Skocz do zawartości

Mój sposób na obróbke screenshotów + bonusik

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawię wam przezajebisty sposób na obróbkę screenshotów w programie Doakes Helper (link - wybieracie link Doakes.Helper.vx.x.zip gdzie x to liczby zależne od wersji, wybieracie najnowszą). Program ten umożliwia uzyskanie takiego samego efektu jak przy obróbce w Photoshop/Gimp, jednak automatyzuje proces wycinania czatu, który trochę zajmuje.

W skrócie jak to wygląda: wybierasz dwa zdjęcia - jedno to te, na którym chcesz wstawić tekst, drugie to zdjęcie czatu na czarnym tle. Pojawia ci się okno gdzie możesz przyciąć screenshot i tutaj cała magia tego programu - po prawej stronie masz gotowy wycięty czat bez tła,  każda linijka wstawiana jest osobno, więc wybierasz którą chcesz wstawić a te niechciane po prostu omijasz. W ten sposób oszczędzasz czas na wycięcie tła z czatu i usunięcie niechcianych linijek.

Aby uzyskać czarne tło podczas gry wpisujemy /screenshot.

Włączając program Doakes Helper klikamy ikonę aparatu i ukaże się menu:

Spoiler

menu.png

1. Screenshot, na którym chcemy wkleić czat.

2. Screenshot czatu na czarnym tle

3. Rozpoczęcie edycji.

Po rozpoczęciu edycji mamy takie okno (WAŻNE: przytnij zdjęcie przed wklejaniem czatu):

Spoiler

edytor.png

1. Tutaj przycinamy sobie screenshot.

2. Tym zmieniamy pozycje tekstu (pojedynczej linijki, jeśli nie zaznaczymy więcej).

3. Tym zaznaczamy linijki tekstu - można je przenieść, usunąć.

4. Tym usuwamy zaznaczony tekst Tekst można usunąć przyciskiem DEL

5. Tym chowamy/wysuwamy prawe menu z tekstem do wklejenia

6. Tutaj mamy nasz wycięty czat - klikamy dwukrotnie na tę linijkę, którą chcemy wkleić.

Jak wszystko gotowe to klikamy na ikonę dyskietki i zapisujemy - mamy gotowy ładny screenshot, serio nie widzę powodu żeby się bawić w photoshopie.

Jeśli chcesz, aby grafika po 2 latach nie została usunięta z hostingu jak np. z upload.ee - polecam stworzyć serwer Discord i tam to wrzucać - nie wiem ile tam trzymają, ale na pewno dłużej.

Przestałem robić screeny w LSRP+ ze względu na te chujowe obramowanie, ciężko się to czyta, sam porównaj:

Spoiler

LSRP+

tutsslsrp.png

Wycięty czat Doakes Helper/Photoshop/GIMP

FINAL.png

To jest najlepszy możliwy efekt do uzyskania w LSRP+, ClearType wyłączone. Z włączonym ClearType już mi się nie chce pokazywać, ale wygląda jak gówno.

Polecam jednak LSRP+ gdyby ktoś zapomniał o ss'ach czatu, można tam dać sam tekst na czarnym tle jako alternatywa i finalnie mieć ten sam efekt.

Bonus jak perfekcyjnie wyciąć tło w Photoshop/Gimp:

Spoiler

Wspomniałem o bonusie - jeśli ktoś jednak woli Photoshop/Gimp - często widzę w poradnikach wycinanie czatu za pomocą różdżki, która często zostawia jakiś syf typu reszta tła w/przy literach. Pokażę Wam sposób na perfekcyjne wycięcie tła z fragmentu czatu (tło musi być czarne) - na przykładzie Photoshop, chociaż w Gimpie powinno być bardzo podobnie.

Otwieramy plik z czatem na czarnym tle -> zaznaczamy fragment -> CTRL+C -> CTRL+N -> tu tworzymy nowy plik - ważne żeby tło było przezroczyste i nic nie zmieniając klikamy OK -> CTRL+V -> wchodzimy w opcje mieszania klikając PPM na Warstwa 1 -> pojawia się takie okno:

Spoiler

usuwanietla.png

domyślnie te dwa suwaki są na maxa w lewo, my klikamy gdziekolwiek w prawo i tło zostało usunięte -> tworzymy nową warstwę,  klikamy ppm na nią i klikamy "Scal Widoczne" -> wchodzimy w opcje mieszania i klikamy obrys, dajemy 1px i klikamy ok. (można szybciej klikając ikonkę "fx" pod warstwami) -> ponownie tworzymy nową warstwę i scalamy ją "Scal Widoczne" - > kopiujemy całość (CTRAL+A) i wklejamy na screenshot

Powyższa czynność brzmi strasznie, ale jest najskuteczniejsza i najszybsza w photoshopie/gimpie. PS: utworzone pojazdy oczywiście na pomocniku ;p

W ogole po czasie skumalem, ze pbgzero jakby czytajac mi w myslach zrobil poradnik o tym co ja w bonusie

Edytowane przez Park
Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, ogdixie napisał:

W mojej opinii GIMP jest o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś już ma wprawę w screenshotach. Poradnik jak najbardziej na plus, pewnie komuś się on przyda.

Problem jaki napotykałem to gdy wycinałem fragment zdarzało się, że uciąłem fragment litery ze zdania wyżej, albo uciąłem fragment litery w tym co wycinałem, potem na nowo dobrze zaznaczyć trzeba, no ale jak komu wygodniej.

Odnośnik do odpowiedzi