Skocz do zawartości
fleczer

Dyskusja nt. branży rozrywkowej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru wrzucać argumentów za/przeciw z mojej strony. Wiem, że była czystka i oczywistym jest fakt, że branża od razu nie wystartuje. Dziwie się jednak co was blokuje do dodania czegoś, co nakłoni jeszcze więcej graczy do kreowania postaci na serwerze. 

Jestem ciekaw czym zasłyną inni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony ja rozumiem, w przypadku pewnych typów kreowanych postaci więcej czasu człowiek siedział poza grą jak w grze, ale no co w tym tak złego. Momentami mam takie wrażenie, jakbyście trochę sami nie wiedzieli w jakim kierunku iść. Ta gra to ma być w końcu sposób na odstresowanie się, chwilę przyjemności czy dalej second life? Na własnej skórze przekonałem się, że branża rozrywkowa to dość kłopotliwa sprawa ale do opanowania. To samo z Internetem, zarzucicie skryptem LSPadów z jakimś serwisem aukcyjnym, który zastąpi 'Kupię/Sprzedam'? Nie odgrywamy lat 90 by popierdalać na te molo i przyklejać kartki do szyb z napisem 'Sprzedam!'. Fakt, całkiem spoko evencik ale takie coś można organizować nawet jeśli dział 'Internet' istnieje, żaden problem, wystarczą chęci i zebranie grupki osób. O reszcie wspominać mi sie nawet nie chce bo kij wie czy temat i tak nie wyląduje w archiwum.

Jakby człowiek miał tak iść na siłę z tym wypierdalaniem forum to w ogóle mogłoby go nie być. Co najwyżej okienko 'Report Player' po wejściu na ls-rp.net, taka forma skargi, by pozbywać się cziterów czy odwalających. No bo po co trzymać gracza na forum, by sobie pogadał z innymi? Niech wejdzie do gry i to robi na /w, nie? Może pierdolę od rzeczy ale miejmy nadzieję, że coś mądrego tu idzie wyłapać.

Edytowane przez Kenni
jestemzłodziejem i Akro lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może pierdolę od rzeczy

Mądrze pierdolisz. 

Jak dla mnie na forum powinny zostać działy takie jak internet i serwis aukcyjny (swoją drogą to gdzie jest jakiś dział na projekty IC) bo tak jak użytnik Kenni wyżej wspomniał bez tego typu rzeczy to można grać co najwyżej 90s. 

Mówicie o rezygnacji z działów na forum odnoszących się stricte do życia postaci ale zapominacie że te działy także w znacznej mierze wpływają na to co dzieje się IC. 

Ot weźmy dział internet. Bardzo fajnym smaczkiem dla przestępczych jest tzw "sieć cebulowa" daje dużo większe pole do popisu, chociażby w sprzedaży własnoręcznie wyprodukowanych broni/narkotyków, jakiś zabójstwach na zlecenie, no ale gdzie mają te org działać? W internecie którego nie ma? 

Jeżeli tak bardzo zależy wam na tym by wszystko odbywało się tylko w grze to może warto pójść na kompromis chociażby w kwestii branży - przywrócić dział na forum jedynie do publikacji nagrań itd, ale najwięcej stawiać na wydarzenia w grze. 

//zresztą pozbywając się tego typu działów pozbyliście się fajnych biznesów które bez tego nie mają prawa bytu jak gazety czy jakieś wytwórnie. 

Stworzyliście miasto siłowni i barów. 

Edytowane przez PijanyNinja
KacpiStCee lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem gazeta miała swoją własną podstronę i tak mało kto na nią wchodził. Po za tym dlaczego ograniczanie forum zabiły takiego typu biznesy? Można by odpalić biznes typu TIMES mieć osobny typ, który pozwalałbym tworzyć przedmiot gazety gdzie po użyciu go otwiera Ci się okno dialogowe ze stronami i możesz przeglądać co ostatnio działo się w mieście, dodać jakieś reklamy biznesów czy coś innego. Do tego zatrudniasz kogoś kto rozwozi te gazety po osiedlach i osoba miałaby możliwość zostawiania przedmiotu gazety w schowkach kupionych domów i w taki sposób można zastąpić to co było na forum.

Gang: East Side Groves

Name: DeAndre "Trigger" Harrison

Rank: Street Captain

Quote: "I have ability of fast problem resolving... Wanna check'em, dog?"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam zamiaru wrzucać argumentów za/przeciw z mojej strony. Wiem, że była czystka i oczywistym jest fakt, że branża od razu nie wystartuje. Dziwie się jednak co was blokuje do dodania czegoś, co nakłoni jeszcze więcej graczy do kreowania postaci na serwerze. 

Jestem ciekaw czym zasłyną inni.

Jaki wpływ na serwer miała twoja płyta z bitami, której założę się, że nikt nie przesłuchał od początku do końca? Nawet nie próbuję już oceniać tego czy była ona dobra, czy zła, po prostu o fakt, że istniałeś tylko na forum.

Z jednej strony ja rozumiem, w przypadku pewnych typów kreowanych postaci więcej czasu człowiek siedział poza grą jak w grze, ale no co w tym tak złego. Momentami mam takie wrażenie, jakbyście trochę sami nie wiedzieli w jakim kierunku iść. Ta gra to ma być w końcu sposób na odstresowanie się, chwilę przyjemności czy dalej second life? Na własnej skórze przekonałem się, że branża rozrywkowa to dość kłopotliwa sprawa ale do opanowania. To samo z Internetem, zarzucicie skryptem LSPadów z jakimś serwisem aukcyjnym, który zastąpi 'Kupię/Sprzedam'? Nie odgrywamy lat 90 by popierdalać na te molo i przyklejać kartki do szyb z napisem 'Sprzedam!'. Fakt, całkiem spoko evencik ale takie coś można organizować nawet jeśli dział 'Internet' istnieje, żaden problem, wystarczą chęci i zebranie grupki osób. O reszcie wspominać mi sie nawet nie chce bo kij wie czy temat i tak nie wyląduje w archiwum.

Jakby człowiek miał tak iść na siłę z tym wypierdalaniem forum to w ogóle mogłoby go nie być. Co najwyżej okienko 'Report Player' po wejściu na ls-rp.net, taka forma skargi, by pozbywać się cziterów czy odwalających. No bo po co trzymać gracza na forum, by sobie pogadał z innymi? Niech wejdzie do gry i to robi na /w, nie? Może pierdolę od rzeczy ale miejmy nadzieję, że coś mądrego tu idzie wyłapać.

Jedyne mądrego co tutaj wyłapałem to pomysł z LSPadem, zapytam czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego. Reszta to brednie poparte durnymi argumentami, na które nie mam siły odpowiadać. 

Ot weźmy dział internet. Bardzo fajnym smaczkiem dla przestępczych jest tzw "sieć cebulowa" daje dużo większe pole do popisu, chociażby w sprzedaży własnoręcznie wyprodukowanych broni/narkotyków, jakiś zabójstwach na zlecenie, no ale gdzie mają te org działać? W internecie którego nie ma? 

Tak, bez działu Internet organizacje przestępcze nie mają już prawa bytu na serwerze. xD 

Z tego co wiem gazeta miała swoją własną podstronę i tak mało kto na nią wchodził. Po za tym dlaczego ograniczanie forum zabiły takiego typu biznesy? Można by odpalić biznes typu TIMES mieć osobny typ, który pozwalałbym tworzyć przedmiot gazety gdzie po użyciu go otwiera Ci się okno dialogowe ze stronami i możesz przeglądać co ostatnio działo się w mieście, dodać jakieś reklamy biznesów czy coś innego. Do tego zatrudniasz kogoś kto rozwozi te gazety po osiedlach i osoba miałaby możliwość zostawiania przedmiotu gazety w schowkach kupionych domów i w taki sposób można zastąpić to co było na forum.

Jest już coś takiego, tylko kulawo zrobione, przez co mieliśmy ponad rok gazetę o terroryście. Myślę, że można to zrobić w stylu okienka /pomoc -> przechodzisz do kategorii i czytasz wybrany artykuł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, bez działu Internet organizacje przestępcze nie mają już prawa bytu na serwerze. xD 

Bardzo fajnym smaczkiem dla przestępczych jest tzw "sieć cebulowa"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
co do tematu z osiedli

aha, czyli wojna.

W razie co istnieje już od wczoraj temacik: 

http://ls-rp.net/topic/128249-dyskusja-nt-bran%C5%BCy-rozrywkowej

powiedz mi że umiejętność edytowania w programie, jest ważniejsza od tego jak postać IC potrafi istnieć w branży rozrywkowej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozwolę sobie za niego:

najważniejszą rzeczą jest to co postać robi ic by zaistnieć, ale nie rozumiem dlaczego użytnik grający w branży nie może także promować się na forum. 

ja jestem za przeniesieniem 90% branży właśnie do gry i tam miałyby odgrywać się wszystkie ważne rzeczy, koncerty, eventy, cokolwiek a forum służyłoby jedynie do wrzucenia materiału i jakiegoś małego zarobku. generalnie zaprezentowania się.

administracja chyba nie miałaby problemu żeby przypilnować tego kto w branży udziela się jedynie na forum i ładnie, szybko się go z branży pozbyć.

podsumowując:

90% życia w branży to udział w eventach w grze

10% to jakieś zaprezentowanie się na forum 

takie moje zdanie, nwm

//

gdzie jest jakiś dział na projekty IC
Edytowane przez PijanyNinja
Kenni lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do tematu z osiedli

powiedz mi że umiejętność edytowania w programie, jest ważniejsza od tego jak postać IC potrafi istnieć w branży rozrywkowej

Nie zrozum mnie źle ale nie załapałem chyba pytania bo serio jest to dziwnie ujęte.

Siarczysty, ja dobrze wiem, że w przypadku wielu typów materiałów na innych serwisach, przykładowo na M-LS, wiele osób klepało materiał za materiałem a w grze siedziało czasem mniej jak godzinę w tygodniu. Wtedy tak, to było serio kiepskie, mierne i zasługiwało na wyrzucenie z branży. Osobiście uważam, że jeśli potrafi się znaleźć ten 'środek', między wykonywaną pracą OOC a rozpowszechnieniem tego IC czy rozsławieniem swojej postaci IC, to takie coś powinno być akceptowalne. Ja serio wiem, że spora część osób może mieć wyjebane w jakieś materiały filmowe i twierdzić, że jest to gównem, ale czy powinniśmy się serio ograniczać tylko do jakichś rapsów? To z nimi był chyba największy problem, bo gracz zamiast łapać fejm InGame, być znanym z dobrej nawijki IC to zarzucał okładką, podkładał jakiś kawałek z reala i do tego własny, autorski tekst. Z drugiej strony też średnio tak po tym jechać, bo w grze nie zrobi to takiego efektu, jak na gotowym filmiku. Kurwa, serio, nie wiem. Ogólnie miałem dziś ciężki dzień i zaraz zacznę się gubić w tym, co mówię. Na M-LS kreowałem postać Veroniki Stiles jako młodej, mało znanej laski, która tak naprawdę poza tym, że posiadała wytwórnię filmową 'First Impression' to IC była o niej cisza. Inaczej sprawa się miała jeśli chodziło o osoby, dla których pracowała. William Vestergaard, Seamus Gallangher. Materiały jakieś tam dodatkowe zainteresowanie wokół ich postaci tworzyły, nie? Często w grze ktoś odnosił się w rozmowach do konkretnych nagrań, w kontakcie IC z nimi, a przynajmniej jeśli chodzi o Williama. Mi nie zależało na statusie celebryty, już przy drugim klipie za zarobioną gotówkę z pierwszego było sporo załatwiane IC, dziewczyna zdobywała nowe kontakty, czasem bywały i spotkania IC osób zainteresowanych czymś. Co prawda garstka osób wiedziała czym się ona zajmuje ale wiedziała, że w razie co to do niej. 

Nie chce mi sie już nic klepać, serio, przynajmniej nie dziś. Ale powiedz mi sam, czy złą pamiątką po serwerze są jakieś klipy danych 'celebrytów'? Nawijki raperów na czacie odchodzą w niepamięć, ktoś strzeli screena z jego koncertu czy coś i elo, forma wideo zostaje. Tak żeby się milej myślało to zostawię to w czym Vestergaard i Gallangher wystąpili, gdy to na M-LS działała branża rozrywkowa. A uwierz mi, zainteresowanie tym było zajebiste, ludzie to chętnie oglądali, mijał dzień i przebijało to każdą inną formę twórczości.

https://www.youtube.com/watch?v=lbmqmClj8WU

Na sam koniec dodam, że ja nie zamierzam tu cisnąć na siłę by coś osiągnąć, mam już plany co do mojej postaci, chcę klimatu, który kiedyś miałem w dupie. Branża rozrywkowa mnie serio już nie interesuje, po prostu wiem, ile frajdy mi i nieraz kilkunastu osobom przy nagraniach na serwerze to dawało, już nie mówiąc o późniejszym oglądaniu efektu końcowego. eluwa

KacpiStCee lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wy nie rozumiecie tak naprawdę jaka była idea tworzenia branży rozrywkowej. Miała ona na celu tworzenie e-celebrytów, którzy w świecie IC będą rozpoznawalni. Niestety. Większość graczy chwytała się najprostszych rzeczy typu tworzenie teledysków i wrzucanie muzyki, czy też jakieś zdjęcia itp. Branża rozrywkowa oczywiście, że będzie istnieć, ale...

Chcesz być sławny? Wybij się w jakikolwiek możliwy sposób IG.

Jesteś raperem? Organizuj koncerty. PFK na samym początku nie było znane, robili koncerty na kilka osób, ale z czasem zdobyli sławę i fejm na całą Polskę.

Jeden przykład, nie chcę wyciągać wszystkiego tutaj, abyście musieli pomyśleć. San News będzie frakcją, która będzie napędzać to. Wcześniej wyglądało to tak, że osoba odgrywająca postać rapera robiła kilka kawałków, zdobywała hajs, robiła wytwórnię, brała pod skrzydła innych, zbijała większy hajs. Jak chcesz być sławny znajdź menegera, który załatwi Ci wywiady, koncerty, osobę która nagłośni wszystko tak, że staniesz się sławny IC, a on zarobi hajs. Wszystko, wszystko ma się dziać IG. Jest to cudowne rozwiązanie, które ma w sobie wiele różnych pomysłów i na biznesy i na kreowanie postaci, wystarczy pomyśleć, a nie czekać, aż będzie wszystko znowu ułatwione.

Co do LSPadów i lat 90. Oczywiście, że mamy dobę internetu, ale nie idźmy na łatwiznę, że wrzucę kilka linijek do działu kupię/sprzedam/wymienię i będę czekał na info od kogoś. Ruszcie głową, komisy samochodowe są, załóżcie jakiś biznes czy cokolwiek. Wszystko poważnie było obgadane wcześniej co do usuwania działów IC. A w działach ekipy na bieżąco są prowadzone rozmowy co i jak.

P.S. Jest to dyskusja o branży, więc porozmawiajmy o branży.

dankrok lubi to

LS-RP.NET od 2008 roku do 2016. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu branże rozrywkową łączycie wyłącznie z organizacjami przestępczymi?
Kiedyś istniały sławy bez wrzucania filmików na forum, tworzyło sie zwyczajny event w postaci koncertu, odpalało sie jakieś radio internetowe które gracz sobie mógł puścić albo i nie, był koncert i wszystko grało. Teraz milion raperów by wrzuciało jakieś mierne wypociny, aby tylko piniendze leciały. Sam nigdy nie przeglądałem branży rozrywkowej bo te filmiki były zwyczajnie nudne (oprócz Falbo Prancisco i ich ekipy). Stwórzcie projekt sław IC, róbcie koncerty i na tym zarabiajcie, teraz możliwości są o wiele większe, bo macie GMów, kupe lokali i bardziej dojrzałych graczy.

MNS i Patrixon lubią to

sorry wkurwiony jestem przez jebaną prace i musze się wyżyć na was bo jesteście kurwa ćpunami którzy mają się za bogów RP i kształowania postaci jebani pozerzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki wpływ na serwer miała twoja płyta z bitami, której założę się, że nikt nie przesłuchał od początku do końca? Nawet nie próbuję już oceniać tego czy była ona dobra, czy zła, po prostu o fakt, że istniałeś tylko na forum.

Tamto to akurat było robione od niechcenia dla samego hajsu + akurat pod samymi bitami do dnia dzisiejszego jest sporo wyświetleń.

Nie mówię tutaj o samych bitach, jakbyś się doczytał to byś zauważył. Chodzi mi bardziej tutaj o możliwość prowadzenia własnego, niezależnego wydawnictwa i tyle. Robienie magazynów, które jakby nie patrzeć mogłoby mieć jakieś odwzorowanie na forum by chociaż ludzie wiedzieli co IC kupują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sam wizerunek postaci chrystiana nigdy nie był dla mnie zrozumiały, no sory. moim zdaniem, wybijcie się na koncertach zagrajcie coś kreatywnie a nie kurwa, raper z ulicy najlepiej z grove street co nawija i wzbogaca się bo trafił to jakiejś tam wytwórni wydając płytę, której i tak nikt nie przesłucha na forum bo to gra

Iluminatus i Sparrow lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram w branży już drugi rok. Szczerze? Powinno to działać tak, jak chcieliśmy na mls - jesli nie potrafisz/nie masz opcji zrobienia video to graj koncerty, graj IC. Poza klipami (o ile je zrobi) oczywiście też powinna taka osoba grać i wrzucać sklejki w tickecie (to nie problem wcisnąć f8 w trakcie gry, a potem wrzucić te screeny do ticketa).

Następna sprawa - wyceny:

Na mls był ból dupy, bo dostawali po 5k. Prosta sprawa - zaczynamy od gówna. Większość artystów ma ledwo na chleb. A wy uważacie, ze wrzucenie jednego klipu czy zrobienie koncertu to miliony monet. To przede wszystkim sposób na gre, a nie szybkie wzbogacenie się cwaniaczków, którzy chcą zarobić emonej najniższym nakładem pracy i czasu. Kariera wymaga czasu, pracy i dawania dupy producentom.

Dla mnie branża powinna wyglądać tak - tematy z teledyskami (ale bez komentarzy, bo kto ma więcej znajomków=więcej komentów). W grze macie robić koncerty i grac gwiazde artyste.

A jak twoja postać to full gangsta to powinna pracować nad PRem. Gallanghera do końca nikt nie podejrzewał o handel bronią na poziomie stanowym. A jednak można prowadzić podwójne życie. A każde gówno wpływa no postrzeganie postaci przez media. A media to najważniejsza sprawa w show biznesie.

Pamiętajcie, że nie od razu Rzym zbudowano.

I nie czytałem tamtych wcześniejszych postów, wiec proszę nie hejtujcie - jestem trochę chory i ledwo daję radę, więc jak coś co było omawiane dawno temu, teraz poruszyłem - wybaczcie.

Kenni i pukawa lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram w branży już drugi rok. Szczerze? Powinno to działać tak, jak chcieliśmy na mls - jesli nie potrafisz/nie masz opcji zrobienia video to graj koncerty, graj IC. Poza klipami (o ile je zrobi) oczywiście też powinna taka osoba grać i wrzucać sklejki w tickecie (to nie problem wcisnąć f8 w trakcie gry, a potem wrzucić te screeny do ticketa).

Następna sprawa - wyceny:

Na mls był ból dupy, bo dostawali po 5k. Prosta sprawa - zaczynamy od gówna. Większość artystów ma ledwo na chleb. A wy uważacie, ze wrzucenie jednego klipu czy zrobienie koncertu to miliony monet. To przede wszystkim sposób na gre, a nie szybkie wzbogacenie się cwaniaczków, którzy chcą zarobić emonej najniższym nakładem pracy i czasu. Kariera wymaga czasu, pracy i dawania dupy producentom.

Dla mnie branża powinna wyglądać tak - tematy z teledyskami (ale bez komentarzy, bo kto ma więcej znajomków=więcej komentów). W grze macie robić koncerty i grac gwiazde artyste.

A jak twoja postać to full gangsta to powinna pracować nad PRem. Gallanghera do końca nikt nie podejrzewał o handel bronią na poziomie stanowym. A jednak można prowadzić podwójne życie. A każde gówno wpływa no postrzeganie postaci przez media. A media to najważniejsza sprawa w show biznesie.

Pamiętajcie, że nie od razu Rzym zbudowano.

I nie czytałem tamtych wcześniejszych postów, wiec proszę nie hejtujcie - jestem trochę chory i ledwo daję radę, więc jak coś co było omawiane dawno temu, teraz poruszyłem - wybaczcie.

jak to by ktoś powiedział: pff.. nijaczy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...