Skocz do zawartości

"Gangsterka po cywilu." Freelancerzy.


Rekomendowane odpowiedzi

gangsterka-naglowek2.png

 

Cześć, zapewne kilka osób mogło przekonać się już o nowym podejściu do karania AJ/blokadami/banami za grę IC na naszym serwerze jednakże chcielibyśmy to wyraźnie zaznaczyć tematem. Pamiętajcie, że "liberalny" RolePlay, gdzie gracz ma narzędzia do rozwoju postaci nie jest "hehe/discord/luźnym" RP. Przed Wami kilka zasad i uwag dotyczących grania akcji przestępczych jako postać cywilna, niezrzeszona z organizacją i bez powiązań z półświatkiem. 

 • Granie akcji przestępczej - każda postać, niezależnie od ilości godzin tudzież posiadanego panelu może wykonywać szeroko pojęte "akcje przestępcze", wykluczając typowo zmasowane ataki w formie drive-by, gangbangów, zmasowanych strzelanin wobec innych graczy/organizacji (jeżeli wymaga ich sytuacja, od tego na serwerze są organizacje przestępcze. Będąc raperem czy mechanikiem, mając z kimś poważną zwadę, w pierwszej kolejności powinieneś zlecić taką robotę organizacji przestępczej niż samemu ją wykonać z prostego powodu - nie jesteś ice cold killerem tylko zwykłym kolesiem).Jednakże chcemy zastrzec, że chodzi tu ciągle o prawdopodobne i realne dla Waszych postaci scenariusze. Finalną ocenę w przypadku sporu pozostawiamy sobie. W przypadku wątpliwości co do złożonej akcji sugerujemy kontakt z nami.
 • Konsekwencje IC - Jeżeli Twoja postać decyduje się na wykonanie takiej akcji - niech się liczy z konsekwencjami IC. Lekkomyślne zachowania nie przyniosą już AJ, a np. śledztwo LSPD czy wrogość jakiejś organizacji. Kończymy z karami za "gangsterka po cywilu", cofaniem akcji, AJotami itd. Zostają oczywiście kary za bezzasadny/masowy DM czy rażące odejście od realiów rozgrywki, realizmu etc. Pamiętajcie, że postacie niezrzeszone mają zdecydowanie wyższy poziom śmiertelności niż głęboko zakorzenieni członkowie grup przestępczych.
 • Pisanie przestępstw - wszystko co robicie filtrujcie przez to co widzi Wasza postać, gdzie się znajduje, jak mogą zachować się sąsiedzi/przechodnie. Masakrę z UZI czy wystrzelenie nawet połowy magazynka z AK w interiorze na pewno ktoś zgłosi. Nie chcemy słyszeć o sytuacjach gdzie ktoś doprowadza powiedzmy do strzelaniny w ruchliwej części miasta czy na blokowisku po czym wymiguje się od pisania przestępstwa.
 • Spójność postaci - pamiętajcie, że dosadne wstąpienie na ścieżkę przestępczą jest dużym wydarzeniem dla życia Waszej postaci. Nie zostaje ona hitmanem z dnia na dzień, nie jest ice-cold-killa ani tym bardziej nie odwala akcji jak Dexter. Nie tolerujemy taniego kina akcji, scenariusze i wątki mają być przemyślane, i prawdopodobne.

Chcemy Wam dać do zrozumienia, że temat nie jest zaproszeniem do mass DM, zachowywaniem jak największy gangster czy możliwością pisania nam "ale co ty masz do mojej masakry skoro mogę, tło mam takie, że nagle mi odwaliło". Jest to narzędzie dla akcji gdy np. członek grupy przestępczej z niej odchodzi albo organizacja się rozpada, dla zwolnionego więźnia po wyroku, dla ogarniętej zazdrością kobiety chcącej zaszkodzić kochance męża. Osoba odgrywająca najgorszy element South LS nie musi czekać aż pęknie jej już 50h by pogrozić komuś nożem. Chłopak chcący zarobić na rower napadem tak naprawdę nigdy na serwerze nie był w kajdanach regulaminów oraz skryptów, ale dla wielu osób była to też wymówka by robić problemy przez takie akcje z pozycji ofiary. Ciągle zwracamy uwagę na to czy akcja jest wynikiem gry IC, czy jest zamierzona, a czy jest zwykłym DMem i odwalaniem. Możliwość przeprowadzania akcji także nie daje Wam podstaw do rozpoczynania życia, w którym codzienne przestępstwa, niby w ramach regulaminu, są tak naprawdę farmieniem pieniędzy, czy ogólnie rzecz biorąc grą jak pełnoprawna organizacja/freelancer.

 

Zasady ogólne:

 • Zabronione jest łączenie się w grupy jako cywile by przeprowadzić akcję przestępczą. Wyjątki i ewentualne prośby muszą zostać przedstawione GM gdy np. w akcję zamieszana jest rodzina bądź pracownicy firmy.
 • Więc w skrócie. Od tego momentu zakazane i karane są akcje typu; drive-by, gangbang, masowe ataki przez graczy bez grupy przestępczej.
 • Postacie cywilne mają większą śmiertelność jeżeli chodzi o spory z organizacjami i lekkomyślne akcje/ataki. W większości przypadków powinno się odczuwać strach przed zadarciem ze zorganizowaną przestępczością.
 • Postacie cywilne nie mogą prowadzić działań niczym freelancer czy członek organizacji przestępczej. Mówimy tu o ciągłej grze w półświatku i opierania swojej gry o akcje przestępcze.
 • Bardziej złożone i skomplikowane scenariusze trzeba zawsze przedyskutować z GM oraz uzyskać jego zgodę. Szczególnie takie, które mogą zawadzać o sposób działań grup przestępczych.
 • Wszelkie wydarzenia powinny wynikać z gry IC i mieć odpowiednie tło. Mało prawdopodobne by osoba, która od 20 lat prowadzi piekarnię i jest spokojna, bez powodu i nagle decyduje się grozić bronią staruszce by oddała mu torebkę.

FREELANCERZY:

 

Zniesienie limitu godzin dla postaci nie oznacza tego, że freelancerzy przestają istnieć. Jedna akcja przestępcza na postaci biznesmena i poniesienie jej konsekwencji to inna sprawa niż działanie jako zorganizowany przestępca czy niezrzeszona osoba z półświatka. Postać, która chce grać wolnego strzelca w formie osoby prowadzącej ciągłą działalność przestępczą etc. musi napisać nam temat w moderowanym dziale z zarysem tła, planem na postać i jej celami/rozwojem. Nie ma żadnej selekcji ani grup, bo to od Was IC zależy czy wam się to uda. Tematy mają jedynie służyć możliwości zbadania "ciągłości" postaci.

 

Więcej znajdziecie tutaj - Projekt Freelancerów.


Dodatkowe zasady:

 • Postacie freelancerów oraz cywile mają zakaz łączenia się w grupy by przeprowadzić akcję przestępczą. Wyjątki i ewentualne prośby muszą zostać przedstawione GM. Surowo zabronione jest np. atakowanie dzielnic gangów.
 • Freelancerzy nie powinni się ciągle kręcić przy grupach przestępczych.
 • Wszelkie wątpliwości konsultować z GM.
Edytowane przez scante

Czym jest Role Play?*

Czym jest Role Play?v2*

Rozwój postaci, immersja.*

Propozycje, sugestie, uwagi - PW.

Prośby dot. gry etc. - discord.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...