Skocz do zawartości
quietriot

Budynki i grunty - informacje o wycenach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W obliczu zmian przewracających do góry nogami sytuację gotówki na serwerze, postanowiliśmy, że rozsądnym rozwiązaniem będzie przekazanie do Waszego wglądu kilku ważnych informacji dotyczących wyceny budynków. Pewnie nie jeden raz, kiedy jakiś administrator stawiał Wam pickup, zastanawialiście się, czy te wszystkie ceny faktycznie są gdzieś zapisane, czy wycena zależy od nastroju w jakim aktualnie moderator się znajduje - nic bardziej mylnego! Temat ten powstaje, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości i dać Wam pewien punkt zaczepienia. 

 

Zmiana cen budynków nastąpiła już jakiś czas przed tym jak Karminowy Kazuar zawitał do działu Ogłoszenia i miała nieco przygotować Was do proporcji, które będą po aktualizacji zachowywane. Szczerze mówiąc, to ceny w których stronę skierowaliśmy się teraz, nie będą odbiegały jakoś szczególnie od tych, które poznaliście w ciągu ostatnich tygodni - zaszły subtelne zmiany, ale dotyczą one głównie cen domów, mieszkań i apartamentów, czyli takich, które stanowią część podstawowego tła dla Waszych postaci. Przy ustalaniu cennika zawsze musimy zwracać uwagę na dwie ważne rzeczy, z czego pierwsza to realia i fakt, że posiadanie własnej nieruchomości wiąże się ze sporą inwestycją i nie każdego stać na kupno domu, czy nawet mieszkania, nie jest to pstryknięcie palcem. Drugi aspekt to nasza świadomość, że nasz serwis oferuje możliwość gry głównie dla przyjemności, więc zdobycie własnego spawnu nie powinno być karkołomnym wyzwaniem. Dyskutując na temat cen postanowiliśmy znaleźć się pośrodku tych dwóch kwestii. Chcemy, żeby każdy miał możliwość stopniowego budowania swojego majątku w sposób dający satysfakcję, a nie zabierający czas i przyprawiający o mdłości. Pojawia się jednak pytanie - co mam robić na początku, zanim moja postać dorobi się kwoty pozwalającej na zakup własnych czterech kątów. Mam mieszkać na ulicy? Oczywiście, że jest to śmieszne i nie zawsze nowa postać oznacza osobę, która dopiero przyjechała do miasta i buduje wszystko od zera. Zachęcamy Was do korzystania z rozwiązań, które poza skryptem i obrotem gotówki, mają też swoje podłoże IC i pozwalają na zbudowanie ciekawych wątków - wspólne dzielenie ze sobą mieszkania, wynajem pokoju, czy stworzenie biznesu opierającego się na tworzeniu małego projektu mieszkalnego to tylko kilka rozwiązań, które mogą zastąpić posiadanie interioru na własność i pozwolić na prowadzenie postaci w sposób taki jaki chcecie.

Ze swojej strony życzę powodzenia w obieraniu kreatywnych dróg do polepszania sytuacji materialnej Waszych postaci - zmiany na początku wydają się istnym wywróceniem na głowę obecnej sytuacji, ale z czasem dostrzega się ich plusy. Poniższy poradnik jest opisem tego jak w przybliżeniu wyceniamy na serwerze budynki/grunty/mieszkania, ale zawsze możecie się na nim opierać i jeżeli macie wątpliwości co do tego, czy administrator wycenił dany obiekt w odpowiedni sposób, zapytajcie go o szczegóły, lub skonsultujcie się z innym moderatorem technicznym. Administracja zastrzega sobie prawo do odstępstw od upublicznionego cennika, ale kwoty w 99% procentach przypadków będą identyczne, lub zbliżone. 

Ważna informacja: Pilnujcie tego, żeby wnętrza posiadanych przez Was budynków, zachowywały pewną proporcję wielkościową do samego budynku. Moderatorzy techniczni będą usuwać drzwi w skrajnych przypadkach, kiedy ktoś w kontenerze wybuduje sobie wielkie laboratorium narkotykowe, czy willę w baraku - koszty, które ponieśliście, nie będą zwracane.

 

bloki.png

 

Mieszkania w blokach, apartamenty - drzwi na klatkach schodowych.

Klasy mieszkań są bardzo zróżnicowane w zależności od części Los Santos w której są zlokalizowane. Drzwi na klatkach schodowych wśród blokowisk w South Central standardowo wyceniane są na $5.000 - $15.000. Mieszkania w blokach położonych bliżej centrum, Alei Gwiazd i w podobnych okolicach możecie nabywać już w okolicach $20.000. Ostatnia klasa to luksusowe apartamenty położone w ciekawych lokalizacjach i eleganckich budynkach, których ceny oscylować będą w widełkach $70.000 - $120.000.

 

domki.png

 

Domy - cały budynek mieszkalny na jednego gracza.

Budynki, które gracz wykupuje do użytku własnego w całości. Jeżeli chodzi o tego typu obiekty, to nie rozdrabniamy się dekorując je w dodatkowe drzwi tak, żeby na przykład kilku graczy miało swoje interiory na terenie jednego domu. Podbite wcześniej ceny domków w South Central (między innymi te na terenie Ganton, Idlewood, Willowfield czy El Corona) mieszczą się w przedziale $20.000 - $30.000, a cena zależy od wielkości, podjazdów itp. Domy w centrum i okolicach to przedział $35.000 - $60.000 i są uzależnione głównie od lokalizacji. Domy poza Los Santos (Dillmore, Palomino Creek itp) można nabyć w cenie $60.000.

 

baraki.png

garaze2.png

 

Baraki, przyczepy, garaże, kontenery, małe pomieszczenia.

Obiekty wyceniane przez nas bardzo często, ale zazwyczaj "przy okazji". Garaże i przyczepy są dostępne za $5.000. Garaże, które znajdują się przy domu, który kupujecie, nie wchodzą w jego cenę - zawsze należy dopłacić kwotę $5.000. W przypadku, kiedy garaż/mały budynek jest umieszczony na terenie domu/stanowi integralną część budynku biznesowego, nie możecie zakupić go bez posiadania budynku macierzystego. Baraki możecie zakupić w widełkach cenowych $5.000 - $8.000, a wysokość kwoty uzależniona jest od wielkości/podjazdu/itp. Najtańszy obiekt to kontener, który możecie nabyć za $3.000.

 

vinewood.png

 

Vinewood i Richman.

Jeżeli ktoś posiada nieruchomość w tych okolicach, to na pewno nie wydał na nią ostatniego centa - to zachcianka, na którą może sobie pozwolić bogata postać. Wśród górzystych okolic Los Santos również odczujecie zmiany cenowe, jednak nie są one tak straszne - wręcz przeciwnie. Najmniejsze domki, znajdujące się przy wjeździe, zaraz pod napisem Vinewood, są do nabycia za $200.000. Wille, większe domy to przedział $250.000 - $500.000 zależne przede wszystkim od wyglądu budynku i jego wielkości. Największe wille-pałace można zakupić za $2.000.000.

 

witryny.png

 

Witryny biznesowe w długich budynkach.

Najpopularniejsze obiekty w których mieszczą się wasze biznesy będą teraz do nabycia w przedziale $35.000 - $70.000, gdzie znaczenie będzie miała przede wszystkim lokalizacja i rozmiar. W South Central przedział zamyka się na $50.000, najdroższe będą witryny na Idlewood, jest to centrum tamtej strony miasta. W centrum wycena witryn zacznie się od $45.000 i tyle będzie kosztowała większość - kwota $70.000 to przede wszystkim obiekty skupione w centrum rozgrywki, na Alei gwiazd. 

 

biznesy.png

 

Wolno stojące biznesy.

Sytuacja jest bardzo zbliżona do witryn, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z budynkami, które są w całości przypisane do jednego gracza/biznesu. Najtaniej tego typu nieruchomość będzie można nabyć za kwotę $70.000 i tyczy się to budynków w South Central, oraz najmniejszych budynków w pobliżu centrum. Cena idzie w górę, kiedy mamy do czynienia z budynkami charakterystycznymi, dużymi (takich jak na przykład pączek) - wtedy cena może osiągnąć maksymalnie $100.000. Odrębna sytuacja ma miejsce w przypadku budynków pod kluby. Biznesy opierające się na mini-eventach są szczególnie wspierane przez gamemasterów  i często bardzo obficie wynagradzane, więc minimalna cena za budynek klubu to $350.000 w przypadku South Central. Kluby w centrum będą do nabycia w przedziale $500.000 - $600.000, a te przy plaży mogą osiągać cenę $800.000.

 

garazeimagazyny.png

 

Magazyny i duże garaże.

Mówimy tu głównie o warsztatach, bo przede wszystkim pod takie projekty zakupujecie większe budynki. Na wzrost ceny warsztatu będzie wpływało położenie, oraz wielkość. Zaczynamy od $100.000 dla małych warsztatów na South Central, większe można nabyć w okolicach $250.000. Warsztaty w centrum to przedział $300.000 - $500.000 zależnie od wielkości i odległości od serca rozgrywki. Magazyny, takie jakich pełno w dokach, można zakupić standardowo za $80.000 - te większe mogą być podbite do $100.000.

 

 

Poradnik zawiera te obiekty, które wyceniamy najczęściej i na tej podstawie uznajemy je za najpopularniejsze. Poza nimi w naszej /ofercie/ stoją także rancza, wielkie hale, powierzchnie przemysłowe, czy wieżowce, które wolimy pozostawić całkowicie do wyceny indywidualnej, gdyż często ich ceny są dostosowywane do gracza/rodzaju projektu. W przypadku budynków pod biznesy, dopuszczamy wyjątki. Jeżeli masz ciekawy pomysł na biznes, który przyczyni się do rozwoju rozgrywki IC, napisz w tej sprawie do któregoś z Gamemasterów - kreatywne pomysły mogą liczyć się ze wsparciem i pewnymi ustępstwami w kwestii wyceny. Temat zostaje zamknięty, a jeżeli macie jakiekolwiek sugestie, poruszajcie je w temacie Ceny. Ustalenia wchodzą w życie z dniem opublikowania. (06.03.2020)

 

 

 


<p style="text-align:center;"><img src="https://cdn.discordapp.com/attachments/544922096107520001/656083807115542549/Bez_nazwy.png" alt="Bez_nazwy.png">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...