plaży, torów wyścigowych czy czegokolwiek innego i potrzebujecie pomocy ekipy, piszcie śmiało.

Tym, którzy już mają wolne miłych wakacji, tym którzy dalej zdają testy powodzenia a nam reszcie szarych roboli siedzących od 9 do 5 w pracy miłego grania wieczorem.

Pozdrawiamy,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Waniliowy Mops 2019-03-31

1500134615.png

 

Witajcie,

 

Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy od Was wiadomości na temat możliwości grania na LS-RP w różnych porach dnia. Większość z nas pracuje lub jest w szkole do godzin popołudniowych a nawet wieczornych i dlatego gra naszych postaci sprowadza się głównie do grania wieczorów w Los Santos.

 

Myśleliśmy długo jak rozwiązać ten problem i wydaje nam się, że znaleźliśmy rozwiązanie, które idealnie wpasuje się w osobny system nad którym pracowaliśmy.

 

 

31u14u5TuBL.jpg

 

 

Zmiany w czasie

 

Od dzisiaj, serwer gry będzie działał na 60 minutowych cyklach dnia i nocy.

 

Co każde 60 minut w świecie realnym, czas na LS-RP przesunie się o 24 godziny.

To znaczy, że każda minuta w realu to 24 minuty w grze a każda sekunda w realu to 24 sekundy w grze.

To znaczy, że każda godzina w grze będzie trwała 2.5 minuty w realu.

I tym samym, pora nocna (pomiędzy 6pm i 6am) będzie trwała 30 minut.

 

Dzięki temu, w jednej godzinnej sesji na serwerze, będziecie mogli zasymulować jeden pełny dzień życia Waszej postaci.

 

 

 1553649891.png

 

 

Zmiany w datach

 

Powyższa zmiana w czasie powoduje również, że możemy teraz realistycznie zacząć liczyć daty. Tym samym, każdy jeden dzień w świecie realnym będzie równał się 24 dniom w grze.

 

Jeśli pójdzie z tą matematyką dalej, dojdziecie do wniosku, że jeden rok na serwerze trwa 15 dni w realu.

To znaczy, że 10 lat w grze to 150 dni w realu.

 

Tym samym, jeden rok grania na LS-RP to 24 lata w świecie SA-MP.

 

 

 1553649955.png

 

 

Zmiany w mortalności postaci

 

No i finalnie, dzięki fakcie, że 1 rok w realu to 24 lata w grze, możemy teraz symulować żywotność Waszych postaci! Zaczynając od przyszłego tygodnia, w panelu tworzenia postaci, jednym ze skillów, które może przydzielić będzie żywotność postaci. (Dzięki Ajman)

 

Kiedy postać zostanie stworzona, system wylosuje Wam wiek, w którym ta postać umrze z naturalnych powodów. Im większa żywotność, tym większa szansa, że postać będzie żyła dłużej.

 

Dla przykładu, jeśli wybranym wiekiem Waszej postaci będzie 53 lata (robicie na przykład starego mafiozę), a system wylosuje Wam żywotność 62 lat, oznacza to, że macie 9 lat na grę, czyli aplikując przelicznik (15 dni = 1 rok) macie 135 dni na grę (15 dni/rok * 9lat) czyli ok. cztery i pół miesiąca.

 

Po upłynięciu tych 4.5 miesiąca, system zacznie Wam wyświetlać informację w prawym górnym rogu ekranu od nadchodzącej śmierci postaci przez 5 godzin gry. Macie wtedy do wyboru zagrać jakąś akcję IC samemu (np. rozbijając się samochodem) przez te 5 godzin, lub pozostawienie spraw naturze.

 

Jeśli wybierzecie opcję #2, system wylosuje Wam jedną z przypadkowych śmierci (jak np. zawał, zator, tętniak, zapalenie płuc, infekcja, etc.) i samoczynnie zabije Waszą postać.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie przedwczesnej śmierci Waszych postaci z innego powodu jak na przykład morderstwa, samobójstwa, wypadki i tym podobne.

 

 

Podsumowanie

 

Wprowadzenie tych zmian pozwoli nam również na szereg innych zmian wywiązujących się z realistycznego przebiegu czasu. Do tych zaliczają się między innymi eksploatacja pojazdów, niszczenie się przedmiotów leżących na ziemi, starzenie się mieszkań (które będą wymagały renowacji (hint hint firmy budowlane)) oraz wiele innych.

 

O tych i innych zmianach przeczytacie już wkrótce w okolicach świąt :)

Miłej niedzieli i widzimy się na serwerze.

 

Ekipa Los Santos Roleplay.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1554066863.jpg

Różowa pijawka / za mojego ojca, króla 2019-03-08

1500134615.png

 

Dzień kobiet - to już w piątek! Z tej okazji chcielibyśmy całą ekipą życzyć wszystkim paniom obecnym na naszym serwerze samych sukcesów. Spełniajcie swoje marzenia, bądźcie cały czas obok nas, aczkolwiek prosimy - nie dawajcie nam aż tak w kość. ;)

Jako że emocje po ostatniej zbiórce pieniędzy na WOŚP już opadły, przyszła pora na aktualizację serwerową. W aktualizacji przygotowaliśmy dla Was trochę większych i mniejszych zmian, na które niektórzy z Was czekali już od dawna. Popracowaliśmy również nad serwerowymi lagami, by grało Wam się nieco płynniej.
 
 
wybory.png
 
Wybory

Jako administracja skupiamy sporo naszych wysiłków (wysiłków ralteza) na rozwoju strefy politycznej serwera. Robimy to uderzając nie tylko w samo miasto, ale często i w cały stan San Andreas. Chcemy, by politycy i cała otoczka im sprzyjająca była na serwerze kolejną prężnie działającą siłą na miarę organizacji porządkowych czy przestępczych. Stąd też pierwsze zmiany w postaci chociażby skryptowych wyborów, które pojawiły się już jakiś czas temu i mogliście z nich korzystać chociażby w trakcie ostatnich wyborów, na których temat więcej dowiecie się w temacie State Senate Elections. Tym jednak, którzy skryptu jeszcze nie widzieli spieszymy się z krótkimi wyjaśnieniami:
 
Głosowanie było dostępne już około dwa lata temu, jednak każde kolejne wybory wymagały ingerencji dwóch osób: programisty i lidera rządu (IC). Nazwiska kandydatów leżały na sztywno w kodzie serwera, a wyniki były wyciągane i podliczane ręcznie. Od tej pory lider rządu oprócz statusu nad głową i rozpoznawalności w świecie gry zyskuje kilka komend, którymi może zarządzać wyborami sam. Zmieniać oraz podliczać wyniki, dodawać, usuwać kandydatów z poziomu gry, jak również z poziomu forum.
 
skiny.png
 
Sklepy z ubraniami

Znaczny lifting dotknął też sklepy z ubraniami, w których kupuje się skiny. Teraz nie trzeba już przeklikiwać kilkuset skinów, żeby znaleźć ten właściwy w stosie tych, które chociażby kolorem skóry nie pasują do naszej postaci. Skiny zostały również odwrotnie posegregowane i pokazują się w kolejności od najnowszego do najstarszego skina - dzięki temu będziecie na bieżąco mogli się zapoznawać z dodawanymi przez nas do gry modelami. Kategorie w sklepach można w dowolny sposób modyfikować, co otwiera graczom możliwość rozwijania własnych marek odzieżowych, jubilerskich, czy z innymi akcesoriami, które można zakupić w sklepach.
 
narkotyki.png
 
Zmiany w narkotykach

Mniej więcej rok temu po licznych problemach z dodawaniem nowych narkotyków w końcu udało nam się wprowadzić w życie wiele nowych rodzajów narkotyków. Do tej pory jednak ta zmiana opierała się głównie na nazewnictwie. Teraz poszliśmy o krok dalej i każdy nowy narkotyk może być w każdej chwili modyfikowany, a jego właściwości mogą być zmienne dla każdego rodzaju uwzględniając:

 • Różne statusy wyświetlane nad głową, przykładowo naćpany, zjarany, pobudzony i tak dalej, ponadto status jest różny zależnie od płci postaci (np. zjarany i zjarana),
 • manipulację efektami, jakie dają narkotyki (począwszy od leczenia, poprzez dodawanie siły, na drobnostkach jak efekty pogodowe kończąc) i ilości tych efektów,
 • czas wpływu danego narkotyku na organizm naszej postaci,
 • ustalenia, czy dany narkotyk uzależnia czy też nie,
 • kilka losowych /do, które informują nas o tym, jaki wpływ ma narkotyk na nasz organizm i jak należy odgrywać postać po jego zażyciu,
 • Rzeczy, które były dostępne już wcześniej, jak ceny czy też nazwy na cornerach.

Za wszystkie te rzeczy odpowiada odpowiedzialny za narkotyki Gamemaster, którym na chwilę obecną jest Mccon. To on podejmuje decyzje o tym, który narkotyk reprezentuje dane efekty, jak i czy należy dodać nowe pozycje na liście serwerowych narkotyków. Ostateczna decyzja zawsze należy do niego - nie znaczy to jednak, że nie możecie do niego pisać w formie ticketów z propozycjami wprowadzenia nowych narkotyków na serwer. Zwłaszcza, jeśli przykładowo sami zajmujecie się produkcją takich specyfików.
 
obiekty.png
 
Obiekty na serwerze

Kolejną sprawą, którą chcemy się z Wami podzielić, a która jest też swoistym apelem do graczy dotyczy obiektów. To właśnie ich nadmiar w dużej mierze odpowiada za lagi na serwerze. Przez ostatnie kilka dni ekipa serwera na czele ze Sproketem musiała skupić się na przewertowaniu wszystkich zbędnych stref i interiorów, których, jak się okazało, jest naprawdę dużo. Jako, że jakiś czas temu zdjęliśmy limity drzwi na postać, dziesiątki osób na swoich nieaktywnych postaciach zaczęły trzymać po kilka do kilkunastu interiorów (rekord to 52 interiory na postaci, która wchodziła do gry raz na miesiąc) tylko po to... żeby je mieć. Podobnie sprawa miała się ze strefami, gdzie niektórzy gracze omijali limit 30 obiektów na strefę tylko po to, żeby móc zbudować sobie żywopłot w palomino (43 obiekty samego płotu + reszta obiektów na strefie). W związku z tym:

 • Zmniejszono dozwolony limit obiektów do 1500 na interior,
 • przywrócono limit drzwi na postać, na chwile obecną jest to: 3 bez konta premium (wcześniej 2) i 5 dla osób z kontem premium. Administracja nie będzie więcej przypisywać drzwi osobom które osiągną limit /bo chcą sobie kupić kolejny domek/,
 • limit obiektów na strefę wynosi 30 i został zablokowany - nie będzie już możliwości obejścia go,
 • usunięto wiele zbędnych obiektów z Palomino Creek, bo ich nadmiar zaczął już powodować crashe. Administracja stopniowo usuwa interiory osób, które od dawna nie grają i tylko magazynują interiory,
 • grupy nie służą do przechowywania interiorów domów. Interiory domów na grupach będą usuwane, a takie grupy w ostateczności również zostaną skasowane.

W statystykach:

W ciągu ostatnich kilku dni liczba wszystkich obiektów na serwerze zmniejszyła się z 357000 do 293197. Jednocześnie tylko na świecie 0 liczba obiektów zmalała z 17500 do 11527. Dla porównania limit obiektów w 2014 wynosił 80 tysięcy ogółem i ok. 2 tysięcy na świecie 0. Jak sami widzicie, różnica jest zatrważająca i już teraz po usunięciu 50k obiektów lagi na serwerze są znacznie mniej odczuwalne. I tutaj przechodzimy do apelu: nie chomikujcie zbędnych interiorów. To czy macie 5 drzwi, 15 czy 50 nie dodaje Wam żadnego prestiżu, a jedynie zwiększa potencjalne lagi na serwerze. Parę miesięcy temu został w Wasze ręce oddany menedżer obiektów, byście swoje interiory mogli zapisywać bezpośrednio w nim i/lub na komputerze. Jeśli jakiś interior Wam się podoba, a nie potrzebujecie go w danym momencie to zgrajcie go do panelu i nie trzymajcie niepotrzebnie na serwerze. Wykorzystywanie 30 obiektów, żeby zrobić żywopłot również nie ma sensu, skoro można to zrobić znacznie mniejszym nakładem pracy.
 

napis.png


Mniejsze zmiany:

 • Dodano informację dla LSPD o nicku gracza dzwoniącego na 911. Skończyła się era śmieszków spamujących bezsensownymi zgłoszeniami,
 • skrypt LSFD został wzbogacony o /kogut i /kogut2,
 • zamieniono /pokaz prawko /pokaz dowod na ID/licencje,
 • zmieniono ban na kick i unspawn auta za próbę tuningu - pozwala to przeładować komponenty i uniknąć bugowania tuningu,
 • dodano wyświetlanie nazwy przedmiotu zegarka po jego użyciu (/time, /czas lub /u -> przedmiot) * Simon Sarno spogląda na zegarek nazwa_itemu,
 • zaktualizowano panel zakładania postaci na 2019 rok, co przekłada się na aktualizacje przedmiotów w wybierałce, usunięcie starych nieużywanych skilli, możliwość założenia najmłodszej postaci o roczniku 2002 (wcześniej 1998).

Naprawione bugi:

 • Naprawiono stary bug, który powodował złe wyświetlanie otrzymywanej na start sumy pieniędzy.
 • naprawiono buga z kradzieżą grupowych fur, który pozwalał na ich prowadzenie mimo ogólnej blokady,
 • naprawiono komende /relog, teraz wybiera dobrą postać,
 • naprawiono buga z krzyczeniem przez nieodebrany telefon (było słychać w słuchawce zanim odebrałeś),
 • poprawiono kilka mniejszych literówek przy cmds /rozwiaz, wyciąganiu z torby,
 • naprawiono buga z /szrot, z powodu którego wielu graczy otrzymało bana za bugowanie gotówki,
 • poprawiono działanie automatycznej naprawy pojazdu przy kicku za /psucie pojazdów/,
 • naprawiony bug z pieniędzmi z firmami truckerskimi,
 • naprawiono błędy w serwerowej giełdzie, w związku z czym ta ponownie została oddana do użytku graczy.

Słowem zakończenia jak zwykle wielkie podziękowania należą się Sproketowi za odwalenie dobrej roboty przy kodzie. Powoli zabieramy się także za reorganizacje strefy cywilnej na serwerze o czym już od paru tygodni z kilkoma graczami dyskutujemy na kanale discord. Zostało tam więc tylko przypomnieć o umiarze względem obiektów na serwerze, jeszcze raz pozdrowić wszystkie kobitki no i życzyć miłej gry na serwerze ;)

 

Cieplutko pozdrawia,
Ekipa Los Santos Roleplay.

Wielka Orkiestra Lskowej Pomocy 2018/19 2019-01-16

price_tag_Vector_Clipart.png

 

Witajcie!

 

Po kilku miesiącach przygotowań dotarliśmy w końcu do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już drugi rok z rzędu przystąpiliśmy do tej niesamowitej akcji i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwy z rezultatów naszej całej społeczności.

 

Jak pewnie pamiętacie, w zeszłym roku zbieraliśmy na dofinansowanie oddziałów neonatologicznych aby pomóc maluchom w szpitalach tuż po narodzeniu. Wtedy zebraliśmy 1,302.00zł! W tym roku zbieraliśmy na podobny cel, dla zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki Waszej hojności bez problemu niemal podwoiliśmy zeszłoroczny wynik i razem zebraliśmy łącznie:

 

2,515.30 zł!

 

Kwota 2.5 tysięcy złotych wydaje się kroplą wody w oceanie ponad 92 milionów zebranych w całej Polsce, ale ta kwota może opłacić na przykład defibrylator, który uratuje jakiemuś noworodkowi życie. I o to w tej całej akcji chodzi. Orkiestra zebrała tyle pieniędzy dzięki tysiącom dobrodusznych ludzi takich ja Wy i to dzięki Wam życia są ratowane.

 

Szczególnie podziękowania należą się również tym, którzy postanowili odmówić sobie kilkudziesięciu kebabów, żeby wygrać w naszych aukcjach na Allegro. Tym samym, w imieniu całej ekipy, która organizowała Lskową Orkiestrę, serdecznie im dziękujemy.

 

Teraz trochę biurokracji. Te pieniążki zebraliśmy w następujący sposób:

 

Allegro Willa MaddDogga: 800.00zł

Allegro Zapalniczka Zippo®: 365.00zł

Allegro Koc LS-RP: 162.50zł

Allegro Kubek LS-RP: 133.50zł

Allegro Poduszka z tagiem: 102.50zł

Allegro Poduszka z krajobrazem: 91.00zł

Allegro Płyta Bedoesa: 91.00zł

 

Te kwoty zostaną zapłacone przez zwycięzców aukcji prosto na konto WOŚP poprzez Allegro.

Dodatkowo LS-RP przeleje na rzecz Orkiestry ze swojego konta:

 

359.10zł z przelewów zakupu konta premium w dniu finału.

218.70zł z smsów zakupu konta premium w dniu finału.

192.00zł po 1.00zł za każdy los wylosowany na PS4 w Grudniu.

 

Na łączną sumę 769.80zł. Potwierdzenie tego przelewu wrzucimy na forum wkrótce.

//Edit Potwierdzenie przelewu znajduje się tutaj: https://image.ls-rp.net/1547734247.png

 

 

Fakt, że w jeden dzień w roku, praktycznie cały 38 milionowy naród potrafi się zjednoczyć w tym jednym celu i razem celebrować dzień niesienia pomocy jest niesamowity. Nie przejmujcie się dysydentami, których pretensjonalne i złośliwe postulaty mieszają z błotem 27 lat dobroduszności i jedności narodu. Hojni i dobrzy ludzie tacy jak Jurek Owsiak, tacy jak Wy wszyscy, którzy bezinteresownie pomogliście, zawsze zwyciężą nad zawiścią i wszędobylstwem ludzi małych. Nie przestawajcie pomagać i szerzcie dobro na świecie. Pomaganie jest dziecinnie proste!

 

 

1515887662.png

Piszu

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2012-10-22
Aktualnie na postaci: Nastia Morozov 484h

iSky 22 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2015-06-20
Aktualnie na postaci: Calvin Shaw 173h

Scorpowa

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2012-10-17
Aktualnie na postaci: ukrytej 288h

hellbound

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-02-11
Aktualnie na postaci: Lisette Kingsley 98h

CzarnyWilkk

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-11-25
Aktualnie na postaci: ukrytej 103h

Avepy

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-07-06
Aktualnie na postaci: ukrytej 113h

Squerni88

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2014-12-21
Aktualnie na postaci: ukrytej 14h

Suchy697

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2019-07-15
Aktualnie na postaci: Alexander Buckley 178h

G4liK 22 lat

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-12-10
Aktualnie na postaci: ukrytej 243h

watykanczyk

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-12-29
Aktualnie na postaci: Maurice Brodeur 15h

panxmadeg

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-10-25
Aktualnie na postaci: Paul Kowalsky 84h

Oskiel

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2017-08-18
Aktualnie na postaci: ukrytej 25h

Sergiolapupa

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2018-04-01
Aktualnie na postaci: Kurt Carter 4h

zireael893

Użytkownik Premium

Gram na LS-RP od 2013-08-31
Aktualnie na postaci: Pavle Kovacs 14h

Sava 24 lat

Moderator serwera

Gram na LS-RP od 2013-05-25
Aktualnie na postaci: ukrytej 214h

tomaszyo

Zasłużony

Gram na LS-RP od 2012-02-01
Aktualnie na postaci: Ernest Bohl 0h

vinsu 24 lat

Support

Gram na LS-RP od 2012-02-10
Aktualnie na postaci: Craig Myers 148h

wankowicz

Zbanowany

Gram na LS-RP od 2019-08-23
Aktualnie na postaci: Joseph Babushka 0h

hubus

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2012-11-10
Aktualnie na postaci: William Mader 514h

KarloZ 22 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2013-04-21
Aktualnie na postaci: Daniel Acosta 825h

optimal_n9ne 12 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2017-02-17
Aktualnie na postaci: Dejan Mandic 20h

Hurdado 18 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-08-01
Aktualnie na postaci: Franklin Zakario 6h

KrychaKrycha

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-09-30
Aktualnie na postaci: ukrytej 817h

ClouT

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-01-27
Aktualnie na postaci: Brandon Wagner 66h

Mistor78

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-02-18
Aktualnie na postaci: Robert Wilson 238h

dirtydeeds

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-03-18
Aktualnie na postaci: Keith Muro 10h

oskios03

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-04-08
Aktualnie na postaci: Drake Montionless 63h

Paktofonika5445

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-04-13
Aktualnie na postaci: Emmett Chaney 94h

tajniaczekk

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-04-14
Aktualnie na postaci: Xavier Watson 56h

nescior

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-06-02
Aktualnie na postaci: Jimmy Orosco 21h

llasserr 23 lat

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2014-10-25
Aktualnie na postaci: Steven Carter 255h

Verevi

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2013-01-09
Aktualnie na postaci: ukrytej 155h

HEIR1791

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2016-09-12
Aktualnie na postaci: Harry Pennington 45h

TheLordSzowik

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2017-01-30
Aktualnie na postaci: Juan dos Santos 67h

growerXL

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2013-04-02
Aktualnie na postaci: Magnus Bellisario 79h

Boomer

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-05-12
Aktualnie na postaci: Dallas Edwards 79h

Condom

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-05-20
Aktualnie na postaci: Frederick Zawadzky 168h

chiefshun

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-05-20
Aktualnie na postaci: Mirko Stojkovic 52h

liverio

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-07-17
Aktualnie na postaci: Colin Buckley 17h

GeorgeTak

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2017-04-15
Aktualnie na postaci: Milos Blagojevic 2h

JDK

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-08-20
Aktualnie na postaci: John Gryn 18h

JoressGG

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2019-01-26
Aktualnie na postaci: Taylor Sheaffer 20h

gredo

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-02-17
Aktualnie na postaci: Zack Weaver 3h

Airosa

Użytkownik

Gram na LS-RP od 2018-12-11
Aktualnie na postaci: Pierre LeBran 0h

Balon 28 lat

Główny administrator
Najlepszy administrator

Gram na LS-RP od 2007-10-01,
i przegrałem 0 godzin,
na 0 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

blint 23 lat

Główny administrator
jak pan jezus powiedział

Gram na LS-RP od 2013-08-19,
i przegrałem 1128 godzin,
na 8 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 2 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Jarek

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2009-03-10,
i przegrałem 383 godzin,
na 3 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 16 zgłoszeń,
i adminowałem przez 13 godzin i 30 minutes.

Sparrow

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2012-11-22,
i przegrałem 1030 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 9 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Sproket

Główny administrator


Gram na LS-RP od 2015-10-07,
i przegrałem 1632 godzin,
na 20 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 3 zgłoszeń,
i adminowałem przez 1 godzin i 21 minutes.

arjel 24 lat

Gamemaster
rosnę w siłę jak żabki

Gram na LS-RP od 2012-05-24,
i przegrałem 1498 godzin,
na 46 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Bosmer

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-02-12,
i przegrałem 1786 godzin,
na 19 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 16 minutes.

DIRTY_

Gamemaster
drunk master style

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 1614 godzin,
na 15 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 24 zgłoszeń,
i adminowałem przez 10 godzin i 52 minutes.

ikko

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-06-12,
i przegrałem 802 godzin,
na 10 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 12 zgłoszeń,
i adminowałem przez 3 godzin i 40 minutes.

jerry

Gamemaster
lso swag

Gram na LS-RP od 2012-02-01,
i przegrałem 790 godzin,
na 9 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Raltez

Gamemaster
organizacje porządkowe, FCJ

Gram na LS-RP od 2014-01-26,
i przegrałem 2592 godzin,
na 23 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 12 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 1 minutes.

same

Gamemaster
¡juana's adicción!

Gram na LS-RP od 2017-06-17,
i przegrałem 871 godzin,
na 20 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 22 zgłoszeń,
i adminowałem przez 3 godzin i 1 minutes.

sloik

Gamemaster


Gram na LS-RP od 2013-02-05,
i przegrałem 1249 godzin,
na 23 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 6 zgłoszeń,
i adminowałem przez 2 godzin i 17 minutes.

Tetris 24 lat

Gamemaster
Forumers

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 2719 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 15 zgłoszeń,
i adminowałem przez 1 godzin i 4 minutes.

Ctronic

Moderator serwera
Tuning - opiekun,Organizacje prywatne

Gram na LS-RP od 2013-07-17,
i przegrałem 1168 godzin,
na 11 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 6 zgłoszeń,
i adminowałem przez 3 godzin i 4 minutes.

Expandera

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2016-09-12,
i przegrałem 1830 godzin,
na 13 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 13 godzin i 4 minutes.

Hippo

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2014-12-20,
i przegrałem 981 godzin,
na 4 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 3 zgłoszeń,
i adminowałem przez 13 godzin i 50 minutes.

Montgomery

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2013-06-12,
i przegrałem 1129 godzin,
na 6 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 22 godzin i 36 minutes.

Młodzian 2 lat

Moderator serwera
حفظ الله سوريا

Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 4543 godzin,
na 22 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Ozii 25 lat

Moderator serwera
Third Eye

Gram na LS-RP od 2012-02-17,
i przegrałem 764 godzin,
na 15 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 7 godzin i 40 minutes.

quietriot 21 lat

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2014-08-15,
i przegrałem 2106 godzin,
na 21 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 21 godzin i 56 minutes.

Sava 24 lat

Moderator serwera
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gram na LS-RP od 2013-05-25,
i przegrałem 2902 godzin,
na 22 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 2 zgłoszeń,
i adminowałem przez 7 godzin i 30 minutes.

TheLordZibi

Moderator serwera


Gram na LS-RP od 2012-10-18,
i przegrałem 2667 godzin,
na 28 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 6 godzin i 12 minutes.

ADVGierki 17 lat

Support
aktywni medycy ratownicy

Gram na LS-RP od 2014-04-04,
i przegrałem 748 godzin,
na 12 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 2 zgłoszeń,
i adminowałem przez 36 godzin i 12 minutes.

Hassha 20 lat

Support
Szymon

Gram na LS-RP od 2014-02-05,
i przegrałem 1901 godzin,
na 19 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 42 godzin i 38 minutes.

largosinho

Support
veni vidi vici

Gram na LS-RP od 2017-08-16,
i przegrałem 984 godzin,
na 14 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 17 godzin i 23 minutes.

Magicznyv 22 lat

Support
:)

Gram na LS-RP od 2017-05-10,
i przegrałem 842 godzin,
na 17 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 21 godzin i 13 minutes.

Norman

Support


Gram na LS-RP od 2012-02-05,
i przegrałem 1460 godzin,
na 10 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 30 godzin i 26 minutes.

PoProstuAlpha 34 lat

Support
LSPD

Gram na LS-RP od 2014-04-17,
i przegrałem 780 godzin,
na 5 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 4 zgłoszeń,
i adminowałem przez 23 godzin i 38 minutes.

vinsu 24 lat

Support
MFFM

Gram na LS-RP od 2012-02-10,
i przegrałem 935 godzin,
na 12 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 1 zgłoszeń,
i adminowałem przez 19 godzin i 9 minutes.

Adi

Moderator Forum


Gram na LS-RP od 2012-02-02,
i przegrałem 475 godzin,
na 6 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

miczis

Moderator Forum


Gram na LS-RP od 2016-09-16,
i przegrałem 7 godzin,
na 1 różnych postaciach.

A w tym miesiącu ...
sprawdziłem 0 zgłoszeń,
i adminowałem przez 0 godzin i 0 minutes.

Spring's Estates Community 2019-07-20

1563639476.png

Cześć,
wraz z Małymi Gamemasterami wychodzimy z inicjatywą stworzenia nowego miejsca do gry na nowo powstałym osiedlu Spring's Estates. Cel naszej gry skupiał będzie się na nakręceniu rozgrywki mieszkańcom osiedla, między innymi na często organizowanych domówkach z wolnym wstępem, na których może się wydarzyć zupełnie wszystko.
Dołączyć do Spring's Estates Community może zupełnie każdy, wystarczy po prostu podjechać na osiedle i zacząć grać z nami dobry roleplay.
 


kliknij, aby wejść na discord społeczności

Surf Camp Cosa Vera 2019-07-10

Surfing3.png

    Złote wybrzeże stanu San Andreas (San Ann) to obszary hrabstwa Cosa Vera. Santa Maria Beach, Verona Beach, North Cosa Vera, Vera Point, Beach Road, Carnival Road i obrzeża Marina to miejsca przyciągające turystów z całego świata. Sezon letni sprzyja amerykańskim surferom, dzięki możliwości popisania się swoimi umiejętnościami ujarzmiania fal. Cosa Vera County liczy sobie ponad 3.000.000 mieszkańców. Surfing zapisał się w hrabstwie jako część kulturowa. Przez ostatnie 60 lat, wybrzeże prowadziło zawody typu surfing, min. BackNawa Cali Contest, WSL Cup of Surfing. Turnieje rozgrywane są przez kilkanaście dni, gdzie nagrodą główną jest nagroda pieniężna o wysokości kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Wymagania wiekowe są jasno określone - zawodnicy muszą mieścić się w kryteriach - 12-16/16-19/20-24 i styl mieszany wiekowo.

 

    Styl rozgrywek prowadzi się solo lub drużynowo, w zależności od rodzaju rozgrywki. W wydarzeniach surfing Kalifornia, udział biorą zespoły surferów z całego świata, szczególnie USA, Brazylia, Argentyna, Meksyk, Australia. Wydarzenia te z reguły stanowią główną część rozrywkową na zachodnim wybrzeżu, traktowaną równie ważnie jak mecze football. 

 

   Obecnością na Surf Camp zaszczycą Kelly Slater, uczestnik 11 światowych igrzysk w Surfowaniu. Mick Fanning, były profesjonaly surfer, znany z swoich najlepszych lat 2007 i 2009 podczas gier ASP na skalę światową. Prócz nich, w kwestii sponsoringu zjawią znani reprezentanci marek odzieży sportowej dla surferów, aktorzy, piosenkarze.

Surfing2.png

 

1. Event potrwa od 14-28 Lipca.

2. Event ma na celu prowadzenie rozgrywki w danym spocie, oraz role supporterską w rozwoju waszych psotaci jako punkt odniesienia.

 

- Wasze postacie mogą z bliska skosztować odwzorowanych realiów złotego wybrzeża Kalifornii. Nocne imprezy w dyskotekach, umięśnione chłopaki, pół nagie dziewczyny. Wszystko to podgrzewa gorący piasek plaży Kalifornijskiej. Macie możliwość wejścia w interakcje ze mną, przez co wspólnymi siłami pociągniemy nasze postacie przez linie fabularną, letniego szaleństwa. Jeśli chcecie, chwycicie za deskę, jeśli chcecie możemy dopingować zawodnikom. Wasza gra, nasze narzędzia.

MLB - Los Santos Corkers/ BLWS - Jr. Corkers Club 2019-06-23

1200px-Major_League_Baseball_logo.svg.pn

Los_Santos_Corkers__logo_.png

 

 

Los Angeles Corkers – profesjonalna drużyna baseballowa, występująca w zachodniej dywizji National League ligi Major League Baseball. Siedziba drużyny mieści się w Los Santos w stanie San Andreas. Sześciokrotny zwycięzca w World Series.
 
Powstanie Corkers datuje się na 1883 rok, kiedy to w Nowym Jorku założono Brooklyn Base Ball Club. Klub posiadał kilka nieoficjalnych przydomków (Brooklyn Atlantics 1883–1884, Brooklyn Grays 1885–1887, Brooklyn Bridegrooms/Grooms 1888–1898, Brooklyn Trolley Corkers (w 1891 skrócona do Corkers), Brooklyn Superbas 1899–1910, Brooklyn Robins 1914–1931). 22 stycznia 1932 przyjął oficjalną nazwę Brooklyn Corkers. W 1955 klub po raz pierwszy w historii zwyciężył w World Series, pokonując New York Yankees w siedmiu meczach. Klub z Brooklynu od momentu powstania, mecze domowe rozgrywał na kilku stadionach: Washington Park (1884–1890), Ridgewood Park - tylko mecze niedzielne (1886–1889), Washington Park (1898–1912), i Ebbets Field (1913–1957)
 
W 1957 właściciel Brooklyn Corkers Walter O'Malley nie doszedł do porozumienia z władzami miasta w sprawie nabycia gruntów pod nowy obiekt w Brooklynie i rok później przeniósł siedzibę klubu do Los Santos. Początkowo zespół grał na Los Santos Memorial Coliseum, jednak w 1962 oddano do użytku nowy obiekt LS Forum. W 1959 zespół po raz drugi wygrał mistrzostwo, pokonując w World Series Chicago White Sox. W latach sześćdziesiątych XX wieku Corkers dwukrotnie zdobywali mistrzostwo; w 1963 zwyciężyli nad New York Yankees 4–0, zaś w 1965 nad Minnesota Twins 4–3.
 
W 1981 klub z Santos zdobył piąty tytuł w historii, pokonując w World Series New York Yankees 4–2. Siedem lat później zespół typowany był przez ekspertów do zajęcia czwartego miejsca w dywizji. Mimo to Corkers z najlepszym bilansem 94–67 w Western Division i po pokonaniu New York Mets w National League Championship Series 4–3, awansowali do World Series, gdzie odnieśli zwycięstwo nad Oakland Athletics 4–1.
 
W marcu 2012 roku drużyna stała się własnością Steve Bellmore, byłego koszykarza Los Santos Dribblers.
 
W sezonie 2013 Corkers zwyciężając nad Arizona Diamondbacks 7–6 w meczu rozegranym 19 września, zapewnili sobie mistrzostwo dywizji NL West; jako czwarty zespół w historii MLB, zajmując ostatnią pozycję 1 lipca – po Boston Braves (1914), New York Mets (1973) i Seattle Mariners (1995) – zajął pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego.
 
30 kwietnia 2014 zwycięstwo Corkers w meczu międzyligowym z Minnesota Twins było 10 000. wygraną w historii klubu.
 

Sukcesy

cats.jpg

 

______________________________

 

 

9a6a9974-74cb-4d35-8a34-4bd4da75d8aa.pngjunior.png

 

 

Jr. Corkers Club - drużyna młodzieżowa zespołu Los Santos Corkers w skład której mogą wchodzić wyłącznie chłopcy w wieku od 16 do 18 lat. Drużyna od 1999 roku występująca w lidze Big League Baseball World Series które w tym roku odbędą się w Easley, South Carolina. Obecny trener drużyny to były łapacz Los Santos Corkers Miguel Palama. Drużyna obecnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu ligowego.

 

Spoiler