Skocz do zawartości
Los Santos Roleplay

Regulamin Los Santos RolePlay.net

Sim00n

Regulamin Los Santos Role Play.net

 

Należy dokładnie zapoznać się z niniejszym regulaminem, ponieważ jego nieznajomość nie zwalnia z jego przestrzegania.

 

Kwestie ogólne

 1. Niniejszy regulamin jest aktualnie obowiązującym spisem zasad panujących na serwerze i forum Los Santos Role Play.net.
 2. Właścicielami serwera jest jego główna administracja, tj. Adam Hakuba (Sparrow), Jarosław Dawidowicz (Jarek), Mateusz Sobiecki (blint) i Grzegorz Garbacz (Sproket).
 3. Wszystko, co zostało stworzone na serwerze Los Santos Role Play.net i na jego forum, jest własnością administracji i nie może zostać wykorzystane bez jej zgody.
 4. Regulamin jest jedynie zbiorem zasad, który pozwala określić rodzaj i wymiar kary za konkretne przewinienie - nie określa on jej z góry.
 5. W skład ekipy, zarządzającej serwerem, wchodzą: główni administratorzy, moderatorzy serwera, gamemasterzy, supporterzy oraz moderatorzy forum. Pieczę nad całą ekipą sprawują główni administratorzy.
 6. Zakup punktów GameScore, za które można odblokować dodatkowe przywileje w grze to dobrowolna dotacja na rzecz serwera. Nie podlega ona zwrotowi. Punktów nie można również sprzedawać - jest to karane banicją.
 7. Każdy użytkownik ma prawo do odwołania się od decyzji członka ekipy, chyba że taka możliwość została wyłączona poprzez zablokowanie konta globalnego.
 8. Na serwerze oraz forum zabrania się publikacji danych osobowych użytkowników bez ich zgody. To samo tyczy się komunikatorów internetowych, na których dyskusja prowadzona jest nt. serwera Los Santos Role Play.net.

Konta

 1. Każdy użytkownik zobowiązany jest do posiadania jednego konta globalnego. W uzasadnionych przypadkach istnieją odstępstwa od tej reguły, na ogół jednak multikonta karane są stałą banicją.
 2. Sprzedaż, wymiana, współdzielenie czy oddanie konta jest zabronione i karane banicją.
 3. Włamanie na konto globalne jest niemożliwe, jeżeli użytkownik nie podał nigdzie swojego hasła. Tym samym, ekipa nie odpowiada za włamania na konta.
 4. Banicja konta na forum nie jest równoznaczna z banicją konta w grze.
 5. Przerzucanie jakichkolwiek dóbr materialnych w dowolny sposób będzie surowo karane.
 6. Jakiekolwiek wykorzystywanie błędów w skrypcie w celu osiągnięcia korzyści karane będzie banicją bez możliwości apelacji.

Postacie

 1. Konta blokowane z powodu śmierci postaci (character kill) niezależnie od sytuacji nie będą odblokowywane.
 2. Spisanie testamentu jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą gamemastera. W tym celu należy zrobić screeny z akcji spisywania testamentu i wstawić je do zgłoszenia (ticketu). Można to zrobić w momencie, gdy życie naszej postaci nie jest bezpośrednio zagrożone.
 3. Przekazywanie majątku na swoją postać jest surowo zabronione.
 4. Ekipa serwera nie blokuje postaci, jeżeli ich właściciel nie złamał regulaminu. Tym samym, użytkownik nie może odegrać śmierci swojej postaci, nie mogąc jej samodzielnie zablokować.
 5. Powiązania między swoimi postaciami są zabronione.

Rozgrywka - kwestie ogólne

 1. Używanie cheatów, modyfikacji, wspomagaczy itd. jest karane permanentną banicją.
 2. Oszustwa OOC mające wpływ na rozgrywkę IC będą przez ekipę karane - najczęściej banicjami kont.
 3. Każde złamanie regulaminu powinno być zgłoszone. Zatajanie tego faktu może zakończyć się karą dla osoby ukrywającej przewinienia danych graczy.
 4. Obraza użytkownika lub członka ekipy jest niedozwolona i może zakończyć się nawet banicją.
 5. Handel komponentami tuningowymi (prócz felg) odbywa się tylko i wyłącznie za zgodą osób zajmujących się tuningiem.
 6. Podczas trwania akcji IC zabronione jest wychodzenie z serwera. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, należy uzyskać zgodę członków akcji bądź członka ekipy.
 7. Celowe opóźnienia akcji czy częste, nieuzasadnione AFK, będzie karane.
 8. Akcje stricte przestępcze (napady, porwania, morderstwa itd.) mogą organizować wyłącznie osoby posiadające grupę przestępczą.
 9. Nie można napadać na postacie, które nie przegrały jeszcze pięciu godzin.
 10. W przypadku zaistnienia kwestii spornej w rozgrywce, gracze zobowiązani są wezwać członka ekipy lub złożyć skargę.
 11. Niedopuszczalne jest pisanie nieprawdy w komendach opisujących, takich jak /me i /do.
 12. Zabronione jest dodawanie osób do grup w sposób OOC. Wyjątkiem od tej sytuacji może być budowa obiektów.

Rozgrywka - kwestie złożone

 1. Akcje FCK/FCJ itd. mogą być organizowane tylko i wyłącznie po uzyskaniu zgody od gamemastera - w grze lub poprzez ticket.
 2. Podczas akcji porwania, napadu itd. gracz jest zobowiązany oddać wszystkie przedmioty jakie posiada przy sobie, a także gotówkę, jaką ma przy sobie. Wyjątek stanowią przedmioty tworzone specjalnie pod konkretną postać (chyba że napadający mają zgodę na kradzież takiego przedmiotu).
 3. Przedmioty w ekwipunku są objęte wszelkimi możliwymi scenariuszami rozgrywki, w myśl zasady - masz w ekwipunku, masz przy sobie.
 4. Widoczna broń u postaci nie może być odgrywana jako broń schowana za paskiem, w kaburze itd.
 5. Służby porządkowe i publiczne mają prawo do powergamingu polegającego na przymusowym kontakcie fizycznym z innym graczem, np. doprowadzenie więźnia do aresztu bądź zakucie go w kajdanki, kiedy jest unieruchomiony.
 6. Atak na funkcjonariusza służby porządkowej może zakończyć się śmiercią postaci atakującej. W sytuacjach szczególnych CK może dostać również funkcjonariusz.
 7. Nie posiadając zgody na CK nie można odgrywać akcji kończącej się potencjalną śmiercią lub trwałym kalectwem postaci.
 8. Domy nieaktywnych postaci zostają usunięte po 30 dniach, a pojazdy przesunięte na parking Mullholand.
 9. Zgodę na akcję gwałtu muszą wyrazić obie strony.

Dodatkowe kwestie regulują również ogłoszenia związane z rozgrywką, które każdy użytkownik jest zobowiązany znać.

 

Ekipa Los Santos Role Play.net

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania bez zgody głównej administracji LS-RP.net

 • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
 • Dodaj nową pozycję...