Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu Wy nie jesteście w stanie zrozumieć, że nie macie racji i podejście "macie wszystko grajcie co chcecie" jest chujowe? Wcale nie tak ciężko zdobyć to "wszystko" już teraz, a nawet jest łatwiejsze niż było kiedykolwiek. Jakieś chujowe podejście "ja chcę wszystko na już". Nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie możesz zagrać od 0h postaci, która wyszła z getta i jest milionerem tylko faktycznie musisz wyjść z tego getta i mieć dobrą przekminę by się wybić? Co takiego musisz odgrywać znowu? Jakieś puste hasełka, że "wolność, czas, zmuszanie do pracowania" xD. Nikt nikogo nie zmusza. Jest określone uniwersum, jak każdy zaczyna. Zwykły gracz może grać sobie simsy, bo czerpie z tego przyjemność, że kiedyś zarobi na sportowy samochód, coś osiągnie i rozwinie karierę, a tak to cały jego rozwój postaci, będzie bez sensu i zabity jak przyjdzie taki Misiek, i będzie się rozbijał na mieście, bo akurat chciał zagrać milionera xD. To chyba nie cel jest najważniejszy i najfajniejszy tylko droga, i rozwój postaci. Przed chwilą pisaliście coś o byciu sławnym z pizdy, że każdy będzie miał status za nic, bez wypracowania IC i jakieś inne domysły. Teraz bez wypracowania IC chcesz korzyść dla postaci?

Nie wiem w co Wy wierzycie, ale wprowadzenie Waszych myśli by rozjebało ten serwer doszczętnie.

Czym jest Role Play?*

Propozycje/sugestie/problemy serwisu - PW.

Prośby/rozgrywka/inne - Discord.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skonczcie patrzec na ten serwer jak na projekt role-playing game, bo chcemy grac roleplay, wcielac się w aktorow, tworzyc postacie ktore od poczatku sa kreowane w konkretny sposób i ida konkretnymi sciezkami, bez przymusu zahaczania o biznesy czy rozwijania swojej postaci, grindowania gotowki i sily. Czasem mam wrazenie ze dla Was zajebista opcja byloby wprowadzenie botow z znakiem zapytania albo wykrzyknikiem nad glowa, wprowadzenie Biologa Chaegirab co daje ci +2% do predkosci poruszania sie za zabicie 150 dzikich psow, bo sami nie potraficie zorganizowac sobie rozgrywki i chcecie zeby byla ona na Was wymuszana. To nie jest secondlife, community caly czas dojrzewa i caly czas ma mniej czasu na ta gre, sam jakbym gral w strefie cywilnej i mialbym np. godzine dziennie na prowadzenie rozgrywki, to bym popierdolil ten serwer xD na ktorym zeby utrzymac postac przy zyciu trzeba napierdalac duty w lokalu do ktorego najczesciej nikt nie przychodzi i nie ma w tej grze ani krzty gry.

Uwazam Kenni ze jestes pracowitym gosciem, masz sporo pomyslow na strefe cywilna, dazysz do centralizacji rozgrywki i robisz x wiecej dobrych rzeczy, ale Twoje posty tutaj to jakas porazka i nie rozumiem jak mozesz miec takie podejscie do tej gry.

Cytat

Czemu Wy nie jesteście w stanie zrozumieć, że nie macie racji i podejście "macie wszystko grajcie co chcecie" jest chujowe? Wcale nie tak ciężko zdobyć to "wszystko" już teraz, a nawet jest łatwiejsze niż było kiedykolwiek. Jakieś chujowe podejście "ja chcę wszystko na już". Nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie możesz zagrać od 0h postaci, która wyszła z getta i jest milionerem tylko faktycznie musisz wyjść z tego getta i mieć dobrą przekminę by się wybić? Co takiego musisz odgrywać znowu? Jakieś puste hasełka, że "wolność, czas, zmuszanie do pracowania" xD. Nikt nikogo nie zmusza. Jest określone uniwersum, jak każdy zaczyna. Zwykły gracz może grać sobie simsy, bo czerpie z tego przyjemność, że kiedyś zarobi na sportowy samochód, coś osiągnie i rozwinie karierę, a tak to cały jego rozwój postaci, będzie bez sensu i zabity jak przyjdzie taki Misiek, i będzie się rozbijał na mieście, bo akurat chciał zagrać milionera xD. To chyba nie cel jest najważniejszy i najfajniejszy tylko droga, i rozwój postaci. Przed chwilą pisaliście coś o byciu sławnym z pizdy, że każdy będzie miał status za nic, bez wypracowania IC i jakieś inne domysły. Teraz bez wypracowania IC chcesz korzyść dla postaci?

Nie wiem w co Wy wierzycie, ale wprowadzenie Waszych myśli by rozjebało ten serwer doszczętnie.

Lubie Cie ale za kazdym razem jak widze tutaj Twoj post to mam ochote zwymiotowac. Jak chcesz kurwa grindowac i sie bawic od zera do milionera to zaloz sobie konto na metin2pl i zbieraj pol zycia ulepy zeby miec blyszczaca stalke +9. Goscie jak Ty totalnie nie potrafia pojac genezy tej gry i tego, o co w niej chodzi, o co w niej powinno chodzic. Dla Ciebie zajebistym roleplayem i (uniwersum??xD) jest to jak gosc odgrywajacy kelnera napierdala 600h na postaci za lada, zeby pozniej jezdzic sportowym wozem po centrum. Przestan miec zamkniety i zabetonowany leb, bo ciagle mylisz RPG z RP.

Edytowane przez 9th

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony mając payday nie ma potrzeby grać w biznesach.

Z drugiej strony, mogąc bez konsekwencji być mechanikiem, kierasem baru, kelnerka, barmanem i mechanikiem w drugim warsztacie nie ma sensu oczekiwać, że takie osoby będą chciały grać w biznesie dłużej niż do magicznego momentu pojawienia się e-kasy na koncie.

Posiadając dużo kasy z payday niektórzy potrafili i tak grać biedaków, ale jest to znikomy procent.

Po co Ci minigra? Skoro gracz może definiować swoja grę bez dodatków jak konieczność robienia duty, czy posiadania statusów, to i odgrywać gry bez minigier można, które jak dla mnie - byłyby zabójstwem interakcji jak /handel (w każdym razie ja zauważyłam, że na tym skrypcie odechciewalo się dialogów z racji okienek wyskakujących itp).

W grze chodzi o kreacje postaci, ale też na to ma wpływ nie tyle co odgórny nakaz/zakaz od zielonych ale samo to jak nakazują kreowanie rozgrywki liderzy frakcji/org przestępczych/biznesów.

Przykładowo: gdy był payday, ale grało się biedny gang, to jasne było, że za odnoszenie się z gotówką na koncie mogą być konsekwencje od lidera 

31bfa2c2e8066e2d-robbery-masks-tumblr.gi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sava w jaki sposób mini gra jak poker (która siłą rzeczy musiałaby się z udziałem innych graczy, a nie z botem aby to miało sens) by zabiła interakcje? wytłumacz mi to.

Albo bilard. Gra 1 na 1 z innym graczem na przykład na pieniądze w barze. W jaki sposób ona zabija interakcje?

Edytowane przez keisiM
brokenskull lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas odgrywania poprzez /me, /do czy /me masz opcje skupić się na czacie i odgrywać pewne reakcje.

Podczas minigier skupiasz się na minigrze, a nie na roleplay, w każdym razie takie jest moje zdanie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Sava napisał:

Podczas odgrywania poprzez /me, /do czy /me masz opcje skupić się na czacie i odgrywać pewne reakcje.

Podczas minigier skupiasz się na minigrze, a nie na roleplay, w każdym razie takie jest moje zdanie 

fascynujace jest odgrywanie gry w np. bilarda przez /me i /do xD nikt tego nie robi bo to skrajna nuda, a jak ktos to robi, to rozgrywka konczy sie po dziesieciu minutach zdmudnego klepania linijek praktycznie do sciany i mowienia O Cholera! Ladnie! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie można pisać na czacie w trakcie tych minigier? Niech wypowie się skrypter.

Jezeli Tobie się podoba odgrywanie bilarda czy holdema na /sprobuj albo /me i /do to spoko. Ja jednak wolałbym mieć wybór, a nie być zmuszonym do grania tego w taki sposób.

brokenskull lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, 9th napisał:

Lubie Cie ale za kazdym razem jak widze tutaj Twoj post to mam ochote zwymiotowac. Jak chcesz kurwa grindowac i sie bawic od zera do milionera to zaloz sobie konto na metin2pl i zbieraj pol zycia ulepy zeby miec blyszczaca stalke +9. Goscie jak Ty totalnie nie potrafia pojac genezy tej gry i tego, o co w niej chodzi, o co w niej powinno chodzic. Dla Ciebie zajebistym roleplayem i (uniwersum??xD) jest to jak gosc odgrywajacy kelnera napierdala 600h na postaci za lada, zeby pozniej jezdzic sportowym wozem po centrum. Przestan miec zamkniety i zabetonowany leb, bo ciagle mylisz RPG z RP.

Kocham cb bracie. Nie ma żadnego RPG - RP. Role Play to Role Play. Nie ma czegoś takiego jak Role Play w grze w pojęciu takim, że to czyste aktorstwo i każdy sobie robi co chce. Rozwój postaci był od zawsze i będzie. To ile będziesz zarabiał i czy zarobisz zależy od gracza. Gramy Los Angeles, a nie koncert życzeń i chuj wie co. Taki pomysł to nic innego jak destabilizacja i zabicie gry. Postaci kelnera nie będzie w ogóle, nie będzie grania simsów. Chuj z tego, że Ty czy ja byśmy rozsądnie korzystali z dowolności gotówki, nie to się liczy. Nie potrafisz spojrzeć szerzej, realnie i nie chce mi się polemizować kto tu ma zamknięty łeb. Takie posty pokazują tylko, że dobry gracz może się kompletnie nie nadawać jako osoba decyzyjna w jakiejkolwiek kwestii i nad poziomem gry ważniejsze jest zrozumienie ludzi, i pewnych mechanik, zasad.

Liczę, że na serwer wpadnie jak najwięcej graczy chcących grać Simsy i ludzi robiących biznesy/pracujący w biznesach, którzy będą grać karierowiczów, zbierać sobie na wózki itd. Nowy gracz, który niekoniecznie będzie gwiazdą Role Playu przesiąknie podstawową grą od liderów/GM i znajdzie coś przyjemnego dla siebie, a dla innych nie będzie przeszkodą przy interakcjach. Może wykiełkuje z nich kilka perełek, który potem rozejdą się po org. przestępczych itd. Szanuję po prostu ich podejście do gry i nie odmawiam im go. To ja właśnie postuluję o dowolności, masz czystą kartę na start - od Ciebie zależy jak pokierujesz losami swojej postaci, nic na gotowe w kwestii pieniędzy. Nie wiem czemu nie potraficie powiązać biznesu z życiem "duchowym" czy emocjonalnym, które często jest od tego zależne. 

Szczerze? Jakbym chciał grać coś nietypowego tak mega, na co moja postać sztucznie by musiała grindować kasę i bym nie był w stanie (nie wiem jak to możliwe) powiązać jej rozwoju z zarobkiem to bym napisał kartę postaci do GM i poprosił czy mi nie da na start. Myślę, że wartościowy pomysł by spokojnie przeszedł.

aces lubi to

Czym jest Role Play?*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to kompletnie zbędny dodatek, który byłby równie dużo używany jak granie na /do i /sprobuj . Coś pokroju botów prostytutek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skryptowy poker/bilard/szachy byłyby spoko i wydają się atrakcyjne. Już odbijając od częstotliwości ich użycia jeżeli jest możliwość kupienia/skopiowania takiego kodu to bym ją rozważył. Spokojnie jestem w stanie sobie wyobrazić tworzenie postaci/biznesu tylko w okół takiej gierki i korzystanie z niej. To są te fajne, simsowe dodatki ściągające nowych graczy.

Edytowane przez Ememens
aces lubi to

Czym jest Role Play?*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak przyjdzie do tematu tutaj się wypowiedzieć ktoś z ekipy kto będzie chciał pogadać o zmianach i nie ma zamknietej na klucz głowy jak Kenni czy taki Emenems (którzy sie tymi kluczami wymienili i je połknęli takie odniosłem wrażenie) to proszę mnie oznaczyć. Podobno @Akro tu wpadnie jutro, więc czekam cierpliwie. 

800dorian i brokenskull lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Ememens napisał:

Skryptowy poker/bilard/szachy byłyby spoko i wydają się atrakcyjne. Już odbijając od częstotliwości ich użycia jeżeli jest możliwość kupienia/skopiowania takiego kodu to bym ją rozważył. Spokojnie jestem w stanie sobie wyobrazić tworzenie postaci/biznesu tylko w okół takiej gierki i korzystanie z niej. To są te fajne, simsowe dodatki ściągające nowych graczy.

Zależy kto co lubi; jeden woli zwykłe, pasywne czy papierkowe rp i nic po za tym, a drugi woli taką opcję czyli simsowe, singleplayerowe czy nawet bardziej immersyjne roleplay z wieloma możliwościami lub dodatkami

lil_lee i Sava lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, keisiM napisał:

jak przyjdzie do tematu tutaj się wypowiedzieć ktoś z ekipy kto będzie chciał pogadać o zmianach i nie ma zamknietej na klucz głowy jak Kenni czy taki Emenems (którzy sie tymi kluczami wymienili i je połknęli takie odniosłem wrażenie) to proszę mnie oznaczyć. Podobno @Akro tu wpadnie jutro, więc czekam cierpliwie. 

Ale proszę nie wycierać sobie buzi hasełkiem "zamknięta głowa", gdy ktoś się z Tobą nie zgadza, bo to tania zagrywka i próba jakiegoś grania na emocjach. Po prostu nie potrafisz szerzej na coś spojrzeć, przemyśleć konsekwencji, realiów, historii i masz zwyczajnie beznadziejny pomysł prowadzący do destabilizacji serwera, i rozpadu. Piszesz dla samego pisania żeby sprawiać wrażenie rewolucjonisty z czymkolwiek i kogoś kto przynosi świeżość, a prawda jest taka, że zwyczajnie nie masz racji. Nie odnosicie się do stanu faktycznego, zakrzywiacie rzeczywistość by pasowała do tego co piszesz. Swój unikalny uber pomysł na postać przedstaw odpowiedniemu GM i tyle, napisz sobie swoją kartę postaci, plan na grę, co Ci przeszkadza i czy nie da się tego inaczej rozwiązać. Zamknięta głowa to próba tworzenia jakiś kurwa obozów A(gracze), B(administracja).

Sava i aces lubią to

Czym jest Role Play?*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie próbuje grać nikomu na emocjach. Mowię co widzę. Jak sie czujesz urażony to przepraszam. Nie zgadzaj się ze mna ile chcesz, ale Twoja racja też nie jest absolutna. Racja jest jak dupa i każdy ma swoją. Różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja wnosze tutaj coś do tematu. Pisałem konkretne rozwiązania na poprzedniej stronie, wniosłem coś do tematu. Ty tutaj piszesz czym jest role play (według Ciebie) i że nie mamy racji, więc kto tu kurwa pisze dla pisania ja czy Ty? Zastanów się człowieku co Ty tu w ogóle robisz i odbij ode mnie wreszcie, bo już mało komu chce Ci sie odpisywać a co dopiero czytać te Twoje wymysły. Gadasz tutaj do siebie, sam sie sobie dziwie, że Ci odpisuje.

Najśmieszniejsze jest to, że też kiedyś myślałem podobnie do Ciebie i cieszę się, że się zbudziłem. Dziękuję też innym, którzy sie do tego przyczynili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Ememens napisał:

Nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie możesz zagrać od 0h postaci, która wyszła z getta i jest milionerem tylko faktycznie musisz wyjść z tego getta i mieć dobrą przekminę by się wybić?

Zgodnie z regułami roleplay możesz to zrobić jak najbardziej. Dlaczego nie? Inna sprawa, że ciężko to zrobić w praktyce, ale możesz jak najbardziej.

P.S Frisbee ;D

keisiM i pukawa lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzywało mnie tu kilka razy kilka osób, poczytam wasze posty jutro / pojutrze i się do nich odniosę, potrzebuję kilka dni bo mam teraz ciężki tydzień przed obroną. Generalnie chciałbym was prosić w tej dyskusji o nie skupianie się na konkretnych osobach, jednostkach, czy konkretnych drobnych systemikach, które nie mają większego wpływu na całość, a na głównych zagadnieniach, czemu jest jak jest. Oczywiście z rozmów o tych drobiazgach też wyciągniemy wnioski, ale to nie uzdrowi sytuacji globalnej, bardziej poprawi drobne smaczki. Na pewno odezwę się też jeszcze do kilku z was na priv, żeby po prostu pogadać i wymienić się poglądami, ale to jeszcze w kolejnym tygodniu, teraz mam trochę zajęć ooc + przygotowujemy update. Pozdrówki. 

keisiM, Spajkz, buki i 3 innych lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bicie duty w biznesie to stanie na antyafku i sporadyczne zagranie /me przygotowuje bułe na którą kładzie kotlet. Jestem tego samego zdania co kolega kilka postów wyżej, dajmy graczom dowolność - to też przyciągnie nowych graczy. Jednej osobie będzie wystarczał payday, a drugiej nie i będzie biła duty za ladą. Nie zapominajmy o tym z czym grajkom innych serwisów lska się kojarzy, często ludzie przenoszą się do nas bo na innych serwerach jest jeden i ten sam schemat - grindowanie forsy, kupno nowych wózków i stanie pod pączkiem z innymi centrumami. Niech lsrp nie idzie w tym kierunku a postawi nacisk na grę in character na wysokim poziomie. Jakbym chciał bić te duty to wykurwiłbym na devgaming czy inne lsstories.

keisiM, Sava, dirtydeeds i 1 inny lubią to

441878170879131648.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

51 minut temu, keisiM napisał:

Nie próbuje grać nikomu na emocjach. Mowię co widzę. Jak sie czujesz urażony to przepraszam. Nie zgadzaj się ze mna ile chcesz, ale Twoja racja też nie jest absolutna. Racja jest jak dupa i każdy ma swoją. Różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja wnosze tutaj coś do tematu. Pisałem konkretne rozwiązania na poprzedniej stronie, wniosłem coś do tematu. Ty tutaj piszesz czym jest role play (według Ciebie) i że nie mamy racji, więc kto tu kurwa pisze dla pisania ja czy Ty? Zastanów się człowieku co Ty tu w ogóle robisz i odbij ode mnie wreszcie, bo już mało komu chce Ci sie odpisywać a co dopiero czytać te Twoje wymysły. Gadasz tutaj do siebie, sam sie sobie dziwie, że Ci odpisuje.

Najśmieszniejsze jest to, że też kiedyś myślałem podobnie do Ciebie i cieszę się, że się zbudziłem. Dziękuję też innym, którzy sie do tego przyczynili.

Problem serwera to surowość, nieatrakcyjność dla nowych bez klarownie napisanego co da ci co, skrypt bez ciekawszych rozwiązań dla grających Simsy, nawet jeżeli obiektywnie patrząc są to duperele, szybko ginące organizacje i brak stabilnych miejsc do gry + różnice w ekipie, brak mówienia wspólnym językiem i różne poglądy/werdykty na te same sprawy przez różne osoby, często kluczowe dla innych. A nie to, że nie możesz sobie ustawić gotóweczki na start,, bo nie chce Ci się grać jej zdobywania/nie masz pomysłu jak to zrobić. Polecam się odzywać do GM, bo idzie ugrać dla siebie sporo rzeczy, a nie kreować obraz, że nieszablonowość jest niemożliwa i zabijania czy chuj wie co. I słodkie jest Twoje rzucanie populizmami bez pokrycia. Przedstawia Ci się czemu pomysł jest chujowy, a Ty zaparty twierdzisz, że masz rację i tupiesz nóżką. W dyskusji nie można mieć klapek na oczach, a jak tak bardzo Ci przeszkadza odmienna opinia i kontrargument to sobie pisz do innych na PW. I uwierz mi, że to ja się tu udzielam z nudów, bo ta propozycja dowolności nigdy nie przejdzie, ale przez krótkowzroczność tego nie widzisz i tracisz czas zamiast od razu przejść do kompromisu, który de facto jest ciągle na serwerze tylko go nie widzisz. Nawet dwie opcje dostrzegam w tym momencie.

Edytowane przez Ememens
aces lubi to

Czym jest Role Play?*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale jak ja rozmontowywalem Twoja argumentacje i konfrontowalem ja z serwerowa rzeczywistoscia Ty powtarzales w kolko to samo o rpg, od zera do bohatera itp. i nadal to robisz, a teraz gadasz o jakichs simsach xD no kisne 

ja nie tupie nóżką. Ja widzę bezcelowość dalszej rozmowy z Tobą. Robisz w tym temacie to samo co robiła aces na poprzednich stronach. Sprawdź.

No i przepraszam bardzo, ale to gadanie o tym, że piszę populizmami możesz sobie wsadzić we rzyć. Pisze o tym czego brakuje i co mozna zmienić pod kątem gry, a przynajmniej robiłem to wcześniej w tym temacie, bo teraz to się użeram z Toba bo musisz mieć ostatnie slowo jak dziecko. Toteż zrobie Ci ta przysługę i dam Ci je. Tym razem definitywnie i poczekam na Akro, Bosmera czy kogoś kto podejmie dyskusje o zmianach a nie o simsach, rpg i czym jest role play kurwa. Powinieneś sam przeczytać swój poradnik. Błagam Cie.

Ten serwer to nie jest Capitalistic RP czy Rozwiń Swój Biznes RP. Takie wypowiedzi jak ta:

Nie ma czegoś takiego jak Role Play w grze w pojęciu takim, że to czyste aktorstwo i każdy sobie robi co chce. Rozwój postaci był od zawsze i będzie. To ile będziesz zarabiał i czy zarobisz zależy od gracza. Gramy Los Angeles, a nie koncert życzeń i chuj wie co. Taki pomysł to nic innego jak destabilizacja i zabicie gry. Postaci kelnera nie będzie w ogóle, nie będzie grania simsów

to kabaret. Jak dla Ciebie zabiciem gry jest przestanie bicia duty i granie tego na co się ma ochotę nie martwiąc się o paydaye, to polecam baranka w ścianę. Post @czekan_TPB nad Twoim rozwiązuje problem. Chcesz czuć poczucie obowiązku w gierce o murzynie? to idź na deva i noś kurwa paczki za 300 dolarów po czym wróć i powiedz jak fajnie Ci się rozwinęła postać przy tym xD

Przypominam, że ten payday to rozwiazanie, którego warto wprowadzic obok innych skryptów jak wynajem. Wtedy te pieniądze mają też gdzie iść i Twój silny kapitalizm będzie miał się dobrze. Odsyłam Cię ponownie do tego posta i przeczytaj go ze zrozumieniem:

Apeluje o to, abyś przestał marnować swój i nasz czas na te potyczki słowne. Wnieś coś do tego tematu oprócz Twojej dezaprobaty dla luźniejszego podejścia do gry na serwerze. Jakiś pomysł ciekawy.

Edytowane przez keisiM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jesteś w stanie podać jakiś przykład odgrywania postaci, do której potrzebujesz fortuny na start no i nie jesteś w stanie jej ogarnąć normalnie grą IC? Albo czegoś co chcesz odgrywać i nie możesz, bo obecny system Cię blokuje w taki sposób, że musisz jebać na /duty bez innej opcji żeby dopiero zacząć grać co chcesz? Bo obecnie bycie bogatym jest stosunkowo proste i niedługo pewnie dojdzie do sytuacji, że nie będzie niczym wyjątkowym i ludzie zaczną sami grać coś swojego. Będzie na zasadzie - każdy jeździ Elegy to ja sobie zrobię jakąś biedniejszą postać i będę jeździł Tampą, bo mi się nudzi elegy. Ktoś ma płakać nad Tobą, bo nie jesteś w stanie chwilę połączyć zarobku ze swoją postacią i widzisz, że jebanie duty to jedyna droga? Odpowiadasz pusto i wybiórczo przekręcając moje słowa, a bardziej niewygodne fragmenty omijasz. Nie mogę z tego fikołka, którego zrobiłeś w ostatnim akapicie, bo sprowadzenie izolacji graczy od siebie, braku interakcji itd do jebania duty to mogła zrobić tylko osoba, która chyba nie ogarnia gierki jak twierdzi na forum. Nie rozumiesz podstawowych schematów rządzących grami, jak utrzymywać społeczności i patrzeć dalej niż na kolejny tydzień/miesiąc. Gra powinna być atrakcyjniejsza, ale ciągle wymagać. Zostań sobie MGMem albo pogadaj z GM jak masz w zanadrzu jakąś postać, która coś wnosi i chcesz zaczynać z poziomu, na którym mógłbyś coś robić coś ciekawego w gierce. Co innego ułatwiać i sprawiać, że progresowanie- naturalny i element obecny od początku - będzie przyjemne i klarowne dla nowych postaci, a co innego rozpierdalać serwer dając graczom wolną rękę wierząc w jakiejś bajeczki o dobrej gierce xD. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak taka samowolka destrukcyjnie by wpłynęła na podejście do postaci.

Nie wiem czemu tak bardzo trzymasz się jakiś skrajnych i chujowych pomysłów. Chyba @Crippadonna kiedyś właśnie napisał to co ja w drugim zdaniu, że jak każdy będzie coś miał to przestanie być atrakcyjne i możliwe, że właśnie przy łatwiejszym zarobku, nie będzie $$$  budzić efektu wow u innych, i ludzie zaczną szukać czegoś innego w Role Play'u. Ale zdobycie statusu materialnego ciągle powinno się wiązać z obowiązkiem gry - jeden zarobi szybciej, drugi wolniej i tak jest naturalnie. Obecnie nie jest żadnym problemem dojście do szybkiej fury ani ładniejszego domku i praktycznie każdy to ma, a jak nie ma to wie, że do tego wiele nie trzeba. Bycie obrzydliwie bogatym ciągle powinno być rzadkością i wynikać z gry IC, a nie ochoty na pogranie bogatego tylko wymagając, a nic nie dając.

Edytowane przez Ememens
robbie i aces lubią to

Czym jest Role Play?*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, keisiM napisał:

Ja widzę bezcelowość dalszej rozmowy z Tobą. 

+1

Ogólnie, to moglibyśmy sobie po prostu wysyłać w kółko nasze poprzednie posty i nigdzie dalej by nas to nie zaprowadziło. Moje podejście do gry, Twoje, czy Ememensa różni się od siebie zbyt mocno. Mamy swoje własne subiektywne zdania w konkretnych tematach i nigdy nie dojdziemy tutaj do żadnej obiektywnej prawdy. 

Różnica jaką dostrzegam w tym wszystkim jest taka, że @Ememens próbuje wychodzić szerzej i bierze też pod uwagę innych, nowych graczy. Ty natomiast trzymasz się kurczowo swojej wizji gry jako tej jedynej i słusznej próbując zaadaptować ją do całego serwera, a to już się nie uda. Ememens otworzył mi oczy w tym temacie i słusznie stwierdził, że tacy graczy jak on, czy dirty mogliby grać przeciętniaków nawet mając miliony na koncie, ale trafnie też zauważył, że większość graczy by już taka nie była. Nie zmienisz mentalności ludzi od zaraz i chociażby na zagranicznej elesce czarnuchy z south central mający setki tysięcy gotówki na koncie potrafią dalej grać w kosza o $25, bo tam jest to już od dawana i dla większości osób jest to czymś normalnego. Jeśli chciałbyś zrobić coś takiego tutaj, gdzie większość graczy jest jednak przyzwyczajona do elementów second life i grindowania kasy, to poległbyś w tym strasznie i chyba nawet poprzedni reset gotówki może tutaj posłużyć za dobry przykład.

Edytowane przez aces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Słuchaj ja nie pisałem tamtych propozycji jako coś co jest dla mnie KONIECZNE do gry i jest stricte pode mnie. Ja wiem jak farmić gotówkę, wiem jak grać aby nie farmić i wolę to drugie. Jakbym napisał wizje stricte pod siebie i graczy mnie podobnych, to takie elemnty jak Emenems by pouciekały z krzykiem pudełka nosić na devie. Tak mi się wydaje, więc zostanę przy tym co tam napisałem. Ludzie, którzy grają stricte second life to se siedzą na wspomnianym devie od dawien dawna, a ja odnoszę się do sztywnych ram i chce je zwyczajnie poluzować w granicach rozsądku. Obecna forma gry w biznesach na duty, start z 1k na koncie czy więcej (zależy ile se tam porozdajesz co wybierzesz) - to są te ramy, o których mówię i są one obiektywnie chujowe, a nie dlatego, że tak se wymyśliłem, bo nie jestem pierwszym i na pewno nie ostatnim graczem, który o tym mówi. Przywołam tutaj fragment mojego poprzedniego posta, który jest istotny dla tego o czym mówię tutaj.

Ile przecietny gracz ma czasu na grę dziennie? Powiedzmy, że teraz jak jest pandemia to 3 godziny średnio. Są to 3 godziny z calego dnia Twojej postaci. Wolisz je spędzić wycierając ladę w Hakael (nie obrażaj się Monia to przykład) czy rozwijając jakiś wątek fabularny z ziomkami, który wcale nie musi mieć miejsca w barze? Dajmy ludziom odgrywać swój przychód wedle życzenia aby mogli się skupić na rozwijaniu wątków fabularnych i developingu swojej postaci.

Proszę, niech mi ktoś kompetentny konstruktywnie wytłumaczy czemu gracze, którzy przychodzą na serwer grać i nie podejmują decyzji w grze myśląc ile ja zarobie na tym tylko co mogę zrobić by akcja, którą odgrywam była fajnie skonsturowana i jebać ten hajs nie mogą otrzymywać tych np. gwarantowanych 300 dolarów na godzinę jako przychód odgrywany offscreen, wówczas gdy gracz poświęcający czas na aktywną grę w biznesie otrzyma dajmy na to 700 plus bonusy. Osobista prośba, aby nie tłumaczył mi tego Emenems, bo mi zwyczajnie już podnosi ciśnienie ten człowiek i jego zacięta płyta. Nie chcę nikogo tu obrażać, ani iść w pizdu wkurwiony tylko pomóc, a niewiele brakuje. Wiem, brzmi jakbym łaskę robił i szczerze mówiąc koło chuja mi to lata, ale to jest mój czas i mógłbym teraz tysiąc innych rzeczy robić. Teraz już wiem co czuje ekipa tego serwera użerając się z trudnymi przypadkami, chryste. Przejebane macie.

Kwoty i sposób w jaki by to przebiegało jest do uzgodnienia, to nie są jakieś, kurwa sztywne wymogi jakie mam tylko przykłady. Zapraszam do merytorycznej dyskusji, a nie pisania, że jest chujowe bo simsy, rpg. Liczy się założenie, które nie jest błędne, ale może zostać źle zaimplementowane w grze pod względem matematycznym, i to już nie jest wina pomysłu wtedy :) Jakoś nikt jeszcze nie skonfrontował tych pomysłów sensownymi argumentami ze świata gry abym mógł jakkolwiek wątpić w ich słuszność. Serwery takie jak plerp czy captiva i szereg innych miały systemy payday nawet i bez systemu wynajmu czy innych dziur na forse, podobna i/lub większą ilość graczy od eleski. Jakoś tam nie było problemów z gospodarką. teraz tu gra 90 osób i się boicie o jej rozjebanie no chuj się do dupy chowa. Problemem zawsze są i będą ludzie, których trzeba edukować, i temu może się przysłużyć tutorial, który jest w drodze oraz dodanie rangi Tutor na przykład, która może posłużyć jako pasterz zbłąkanych owieczek. Chcieliście szersze spectrum to macie, lecę dalej.

Uczepienie się na siłę "wiecznego" paydaya nie biorąc pod uwagę, że można przy tym wprowadzić takie dziury pochłaniające gotówkę jak system wynajmu i szereg innych rozwiązań, z których ludzie mogą (i tutaj słowo klucz) dobrowolnie skorzystać dla palenia gotówki jest po prostu głupie, tak uważam. Można na przykład dać system narkotyków, który je uatrakcyjni dla przeciętnego Maćka i będzie je kupował. No i szereg innych rozwiązań, kurwa no. Sposobów na to by ludzie mięli na co wydawać hajs jest od chuja i ciut ciut. Ja na razie luźne przykłady rzucam, serio. Wystarczy tylko otworzyć głowę, uruchomić prawą półkule mózgu i wszystko się da zrobić kurwa.

No i dalej... wysokość pd zależałaby od tego czy masz prace czy nie to po pierwsze jak wyżej. Po drugie Ci co chcą spędzać w biznesie więcej czasu (simsować XDD) mogą to robić i dostawać z tego tytułu dodatkowe benefity od pracodawcy w postaci gotówki na przykład, i ja nie mam nic przeciwko tym graczom.

Ci co nie będą tych pieniędzy wydawać i je kumulować grając low mob albo zbierać je na Turismo będą to robić tak czy siak. Ci, którzy skupią się na graniu non profit i grze fabularnej będą mogli odgrywać socjal, kieszonkowe, spadek no cokolwiek z tego paydaya, ja pierdole. Tak, da się grać non profit i czysto fabularnie i nie powinno się zwalniać tych ludzi z dostępu do pieniędzy, gdyż (ponownie, aby się utrwaliło):

Ile przecietny gracz ma czasu na grę dziennie? Powiedzmy, że teraz jak jest pandemia to 3 godziny średnio. Są to 3 godziny z calego dnia Twojej postaci. Wolisz je spędzić wycierając ladę w Hakael (nie obrażaj się Monia to przykład) czy rozwijając jakiś wątek fabularny z ziomkami, który wcale nie musi mieć miejsca w barze? Dajmy ludziom odgrywać swój przychód wedle życzenia aby mogli się skupić na rozwijaniu wątków fabularnych i developingu swojej postaci.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie są to najważniejsze top tier ultra zagadnienia i źródło problemu tego serwera, bo są rzeczy istotniejsze do zrobienia, poprawy. Kluczowe kwestie zostały poruszone wcześniej w tym temacie i pomyślałem, że nie będę robił copypasty tylko napiszę coś od siebie. Dotarło czy nie? Prościej już tego nie wyjaśnię nie uderzając głową o biurko w trakcie.

Edytowane przez keisiM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Od dobrych kilku dni zaczytywałem się w wymienianych tutaj poglądach i mądrościach. U kilku osobników zdecydowanie za bardzo przeważa chęć włożenia swojej racji drugiej stronie do buzi co przeważnie kończy się tak samo - frustracją z obu stron. Raczej nigdzie to nie zaprowadzi. Fajnie, że @dirtydeeds wyszedł z inicjatywą i rozpoczął taki dialog, bo nie ma innej drogi do poprawy obecnej sytuacji. Nie będę się tutaj odnosił do Waszych pomysłów i opinii, ale chcę odsłonić swoją perspektywę dinozaura. Odczucia z mojego powrotu do RP po długim rozbracie z tą profesją są niestety negatywne, ale to nie przez to, że skrypt jest chujowy albo społeczność jest toksyczna. Od zarania dziejów zawsze coś nie grało na każdym serwerze na jakim miałem przyjemność spędzać długie godziny. Problemem jest zupełny brak kreatywności i elementarnej umiejętności kreowania rozgrywki u lwiej części dzisiejszych graczy. Nie wiem jak rozwiązać taką sytuację. Natknąłem się na olbrzymią liczbę osób, które nie potrafiły nawiązać żadnej interesującej interakcji - każda akcja i dialog odgrywane bez jakiegoś planu w głowie co postać ma sobą reprezentować. Zero inicjatywy do tworzenia rozgrywki i spontaniczności. Bardzo niski poziom wiedzy na temat świata w jakim kreowana jest rozgrywka. Ludzie zamykają się w grupkach, bo tylko taka rozgrywka zaczęła mieć sens - mieszanie różnych środowisk zaowocuje nowotworem złośliwym u osób, które mają jakiekolwiek pojęcie na temat RP. Nie mam szczerze pomysłu jak to ugryźć, ale według mnie to jest podstawowy problem dzisiejszej sceny - ludzie po prostu kurwa nie umieją grać XD Może otwórzcie jakieś centra edukacyjne, bo każda moje interakcja, która wychodziła poza grono osób z jakimi grałem regularnie, powodowała u mnie chęć skrzywdzenia mojego monitora trzymaną przeze mnie klawiaturą. 

Nie chcę Cie tutaj atakować osobiście @Kenni, ale jeżeli uważasz, że skrypt frisbee to jest odpowiednia zabawka dla świata gdzie większość osobników to zakapiory i szeroko rozumiana patologia no to gratuluję wyobraźni. Skrypty typu texas holdem byłyby raczej szeroko używane, bo mają jakiś sens i wpasowują się w klimat.

Tak odbijając od tematu to polecam wszystkim serial Wawa Non-stop na player.pl - większa dawka raka niż włożenie głowy do mikrofali. Uczta dla masochistów. Pozdrawiam.

Edytowane przez Antoni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, keisiM napisał:

Na to też już Ci odpowiedział, ale Ty tego zwyczajnie nie widzisz i wklej to samo jeszcze pięć razy w kolejnych dziesięciu postach. Jak naprawdę masz konkretny pomysł i plan na swoją grę warty uwagi, to napisz ticket i w dużej mierze się pewnie dogadasz z ekipą dostając potrzebne Ci rzeczy do rozgrywki. 

Próbujesz tworzyć jakąś rzeczywistość która nie istnieje rzucając tak durne hasła jak "dajmy ludziom wolność, żeby mogli skupić się na rozwijaniu swoich postaci", bo to tak ładnie brzmi na papierze.

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że Ci którzy mają jakikolwiek pomysł, są dobrymi graczami i chcą rozwijać sensownie swoje postacie, to będą to robić zamiast stania na duty. Natomiast osoby, które mając te 3 godziny rozgrywki dziennie spędzają na staniu w pustym interiorze, to w dużej części gracze, którzy sami sobie wybierają taką drogę (i jak spojrzysz na konkurencyjne serwery, to na nich samo duty jest dłuższe i daje jeszcze mniejszą ilość pieniędzy przy jednoczesnych większych cen mieszkań itd., a nie jest to żadnym problemem w kwestii ilości graczy tam), bo z reguły ich planem na grę jest kupienie willi Madd Dogga i Infernusa, żeby móc później palić gumę na alei i odgrywać e-seks na stole kuchennym w jadalni i jakkolwiek brutalnie by to nie brzmiało, to jestem pewna, że gdybyś dał im od razu te wymarzone mieszkanie i samochód, to większość z nich zanudziłaby się na śmierć po tygodniu, czy dwóch.

Edytowane przez aces
Sava lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Ty przeczytałaś cały mój post, czy tylko ten fragment? Wybacz jeśli Cię urażę tym co następuje, ale chyba za dużo od Ciebie wymagam i Twój zasięg intelektualny się skończył albo mnie trollujesz zwyczajnie. Jak chcesz mnie zdenerwować tylko, to mi napisz po prostu i się rozejdziemy.

Pokaż mi liczby, przykłady konkretne. Konstruktywną krytykę do kurwy nędzy. Nie jesteś w stanie? To zostaw to komuś z większymi kompetencjami. Ja zaczekam cierpliwie.

//pukawa - post akceptuje, ale jako przykład granicy dyskusji, którą chcemy tutaj utrzymać, starajmy się nie wyzywać, wiem, że czasem ponoszą nas emocję, sugeruję po prostu urwać już ten temat pomiędzy wami na kilka chwil i odetchnąć, poczekajmy na odpowiedzi innych użytkowników, członków ekipy i ich punktu widzenia, liczę, że w ten sposób każdej ze stron otworzymy umysł na nowe możliwości i dojdziemy do kompromisu, który (moim zdaniem niestety) będzie zapewne potrzebny

aces i brokenskull lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...