Skocz do zawartości
cobbos

Wydarzenia i eventy serwerowe

Wydarzenia i eventy na serwerze  

60 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jakie wydarzenia lub eventy chcielibyście ujrzeć na serwerze?

• Koncerty, imprezy klubowe, festyny.
      9
    • Imprezy rozrywkowe z konkursami i wygraną (np. wyścigi, latanie na spadochronie).
      9
    • Wydarzenia epizodyczne (np. wybuch gazu na klatce schodowej, spalenie stacji benzynowej, zamach terrorystyczny).
      26
    • Wydarzenie długoterminowe (np. coś w podobnym stylu do Yukonu).
      39
    • Spontaniczne eventy ogłaszane za pomocą czatu globalnego.
      23
    • Coś innego (napisz w dyskusji swój pomysł).
      4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jako, że mam okazję należeć do składu małych gamemasterów to mam pytanie do graczy. Jakie wydarzenia lub eventy chcielibyście zobaczyć na serwerze? Czy macie jakieś pomysły, które moglibyśmy razem z chłopakami i z opiekunami strefy cywilnej zrealizować? W zasadzie wyobraźnia tutaj może nie mieć granic, oczywiście wszystko zamykamy w realizmie Role Playu. Od dłuższego czasu nie pojawiało się nic większego jeśli chodzi o tego typu urozmaicenia - sam borykam się z tymi myślami o stworzenie czegoś już od dawna i w końcu to chyba odpowiedni moment żeby zacząć coś działać. Wkrótce będzie widać efekty. 

Zachęcam do dyskusji i do głosowania w ankiecie. :wub:

Edytowane przez cobbos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

zawsze podobał mi się pomysł na długoterminowe wydarzenia, ale może nie aż tak jak Yukon, tylko coś co można osadzić w naszym codziennym uniwersum. fajne są 'eventy' które nadają 'motyw' do gierki na długi czas, typu jakieś wydarzenia związane z branżą/polityką wokół których gierka może kręcić się w każdej strefie. na elesce działo się fajnie, była drama Paradis/Wolcowitz/i chyba Mazzanti, była drama z Audrey Craig i ludzie o tym gadali grając IC i faktycznie nadawało to grze jakiś motyw o którym tam na poczatku posta pisalem. 

problem w tym, ze ciezko wymyslic coś co nie tylko wkręci ludzi w taki sposób że będą o tym sobie gadać IC, ale coś co sprawi, że ich gra będzie się wokół tego toczyła - jak czasem próbuję coś takiego wykminic to łamie mi się mózgownica, ale są na tym serwerze tęgie łby, które na pewno łącząc siły ogarnęłyby coś takiego (tylko narzędzia im dać)

Edytowane przez quietriot
White_LOVE, Sava, Condom i 8 innych lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, kapiszon napisał:

ja chcialbym zobaczyc zagrac pobserowac zamieszki czegos takiego nie bylo dawno i chyba puki co sie nie zapowiada chcialbym to naprawde zobaczyc i pisze to z tego wzgledu ze nie jest to uwzglednione w ankiecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Koncerty, imprezy klubowe, festyny. - to powinno być wprowadzone z współpracą z branżą cywilną i rozrywkową. Lokal który gości u siebie gwiazdy na wieczór powinien dostać większą dotację i jednorazowy zastrzyk gotówki, przez co obie branże by się równocześnie napędzały. Imprezy klubowe? To nie event, to coś co gracz chce robić jeśli założył taki biznes.
  • Imprezy rozrywkowe z konkursami i wygraną (np. wyścigi, latanie na spadochronie) - to nie party serwer, takie eventy to wielka kupa i klapa na wizerunku serwera. Takie rzeczy muszą wyjść z ramienia projektów, które już istnieją na serwerze a GMi ewentualnie powinni wspomóc/zorganizować taki projekt który zajmuje się np. wyścigami ulicznymi, czy jakąś małą ligę sportową.
  • Wydarzenia epizodyczne (np. wybuch gazu na klatce schodowej, spalenie stacji benzynowej, zamach terrorystyczny) - co to za pytanie, masz małego gma i pytasz się czy coś takiego robić?
  • Wydarzenie długoterminowe (np. coś w podobnym stylu do Yukonu) - od tego jest narracja serwerowa i gra użytkowników serwisu. ich gra powinna być wspierana przez grono GM'a promując "głośniejsze" sprawy. Można przywrócić symbolicznie rząd i burmistrza, który mógłby powodować tą narracją nie powodując dysonansu między czymś narzuconym z dupy, a wynikającym czysto z gry.
  • Spontaniczne eventy ogłaszane za pomocą czatu globalnego - ehhh...

Jeśli taki temat powstał, powinniście się zastanowić od czego jest mały GM i GM. Tak, od kreowania rozgrywki. RolePlay SAMPowy ma to do siebie że nigdy nie będzie tylu graczy żeby wykorzystać cały potencjał grania. W tym momencie pojawia się mały GM, który odegra z doskoku paparazzi, ćpuna, dilera, złodzieja, panikarza żeby dodać do otoczki rozgrywki "smaczku" gry. Jeśli się pytasz co powinieneś robić, zastanów się dokładnie nad tym czy powinieneś być w tym gronie.
    Jeśli dołączasz do tej grupy, musisz mieć otwartą głowę i wykorzystać sytuację żeby dodać klimatu dla gry innych graczy. 
    Tak samo, jeśli zostajesz GM'em musisz być kreatywny żeby Twoja i Twoich kolegów branża cały czas sunęła do przodu czy to dzięki nowym pomysłom, czy też dzięki wspomaganiu graczy który się znajdują w Twojej strefie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, lecik napisał:
  • Koncerty, imprezy klubowe, festyny. - to powinno być wprowadzone z współpracą z branżą cywilną i rozrywkową. Lokal który gości u siebie gwiazdy na wieczór powinien dostać większą dotację i jednorazowy zastrzyk gotówki, przez co obie branże by się równocześnie napędzały. Imprezy klubowe? To nie event, to coś co gracz chce robić jeśli założył taki biznes.
  • Imprezy rozrywkowe z konkursami i wygraną (np. wyścigi, latanie na spadochronie) - to nie party serwer, takie eventy to wielka kupa i klapa na wizerunku serwera. Takie rzeczy muszą wyjść z ramienia projektów, które już istnieją na serwerze a GMi ewentualnie powinni wspomóc/zorganizować taki projekt który zajmuje się np. wyścigami ulicznymi, czy jakąś małą ligę sportową.
  • Wydarzenia epizodyczne (np. wybuch gazu na klatce schodowej, spalenie stacji benzynowej, zamach terrorystyczny) - co to za pytanie, masz małego gma i pytasz się czy coś takiego robić?
  • Wydarzenie długoterminowe (np. coś w podobnym stylu do Yukonu) - od tego jest narracja serwerowa i gra użytkowników serwisu. ich gra powinna być wspierana przez grono GM'a promując "głośniejsze" sprawy. Można przywrócić symbolicznie rząd i burmistrza, który mógłby powodować tą narracją nie powodując dysonansu między czymś narzuconym z dupy, a wynikającym czysto z gry.
  • Spontaniczne eventy ogłaszane za pomocą czatu globalnego - ehhh...

Jeśli taki temat powstał, powinniście się zastanowić od czego jest mały GM i GM. Tak, od kreowania rozgrywki. RolePlay SAMPowy ma to do siebie że nigdy nie będzie tylu graczy żeby wykorzystać cały potencjał grania. W tym momencie pojawia się mały GM, który odegra z doskoku paparazzi, ćpuna, dilera, złodzieja, panikarza żeby dodać do otoczki rozgrywki "smaczku" gry. Jeśli się pytasz co powinieneś robić, zastanów się dokładnie nad tym czy powinieneś być w tym gronie.
    Jeśli dołączasz do tej grupy, musisz mieć otwartą głowę i wykorzystać sytuację żeby dodać klimatu dla gry innych graczy. 
    Tak samo, jeśli zostajesz GM'em musisz być kreatywny żeby Twoja i Twoich kolegów branża cały czas sunęła do przodu czy to dzięki nowym pomysłom, czy też dzięki wspomaganiu graczy który się znajdują w Twojej strefie.

Lecik. To, że jestem MGM, nie oznacza, że nie mogę spytać graczy co dokładnie by chcieli i co najbardziej do nich trafia. Równie dobrze tej ankiety mogłoby nie być, ale nie jest ona dla mnie, tylko dla wszystkich. Dla Ciebie dążenie do porozumienia jest oznaką zamkniętej głowy i amatorstwa, sugerując tym samym, że nie powinienem być w ekipie małych gamemasterów. To strasznie głupie i liberalne myślenie z twojej strony, ze strony gracza którego od dawna szanowałem i obserwowałem.

I jeszcze dodam, że dołączając do tej grupy parę miesięcy temu odegrałem setki świetnych epizodów. Gram z własnej inicjatywy napędzając po kolei półświatek przestępczy, strefę cywilną i strefę publiczną. Prowadzę projekty i biznesy, gram aktywnie na postaci fabularnej i dążę do polepszenia serwera na każdym kroku. Mam się zastanowić, czy powinienem być w tym gronie? Tak Lecik, powinienem być w tym gronie.

Edytowane przez cobbos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakby powstało coś na wzór yukonu to pogczampik totalny,

co do "Spontaniczne eventy ogłaszane za pomocą czatu globalnego." to kiedys był jakis evencik typu że jakiś czerwony huntley jest do ukradnięcia i spory pitos jest za niego - tez spoczko  inicjatywa, przez takie minieventy czuc ze cos sie w tym miescie dzieje

co do tych pierwszych opcji tj. koncerty itp to imo git opcja żeby poczilowac ze znajomymi, ale jak dla mnie to przeruchany (i nudny?) temat troche 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, dragonslayer napisał:

kiedys był jakis evencik typu że jakiś czerwony huntley jest do ukradnięcia i spory pitos jest za niego - tez spoczko  inicjatywa

to akurat kompletne gowno ktore wybija graczy z rozgrywki in character i pol serwera zapierdala po mapie szukajac jakiegos zjebanego auta xD spontaniczne eventy moga byc spoko o ile ktos bedzie mial na nie pomysl i beda napedzac gierke a nie dawac korzysci materialne bo to nie to chodzi

Spajkz, Kenni, Mad3g i 3 innych lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam na myśli to że grasz z ziomkami hood gaming i patrzysz na ulice a tu ta fura o której jest głosno w połswiatku, no ale tez masz racje po czesci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eventy tego typu byly na prawde super, wydarzenie w którym sugerowane bylo jak powinny zareagowac nasze postacie, przynajmniej dla mnie bylo to super.

Brakuje ostatnio tez imprez w klubach,  zawsze imprezy byly ciekawa odskocznia od codziennej rozgrywki.

euromaker lubi to

916k25f.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, napleton napisał:

dawac event typu yukon jakas guadalajara misje dla la quica i wysadzanie komisariatow. to uratuje ten serwis

Taki event wymaga dużo pracy, mimo to widzę, że jest duże zainteresowanie i z pewnością zaczniemy coś robić. Raczej nie na taką skalę jak chociażby Yukon, ale coś na podobnej zasadzie. Przegadamy to jeszcze i będziemy dawać znać. Teraz skupimy się na tych mniejszych wydarzeniach.

Cytat

Eventy tego typu byly na prawde super, wydarzenie w którym sugerowane bylo jak powinny zareagowac nasze postacie, przynajmniej dla mnie bylo to super.

Brakuje ostatnio tez imprez w klubach,  zawsze imprezy byly ciekawa odskocznia od codziennej rozgrywki.

Co do imprez w klubach to raczej pozostawiamy to dla graczy. Sam uważam, że granie w takich miejscach nie jest zbyt ciekawe i tłum ludzi którzy spamią na czacie psuje przyjemność i klimat gry ale mimo to brakuje mi tego czasem na serwerze.

Edytowane przez cobbos
smooth i skoubi lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydarzenia które mogą uderzyć w większość sektorów. Dobrym przykładem jest tu event tetrisa, gdy zginęło dwóch czarnoskórych dzieciaków - branżowcy mogli se pompować pr, przestępcze krzyczeć, pd odnosić się i walczyć o ocieplenie wizerunku itp.

Koncerty, festiwale to taki standard i myślę że poza większymi świętami dobrze by organizowali je ludzie z organizacji prywatnych/branży 

Jeśli chodzi o imprezy, to powinno być na barkach właścicieli biznesów, jeśli chodzi o brak takich "atrakcji" to do nich już powinno się kierować a nie do mgm.

Sensownie zorganizowane spoty samochodowe, najlepiej nie ja jakichś terenach gangów.

Eventy, epizody nawiązujące do ważnych wydarzeń - z uprzednim przygotowaniem chociażby materiałów które mogłyby graczom nakreślić czym takie wydarzenie jest i rozbic je w czasie, np samo halloween nie musi być tylko 1 dzień, a rozciągnąć że ozdoby są już 5 dni przed świętem, dodać jakiś artykuł informujący o genezie tych obchodów, by też to miało ręce i nogi.

Kompletnie losowe sytuację, które mogą jakoś sensownie nakręcić grę. Nie mam tu tylko na myśli zamachów terrorystycznych w centrum miasta, czy samobójców, a np akcja pokroju zagubione dziecko w centrum

31bfa2c2e8066e2d-robbery-masks-tumblr.gi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie konkretnie wydarzeń - ale jak organizuje wydarzenia związane ze światem MMA to strasznie sztywno to wygląda od strony publiki i mediów.

Jest sobie taka konferencja prasowa na której można wejść w tą interakcję i zapytać dowolnego zawodnika o wszystko praktycznie, a nikt tego nie robi no niestety to trochę jakby przychodzili na te konferencje duchy tak to wygląda.

Tak samo dziwi mnie fakt że nikt nawet nie pomyślał o tym żeby założyć jakiś kącik poświęcony MMA mógłby się nawet odezwać do mnie ja bym mu nawet sam od siebie podrzucał jakieś tematy, żeby było ciekawiej i te postacie były jakoś promowane w ten sposób bo było by o nich głośno - przykład że dwóch zawodników leciało po siebie rasistowsko w sieci i żadne media tego nie podłapały a to mogło by nakręcić sporą aferę bo tak jak mówili GM'i że możemy grać te BLM w świecie gry czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz @gliniaszjak dla mnie np na galach czy konferencjach jeśli chodzi o publikę czasem to wychodzi sztywno, bo postacie są mało znane (aktywny profil na forum to nie wszystko, a jak postać jest epizodem to wgl ciężko)

Jeśli chodzi o osoby z postaci dziennikarskich, to ich zawsze jest mało, a żeby dobre pytania zadawać to też trzeba minimum znajomości tematu. Jednak tu jak najbardziej paru mgm można by prosić o pomoc, co byłoby jak najbardziej na plus bo słusznie to wypunktowałeś.

31bfa2c2e8066e2d-robbery-masks-tumblr.gi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Sava napisał:

Wiesz @gliniaszjak dla mnie np na galach czy konferencjach jeśli chodzi o publikę czasem to wychodzi sztywno, bo postacie są mało znane (aktywny profil na forum to nie wszystko, a jak postać jest epizodem to wgl ciężko)

Jeśli chodzi o osoby z postaci dziennikarskich, to ich zawsze jest mało, a żeby dobre pytania zadawać to też trzeba minimum znajomości tematu. Jednak tu jak najbardziej paru mgm można by prosić o pomoc, co byłoby jak najbardziej na plus bo słusznie to wypunktowałeś.

Jasne - tutaj masz racje Monika - trzeba mieć o tym minimalną wiedzę na ten temat ale generalnie obejrzenie jednej z 240 konferencji federacji UFC już daje ci masę pytań.
Czy nawet komplikacje takich konferencji, a ostateczną opcją jest napisanie do mnie to ja chętnie stworzę takie pytania dla zawodników (nie mogę ich zadać z wiadomych względów)
Co prawda robi to u nas nanky jako konferansjer ale ja dalej bym wolał interakcje z publiką.

Sava i maciekjestem lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@gliniasz. Nie zawsze każdy obserwuje wszystkie projekty i bywa też i tak, że niektóre epizody lub akcje z potencjałem zostają przeoczone i nie obijają się jakoś głośno o ucho. W takich sytuacjach pisz do nas, do MGM'ów. Gdybyśmy dostali wiadomość o tym to zaufaj mi, ale na pewno powstałyby tematy, zaczęto by o tym gadać In Charter i tym samym wzbudzono by zainteresowanie wśród graczy wybijając aktualność nawet na top. Z każdym projektem tak jest - wystarczy się do kogoś odezwać, najlepiej do opiekuna czyli do @Magicznyv

Projekt małych gamemasterów właśnie od tego jest - żeby nakręcać rozgrywkę na serwerze, żeby wzbudzać zainteresowanie o różnych tematach w mieście Los Santos, żeby wszelakie akcje wprowadzić w życie a także żeby tworzyć fabułę i historię serwerową. Pisz do mnie w razie czego a z miłą chęcią Ci pomogę. Pozdro.

Edytowane przez cobbos
smooth lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, cobbos napisał:

@gliniasz. Nie zawsze każdy obserwuje wszystkie projekty i bywa też i tak, że niektóre epizody lub akcje z potencjałem zostają przeoczone i nie obijają się jakoś głośno o ucho. W takich sytuacjach pisz do nas, do MGM'ów. Gdybyśmy dostali wiadomość o tym to zaufaj mi, ale na pewno powstałyby tematy, zaczęto by o tym gadać In Charter i tym samym wzbudzono by zainteresowanie wśród graczy wybijając aktualność nawet na top. Z każdym projektem tak jest - wystarczy się do kogoś odezwać, najlepiej do opiekuna czyli do @Magicznyv

Projekt małych gamemasterów właśnie od tego jest - żeby nakręcać rozgrywkę na serwerze, żeby wzbudzać zainteresowanie o różnych tematach w mieście Los Santos, żeby wszelakie akcje wprowadzić w życie a także żeby tworzyć fabułę i historię serwerową. Pisz do mnie w razie czego a z miłą chęcią Ci pomogę. Pozdro.

Szczerze Cobbos nie obraź się - ale miałem mieć 4 Mgm'ów na evencie gali, a finalnie został mi kuszot i Youke który został zawołany przez Filipa - więc powiem ci osobiście tak zawiodłem się na MGM'ach którzy wiedzieli kilkanaście dni przed eventem - stawił się faktycznie ten który najmniej mi mówił.

A tutaj lepsze: tamten MGM co mnie wystawił sam pytał mnie czy czy pomóc, więc no ja nie wiem jak to z wami MGMami jest - ale od tamtego czasu mam mieszane uczucia.

Kuszot i Spajkz lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie rozmawiaj o tych dwóch co Cie wystawili z Filipem. Nie skreślaj też wszystkich przez ich pryzmat, co prawda nie dziwie Ci się, że się zawiodłeś ale jednak są tutaj też osoby zaufane którzy grają aktywnie i takiej akcji jak ta nigdy by nie zrobili.

smooth lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porządku, odezwę się do ciebie jak będę coś organizował dla federacji - jakbyś mógł sporządź mi na pw discord liste osób zaufanych w gronie MGM - takich którzy, nikogo nie wystawiaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Spontaniczny event terenowego rajdu dobiegł końca. Dziękuje dla wszystkich którzy byli. Tak na prawdę w jeden dzień zebrało się 20 uczestników a łącznie na wydarzeniu było około 50 osób (gdzie na samym serwerze łącznie było 100). Mam nadzieję, że pomimo kilku nieprzemyślanych sytuacji takich jak lagi lub błąd w skrypcie wyglądało to całkiem nieźle i, że można było się pobawić - Sand Masters Cup to zdecydowanie nic kreatywnego ale na pewno napędziło dzisiejszy wieczór w San Andreas. Już niebawem inne, bardziej rozwinięte wydarzenia. Pozdrawiam i dobrej nocy.

Dodam tylko, że wystarczy żeby przynajmniej raz w miesiącu było coś takiego jak dziś i wszystko łapało by rytmu a rozgrywka byłaby regularnie urozmaicana. Dziś na serwerze było ponad sto osób z czego pięćdziesiąt było na moim wydarzeniu fabularnym. Da się? Da się. Skoro przy tak przejedzonym i stereotypowym projekcie jak rajd terenowy ludzie chętnie wchodzą do gry, to znaczy, że nie musimy robić chuj wie czego w skrypcie tylko wystarczą chęci i kreatywność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głównie jakiś event, który oddziałowywałby na serwer przez okres około tygodnia. Coś na zasadzie zamieszek/zagrożeń naturalnych/terrorystów/seryjnego zabójcy

Tavish i czekan lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzy lata temu organizowałam długoterminowy event "Flight 187". W skrócie - katastrofa lotnicza, część cywili ginie, części udaje się przeżyć katastrofę, ale przed sobą mają wyzwanie jakim jest przetrwanie na pobliskiej wyspie, przy której się rozbił samolot. W 2013 podobny event organizował Sokół. Oba wspominam bardzo miło. Dużo graczy sobie chwaliło tego typu epizodyczną rozgrywkę, bo to jakaś szansa na oderwanie się od rutynowej gry w Los Santos i zaznanie survivalowego klimatu. Epizodyczny event trwający kilka dni, angażujący służby ratunkowe, graczy z różnych sektorów rozgrywki. Myślę, że alternatywa w tym stylu mogłaby być spoko

@edit

zostawiam linki związane z wydarzeniem

Poprzednia edycja odbywała się na wyspie, na której fabularnie stacjonowały wojska w XX wieku, stąd były takie miejsca jak bunkier czy maszt radiowy, cały epizod zawierał w sobie interakcję z "tubylcami", ale z perspektywy czasu wydaje mi się, że dodatek w postaci tubylców się nie sprawdził XD

Edytowane przez Verevi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...