Skocz do zawartości

Konfrontacja członka gangu a oficera departamentu


Rekomendowane odpowiedzi

unknown.png

 

tematgang.png

 

Konfrontacja we wcześniejszych dekadach

Silny kontakt między członkiem gangu a oficerem lokalnego departamentu sięga już kilku dekad z przeszłości. W tamtych czasach wszechobecny rasizm i nienawiść kolorowa była najpopularniejsza wobec oficerów departamentu, choć nigdy nie byliśmy pewni czy za użycie siły psychicznej czy fizycznej wobec innego koloru skóry niż biały, były wysokie i surowe kary jak w czasach obecnych. W latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych pałano największą nienawiścią wśród lokalnych departamentów. Mimo tego, niektóre grupy przestępcze starały się nie okazywać agresji wobec oficera, mając na uwadze konsekwencje, które mogły wpłynąć źle na całą grupę. Wtedy posiadanie narkotyków, broni palnej czy choćby próba morderstwa oficera na służbie kończyła się zwykle klątwą całej grupy. Choć, gangsterzy chętnie, bądź niechętnie rozmawiali z oficerami, aby utrzymywać kontakt czy stabilną linię kłamstw, by chronić własny tyłek. Nie mniej jednak, wcześniejsze dekady pokazały nowemu pokoleniu, szerzącą się nienawiść choćby z powodu ciągłej obserwacji ich terenu, czy prawnego zamykania członków gangu.

 

Poprawna postawa wobec oficera

Pamiętajmy o tym że jesteśmy ludźmi, nie schematycznymi i liniowymi osobami wykonującymi tylko i wyłącznie ustalone czynności. Oficer departamentu, to też osoba która ma swoje własne prywatne życie, obowiązki, rodzinę i plany na przyszłość. Charakter oficera zmienia się dopiero w momencie wejścia na służbę, jego praca monitorowana jest przez wszelkiego rodzaju bodycam-dashcam, dlatego nie ma dużych możliwości na popełnienie skoku w bok. Przez poprawną postawę wobec oficera rozumiemy nie bycie osobą nienawidzącą departamentu, wszelkie przejawy zwykłego chamstwa i gry bez żadnych konsekwencji będą nagradzane szkodzącymi dla postaci narracjami. Oczywiście, rozumiemy przepychanki słowne, również agresywnej postawy, gdzie możemy co prawda skoczyć do gardła oficerowi, jednak musimy sobie wyznaczyć pewne granice.
Przechodząc do sedna całego nagłówka, za poprawną postawę rozumiemy wszelkiego rodzaju spokojną rozmowę, chyba że sytuacja wymaga nieco agresywnego podejścia, postaci członka gangu się nie spodobało że jego bliska osoba bez żadnego powodu została pobita, czy potraktowana prądem. Agresja wobec oficera musi być uzasadniona, to musi być silny argument aby pokazać pazury, nie może to być zwykła przepychanka słowna po której dochodzi do strzelaniny, gdzie na jedno małe osiedle zjeżdża się cała kawaleria Southeast. Wyjęcie broni i zaczęcie strzelaniny między obiema stronami to ostateczność. Oczywiście nagradzamy świetną rozgrywkę z oficerem, każde odczucie emocji kiedy nasza postać jest postawiona w różnych sytuacjach, czy to sytuacji aresztowania czy strachu przed napływającymi konsekwencjami.
Oficer departamentu może mieszkać na ulicy opanowanej przez gang uliczny, sytuacja postawy się zmienia. Jesteście wobec siebie neutralni, dopóki nie zaczną napływać komplikacje, problemy stwarzane przez oficera czy zbieranie intelu na temat grupy przestępczej.

 

Konsekwencje niepoprawnej konfrontacji między członkiem gangu a oficerem

Oficerzy departamentu mają ściśle określone procedury do których muszą się stosować, każdy przejaw nie stosowania się do poleceń, czy już rozkazu oficera może skutkować użyciem siły, czy prądu. Wyrywanie się, deptanie po głowach oficerów bez żadnego powodu może doprowadzić do porażenia postaci przez ogromną ilość woltów, co paraliżuje, powoduje silny ból, szok i zdezorientowanie sytuacji. Jeżeli dochodzi do szarpaniny między oficerami, niektórzy mogą popełnić błąd, jest to gra i każdy może skoczyć z pewną granicą w bok dociskając postać do ziemi i dusząc ją. Postać może zostać pobita przez oficerów z wydziału gangów, prosto po żebrach czy karku co powoduje silny ból, w zależności od szybkości wykonywanego ruchu i użycia siły. Przechodząc na kolejny segment, ucieczka przed departamentem bez żadnej silnej argumentacji może spowodować postrzelenie gumowym pociskiem który powoduje silny ból i spore siniaki, a w najgorszym przypadku może doprowadzić do śmierci przez postrzelenie. Najważniejszym punktem myślowym każdego dorosłego i myślącego członka gangu powinno być 'myśl, zanim wystrzelisz'. Agresywne prowadzenie organizacji przestępczej może skutkować zwróceniem uwagi agencji, czy choćby ATF, DEA, FBI - agencja ma prawo grać ironicznie i wprowadzić w błąd członka gangu, wyprowadzić blef na ulice, gdzie jego życie jest zagrożone. Każda konfrontacja między oficerem czy agentem federalnym, powinna w późniejszym czasie odbić się na postaci, postać zapamięta ostatnie wydarzenia, przy kolejnych okazjach będzie starać się nie popełniać wcześniejszych błędów.

Edytowane przez SStug
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • SStug zmienił tytuł na Konfrontacja członka gangu a oficera departamentu
  • pukawa zamknął ten temat
  • pukawa podpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...