Skocz do zawartości
Menejs

Gamemasterzy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniliście w życiu w tej materii wiele błędów, pozwalając różnym ludziom wypowiadać się w tematach dyskusji. Wydaje mi się, że więcej byście wygrali i pewne sytuacje serwerowe lepiej by rozegrano gdyby pozostano panem moderatorem, panem gamemasterem gdyby trzymano dystans, gdybyście się nie spoufalali, nie dali za blisko podejść niektórym graczom, gdyby niektórych ludzi nie traktowano jako przyjaciół jako "rodzinę", "kumpli" tylko byłaby prosta relacja po prostu serwerowa. Pan moderator wszedł na duty, wycenił drzwi i wyszedł. Rozgrywka powinna się zamykać na serwerze a nie przenosić na forum i i napastować się w dziale dyskusji.

Dzięki Oli za nominacje i nominuje @White_LOVE @hordd@danio2006

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trochę więcej luzu by się przydało, ale jak ma być luźno skoro w dyskusjach które rzekomo mają być miejscem do merytorycznej rozmowy, wymianą swoich spostrzeżeń w celu polepszenia rozgrywki, pojawiają się osoby które piszą post z celem ofensywnym, gdzie wyzwiska pojawiają się średnio w co trzecim zdaniu. Jesteśmy normalnymi ludźmi, jesteśmy na forum gry komputerowej a nie w garniturze i korporacji - oczywiście, ale jednak nie zwalnia nas to z tego, żeby nie było tutaj porządku. Administracja zadziałała impulsywnie, lecz nie zmienia to jednak faktu, że jest to dobra lekcja dla forumowych zawodników z folderem śmiesznych i głupkowatych wyzwisk dla atencji. Tak jak ktoś się zachowuje, tak jest traktowany - proste. Jeśli chodzi o przenoszenie konfliktów z gry na OOC, no to Role Play boryka się z tym od zawsze i w sumie nie ma na to jakiegoś lepszego sposobu oprócz karania takich zachowań - ale one wcześniej, czy później będą się powtarzały przez innych, albo i nawet przez tych samych graczy.

Jeśli chcemy, żeby administracja traktowała nas luźno jak racjonalnych i po prostu normalnych ludzi to zachowujmy się się normalnie i racjonalnie. Śmieszy mnie gadanie, że ktoś przechodzi na inny serwer bo tam panuje większa dyktatura administracyjna, skoro jesteśmy na serwerze gry, poświęconym do gry, więc jeżeli ktoś decyduje się przenosić swoją rozgrywkę tylko dla tego, że może kogoś zwyzywać, albo pocisnąć na forum to xD.

Edytowane przez cobbos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja nie wiem o co te pretensje do tego, że dział jest moderowany. Przynajmniej jest spokój i nie trzeba czytać gówno-postów jakiś śmieszków co myślą, że są oświeconymi mesjaszami i freethinkerami albo w ogóle tych co tylko wbili wyzywać się nawzajem. Wielu z ludzi tutaj ma się za wielkich rewolucjonistów, którzy solo swoimi ruchami by podnieśli ten serwer i stworzyli z niego zajebiste miejsce do gry tylko każdy ma inną wersję zajebistości i normalności. Nikt nie ma takiej recepty i dyskusja powinna właśnie służyć wymianie opinii nt. rozwiązań jak ktoś chce ją prowadzić publicznie, a nie prywatnie.

Według mnie problemem w administracji jest min. komunikacja i taki brak zgrania, mówienia jednym głosem w takich samych sprawach.. widać u nich podziały, które przekładają się na to, że werdykty w takich samych sprawach są różne. Jak potrzebowałem to dostałem bodajże 10 koktajli molotowa na następny dzień od GMa, z którym nigdy wcześniej nie gadałem. Nigdy nie miałem problemu cokolwiek ogarnąć od GM w gierce, odzyskać itemy, cokolwiek. Podejrzewam, że wszystkie te itemy przy dobrej argumentacji, dojściu IC do nich (możliwości ich ogarnięcia/stworzenia jeżeli chodzi o broń) byś dostał. Jak wpadłem na pomysł skryptu pod siebie, który wykorzystuje coś czego na serwerze nie ma, a jest w GTA - Seler odpisał, że mi to zakodzi (kiedy? nie wiem, nie naciskam). Za to są problemy z FCK/BW2, brakiem zgodności i tych samych kryteriów, spojrzenia obiektywnego na sprawę. Miałem też problem z ticketem - był taki gang, który ciągle jeździł po SC i grę opierał na napadaniu od godziny ok 18 do 2 w nocy, nawet chyba takie dwa. Żeby IC ich ostudzić chciałem tam jedną postać ukarać trwałym uszkodzeniem postaci i potem wlepiać FCK jeżeli się nie ogarną - ticketu nawet nikt nie przypisał. Po 3 tygodniach napisałem, że można zamknąć, bo gang upadł to ticket został zamknięty xd. Ludzie mają zastrzeżenia, że FCK w jedną stronę nie jest akceptowane, a w drugą tak mimo, że ten pierwszy miał dużo mocniejszą argumentację. Często za coś co powinno się skończyć FCK to nie ma FCK w myśl "za to chcecie zabijać postać?" po czym ktoś inny ginie za mniej. Po za tym nie miałem problemu z kontaktem z administracją, jak wysłałem swoje przemyślenia co do rozgrywki do głównego administratora, która zawierała z 2 A4 tekstu to dostałem odpowiedź na takim samym poziomie i w miarę wyczerpującą.. da się.

Chujowe jest również luźne podejście do organizacji przestępczych, braku limitu, braku tworzenia sensownych i stabilnych miejsc do gry, które zachęcą nowych graczy do inwestowania czasu. Nikt nie dba o to, że serwer jest surowy, nieatrakcyjny (nie minął jeszcze taki czas by dać się wykazać "nowej" administracji, poczekam do kolejnego major-update) dla części cywilnej.

Cytat

Nie jeden z nas spotkał się z sytuacją, gdzie po prostu mistrz gry nie spełnia swojej roli bo ma braki merytoryczne.

Facts + do ostatniego miesiąca nigdy nie musiałem wojować z adminem na zasadzie, że jest on barierą/przeszkodą do gry.

Cytat

Wszelkie próby uświadomienia innych jaki jest stan faktyczny kończą się burzliwą kłótnią, blokadami postów.

Dlatego zapewne jest moderacja w dyskusjach. Miałem łącznie 2 osobne zastrzeżenia do 2 GM. Napisałem je w pw do HA - jakoś przeszło, była normalna dyskusja.

+ Części z opinii na tematy, które moim zdaniem są ważne w kontekście GM/skryptu/administracji.

Spoiler

W dniu 16.05.2020 o 14:07, Ememens napisał:

Dla gracza, który chce sobie luźno popykać w biznesie, poprowadzić restaurację czy pograć w PD by po czasie sobie śmigać Banshee po mieście to niestety LS-RP nie jest najatrakcyjniejszym miejscem już abstrahując od tego, że słabsi RolePlay'owo gracze spotykali się z krzywym wzrokiem i byli "samersiakami/mechazordami" itd. I tacy gracze, którzy nie odnajdują rozrywki w stricte aktorstwie, rozwoju charakteru postaci itd nigdy nie powinni być hejtowani. Jak gracz chce sobie pograć RolePlay'owe SIMSy to powinien znaleźć tu dla siebie przyjazne środowisko, które go trochę poprowadzi i będzie jasne, i przejrzyste. Jeżeli taki gracz dostanie środki i możliwości od serwera, które go rajcują (a może go rajcować nie wiem, super system tuningu czy budowania) i już się zaloguje to nawet gdyby był newbie znającym tylko zarys /me i /do to, gdy będzie grał w otoczeniu solidnych liderów, ekipy to przesiąknie dobrym wzorcem.

Wielu graczy gra też epizodycznie. Myślę, że system epizodów ze scenariuszami w stylu terroryści, nowocześni piraci, złodzieje aut rodem z szybkich i wściekłych, wojenne pole bitwy na pustyniach LV, tworzenie im środowiska pod to przyciągnęłyby graczy, którzy chcą się pobawić w jakiś ramach RolePlay'u jak i ludzie grający na co dzień mieliby też chwilową odskocznię co niwelowałoby uczucie rutyny w ich grze - wiem, że sami powinni o to zadbać, wiem, że to dużo pracy. Za tak samo ważne uważam skupianie rozgrywki i to by serwer ciągnął w swoją stronę - tu masz mapę, zobacz - tu jest impreza, tu jest to, tu ktoś gra, tu kupisz furkę, tu pracujesz itd. 

W dniu 4.05.2020 o 01:14, Ememens napisał:

"Problemem" dzisiaj wśród gangów jest to, że po co ktoś ma grać w systemie mieszkaniec > wanna-be > gangster jak może zebrać "ziomków", napisać gówno-temat i się bawić w GangWarsy. Na serwerze powinny być dwa czarne gangi, dwa latynoskie i do każdego zrobić Housing Project. Trzeba dążyć do przyszłościowych projektów, które graczy skuszą w miarę sensownym i przyjemnym awansowaniem (to nie te czasy by grać WB kilka miesięcy). Graczom, którym nie zależy na klimacie osiedla (lub go nie znają) nie podoba się system, że musieliby na coś robić jak mogą napisać organizację, bo lider obejrzał film i ma zajawkę na 2 tygodnie na granie gangu. Sprawić by rzeczy jak stosunki, umowy, sojusze miały znaczenie, by zależało na trzymaniu tych organizacji, hierarchii itd. Jakby się ogarniało, że masz 4 dzielnice do wyboru do grania czarnucha rodem z filmików na YT i to faktycznie są dzielnice pełne ludzi to byłoby znacznie fajniej. =

17 organizacji, 8 gangów xD.

W 2009 roku mieliśmy 2 gangi oficjalne - ESG i NMC, 4 gangi nieoficjalne i 3 Housing Projecty do tych gangów. Nie muszę chyba wspominać, że wtedy był maks na serwerze i na każdej dzielnicy się coś działo nie w jednej grupie, mieszkańcy grali swoje, memberzy swoje, było na tyle ludzi.. Imo powinniśmy to zredukować to podziału Grove Street, Glen Park, Las Colinas, El Corona i wyjebać ewentualnie Las Colinas na rzecz Idlewood. Skleić gangi, które przede wszystkim będą miały jakąś strukturę, formę i Housing Project, w którym gracze będą mogli się bujać, pchać towar, bombić i malować płoty (pdk). Dwa czarne, dwa latynoskie i jazda. Lepiej mieć 11 gangów po 10 osób na całej dzielnicy, których nigdy nie ma razem online czy 4 gangi + housing projecty i zawsze będzie ktoś do gry?

Powinien być sensowny jak kiedyś system patrzący na to co się dzieje w Los Santos, pod okiem jakiegoś GMa, który będzie kontrolował i puszczał w jakąś stronę rozgrywkę. Im szybciej się to zaorze tym lepiej i łatwiej. Nie wierzę, że jak chcesz pograć klimatyczne pchanie towaru itd to nie możesz z ziomkami dołączyć do jakiegoś housing projectu, poogarniać coś pod tym szyldem jako mała grupa. Zamiast zakładać gang z 4-5 ziomeczkami, bo masz zajawkę to w takim systemie dołączasz do HP, poznajesz ludzi, ośkę, gracie sobie na luzaku na hoodzie, z ziomeczkami dochodzicie do gangu, gracie co chcieliście. Jak taki gang by miał 20 memberów, 20 mieszkańców (orientacyjnie rzucam liczbą) to go nie zaboli jak Ci się znudzi gra po miesiącu i odegrasz, że Twoja postać ginie w heroiczny sposób broniąc dzielnicy, a gang będzie żył dalej i gracze będą dalej mieć miejsce do gry. Wszyscy przynajmniej będą grać razem, będzie to prowadzić do rozrostu. Zamiast zrobić z przestępczych wizytówkę serwera i po wejściu w dział organizacji czuć, że kurwa jest geng to się odpierdala chuj wie. Crips, Bloods, Nortenos, Surenos i tyle. Taki system organizuje graczom miejsca do gry, nie wiem czemu to jest tak olewane by posiadać duże dzielnice gangów na serwerze, które przyciągną człowieka ilością i jakością. Zrobić sobie podstawy pod dobrą gierkę i scentralizować ją, i dostosować trochę mimo wszystko pod dzisiejsze standardy.

Na koniec wrzucam zdjęcie, które w żaden sposób nie bije do autora tych postów tylko w to jak wygląda sytuacja.607429477_Beztytuu.png.4e743d10c24a48c1bc9fbea7d619dee2.png

nt. dyskusji.

Spoiler

W dniu 11.06.2020 o 00:23, Ememens napisał:

Ja jak wbiłem na forum po 3 latach to po czytaniu dyskusji myślałem, że ten serwer to jakieś uber gówno gdzie nikt nic nie ogarnia i go zamkną za 2 tygodnie, i gdyby nie to, że znaliśmy się z takiego widzenia forumowego/gierkowego z kilkoma graczami i zacząłem grać w Black Mob to bym pewnie odpuścił inwestowanie czasu w granie tutaj. I nie chodziło tu o żadne wyzywanie, ruchanie matek, czy jakieś inny syf sam w sobie tylko o to jak te dyskusje wyglądały. Wielki sajgon i gówno, w którym się nie chce brać udziału. "Czasem ktoś wrzucił coś z pozoru śmiesznego, odważnego, ale jednocześnie mocnego politycznie, wyrażającego więcej niż pseudointeligentny, rozbudowany post", takie posty wcale tym nie były, bo temat dyskusji można zacząć dwoma-trzema zdaniami, a "śmieszkowe" wypunktowanie czegoś jednym zdaniem nie jest niczym treściwym i nic nie wnosi.

Może warto się zastanowić, że Twój pogląd "luźnego" forum itd nie jest prawidłowy? Mamy tu taki klimat wirażkowy na elesce, ale tam to chyba sobie można odpuścić. Te "odważne" posty można napisać normalnie, różnica taka, że pewnie mniej osób da lajka pod postem z propozycją rozwiązania niż jakimś jednozdaniowym postem co ma być tylko "śmieszny"., a tbh jest pustym banałem. Większość takich osób to zwykli atencjusze, którzy nic po za tym nie są w stanie rzucić, a wszystko skrytykują. Dla Ciebie może się taki styl kojarzyć z czymś fajnym i sposobem dosadnego przekazu, a przyjdzie ktoś nowy i jego propozycja zetknie się z jakimś wyśmianiem w chujowy sposób, i nie podejdzie do tego tak jak Ty, czy ja.

Jak uznałem, że dyskusje to chuj i chciałbym powiedzieć swoje 3 zdania komuś "decyzyjnemu" po wejściu na serwer, i wydać opinię po 3 latach to zamiast pójść zgodnie z myślą, że trzeba rozkręcić coś na forum to stwierdziłem, że lepiej już wysłać coś na PW i szło dostać dosłownie kartki A4 odpowiedzi od czerwonych. Jak były jakieś problemy to również na konfach grupowych szło po ludzku porozmawiać na zasadzie argument vs argument i wyciągnąć szybko wnioski.

Chyba lepiej wygląda schemat - zaczęcie tematu > wymiana zdań > odpowiedź administracji niż zaczęcie tematu > zwyzywanie autora > wymiana zdań > zwyzywanie pomysłów innych w stylu ahhaah chujowe > boruta, wrzucanie memów, filmików, wyzwiska > zamknięcie tematu, brak odpowiedzi administracji na dany temat, który zginął w szambie. Wystarczy, że jeden się wyłamie i zacznie coś odpieprzać, i to czasem przyciąga inne osoby, które zaczynają robić to samo.

Btw.

Edytowane przez Ememens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedłem ostatnio na serwer postawiony po prostu na GTA 5, prościej będzie. Serwer na silniku GTA 5, serwer nazywa sie GTA World. Nie ukrywając zatopiłem się w rozgrywce tam, mimo, że znajdą się gracze co się pokłócą popierdolą (bo też gra tam dzika ilość europejskich graczy) ale jest tam możliwość świetnej zabawy, naprawdę. Ja nabijając tam w dwa dni 18 godzin na postaci bawiłem się świetnie mimo, że często ograniczało się to do szarżowania przez miasto głupią taksówką ale pomiędzy tym wchodziło się w interakcje tam z graczem, gracz był nagradzany nawet pieniężnie w grze za granie ciągłego Roleplay w wykonywanej pracy. Ale wracając, chodziło mi, że serwer na innym totalnie silniku pozwala robić to co się żywnie podoba graczowi jeśli po prostu stuka w klawiaturę do komend /me i /do, oddaje im swój bardzo prosty skrypt spis komend i baw się człowieku. Brakuje czegoś takiego tutaj, tutaj jest tylko ciągła próba o władze, dostanie się do ekipy i siedzenie na tym stołku bo ma się "władze". Nic nie urozmaica nam tutaj rozgrywki, nie pozwala nam robić ekstremalnych rzeczy jak np: 

Czemu stwierdzam, że nie pozwala? Bo pierwsze co po wejściu na słynny teamspeak usłyszałem, że zostanę wyrzucony z serwera a dwóch Gamemasterów pisało mi ścianę na żalu tylko dlatego, że JEDEN GRACZ odszedł z serwera twierdząc, że przez tą akcje.

unknown.png

unknown.png

I fakt, mógłby uciec z serwera przez akcje, ale uciekł przez całokształt i to, że serwer nie jest już wcale prowadzony w kierunku naprawdę przyjemnej rozgrywki, każdy siedzi tu spięty by coś zdobyć, by nie wiadomo kim zostać w tej grze i co najlepsze na jej FORUM. Nikt już nie bierze miejsc takich na poważnie jak kluby czy kasyna, po prostu bo są dla aktualnych tutaj graczy /nudne/ wolą jeździć po mieście okradać, stać na cornerze sprzedawać narkotyki, albo w ogóle strzelać do innych. 

Rangi MGM? Spoko, są fajne, ale chyba w zamyśle miały być inne bo póki co mają dawać 100% korzyść graczowi, nie urozmaicać mu w żaden sposób rozgrywki o niespodziewane sytuacje, jak na przykład wcześniej wspomniany krupier. Przez co gracz jest nastawiany tylko i na wyłączną wygraną, na nic innego. A dzięki takim prostym cwanym i naprawdę przebiegłym akcjom nakręcona została rozgrywka dla kilku organizacji: Turkish Mob, FBI, LSPD, Hells Angels + przypadkowi gracze którzy się tam znaleźli. 

@Bushman Zgadzam się z Tobą w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć @hordd. Pozwól, iż odniosę się do sytuacji którą przedstawiłeś powyżej, a odbieram to wręcz jako zarzuty w moją stronę. 

W pierwszej kolejności chciałbym odnieść się do screenów, które załączyłeś w dyskusji. Pierwsza rzecz, od żadnej z osób widocznych na skrinach nie dostałem (przynajmniej nie pamiętam) zażalenia na mój Discord odnośnie zaplanowanego przeze mnie wydarzenia konferencji LSFC. Dwa, żaden z MGMów nie brał udziału w wydarzeniu, które zorganizowałem dla osób z branży (czyt. wcześniej wspomniana konferencja), epizodycznie były rozgrywane jedynie dwie postaci. (ja oraz Filosinsky na moją prośbę). Trzy; o tym, iż potrzebujecie do pomocy Małych Gamemasterów dowiedziałem się tak na prawdę dopiero od @largosinho który skontaktował się ze mną poza grą. Co lepsze? Kontaktowałem się z Toba na Discord @kiragajezozwierz od razu gdy się dowiedziałem od largosa i horda który pisał do mnie w sprawie oznaczenia MGM na DC, ale nawet mi nie odpisałeś ((KLIK po screena)). Gdyby zrobił to ktokolwiek z was wcześniej czyt. @extonim lub Ty @kiragajezozwierz to z pewnością dołożyłbym wszelkich starań abyście takowe wsparcie otrzymali. (extonim wrzuciłeś jedynie prośbę na kanale MGM, którego nie widziałem, bo skierowałeś je do innych, a nie oznaczyłeś mnie czy innej osoby z rangą Opiekun a są najzwyczajniej w świecie wyciszone). Poinformowałem o tym, iż podczas konferencji nie bierze udziału NIKT z projektu MGM, więc w pierwszej kolejności proponowałbym zapoznać się z informacjami, a później obrzucać mnie gównem po innych Discordach. Tutaj głównie kieruje słowa do Ciebie @extonim bo dobrze wiesz, że liczę się z Twoim zdaniem i z wielką chęcią pomógłbym wam z eventem gdybyś nawet napisał na mój Discord, mimo tego wolałeś razem ze znajomymi obrzucać mnie gównem i krytykować działania dla osób z branży, tak jakby w waszym mniemaniu gracze z tego sektora zasługiwali na mniej od was lub byli gorsi.
Cztery; Owszem @kiragajezozwierz pisałeś do mnie o projekt MGM dwa razy ((KLIK po screena)), za pierwszym razem rzeczywiście było ich zbyt dużo i nie przyjmowałem nowych osób, a później najzwyczajniej w świecie zapomniałem Ci odpisać. Mam nie raz po 200 wiadomości przychodząc z pracy, więc po prostu zaginęła, wystarczylo napisać raz jeszcze aniżeli kolejny raz obrzucać mnie gównem. Wybacz Kiraga, iż musiałeś opuścić ten serwer z uwagi na to, iż nie zapoznałeś się z informacją odnośnie tego, że zaden z MGMow nie bierze udziału w konferencji.

Co do Ciebie @hordd - nie mam tu zbyt wiele do pisania, przedstawię to najprościej jak się da. Postanowiłeś się prawdopodobnie dogadać z pewnym graczem. Podałeś mu w grze na chacie OOC swoją lokalizację, to co grasz, i co ma zrobić ("chodź przedstawię Cie, zostaniesz krupierem"), później to co napisałeś na chacie OOC zrobiłeś IC, a na końcu dodałes jeszcze na PW iż przedstawienie było dla NIEPOZORU. @kiragajezozwierz który zapewne nie spodziewal się całego przekrętu ze strony MGM (czyt. Ciebie) dodał również Twojego znajomego na panel, a później wyszedł cały przekręt który waszym zdaniem był rozegrany w pełny IC. Zmieniłeś SPECJALNIE nickname na JADE BECEL, gdzie nick osoby z którą się dogadałeś wygladał tak: JUDE BECEL. To własnie powód dla którego wyleciałeś z MGMów i teraz próbujesz mi na siłę coś wmówić publicznie, zachowujesz się co najmniej żałośnie. 

Cytat

Czemu stwierdzam, że nie pozwala? Bo pierwsze co po wejściu na słynny teamspeak usłyszałem, że zostanę wyrzucony z serwera a dwóch Gamemasterów pisało mi ścianę na żalu tylko dlatego, że JEDEN GRACZ odszedł z serwera twierdząc, że przez tą akcje.

Owszem, jeśli do końca przewertuje logi i okaże się, iż wykorzystałeś rangę MGM, która do czegoś zobowiązuje i byliście o tym informowani to zostaniesz przeze mnie zbanowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Magicznyv napisał:

Co do Ciebie @hordd - nie mam tu zbyt wiele do pisania, przedstawię to najprościej jak się da. Postanowiłeś się prawdopodobnie dogadać z pewnym graczem. Podałeś mu w grze na chacie OOC swoją lokalizację, to co grasz, i co ma zrobić ("chodź przedstawię Cie, zostaniesz krupierem"), później to co napisałeś na chacie OOC zrobiłeś IC, a na końcu dodałes jeszcze na PW iż przedstawienie było dla NIEPOZORU. @kiragajezozwierz który zapewne nie spodziewal się całego przekrętu ze strony MGM (czyt. Ciebie) dodał również Twojego znajomego na panel, a później wyszedł cały przekręt który waszym zdaniem był rozegrany w pełny IC. Zmieniłeś SPECJALNIE nickname na JADE BECEL, gdzie nick osoby z którą się dogadałeś wygladał tak: JUDE BECEL. To własnie powód dla którego wyleciałeś z MGMów i teraz próbujesz mi na siłę coś wmówić publicznie, zachowujesz się co najmniej żałośnie. 

Owszem, jeśli do końca przewertuje logi i okaże się, iż wykorzystałeś rangę MGM, która do czegoś zobowiązuje i byliście o tym informowani to zostaniesz przeze mnie zbanowany.

Generalnie, wyrzuciłeś mnie z MGM dopiero dziś. A dziś też mi mówiłeś, że nie chcesz mnie zbanować (konwersacje ktora nagralem ze wzgledu na szerzace sie klamstwa), na teamspeaku3. Co najlepsze, wyrzuciłeś mnie z MGM dopiero po tym jak na TS3 powiedziałem Ci co myślę o Tobie i serwerze, przyszłości i zachowaniu GMów i zacząłeś do mnie gadać tuż po napisaniu tego postu na tej dyskusji. No cóż, dla mnie  ¯\_(ツ)_/¯ (banuj dalej graczy na domysłach i swoich paranojach to przyczynisz się tylko do zepsucia tego serwera.)

unknown.png

Jeśli chodzi o Twoje pierdolenie o przekręt to po prostu Twoje pierdolenie i paranoja. Stwierdziłeś, że udowodniłeś już, że robiłem to OOC a koniec końców publicznie stwierdzasz, że dopiero UDOWODNISZ i wtedy ZBANUJESZ.

I apropo, warto być miłym dla wszystkich miejąc ważną rangę na tym serwerze a nie wchodzić na TS3 i mówić, że ktoś jest DWULICOWY bo wstawił screena przedstawiającego sytuacje. 

@down: xD!

Edytowane przez hordd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie interesuje mnie co nagrałeś, bo nie powiedziałem nic złego. Podzieliłem się z Toba jedynie swoim zdaniem i tak nazwałem Cię obłudnikiem, bo nim po prostu jesteś. Sam zaakceptuje post, którego nie powinienem akceptować, by wszyscy byli w stanie zobaczyć jak bardzo próbujesz manipulować publicznie opinią innych na swoją korzyść wrzucając powyższy screen, chore.
Screen, który załączyłeś wyżej został zrobiony jak usunąłem ponad 500 wiadomości z oznaczeniami @everyone, licznymi wyzwiskami, udostępnionymi danymi dwójki osób z forum (w tym jednego członka ekipy) i innym gównem, którym zaspamili cały serwer Discord. Ty oczywiście wrzuciłeś screenshot z momentu jak kazałem im wypierdalać i poczyściłem cały spam, cały Ty. Rzeczywiście powinienem pogłaskać ich po główce, poprosić grzecznie by wyszli z serwera i jeszcze przeprosić za to, iż tworzyli fake konta i wkradali się na obecne innych osób po to by wyzywać i udostępniać gracze innych osób, gratuluje Hord. Tym screenshotem pokazujesz właśnie jak bardzo jesteś obłudny i tylko dlatego go akceptuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Magicznyv Wybacz jeśli poczułeś się urażony, nie mam nic do Ciebie jako osoby a moje słowa miały wyłącznie skrytykować wrzucony wcześniej event a nie stricte Ciebie. Uważam po prostu, że ten event był skierowany do węższego grona graczy, niż ten który organizował kiraga. Nie miałem pojęcia o kwestiach organizacyjnych i po prostu zdenerwowałem się czytając linijki, że domniemanie zrezygnowałeś z udzielenia pomocy kiradze na rzecz gali. Nie napisałem niczego, co atakuje bezpośrednio Twoją osobę. Dotychczas pozostawaliśmy w dobrych relacjach i nigdy nie było sytuacji, w wyniku której miałbym Cię obrzucić gównem czy vice versa. To, że kiraga wylał dość cierpki potok słów nie znaczy, że zrobił to każdy z tego serwera discord.

Sytuacja związana z eventem @kiragajezozwierz była trochę napięta i myślę że to był główny powód całego tego nieporozumienia. Facet spędził dwa tygodnie nad robieniem interioru i ogarnięciem innych rzeczy związanych z projektem i po prostu zrobiło mu się przykro, że tak to się skończyło. @Magicznyv Nie chciałem już pisać do Ciebie z tego względu, że miałeś pół godziny później do organizacji jeszcze jeden event, a jednoczesny dozór nad dwoma wydarzeniami mógłby być po prostu problemem.

A ten przekręt z hajsem to jakiś kurwa nieśmieszny żart. Pomijając już wszelkie pierdolenie dotyczące braku przyzwolenia GameMasterskiej kasty na robienie ryzykownych akcji, to postać tego gościa mogła co najwyżej zajebać plastikowe żetony a nie fizyczną gotówkę. Granie gotówką w kasynie to uproszczenie wynikające z dynamiki, nikomu by się chciało latać co kilka minut do okienka i wymieniać e-pieniążki na żetony.

Nynuś, Magicznyv, pukawa i 1 inny lubią to

kali.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 godzinę temu, napleton napisał:

@jerry @dzonny tylko oni są zdolni do tego żeby ten serwer postawić na nogi, pozdrawiam

23 minuty temu, prince_bajzel napisał:

"a to feler" westchnął @seler

Ktoś mi wytłumaczy jak takie posty przechodzą przez akceptacje na moderowanym dziale? Gadacie jedno, robicie drugie. Bez urazy, ale te dwa posty są dokładnym przykładem czego nie akceptujecie wypisanym w temacie poniżej.

Cytat

Czego nie akceptujemy?

• wyzwisk, prywatnych podjazdów, obelg, jawnych obraz innych graczy niezależnie od sytuacji,
  • prowokacji nie mających na celu niczego innego poza wzburzeniem / wyśmianiem innego gracza, bądź innej organizacji,
  • postów nie wnoszących kompletnie nic do tematu dyskusji, spamu, durnych śmieszków.

Trudno pomyśleć, że Wy jako administracja jesteście aż tak niezgrani. Skoro ekipa została dokładnie poinstruowana, to co jest powodem tego błędu jaki zaszedł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Fakt, też mogłem dobitniej napisać o co mi chodzi. A mianowicie o postawienie serwera na nogi od strony rozgrywki która obecnie leży. Nie skryptu bo to jest w porządku.

Edytowane przez napleton
friker lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, friker napisał:

Ktoś mi wytłumaczy jak takie posty przechodzą przez akceptacje na moderowanym dziale? Gadacie jedno, robicie drugie. Bez urazy, ale te dwa posty są dokładnym przykładem czego nie akceptujecie wypisanym w temacie poniżej.

Trudno pomyśleć, że Wy jako administracja jesteście aż tak niezgrani. Skoro ekipa została dokładnie poinstruowana, to co jest powodem tego błędu jaki zaszedł?

Siema,

Tak, jak już wspominałem parę razy, zarówno gracze jak i ekipa uczą się jeszcze nowych zasad i mogą się jeszcze pojawiać sytuacje, w których akceptowane są posty, które nie powinny zostać zaakceptowane, bądź też nieakceptowane są posty, które ten akcept dostać powinny. Dajmy sobie trochę czasu. Ukryłem śmieszki nic nie wnoszące do tematu dyskusji.

Generalnie zanim znowu gdzieś przeczytam, że bawimy się w szeryfów forum, to napiszę jeszcze raz, mam nadzieję, że już po raz ostatni - moderacja ma na celu sprowokować was do pisania w tym dziale postów rzeczowych i konkretnych, zwracających uwagę na pewne błędy, problemy. Postów, które finalnie mają poprawić sytuację na serwerze i które będziemy mieli ochotę czytać. Nawet, jeśli w nas uderzają - tak długo, jak są oparte na konstruktywnej krytyce, tak długo możemy z nich wyciągnąć jakieś wnioski i iść w lepszym kierunku - w końcu taki jest cel tego działu. 

Do reszty odniosę się później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

41 minut temu, prince_bajzel napisał:

Miałem na myśli, że od jakiegoś czasu to seler od strony technicznej stawia ten serwer na nogi, ait? 

Ait, @prince_bajzel

33 minuty temu, napleton napisał:

Fakt, też mogłem dobitniej napisać o co mi chodzi. A mianowicie o postawienie serwera na nogi od strony rozgrywki która obecnie leży. Nie skryptu bo to jest w porządku.

Dobrze, że zrozumieliście swój błąd szybciej niż jakikolwiek administrator, jednakże i tak poczekam na wyjaśnienia.

Co do twojego postu @napleton, co Tobie się dokładnie nie podoba w modelu rozgrywki na "elesce"? Może wyciągniemy z tego jakieś pozytywne zmiany, graczu?

Dzięki @Akro, za odpowiedź - przyciśnij tą ekipę mocno do nauki, w takim razie, bo niestety jak widać niektórzy nie przyjęli twoich wiadomości do głowy. Trochę wstyd, że czerwony musi wchodzić sprzątać do tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, gliniasz napisał:

Hej, odniosę się tylko do tej części Twojej wypowiedzi, w której mówiesz o projekcie małych gamemasterów.

Zacznę od zacytowania posta Sparrowa.

Sparrow pisze w swoim poście, że:

Cytat

Oznacza to ze nie dostaniecie broni, narkotyków, pieniędzy dlatego ze "poprosicie" o event z w/w rzeczami. Nie oznacza to, że mali nie będą organizowali gry w której można coś pozyskać, będzie to jednak odgórnie ustalane i limitowane.

W zwykłym, spontanicznie organizowanym wątku fabularnym, postać z którą wchodzicie w interakcje nie może liczyć na żadne materialne benefity (chyba, że dacie je z /stats, ale ja osobiście tego nie doświadczyłem). Uważam, że w związku z powyższym nie powinniście dopuszczać do sytuacji, w których gracz cokolwiek traci. Jeśli będziecie mieli do zaoferowania tylko negatywne skutki wchodzenia z Wami w interakcje, to naturalnym następstwem tego stanu rzeczy będzie to, że projekt małych gamemasterów przestanie być jakkolwiek atrakcyjny w oczach graczy i pożądany na tym serwerze. 

Jeśli chodzi o podpunkty A, B i C w Twojej wypowiedzi, to nie widzę w nich nic złego. Owszem, interakcja z Wami może wiązać się z naturalnym ryzykiem wynikającym z okoliczności, które nie powinno być zbyt duże i w zamyśle powinno prowadzić do urozmaicenia graczowi rozgrywkę, a nie odebrania mu chęci do dalszego jej prowadzenia. 

Nie ustalenie z Magicznym tak dużego procederu jak kradzież kilkudziesięciu tysięcy używając do tego narzędzi MGM (i posuwając się do metagamingu) było zdecydowanie nie na miejscu i szczerze dziwię się Filipowi, że nie posunął sie do większych i bardziej radykalnych kar. Było to jawne, oczywiste szkodzenie projektowi małych gamemasterów i całemu serwerowi, bo skutkiem Waszej zagrywki było odejście aktywnego i ambitnego gracza z serwisu.

Mam nadzieję, że rozumiesz do czego biję. Na koniec zapobiegawczo dodam, że nie piszę tej wypowiedzi z powodu osobistej niechęci do któregokolwiek z Was i liczę na rozwinięcie dyskusji bez personalnych ataków. Pozdro.

Edytowane przez 9th
Surfer i Magicznyv lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Akro napisał:

Siema,

Tak, jak już wspominałem parę razy, zarówno gracze jak i ekipa uczą się jeszcze nowych zasad i mogą się jeszcze pojawiać sytuacje, w których akceptowane są posty, które nie powinny zostać zaakceptowane, bądź też nieakceptowane są posty, które ten akcept dostać powinny. Dajmy sobie trochę czasu. Ukryłem śmieszki nic nie wnoszące do tematu dyskusji.

Generalnie zanim znowu gdzieś przeczytam, że bawimy się w szeryfów forum, to napiszę jeszcze raz, mam nadzieję, że już po raz ostatni - moderacja ma na celu sprowokować was do pisania w tym dziale postów rzeczowych i konkretnych, zwracających uwagę na pewne błędy, problemy. Postów, które finalnie mają poprawić sytuację na serwerze i które będziemy mieli ochotę czytać. Nawet, jeśli w nas uderzają - tak długo, jak są oparte na konstruktywnej krytyce, tak długo możemy z nich wyciągnąć jakieś wnioski i iść w lepszym kierunku - w końcu taki jest cel tego działu. 

Do reszty odniosę się później.

fajnie ze akceptujacy popelnic moze blad ale jak gracz napisze cos za duzo bo nie przywykl do nowego podejscia wypierdala na moderacje

.xD

Edytowane przez seebastian
eter i brucewayne lubią to

TER.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, seebastian napisał:

fajnie ze akceptujacy popelnic moze blad ale jak gracz napisze cos za duzo bo nie przywykl do nowego podejscia wypierdala na moderacje

.xD

Nie wiem, czy widzisz zasadniczą różnicę między skalą popełnionego błędu przez kogoś z ekipy, a błędu, za który nadajemy moderację. .xD Ukryłem właśnie kilka śmieszków / postów niewnoszących nic do tematu i pozostawiłem je bez kary, bo to właśnie posty graczy, którzy po prostu nie przywykli do nowego podejścia. Moderacja wlatuje dla osób, które próbują rozkręcać burdę, walić ataki personalne, są toksyczne i akurat w tej materii z wejściem nowego podejścia wiele się nie zmieniło. Wcześniej też już za to karaliśmy, tylko bez moderacji działu i obecności kogokolwiek z ekipy w temacie sprawy potrafiły wymknąć się spod kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co, MGM ma grać postać marionetkę która nie jest w stanie nic zrobić dla graczy podczas rabunku? 
Zastanówcie się dobrze czym powinien być projekt MGM bo idzie to w stronę gówna.

MGM powinien odgrywać różne postacie które dają grę innym graczom. 
Może to być diler który próbuje Cię oszukać na 2 gramy, może to być ćpun który chce dostać narkotyki za darmo, może to być paparazzi który szantażuje gwiazdki bo zrobił im zdjęcie. 
A wy próbujecie z tego zrobić projekt w którym gracz musi napisać do MGMa żeby coś napisać i najlepiej gdyby zabrać całą kreatywność i kazać grać MGM'owi 1:1 to co wcześniej ustaliliście (gdzie tu RolePlay???????)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
46 minut temu, 9th napisał:

Hej, odniosę się tylko do tej części Twojej wypowiedzi, w której mówiesz o projekcie małych gamemasterów.

Zacznę od zacytowania posta Sparrowa.

Sparrow pisze w swoim poście, że:

W zwykłym, spontanicznie organizowanym wątku fabularnym, postać z którą wchodzicie w interakcje nie może liczyć na żadne materialne benefity (chyba, że dacie je z /stats, ale ja osobiście tego nie doświadczyłem). Uważam, że w związku z powyższym nie powinniście dopuszczać do sytuacji, w których gracz cokolwiek traci. Jeśli będziecie mieli do zaoferowania tylko negatywne skutki wchodzenia z Wami w interakcje, to naturalnym następstwem tego stanu rzeczy będzie to, że projekt małych gamemasterów przestanie być jakkolwiek atrakcyjny w oczach graczy i pożądany na tym serwerze. 

Jeśli chodzi o podpunkty A, B i C w Twojej wypowiedzi, to nie widzę w nich nic złego. Owszem, interakcja z Wami może wiązać się z naturalnym ryzykiem wynikającym z okoliczności, które nie powinno być zbyt duże i w zamyśle powinno prowadzić do urozmaicenia graczowi rozgrywkę, a nie odebrania mu chęci do dalszego jej prowadzenia. 

Nie ustalenie z Magicznym tak dużego procederu jak kradzież kilkudziesięciu tysięcy używając do tego narzędzi MGM (i posuwając się do metagamingu) było zdecydowanie nie na miejscu i szczerze dziwię się Filipowi, że nie posunął sie do większych i bardziej radykalnych kar. Było to jawne, oczywiste szkodzenie projektowi małych gamemasterów i całemu serwerowi, bo skutkiem Waszej zagrywki było odejście aktywnego i ambitnego gracza z serwisu.

Mam nadzieję, że rozumiesz do czego biję. Na koniec zapobiegawczo dodam, że nie piszę tej wypowiedzi z powodu osobistej niechęci do któregokolwiek z Was i liczę na rozwinięcie dyskusji bez personalnych ataków. Pozdro.

Zachowanie hordda, było lekkomyślne to fakt - ale nie mi to osądzać, szczerze.

Chodzi mi bardziej o fakt iż jeżeli chcecie uzyskać materialne dobra - KTÓRE od początku mojej gry na serwisie, byłem w stanie przeznaczyć na dobrą interakcje, kto grał ze mną to wie - że za dobrą akcje, potrafiłem wypłacić nawet te kilka tysięcy.

Ale tutaj raczej chodzi o fakt że dla graczy projekt MGM to byli wynajęci aktorzy którzy 1:1 zagrają te pobicie, a moim zdaniem tak nie powinno być dlaczego, bo zawsze coś może pójść nie tak nie po ich myśli i finalnie cała akcja może się nie udać, to by pozwoliło na rozgrywanie ciekawszych epizodów niż 30 pw na dzień.

Hej - zagrasz mi dłużnika, hej zagrasz mi menela do bicia, hej zagrasz mi sprzedawce którego napadłem?

- Dlaczego korzystali z MGM bo niwelowali ryzyko tylko po to żeby zrobić screeny do tematu a tak jak mówiłem jakby taki MGM wyszedł poza swoją określoną role to mogło by być ciekawsze i osobiście, jakbym zobaczył że taki gracz potrafi wybronić się z niekorzystnej dla niego interakcji, pochwaliłbym i w kolejnej interakcji z nim chętnie bym mu wypłacił gotówkę Z WŁASNEJ KIESZENI..

Tak jak Lecik mówi - MGM powinien tworzyć przypadkowe interakcje i nie grać ustalonego scenariusza 1:1 - A TEGO WŁAŚNIE WYMAGAJĄ GRACZE, bo temat jest błędnie napisany prawdopodobnie takie było założenie Sparrowa - może przydała by się jakaś reforma do tego projektu.

Też granie tancerek, po kilkanaście razy na dzień - no panowie ja rozumiem że nie ma tancerek ale wiecie co jest ciekawego dla MGM w takiej interakcji - NIC.

Bo jest to taki sam scenariusz, tańczysz dla gościa przez te pół godziny i nic więcej.

Edytowane przez gliniasz
friker lubi to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie co do tematu MGM, kiedyś mieli oni większe możliwości - aczkolwiek nie wiem też jak jest obecnie. Chodzi mi też o kwestie przedmiotowe, mieli trochę więcej kompetencji. To było na początku wprowadzania tego systemu, czyli kilka lat temu. W wielu przypadkach pewnie było to owocne, ale szeroko ujmując to się nie sprawdziło poprzez czynnik gracza. Było wykorzystywane, a przynajmniej ja osobiście tak to wspominam. Być może powrót do takich układów nie jest niczym złym, ale MGM musiałoby podlegać skutecznej kontroli i brać do swojego grona graczy jedynie zaufanych.

Nigdy nie miałem jeszcze w ciągu ostatnich miesięcy potrzeby skorzystania z usług MGM, więc niech jakiś 'klient' się wypowie, czy te grupę widziałby bardziej 'zliberalizowaną', czy ograniczoną.

gliniasz, Dajdus, friker i 2 innych lubią to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Akro napisał:

Nie wiem, czy widzisz zasadniczą różnicę między skalą popełnionego błędu przez kogoś z ekipy, a błędu, za który nadajemy moderację. .xD Ukryłem właśnie kilka śmieszków / postów niewnoszących nic do tematu i pozostawiłem je bez kary, bo to właśnie posty graczy, którzy po prostu nie przywykli do nowego podejścia. Moderacja wlatuje dla osób, które próbują rozkręcać burdę, walić ataki personalne, są toksyczne i akurat w tej materii z wejściem nowego podejścia wiele się nie zmieniło. Wcześniej też już za to karaliśmy, tylko bez moderacji działu i obecności kogokolwiek z ekipy w temacie sprawy potrafiły wymknąć się spod kontroli.

fajnie ty ukryjesz ale przyjdzie inny i wbije ci moderacje na miesiac za rzucenie dwa razy kurwa w poscie jak na moje kary sa rozdawane z czapy aktualnie

ffffff i eter lubią to

TER.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, seebastian napisał:

fajnie ty ukryjesz ale przyjdzie inny i wbije ci moderacje na miesiac za rzucenie dwa razy kurwa w poscie jak na moje kary sa rozdawane z czapy aktualnie

Kto tak wbija i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, lecik napisał:

To co, MGM ma grać postać marionetkę która nie jest w stanie nic zrobić dla graczy podczas rabunku? 
Zastanówcie się dobrze czym powinien być projekt MGM bo idzie to w stronę gówna.

MGM powinien odgrywać różne postacie które dają grę innym graczom. 
Może to być diler który próbuje Cię oszukać na 2 gramy, może to być ćpun który chce dostać narkotyki za darmo, może to być paparazzi który szantażuje gwiazdki bo zrobił im zdjęcie. 
A wy próbujecie z tego zrobić projekt w którym gracz musi napisać do MGMa żeby coś napisać i najlepiej gdyby zabrać całą kreatywność i kazać grać MGM'owi 1:1 to co wcześniej ustaliliście (gdzie tu RolePlay???????)

Wbrew pozorom jestem czysto teoretycznie ofiarą tego, że MGM ma stricte grać zaplanowane akcje przez gracza. Nie można mu dorzucić nic niespodziewanego i dać mu odgrywać. Czemu? Bo tak przyzwyczajają graczy Gamemasterzy, przez to zatraca się w ogóle zamysł Roleplay, i to zaczęło się od momentu dołączenia na opiekuna MGM - Magicznyv. To co on tłumaczy nawet nie pokrywa się z tym co jest napisane w głównym temacie MGM xD

A aktualny zbiór MGMów to ludzie którzy najzwyklej w świecie oddaliby życie by mieć kolor niebieski na tym serwerze lub lepszy.

(apropo kasyna, gracze ktorzy uczestniczyli w tym zagrali ze podaja: GOTOWKE, nie ZETONY, rozegrali to uzywajac komend /me i /do. Dementujac plotki, ze ktos zajebal zetony)

Edytowane przez hordd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...