Skocz do zawartości

dyskusja nt. poziomu

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast tylko grozić paluszkiem to wpierdolcie jednemu i drugiemu karę za chujowa grę i róbcie tak z każdym graczem do skutku, kiedyś był większy nacisk na grę roleplay, zresztą teraz typowy barnuszek jest mechanikiem, ochroniarzem, karneciarzem, dilerem i ścigantem w jednym i trzepie takie pesos, że kreacja postaci i dobra giera to mu przechodzi koło chuja, skoro może se polatać bokiem w sportowej furecce i pouciekać przed lspd przy okazji.

Edytowane przez sprunk_
elomariusz i Blaza lubią to

ca2b1432a3625.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko moje spostrzeżenie co do tamtego tematu.

8 godzin temu, Kecuś napisał:

Słuchaj, jak widzisz nowego gracza który nie wie co ma robić, i samemu nie chcesz/nie masz możliwości go przyuczyc to wyslij jakiemus supporterowi jego ID na PW i na pewno takiego gracza nie oleją. 

Chętnie sam pomagam, czy pomogę, ale jak nie ma nikogo na /a i ziomek niechętny do jakiejkolwiek komunikacji z kimś innym, to możliwości gracza co do pomocy się kończą.

37 minut temu, sprunk_ napisał:

zamiast tylko grozić paluszkiem to wpierdolcie jednemu i drugiemu karę za chujowa grę i róbcie tak z każdym graczem do skutku, kiedyś był większy nacisk na grę roleplay, zresztą teraz typowy barnuszek jest mechanikiem, ochroniarzem, karneciarzem, dilerem i ścigantem w jednym i trzepie takie pesos, że kreacja postaci i dobra giera to mu przechodzi koło chuja, skoro może se polatać bokiem w sportowej furecce i pouciekać przed lspd przy okazji.

Może zamiast odpuszczać, albo od razu karać nowych, to może fajne by było coś w stylu /pytanie lub /wezwij, tak żeby po wejściu pierwszy raz na serwer ktoś z ekipy dostawał o tym informację IG lub na Discord, dzięki temu może łatwiej byłoby się zająć taką osobą.

DOMIUX i Sons lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

Zmiany powinny być odgórne - tutaj często supporterzy czy gamemasterzy nie znają podstawowych pojęć, które poznaje się zazwyczaj na początku drogi w RP. Założę się, że 1/3 osób z ekipy nie potrafi rozwinąć skrótów CK, CK2, MG, PG czy CJ. A co tu dopiero mówić o poprawnym użyciu /me czy o innych rzeczach. A potem gracze grają to, na co mają przyzwolone. Dochodzi do tego zestaw ciągle przybywających newbies, którzy uczą się od ludzi, którzy grają dłużej. Wielki wpływ ma na cały poziom rozgrywki również stronniczość wśród administracji w sprawach rozstrzygania sporów między graczami - kto się z tym nie spotkał, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Natomiast sceptycznie podchodziłbym do propozycji podanych w temacie np. zakazu uciekania przed PD ze statusem (nowy gracz) - byłby to kolejny z wielu kroków ingerencji administracji w grę IC i ograniczenie jej. Mam ochotę założyć postać epizodyczną 16letniego frika, który lubi narkotyki i uciekanie przed policją swoim golfem 3 - mam prawo to robić i o to od zawsze chodziło w idei RP. Trochę mam wrażenie, że cała ta idea została zapomniana i zasypana stertą skryptów, pozornie ułatwiających życie na role play. To moja subiektywna opinia, punkt widzenia osoby, która uczyła się RP w 2012r.

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, brtkh napisał:

Natomiast sceptycznie podchodziłbym do propozycji podanych w temacie np. zakazu uciekania przed PD ze statusem (nowy gracz) - byłby to kolejny z wielu kroków ingerencji administracji w grę IC i ograniczenie jej. Mam ochotę założyć postać epizodyczną 16letniego frika, który lubi narkotyki i uciekanie przed policją swoim golfem 3 - mam prawo to robić i o to od zawsze chodziło w idei RP.

ale status (nowy gracz) rozni sie od (nowa postac)

(nowy gracz) to status ponizej 100gs na serwerze ogolnie a (nowa postac) to ponizej 10h na postaci

Fryc i dragonslayer lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

^ wiadome, ale tak czy inaczej to jest to ograniczenie ingerujące w rozgrywkę IC, nie róbmy z tego drugiego ls stories z organiczeniami, zakazami i milionami podpunktów w regulaminie czy regulacjami, które wsadzają swoje trzy grosze zwłaszcza w świat in character, jeśli jesteśmy już przy takim temacie

Odnośnik do odpowiedzi

jakie ls stories? przeciez na tym serwerze macie mase udogodnien, a status (nowy gracz, nowa postac) jest tutaj od kiedy pamietam i nigdy nikt nie mial z tym problemu. status nowego gracza pomaga administracji spojrzec inaczej na sprawe przy interwencji dot. nowej osoby na serwerze. odnosze wrazenie, ze probujecie sie doczepic na sile do kwestii ktore kompletnie nikomu nie wadza.

Fryc, rebelski i Sava lubią to
Odnośnik do odpowiedzi

ale ja tu pisałem o ograniczeniach nałożonych na nowego gracza czy ogólnie na gracza, o których wspominał brtkh, a nie piszecie jakieś oczywiste wysrywy xD

Edytowane przez Sons
spkz lubi to
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.01.2021 o 15:32, dragonslayer napisał:

Przecież zarówno /wezwij jak i /pytanie jest na serwerze

Tak, tutaj chodziło mi bardziej, żeby była informacja na Discord, czy IG tak jak to jest właśnie w /pytanie lub /wezwij.

7 godzin temu, Sons napisał:

^ wiadome, ale tak czy inaczej to jest to ograniczenie ingerujące w rozgrywkę IC, nie róbmy z tego drugiego ls stories z organiczeniami, zakazami i milionami podpunktów w regulaminie czy regulacjami, które wsadzają swoje trzy grosze zwłaszcza w świat in character, jeśli jesteśmy już przy takim temacie

Ograniczenia są akurat spoko na początek, chociaż jakoś ich za dużo nie widziałem, ale dzięki temu można się oswoić z serwerem. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś nie można było jeździć pojazdami, jeśli się nie miało 5h lub 50GS, co nikomu źle raczej nie wyszło i to chyba jedno z takiego największego ograniczenia.

Świat IC - nie przesadzajmy, że musi to być super odzwierciedlenie realnego życia, jest to gra, w której gramy postać według własnego planu i założeń, więc myślę, ze nie ma problemu z wzięciem pod uwagę regulaminu przy planowaniu postaci. Ogólnie idąc tym tokiem, by nie robić regulacji, to ranga Gamemaster też mogłaby zniknąć, bo ingeruje IC, tylko wtedy wątpię, żeby cokolwiek się grało i jak długo..

Odnośnik do odpowiedzi
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...