Skocz do zawartości

Obrażenia broni

Rekomendowane odpowiedzi

• 1 rok później...

Jak dla mnie m4 jest bez sensu. Ma większą celność, większy magazynek i większe obrażenia od AK. Niestety ale zrobiliście z niego KM a nie karabinek szturmowy.

Moim zdaniem powinno to wyglądać inaczej. Broń powinna zadawać duże obrażenia, tak by jedna osoba która wchodzi z zaskoczenia z automatem do baru konkurencji mogła od razu zrobić spustoszenie. Inne bronie także powinny dawać ogromną przewagę. Idea strzelania do kogoś 7-8 razy zanim padnie z broni która nie jest automatyczna, w momencie gdy odgrywamy realia nie ma sensu. Oczywiście nie możemy zrobić sytuacji, w której wszystko zabija jednym strzałem, i to jest zrozumiałe. Najlepsze rozwiązanie w moim przekonaniu to:

Broń - Bliski dystans / Średni dystans / Daleki dystans (ilość naboi do zabicia przy pełnym hp)
Colt - 30 (4) / 25 (4) / 20 (5)
Silenced - 28 (4) / 23 (5) / 18 (6)
DE - 80 (1) / 75 (1)  / 50 (2)
Shotgun - 100 (1) / 85 (2) / 70 (2) - Tutaj i tak rozrzut robi swoje tak więc mało prawdopodobne że z większej odległości zabijemy dwoma strzałami. Z kolei przy bliskim dystansie w moim przekonaniu wątpliwym jest przeżycie strzału z breneki, którym przestrzeliwuje się silnik jadącego tira.
Tec 9 - 20 (5) / 18 (6) / 16 (7)
Uzi - 22 (5) / 20 (5) / 18 (6)
MP5 - 25 (4) / 23 (5) / 21 (5)

Rifle - 75 (2) / 70 (2) / 65 (2) - Celna broń myśliwska, która zakładam jest zasilana nabojem mauserowskim 7.92x57. Tak więc duża siła obalająca połączona z dalekim zasięgiem i celnością broni. Mała szybkostrzelność wpasowuje się w balans względem pozostałych.
AK - 40 (3) / 35 (3) / 30 (4) - Większy kaliber od NATOwskiego, większa siła obalająca, mniejsza celność.
M4 - 34 (3) / 31 (4) / 28 (4) - Mniejszy kaliber, większa celność.

Między dwoma dostatnimi karabinkami powinien być zachowany pewien balans. W innym wypadku AK przegrywa pod każdym względem z eMką. Zwłaszcza, że sam skrypt gry daje jej ogromną przewagę w ilości amunicji i celności.

Edytowane przez Sałdat
Odnośnik do odpowiedzi

^

" Oczywiście nie możemy zrobić sytuacji, w której wszystko zabija jednym strzałem..."

Shotgun - 100 (1) / 85 (2) / 70 (2)

M4 - 34 (3) / 31 (4) / 28 (4)

Z takim dmg to mozna by rozjebac caly gang uliczny w pol sekundy blagam cie, zero frajdy ze strzelania i tylko sranie na ooc by było

euromaker i polsza lubią to

ca2b1432a3625.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, sprunk_ napisał:

^

" Oczywiście nie możemy zrobić sytuacji, w której wszystko zabija jednym strzałem..."

Z takim dmg to mozna by rozjebac caly gang uliczny w pol sekundy blagam cie, zero frajdy ze strzelania i tylko sranie na ooc by było

+1 już widzę miny gangsterów robiących szponty na mason street, którzy dostali BW w 10 sekund a proces sprzedaży trwa dalej...

Shotgun na krótki dystans (3-4 metry) jest w stanie zrobić Ci koktajl malinowy z bebechów, ale to GRA. My się tu mamy relaksować a nie srać po nogach że zginiemy za rogiem xD.

sprunk_ lubi to
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.03.2020 o 10:35, sprunk_ napisał:

^

Z tego co wiem odgrywamy realia a nie Death Match z balansem. Frajda wynika właśnie z tego, że to nie Call of Duty gdzie trzeba strzelić do kogoś 5 razy z AK by padł. Tak więc przy odpowiednim zaskoczeniu taka sytuacja powinna zwyczajnie mieć miejsce.  Jeżeli ktoś by miał ooc problemy o to, to niestety źle o nim samym świadczy. Poza tym WSZYSTKO oznacza, że każda broń. niektóre to nie wszystko.

W dniu 20.03.2020 o 11:32, 420friendly napisał:

+1 już widzę miny gangsterów robiących szponty na mason street, którzy dostali BW w 10 sekund a proces sprzedaży trwa dalej...

Shotgun na krótki dystans (3-4 metry) jest w stanie zrobić Ci koktajl malinowy z bebechów, ale to GRA. My się tu mamy relaksować a nie srać po nogach że zginiemy za rogiem xD.

Jeżeli zaskoczy Cię ktoś z shotgunem to niezbyt wysokim poziomem jest wyjąć po byciu postrzelonym nawet raz swoją broń i odpowiedzieć ogniem. Ja bym grał rannego, a fakt, że musi mnie dobijać jeszcze kilkoma strzałami jest akurat żenujący w moim przekonaniu.

Edytowane przez Sałdat
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
  • pukawa odpiął ten temat
  • 2 miesiące temu...