>

Skocz do zawartości

W niedziele rozpoczyna się Gala LSFC, zostało ostatnie miejsce dla kobiet. LINK

Trwa rekrutacja do rady nadzorczej miasta! Więcej informacji tutaj

Freelancerzy do 30 lipca mają zgłosić swoją aktywność wraz z nickiem postaci na PW do gamemastera Jaśka.

Gamemasterzy - ogólna dyskusja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1542 odpowiedzi w tym temacie

#601 mccon

• ich bin ein roleplayer

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 01:18

Cześć, w sumie to nie wiem gdzie się takie posty pisało. Który projekt/organizacja jest aktualnie na topie i jest przyzwoita gierka? Pytam zarówno "weteranów" jak i swieżą (2 lata stażu i mniej) krew. A może gamemasterzy się wypowiedzą; co tam fajnego się dzieje i u kogo? (oczywiście nie obrażając innych) Pytam tak ogólnie żeby się zorientować ;) No nitka poleceń, zachwalań, propsów START!
DOBRA, PRZYJEMNA GIERKA, Z KIM MOŻNA COŚ FAJNEGO POKLEIĆ EPIZODYCZNIE

philippekk? czy jak tam nick tego debila się pisało xD

#602 Louis_Mazzi

• dan aka sqn

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 01:40

https://youtu.be/6koiPVbst_k?t=2m53s

- jak dla mnie to nie jest takie glupie, podchodzisz - wpisujesz /kradnij i tyle

- ograniczylbym tylko dla organizacji przestepczych 

- pojazd nie pojawialby sie na /v lista, moglibysmy z niego korzystac do restartu serwera 

- osoby posiadajace pojazdy z zainstalowanymi alarmami dostawalyby w trakcie kradziezy info na czacie o tym, ze wlaczyl sie alarm

- do otworzenia samochodu wykorzystywalibysmy jakies lomy, do kupienia na /call w jakiejs rozsadnej cenie, np. 3k - moze to by noobow odstraszylo od nadmiernego kradniecia

- otwarte samochody moglibysmy krasc bez lomow 

- kradziez takiego auta trwalaby ilest tam sekund/minut

- policja mialaby wiecej do roboty, ludzie by zglaszali kradzieze aut i psiaki bylyby czujniejsze i wypatrywaly nadjezdzajace auta

no, a jesli ktos by chcial zyskac samochodzik na /v lista to by pisal podanie na FCJ i postepowal zgodnie z regulami, jakie sa teraz 

//edit

ad. jeszcze podzielilbym jakos fury na starsze i nowsze, te starsze kradloby sie jakos latwiej czy cos w tym stylu

mozna kombinowac

Użytkownik danny_ edytował ten post 12/01/2017 - 01:55

#603 Sparrow22

• Gamemaster

Napisano 12/01/2017 - 08:11

Pracujemy już nad czymś podobnym. W najbliższym updatcie raczej jeszcze się nie pojawi, ale w niedalekiej przyszłości jak najbardziej.

#604 Pejson

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 11:07

dodajcie gunshopa jeszcze może

#605 Prezes2

• 170k za reportera, olewam 3dsmaxa, mistrz komedii

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 11:46

*
Popularny

i dodajcie levele za godziny i od 5 levela ammunotion brońki de i colty, a od wyzszego lvla juz lepsze np. ak48

#606 landslide

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 17:57

mali gamemasterzy ida na ilosc zamiast na jakosc? bo jakos nie zauwazylem zadnego normalnego eventu tylko jakies filmy akcji zabij swiadka koronnego

#607 mvciek

• jestem innym człowiekiem

• Użytkownik
  • Miejscowość:Yavin 4

Napisano 12/01/2017 - 18:01

zawsze przecież możesz zaproponować jakiś event do małych gmów nie?

#608 landslide

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 18:06

to mnie ciekawi jakie oni napisali swoje pomysly w pw do sparrowa skoro mam im jeszcze pomagac w innych eventach niz granie kolorowego dilera, konwoju czy innego wlamu na wille przez ghettoblasterow

#609 mvciek

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 18:10

oni nie pisali pomysłów do sparrowa, zostali wybrani/poleceni bo wydawali się odpowiedni na to stanowisko, nie każdy strzela pomysłami na lewo i prawo, a nawet jak strzela to szybko się wyczerpują przy takiej ilości organizacji i graczy, więc z pewnością jak ktoś rzuci fajny pomysł na event, to zostanie on zrealizowany i obie strony będą szczęśliwe

#610 Sparrow22

• Gamemaster

Napisano 12/01/2017 - 18:53

Na ilość

#611 PROROKk

• I'm a hot boy, but I'm iced up

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 18:54

Na ilość

ciesze się że nas nie oszukujesz Adam.

#612 mvciek

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 18:55

Na ilość

a ja was chuje próbuje bronić

#613 dzonny

• szukam dayz rp

• Zasłużony

Napisano 12/01/2017 - 19:00

haha gierka ma 11 lat, a niektórym nadal w mózgu nie bangla, że san andreas to nie kalifornia

#614 Ajman

• yo

• Zasłużony

Napisano 12/01/2017 - 19:07

haha gierka ma 11 lat, a niektórym nadal w mózgu nie bangla, że san andreas to nie kalifornia

12 lat

#615 mvciek

• Użytkownik

Napisano 12/01/2017 - 19:08

haha dzony debil tyle razy się tym tekstem tłumaczył że aż mu w nawyk weszło że 11

#616 Louis_Mazzi

• dan aka sqn

• Użytkownik

Napisano 16/01/2017 - 03:57

//dell

Użytkownik danny_ edytował ten post 16/01/2017 - 13:53

#617 Saurafel

• And his Polish lap dog goes...

• Użytkownik
  • Steam ID:Saurafel
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 16/01/2017 - 08:09

No co ty, z resztą tu by Ci nikt tego nie grał

#618 nayar

• Użytkownik Premium

Napisano 18/01/2017 - 00:04

mali gamemasterzy ida na ilosc zamiast na jakosc? bo jakos nie zauwazylem zadnego normalnego eventu tylko jakies filmy akcji zabij swiadka koronnego

przeciez jest liga podziemnych walk

#619 hordd

• america, fuck yeah

• Użytkownik

Napisano 18/01/2017 - 21:25

przeciez jest liga podziemnych walk

wow

#620 skumaj_te_czacze

• ZEMSTA

• Użytkownik

Napisano 19/01/2017 - 00:23

*
Popularny

McGregorBigMoney-e1449596328700.jpg

Po latach doświadczenia i obserwacji tego co prezentują filmy akcji, filmy dokumentalne, zachodnie serwery, różne artykuły i dostępne informacje na temat przestępczości z całego świata mogę stwierdzić, że Role Play na tym serwerze nigdy nie wskoczy na wyższy poziom.

Nie jest to wina graczy, bo na starcie tego roku role play przeżywa odrodzenie co obfituje w dużą ilość graczy aktywnie grających, tworzących coraz to nowe organizacje.

Spotykamy się w tej sytuacji z organizacjami o różnym poziomie rozgrywki, kreacji fabularnych wątków wewnątrz organizacji. Mamy kilka organizacji przodujących w wysokim poziomie gry. Mamy graczy kreujących postacie dbające o własną skórę, natomiast reszta to goście, któ1rzy grają bezkarnych bandziorów bo wiedzą, że na serwerze po prostu nie ma sensu gra uważnego przestępcy oraz tacy, którzy mają zielone pojęcie o gangsterce i zostawiają masę śladów z niewiedzy. Na szczęście ta ostatnia grupa jest coraz mniejsza dzięki Bosmerowi, który wzniósł FBI czy DEA na kosmiczny poziom i w końcu nie musi grać eventowych misji ale może wykańczać organizacje - jedna po drugiej. Kindybał także dba o to, że LSPD trzyma się świetnie.

Czemu nie wskoczymy o poziom wyżej?
Tutaj niestety nasza Polska mentalność decyduje o tym, że nigdy nie będziemy w stanie odtworzyć tego co dzieje się w USA. Wejście na przestępczą scenę grubych ryb w naszych realiach .net kończy się często pobiciem, postrzałem od jakiś chłystków bez wpływów w mieście. Na zachodzie takie rzeczy się nie dzieją ale w Polsce owszem, dla przykładu w latach 90'siątych, gdy Rosyjscy gangsterzy wchodzili Polakom w rynek ściągania haraczy na terenie warszawskich bazarów otrzymywali wpierdol kijami od osiłków.
Na zachodzie nadepnięcie komuś z mafii lub kartelu zdarza się, owszem, ale kończy się wyrokiem śmierci - kartele odcinają głowy swoim ofiarom na środku ulic, capo wysyłają cyngli gotowych sprzątnąć kogoś za wszelką cenę. Dlaczego? Bo gra toczy się tam o wielkie pieniądze, a ten kto ma większe wpływy ten ma większe pieniądze.

Co decyduje, że nadal mentalnie jesteśmy tymi tępymi osiłkami, którzy pogonią rosyjskich gangsterów a później pójdą siedzieć za rozbój z pelochą w dłoni? W teorii jesteśmy tu dłużej i znamy grunt, w praktyce nie mamy zaplecza finansowego, nie dbamy o to by robić coś w białych rękawiczkach, przejść na legal i służby ścigania są w stanie nas zdjąć kiedy uznają, że na to pora.
Chodzi o forsę, forsę której nadal nie mamy, forsę, której podobno jest więcej, o którą jest łatwiej, o którą jest mniej narzekania. (Poziom rozgrywki podnosi się dzięki właśnie forsie, o tym zaraz.)

Gracze wolą nadal inwestować forsę w broń póki można ją kupić, bo boją się, że tej zaraz nie będzie. Nie niszczą sobie wzajemnie biznesów bo takich nie prowadzą. Nie knują intryg, nie przekupują urzędników bo nie mają po co. Strzelają do siebie bezmyślnie na własnych dzielnicach, spotach, cornerach. Wiem, że zróżnicowanie w każdej organizacji jest potrzebne, grube ryby i tępaki. Więc czemu gracze mają tak małe perspektywy? Nie mają forsy i nic innego do grania, zostaje klasyczny zadymiarz na motorku.

Wszelakie akcje nakręcane przez "małych" gamemasterów były ogromnym bodźcem do działania dla wielu organizacji, dały im forsę i szansę na rozwój, zakup wozów, biznesów, przejście na legal, zdobycie wpływów. To wirtualna forsa pompuje całą rozgrywkę, nie chodzi o pay daye z grup, wygranej godziny ani sprzedanych dragów. Chodzi o forsę z akcji, tych ryzykownych i mniej ryzykownych.
Ale są też ludzie z głowami pełnymi pomysłów, które chcą realizować, a małych gamemasterów jest zaledwie garstka.

Powód braku tej forsy, $$$, zielonych, martwych prezydentów leży niestety po stronie GAMEMASTERÓW. Przy eskalacji aktywności na serwerze dalej odnoszę wrażenie, że niektórzy mają po prostu wypierdolone. Przez blisko 20 godzin w organizacji do której nie należał Gamemaster, żaden z grona GMów nie znalazł chwili do specowania akcji o którą prosiliśmy kilka dni. Odkładali to tłumacząc się, że gra IC lub brakiem czasu. Tyle czasu narzekań graczy, deklaracji postronnych osób o zmianie podejścia a i tak każdy Gamemaster zakłada organizację lub jakiejś dołącza i poświęca się grze IC zamiast zająć się kreowaniem gry innych. Niestety od tego jesteście - od nakręcenia gry organizacjom, graczom i pospecowania akcji, która przyniesie zwykłemu graczowi zysk i radość, którą gamemaster wyrazi jedną komendą.
Połowie nie chce się ruszyć pizdy, spotykam się często z sytuacją, że gamemaster pomaga supporterom, przecież on od tego nie jest. Nie mówię ile niektórym wiszą wnioski, jeżeli ktoś nie podepnie ich pod znajomego GMa.
Znane też jest stwierdzenie, że gamemaster nie chce specować po raz N'ty tej samej akcji okradania sklepu czy mieszkania. Dajcie więc graczom jakieś wskazówki, jak mogą zdobyć w nieszablonowy sposób gotówkę. Nie każdy jest super mózgiem.

Jesteśmy nadal przy forsie, nie oszczędzajcie na niej. Kurier z hurtowni rozwożący chipsy i browary do sklepów wozi w saszecie pod koniec dnia z piętnaście tysięcy, tir z markowymi rzeczami wiezie od chuja ciuchów wartych też dobrą forsę, kontener z elektroniką to dziesiątki tysięcy. Za 4 godziny gry gracz dostanie dwa koła, więc poczuje rozczarowanie jak Marek, który okradł kurwa KONTENER ze smartfonów za które paser dał mu 5k. Bez przesady, są też sytuacje, że z ukradzionego wozu za 30k robi się 14k do podziału na kilku gości i w sumie lepiej wbić te 4 godzinki w 4 dni i mieć 8k a nie czekać tydzień na akceptację wniosków.
Albo akcje, w których do ochrony jakiegoś błachego transportu zostaje oddelegowana banda uzbrojonych "dokerów", idźcie graczom na rękę a nie róbcie im pod górkę, tutaj w skoku na bank nie przybędzie całe LSPD.

Zachowajmy trochę zdrowego myślenia i dodajmy trochę tej otoczki Ameryczki, Amerykańskiego Snu, która jest nam niezbędna, żeby fajne akcje opłacało się grać i grało się je przyjemnie i opłacalnie.

Patrzcie na każdego gracza indywidualnie, nakierujcie ich na ciekawe patenty jeżeli odgrzewa klasycznego kotleta, sprzedawajcie im patenty na zarobek choćby za forsę - /Mam informację za pięć tysięcy, dobry patent, do wyjęcia trochę forsy, chętnie się z tobą podzielę./ I ktoś buli 5 tysi i może ryzykownie wyjąć 30.000$. Pomyślcie o tym. Forsa jest lekarstwem na te wszystkie Polskie, zmęczone dusze.

giphy.gif

Użytkownik BUSHMAN edytował ten post 19/01/2017 - 00:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych