Skocz do zawartości

[LOLIFERS LABEL][14.01] DUSTY - WHY ME? (Official Audio)

Rekomendowane odpowiedzi

* Wytwórnia LoLifers Label niespodziewanie wypuszcza numer rapera Dusty pod tytułem Why Me? Sam utwór to sprzeciw wobec policyjnej brutalności i ich działaniom, z tekstu można wynieść, że raper jest na ich celowniku i niekiedy przesadnie próbują go usadzić łamiąc przy tym prawo. Pierwszy raz odkąd raper wydaje tracki wersy zostały dodane na genius.com, a ich znaczenie tłumaczył sam Dustin ,,DUSTY" Ceja.

sharing_fallback.png

[Verse 1]
zatrzymują mnie wciskając kit że było na mnie 911
póki mnie nie upierdolą to żaden z nich nie zaśnie --->   
Gliny próbują mnie na siłe wsadzić za kratki, często łamiąc przy tym prawa i wymyślając nieprawdziwe powody dlaczego akurat mnie zatrzymują, obrali mnie sobie za cel numer jeden.

marnujesz czas bo w chuju mam co gada do mnie kundel
mówiłem to już raz, wielki chuj Ci w dupe Burke --->   Burke to nazwisko gliniarza, detektywa departamentu LS. Mu najbardziej zależy na tym żeby mnie usadzić.
parkiet jest śliski, nie znasz godziny ani miejsca
zwaliłby sobie konia mogąc mi wjebać dwadzieścia

chcieliby mnie wpierdolić ale zawsze pusty ich talerz ---> Przekmina z jedzeniem i tak dalej, chcieliby mnie ,,zjeść" ale zawsze funduje im pusty talerz, czyli po prostu nie mogą mnie złapać na gorącym albo z czymś nielegalnym.
próbujcie dalej to może kiedyś uda wam się coś znaleźć

wróg numer jeden bo reprezentuje ulice i brudną rapgre
masz dziary to uważaj bo dla nich jesteś gangster ---> 
 Reprezentuje uliczny rap, uliczną scene, a w tej branży często sprzeciwia się na trackach departamentowi, obraża się ich i tak dalej, dlatego często raperzy są na celowniku organów ścigania. Drugi wers mówi o tym, że widząc u kogoś tatuaże, nawet nie świadczące o gangu gotują się i podchodzą do Ciebie jak do przestępcy, dlatego każe uważać wydziaranym ludziom.

misja nieudana, zawsze jestem krok przed nimi
za sprytny, moich ruchów nie obowiązuje limit ---> 
 Cały czas im się wymykam i irytuje tym, że nie mogą mnie przyskrzynić. Jestem po prostu dla nich za sprytny, próbują ściągnąć hustlera z ulicy, któremu nikt nie nałozy limitu na hustlerke, jedyną osobą, która może to skończyć jestem ja.

wsadzają palce w oczy, ale przestało mnie to już dziwić
jebać Wesley Laine, ostrzeżenie zamiast iść z tym do TV --->   
Byłem świadkiem, gdy podczas zatrzymania i przeszukiwania ludzi pod siatką nastolatek nie zgadzał się z tym co mówi do niego oficer, ten zmusił go do ,,współpracy" łamiąc przy tym prawa, bo podczas stawiania oporu zaczął mu wsadzać palce w oczy. Często widzę takie rzeczy, dlatego już mnie po prostu przestało dziwić, że departament gra brudno łamiąc prawo. Wesley Laine to czarnoskóry gliniarz z wydziału gangów i narkotyków, czuł się nieśmiertelny i zgrywał rambo, nękał ludzi z mojej ulicy i w końcu komuś puściły nerwy, po prostu pojawił się strzelec i wpakował w niego dwa magazynki jako ostrzeżenie, że społecznośc South Central nie będzie się bezczynnie przyglądała brutalności i nagminnemu łamaniu prawa przez organy ścigania.

pierdole wszystkie policyjne kurwa departamenty
chronić i słuzyć a jakie Palmito robił przekręty ---> 
 Chronić i służyć to motto LSPD, a jak wiadomo bardzo często im to nie wychodzi, dlatego pieprze wszystkie policyjne departamenty. Salto Palmito, bo o nim mowa to gliniarz, detektyw, który był umoczony w więcej brudów niż większość gangsterów z ulicy, ludzie widząc takie fakty tracą zaufanie do organów ścigania i słusznie.

cieszą morde morde mogą wjebać swoje 187 na blok --->   187 to policyjny kod na morderstwo, wszyscy dobrze wiemy, że gliniarze zabijają bardzo często niesłusznie, w tym wersie mówie o tym, że cieszą się z tego, że zabili ,,gangstera" w ogóle nie mając na uwadze, że ta osoba mogła mieć dzieci, żone, a jej matka straciła dziecko. Uważają nas za gorszy sort i traktują gorzej, wielokrotnie słyszałem w swoim kierunku słowa od oficerów, że jestem zwierzęciem, a nie człowiekiem. 
sprzątne ich, wersy i naładowane giwery to mój mop

[Chorus]
Jebane gliny wciąż są kurwa ze mną
Idę to sklepu to zawsze są ze mną
Wciąz pytam dlaczego ja?
Po chuj ze mną zaczynacie?
Płace podatki, ciągle gówno na mnie macie
Dalej nie wiem po chuj ze mną zaczynacie
Zwierze, zbir, mają mnie za przestępce
Skoro tak to kurwo uważnie patrz mi na ręce

[Verse 2]
myślą że coś mam, pękają dupy gdy nie mają racji
całe gang unit dorabia sobie jako moje paparazzi ---> 
  Gliniarze bardzo chcieliby mnie ściągnąć z ulicy i zapakować na długie lata za kratki, strasznie się denerwują, gdy podczas przeszukiwania mnie, mojego samochodu nie znajdują nic nielegalnego i muszą dać mi spokój. Gdziekolwiek bym się nie ruszył to zawsze mam za sobą nieoznakowany radiowóz detektywów GND, robią mi też ciągle zdjęcia, więc są moim paparazzi.

bujam się furą po projektach z głośną, dobrą muzą
nawet nie robiąc nic wiem że i tak za mną ruszą ---> 
  Widząc, że jadę swoim lowriderem ciągle mnie zatrzymują, bo liczą, że akurat znajdą coś nielegalnego i spełnią swój mokry sen, nigdy nie dostałem nawet mandatu za złamanie prawa drogowego. Oprócz tego lubię czasem przejechać się po mieście samotnie w towarzystwie muzyki żeby pozbierać myśli i się zrelaksować. Polecam to każdemu.

sicarios w mundurach, wszyscy wiedzą o tym dobrze --->  Sicarios to po hiszpańsku zabójcy, społecznośc South Central dobrze wie do czego zdolny jest departament i często w ich szeregach są mordercy, którzy są kryci by media nie zjadły LSPD. Ludzie, którzy zyją w dobrych domach widzą w nim bohaterów, my widzimy w nich zbirów większych niż oni mają każdego gościa z South Central.
zamiast pomagać fundujecie rodzinom pogrzeb

pierdole system, wasza praca to gra w rosyjską ruletke
podbijcie do mnie jak wasze dowody będą konkretne ----> 
  Wielokrotnie życie nie jest sprawiedliwe, prawo bywa śmieszne i bez sensu w niektórych przypadkach, często to jak zostaniesz potraktowany zależy od twojego koloru skóry. Drugi wers mówi o tym, że maja nie zawracać mi dupy póki nie będą mieli na mnie nic konkretnego, po prostu marnują mój i swój czas, a ja nie mam ochoty z nimi gadać i ciągle mówić im tego samego, czyli, że mają się odczepić i dać mi żyć.

brudne łapy, na południu to jest c'est la vie
za zasługi na swojej ulicy jestem jak V.I.P ----> 
  C'est la vie to z języka francuskiego, a znaczy tyle co ,,takie jest życie". Chodzi o to, że życie na South Central często zmusza ludzi, zwłaszcza młodych by popełniali przestępstwa by pomóc swojej rodzinie finansowo, wszyscy mamy rachunki i musimy mieć co jeśc czy gdzie spać, rodzina jest najważniejsza i sam też pomagam swojej rodzinie i znajomym finansowo, dlatego właśnie jestem ,,zasłużony" i traktowany jak VIP, czyli ważna persona. Oprócz tego lubią moją muzyke i utożsamiają się z nią, a to motywuje do dalszego nawijania.

wciąż krzycze FTP, jebać każdy wasz paragraf durny
dla ciszy musicie mnie świnie wpakować do trumny ---> 
 FTP czyli w skrócie Fuck The Police, pieprzę gliniarzy i każdy ich durny paragraf, większośc z nim jest śmieszna i absurdalna, zawsze będe przeciwko policji po tym co widziałem i dla spokoju musieliby mnie zabić, bo inaczej nie zamkną mi ust. 

jadąc gdziekolwiek zawsze mam was na dupie
robienie wam nadziei pajace to coś co lubie
liczycie że coś znajdziecie, wciąż nabijam was w balon
szacun za chęci bo codziennie próbujecie to samo

pluje wam w pysk zawsze robiąc to z dumą i chętnie
możecie mnie zawinąć dopiero po wycelowaniu we mnie ---> 
  Mam dośc ciąglego nękania mnie przez policje, nie dają mi po prostu żyć i w spokoju robić muzyki, bardzo często stawiam opór przy zatrzymaniach, bo w większości sytuacji się z nimi nie zgadzam, uspokajam się dopiero mając wycelowanych w siebie kilka giwer, po prostu nie chce wyrwać od nich kulki za nic, a wiem, że są do tego zdolni. Szanuje swoje życie.

osiem radiowozów to i tak na mnie za mało
czuje się jak w domu, ich tył to mój salon ----> 
  Kolejny argument, że nękają mnie ciągle. Nawiązuje tutaj do sytuacji, gdy patrol widział jak niosłem torbe w której były ciuchy, serio tylko ciuchy, które pożyczyłem od kumpla, bo przez jakiś czas miałem ,,wakacje" żeby robić materiał na nadchodzącą płyte. Gliny myślały, że znajdą tam jakiś jackpot i wsadzą mnie za kraty, w ciągu 5 minut zleciało się po mnie 8 radiowozów. Siedziałem na tyłach radiowozu już tyle razy, że czuje się tam jakbym siedział w domu na kanapie w salonie oglądając TV.

szukacie chuja do dupy a to niepotrzebna drama
łamiecie prawa ludzi, więc w końcu zrobią zamach ---> 
  Ludzie mają też swoje prawa, wielu nie podoba się traktowanie i nadużywanie praw przez policje, były już sytuacje, gdy wyszli na ulice i robili zamieszki, z pewnością wiecie do czego nawiązuje. Uważam, że w końcu stracą cierpliwość i znów wybuchną zamieszki.

JEBAĆ ŚWINIE, KRZYCZE ACAB

[Chorus]
Jebane gliny wciąż są kurwa ze mną
Idę to sklepu to zawsze są ze mną
Wciąz pytam dlaczego ja?
Po chuj ze mną zaczynacie?
Płace podatki, ciągle gówno na mnie macie
Dalej nie wiem po chuj ze mną zaczynacie
Zwierze, zbir, mają mnie za przestępce
Skoro tak to kurwo uważnie patrz mi na ręce

DANE:

Artysta (imię i nazwisko): Dustin Ceja
Wydawnictwo: LoLifers Label
Numer konta CEO/niezrzeszonego artysty: 809681177
Profil postaci: DUSTY

rebelski, Verevi, Alsat i 15 innych lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

**Aurelio odsłuchał utwór podczas rozmowy telefonicznej propsuje ziomka odsiadując dalej wyrok**

*Lilith rozsyła utwór po znajomych zostawiła komentarz z konta whitehellokittyterror88*

"Najpierw Spider teraz przypierdalacie się do Dusty FTP dla was śmiecie"

pejson i PenczuśBRS lubią to

Odnośnik do odpowiedzi